Jedna zatracená pohroma za druhou

kniha od:

Jedna zatracená pohroma za druhou https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445354/bmid_jedna-zatracena-pohroma-za-druhou-6zL-445354.jpg 3.7 125
Koupit Koupit eknihu Bazar

Pod zdánlivě nevinnou rouškou Svaté Marie probíhá tak trochu jiný historický výzkum. Tamní zaměstnanci v žádném případě nepřipouštějí, že by šlo o cestování v čase, místo toho zkoumají „významné historické události v příslušné době“. Ne vždycky se jim daří zachovat zdání neškodných výstředníků – třeba jen proto, že když je dlouho klid, vzápětí jejich vinou něco hodně hlasitě vybuchne, jelikož k tomu prostě mají sklon. Seznamte se proto s badateli z Ústavu pro výzkum dějin, kteří se potulují dávnými časy, a kde se vyskytnou, tam vnášejí jednu pohromu za druhou. Jejich cílem je pozorovat a zaznamenávat, aby našli odpovědi na mnohé nezodpovězené otázky dějin, rozhodně ne umírat. Jenže stačí jediný neprozřetelný krok a historie přechází do protiútoku, při kterém už jde o život. A jak vědci brzy zjistí, nebojují pouze s dějinami, které proti nim štvou dinosaury i padající kameny. Vydejte se s nimi na katastrofickou trajektorii, jež je zavádí z Londýna 11. století do první světové války a z období křídy k požáru Alexandrijské knihovny. Kamkoli historici vstoupí, tam zaručeně vypuká chaos.... celý text

Série:

Jedna zatracená pohroma za druhou 1.


Žánr:
Literatura světová , Dobrodružné , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Just One Damned Thing After Another , 2013


více info...

Komentáře (45)

Komentáře 45 Recenze 2

MartiH19
MartiH19
07.09.2023 2 z 5

Kniha, která mě svým dějem zaujala a bohužel jsem očekávala až moc. Z historie jsem se nedozvěděla téměř nic, obdobi křídy byla nuda, zbytečně až moc zamotaný děj, do čtení jsem se často musela nutit. Do dalších dílů se určitě nepustím. Velká škoda, tady prostě mix dobrodružství, historie, romance, krimi, sci-fi, komedie nezafungoval.

psychousek
psychousek
25.08.2023

(SPOILER) Tato kniha mne bavila. Nečekejte od ní rozhodně literaturu, která by byla vážená nebo něčím hodnotná. Pokud hledáte tohle, pokračujte dál. Příběh nabízí skoky do minulosti, smrt, lásku, sex, dobrodružství, kostýmy, ale i histerickou scénu, zradu a plamenoment z hoven.

Trochu mi to připomínalo sérii Neviditelná knihovna s Iren a Kaiem, jen v jiné době a s jiným posláním. V příběhu není jedna mise, ale je jich víc. Nejasnosti jsem nevnímala, přeci jen je kniha z trochu vzdálené budnoucnosti a tam jsou věci prostě proto, že tam jsou. Druhý díl je pro mne jasnou volbou.


soupik2012
soupik2012
20.08.2023 2 z 5

Hloupé dialogy, z velké části zcela nelogický děj, téměř nulové napětí a příběh připomínající ty nejtrapnější béčkové filmy. Tolik mé hodnocení v jedné větě. Jedinou předností této knihy byl pro mne fakt, že jsem si nikdy nebyla jistá, kdo daný vypjatý okamžik přežije a kdo ne. Tedy přesně to co postrádám u drtivé většiny jinak velmi kvalitních příběhů. Trochu paradox. Příběh sledujeme z pohledu "agentky" v sukních Max, která zvládne každou situaci mnohem lépe než léty cvičený voják, či vědec. Ke vší smůle nám autorka ještě předkládá její myšlenkové pochody u kterých jsem se téměř styděla. Celé to na mě působilo jako parodie na cestování v čase. Jenomže autorka své dílo bere cela vážně. Tak tedy určitě na příště beze mne. Audiokniha je načtena velmi dobře a načetla ji paní Tereza Dočkalová.

SBH
SBH
13.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Jedno velké očekávání a následně zklamání. Možná ne tak velké, ovšem čím déle o knize přemýšlím, tím horší pocity z ní mám.
Přitom všechno začalo tak dobře. Zajímavá a vtipná anotace, krásná obálka, sympatická hrdinka, žádné okolky a hup do děje, to mám ráda. Bavila jsem se, nad vtipy se smála, občas mi zatrnulo. Pak přišla naprostá bomba, a sice nejlepší erotická scéna všech dob. Musela jsem ji číst pořád dokola a smála se u toho na celé kolo.
Jenže po prvním katastrofální návratu z křídy mi začalo všechno nějak skřípat a po scéně, kdy superžena Max rozežene interní hádku zaměstnanců v baru a vyzve kolegu, aby ji doprovodil na výlet do křídy, jen tak z ničeho nic, ačkoli se o žádné takové výpravě nemluvilo, můj názor na příběh nabral valem sestupnou tendenci.
Ke konci už jsem knihu odkládala a dočetla ji z povinnosti. Na povrch mi vylezly všechny chyby, z nichž nejzásadnější je tato: pokud je dílo zveřejňované na internetu po kapitolách brutálně úspěšné, neznamená to, že z něj bude dobrý ucelený román. Bolestně mi scházela například zápletka. O co vlastně šlo? O záchranu Svaté Marie? V tom případě se tématu věnovalo málo prostoru. Ústřední padouch se na scéně mihl na jedné stránce (dobře, tak na dvou). Rozkouskovanost děje časem otravovala, takže při posledním skoku do hořící starověké knihovny jsem si říkala, ach ne, už zase? Dokonce jsem nebyla ušetřena ani Velkého Nedorozumění ve vztahu ústřední dvojice. Jako kdyby autorka honila spoustu zajíců najednou a nedokázala si vybrat, kterého si upeče k večeři.
V důsledku mi vadily problémy, nad nimiž bych při funkčním ději mávla rukou. Jaký byl zdroj energie buněk? Přesunuly se do starověku či křídy, ale elektřina pořád vesele hučela v drátech. Potom samotné skoky. Pominu nálož časových paradoxů, s tím se dobře popere málokdo, ale v knize se dějinami hopsalo vesele tam a zpět, náčelník se může vypravit mezi dinosaury jen tak, aby si ověřil hypotézu, ovšem při záchraně života to najednou nejde. Když už přiletěli k hořící knihovně pozdě, proč se nevrátili a nedoletěli znovu a lépe? Klaďasové hynou jak na běžícím pásu, záporáci přežijí i epicentrum jaderného výbuchu. Do současnosti nelze přenést žádný předmět z minulosti, hm, a co kamínky či stébla trav na podrážkách bot výzkumníků? Obzvlášť při zběsilém úprku v případě, když se na ně valí stádo dinosaurů?
A překlad? Ani já, totální jazykový trouba, neposlouchám od Zeppelínů Schodiště do nebe, fakt ne.
Takže bohužel zklamání a další díly vynechám.

LenkaWal
LenkaWal
06.06.2023 5 z 5

Dokonalé. Bavila jsem se

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
06.06.2023 4 z 5

Kniha má docela rozporuplné hodnocení. Polovina lidí co zde mám v oblíbených dala 2* a druhá 4*. Tak jsem si říkal kam budu spadat já?
Poslouchal jsem každopádně jako audio knihu, která je načtená zkušenou Terezou Dočkalovou.
Příběh se točí okolo vědeckého ústavu, který studuje historii. To je tak jako oficiální popis. Ten realistický je: parta nezodpovědných rádoby vědců se omylem dostalo k technologii cestování časem a tak je nenapadne nic lepšího než se na tu historii zaletět podívat. Ale ono jim to nejde moc hladce. Co se podělat může se podělá snad na maximum.
Nesmíte čekat nějaké hlubokomyslné scifi. Ale pokud čekáte oddechovku s cestováním v čase a nějaký ten ironický humor tak jste tady správně.

Danago
Danago
31.05.2023 2 z 5

Knížka začínal slibně a první třetina mě bavila, potom mě to přišlo tak nějak bez obsahu a chaotické. Nápad v závěru knihy nebyl špatný měl potenciál, ale podle mě nebyl využitý. Zdál se mi málo propracovaný. Že bych se zasmála , tak to bohužel ne. Do pokračování určitě nepůjdu.

iskovsky
iskovsky
29.04.2023 2 z 5

kniha bola pribalená k časopisu, ktorý som kupoval... neľutujem... časopis bol super... :)

jaroiva
jaroiva
02.04.2023 5 z 5

Trochu i romantika, ale když jde o cestování časem, má kniha u mě už předem jisté tak 3 hvězdičky. A tohle se mi líbilo, bavilo mě to. Ke konci trochu ztrácí dech, ale kniha stačila skončit dřív, než dech došel :). Takže 4,5*
Budu muset pokračovat druhým dílem.

Olča220
Olča220
28.03.2023 4 z 5

Netušila jsem, co mám očekávat, ale i když mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, hodnotím knížku velice kladně.
Zajímavé, zábavné, neotřelé a čtivé. To je dost důvodů na to, abych v sérii ráda pokračovala. A vám ji doporučila.

Alma-Nacida
Alma-Nacida
07.03.2023 3 z 5

Nápad je to dobrý, začátek celkem zábavný, ale šmarjá, to musí být v každé knize dvě a více romancí? Závěr byl pak uspěchaný a působil zmateně. Hlavní hrdinka prodělala dost neuvěřitelnou proměnu z bezradné osoby, která tři měsíce hladoví a nevzchopi se k ničemu, v drsnou akční hrdinku, kterou nezastaví ani přítomnost u brutální likvidace spolupracovníků.
Brala jsem to jako oddychovku, účel splněn, na pokračování nejspíš hodím v knize rozebíraný králíčí bobek.

Radovan_R
Radovan_R
14.02.2023

Podle anotace se jedná o variaci na Vzestup a pád agentury DODO, akorát se nepoužívá magie a čarodějnice, ale věda a technika (která není nijak rozebíraná nebo upřesněná, ale to je spíš dobře). Čekal jsem víceméně humoristickou knihu - a na začátku to tak bylo, velmi mě pobavila zkouška přežití v terénu, kterou všichni stážisté omastili.
Dál už ale tolik legrace není, kniha je spíš popisná a katastrofy jsem čekal mnohem horší.
Jestli seženu druhý díl, přečtu jej také, čte se lehce a vcelku nemám co vytknout.

NemmamSlov
NemmamSlov
05.01.2023 4 z 5

O knihe som sa dozvedel vďaka recenzii v časopise Pevnosť. Recenzia bola napísana dokonale a vždycky ma facinovalo cestovanie v čase, no málo kedy sa to podarí. Túto knihu doteraz neviem kde zaradiť. Ako nápad super. Spoločnosť Svätej Márie mi pripomínalo štýl Hviezdnej brány, no namiesto vesmíru bádate dejiny. Stretávame sa s ľuďmi z budúcnosti, ktorí chcú pomôcť, no záporak by nebol záporák, keby nebol cestovateľ v čase. Trošku ma štvali vzťahové linky medzi postavami, hlavne Max si zaslúžila niekedy cez držku, no ženu neudreš ani kvetináčom, teda kvetom, ak sa nedostaneš do barového súboja, kde chceš schladiť opité horúce hlavy.

Nechávam tomu ešte priestor. Nebolo to zlé, no nie je to kniha pri ktorej si človek povie, BOMBA. Kníh má by viac, v češtine sú zatial dve. Dúfam, že sa budú prekladať. Málo kníh je o cestovaní čase, je to podľa mňa ťažký námet a aj keď kniha má nejaké chyby, autorka sa s námetom vyrovnala výborne. Možno keby hrdinovia navštívili iné miesta, ktoré by čitateľa viac ponorili do deja. Za mňa slabšie 4*.

Rowana
Rowana
03.01.2023 5 z 5

Skvělá jízda. Nahlédnutí do jednoho trochu praštěného historického ústavu, který studuje dějinné události v autentických historických reáliích (cestování v čase to v žádném případě není, to by znělo příliš sci-fi a to se k historikům nehodí). Náramně jsem se bavila, hodně jsem se smála, občas jsem se trochu bála a nad ledasčím jsem kroutila hlavou. Druhý díl už na mě doma čeká a jen doufám, že další brzy v češtině vyjdou.

Naďa2411
Naďa2411
12.09.2022 5 z 5

Max a dalších šest nováčků nastupují do historického výzkumu Svatá Marie. "Skoky" se vrací do minulosti - konkrétních událostí a zjišťují fakta přímo v akci pro daného zadavatele. Bohužel není vždy zaručen návrat zpět do současnosti. Kniha se mi moc líbila a opravdu to byla jízda plná smíchu i slz, jak je psané na obálce.

Kathy77
Kathy77
01.09.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení, jinak bych po ní asi nesáhla. Mám raději duchařinky, ale proč nezkusit i něco jiného, že? Příběh byl napsán velmi dobře, jen v postavách jsem se trošku ztrácela - nepomohly mi ani jejich popisy na začátku knihy a nějak mi tam neseděl ani ten sexuální uragán, který se polovinou knihy prohnal. Dějově byla určitě hodně zajímavá a po dočtení jsem si řekla - proč by to s těmi skoky takhle vlastně nemohlo být? Za mě - mohlo! I tak ale ubírám hvězdičky, protože jsem čekala trošku víc. Každopádně druhý díl mám na stole a ze zvědavosti se to něj pustím. Třeba ještě překvapí ;-)

alibaba72
alibaba72
07.07.2022 5 z 5

Tak ale pro mě to je velmi příjemné překvapení, no nemám moc načteno mezi literaturou kde se cestuje v čase, ale byl jsem nadšen a těším se na druhý díl.

Mrshodan
Mrshodan
27.05.2022 4 z 5

To byla ale jízda! Skvěle jsem se bavila.
Někdy mi přišly události a chování postav trochu nelogické, ale to je jen poznámka pod čarou.

bupilla
bupilla
19.03.2022 5 z 5

Tak pre mňa veľké príjemné prekvapenie :)
Dosť som váhala, či sa do tejto série púšťať, keďže historické romány ma moc nebavia...
A tiež som sa obávala, či vyjde aj pokračovanie ;-)
No akonáhle vyšlo, knihu som si kúpila a som veľmi rada!
Toto bola naozaj jazda, už dlho ma žiadny príbeh tak nepohltil, dokonca ma obral o nočný spánok, ale stálo to za to :)
Bavilo ma úplne všetko a áno, našla som nejaké nezrovnalosti, ale bolo mi to úplne jedno v tomto prípade, proste som musela čítať ďalej a dať 5 hviezdičiek :)
Skvelá romantická linka, tá ma neskutočne baví tiež :D
Ten štýl humoru, áno prosím :)
A teda, miestami poriadne drsná záležitosť :o
Trošku ma spočiatku rušilo to množstvo postáv, musela som sa často vracať k zoznamu, ktorý našťastie je v úvode knihy (ale nie sú v ňom všetky postavy, škoda), ale potom ma príbeh natoľko opantal, že som to prestala riešiť... a nakoniec, niektoré postavy sa v ňom aj tak len mihli.
Som nadšená a bežím si objednať pokračovanie :)

hurwajz
hurwajz
17.03.2022 4 z 5

Hm, takový lepší "Časoběžník". Pro mě velká škoda, že nebyly více popsány jednotlivé skoky do minulosti, vždy to byl takový rychlý průlet...jak to vlastně všechno může fungovat?, jak to vzniklo?....nebo jsem to při čtení méně záživných pasáží rozpitvávající osobní vztahy, nálady, přehlédl?......

KrysaHelena
KrysaHelena
10.01.2022 3 z 5

Co ke knize napsat. Popsala bych jí jako něco mezi Doktorem Who a Knihovníky. Četla se velmi pěkně. Jediné co mě úplně nesedělo bylo až přehršle zvratů kombinované jak se současností, tak s minulostí. Pokud vyjde druhý díl, rozhodně si jej budu chtít přečíst.

Kaduri
Kaduri
31.12.2021 4 z 5

Uf, tak to bola jazda. Môžeme to nazývať aj dobrodružnou fantasy.
Autorka je majsterkou nepredvídateľnosti.
Knižka je mix výberu kandidátov á la Hunger games, akcií cestovania v čase (táto časť bola skvelá!) až po vzťahovú drámu.
Príbeh hýri vtipom a sarkazmom, to ma bavilo moc. Trochu pokrivkávala vzťahová linka, prišla mi povrchná a rozplynula sa do stratena.
Celkovo sa jedná o napínavé čítanie, knižka ma pohltila a "vypľula" až na poslednej stránke.
Chcelo by to druhý diel:).

"Jsme odkázaní jeden na druhého, proto ten uvítací výbor. Čeká na ně, aby jim dal najevo podporu a dodal útěchu.“
„Na co potřebují útěchu?“
„Kvůli čemukoli, co se jim na výpravě přihodilo.“
„Jak víte, že se jim něco přihodilo?“
Vzdychl. „Jsou to historikové. Vždycky se něco přihodí.“

shootingstar
shootingstar
08.12.2021 4 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, to ne.
Mně osobně vadila ta romantická linka.
Chování postav bylo chvílemi vyloženě nesrozumitelné, a to i s přihlédnutím k tomu, že trochu divní asi být mají.
Ve snaze o co nejvtipnější humornou zkratku autorka občas zapomíná popisovat, co se vlastně děje, takže spousta scén se možná odehrála v její hlavě, ale už se nějak nepropsaly na papír. A to i v dost velkém měřítku: Například asi v polovině knihy a po ději, který byste odhadli na pár měsíců, jste jen tak mimochodem informováni, že tyto stránky popisovaly údobí pěti let.
Z tématu se dalo vytěžit mnohem více, osobně se domnívám, že autorka do toho raději nechtěla příliš zabrušovat, jelikož není odbornicí ani na historii, ani na kvantovou fyziku. Což jí nevyčítám. Ale pokud máte ve svém životě čas pouze na jednu takovouto knihu, přečtěte si raději Agenturu DODO.

Linda007
Linda007
27.11.2021 2 z 5

Nebylo to špatné, ale já od toho čekala něco jiného a tohle mě nebavilo.

DericCaster
DericCaster
02.11.2021 4 z 5

Co napsat???? Jedna zatracená pohroma za druhou je řekněme takový sci-fi příběh o cestování v čase za účelem studia dějin, ale kam badatelé šlápnou, tam sto let tráva neroste... Někdo chce cestování časem využít pro studium, ale amozřejmně se najdou i tací, kteří by na tom chtěli vydělat... Zpětně si nevybavuji, že bych se u čtení zalykal smíchy, ale na druhou stranu mne ani knížka nenudila. Prostě takové lehce oddechové čtení...

JointlieKat94
JointlieKat94
17.10.2021 5 z 5

Bože, to bylo skvělé a já bych si moc, fakt moc přála pokračování.

Čekala jsem tady víc akcí a víc cestování časem, ale i tak jsem spokojená. Představovala jsem si to, jako bych tam byla s nima, bojovala vedle nich a smála se s nimi. Fakt jsem se u knihy i zasmála! Byla tu "romantická zápletka", byla tu akce, napětí, něco z historie a taky přátelství. Bylo to prostě hezké.

A já fakt chci další díl. :)

trudoš
trudoš
24.09.2021 5 z 5

„Stačí na chvíli polevit v soustředění, a osud, prozřetelnost nebo dějiny – můžete si to nazvat jak je libo – se okamžitě přitočí a všechno vám pohnojí.“
Tímto mottem lze charakterizovat komedii plnou omylů, zvratů a špatných rozhodnutí, která se řítí vpřed se silou divokého mustanga. Jodi Taylorová dělá čest tradici britského suchého humoru, kdy se zcela vážnou tváří staví své postavy před čím dál šílenější momenty. Sama hrdinka pak s naprosto neodolatelným smyslem pro humor čelí mnoha nepřízním osudu, které by i agentu 007 dokázaly pomotat hlavu na tři filmy dopředu.
Jak už jste správně vytušili, kniha Jedna zatracená pohroma za druhou se nese v silně komediálním duchu, přesto dokáže uhranout i umně vystavěnými akčními scénami nebo špetkou lechtivé erotiky. V mnohém autorčin styl vyprávění připomíná tvorbu slavné Connie Willisové a její volnou sérii románů Cestovatelé historií a to jak odlehčenou a živou stylistikou, tak nápadem, ústředním motivem i celkovou atmosférou. Tohle já rád.

veronika4001
veronika4001
23.09.2021 1 z 5

Na knihu jsem se těšila. Po jejím otevření mě přivítal zástup jmen. To bylo milé, takové seznámení, kde už jen stačilo potřást si rukama. Vědecký výzkum. Říkala jsem si, že to bude poutavé a hlavně jiné. Myslela jsem si, že výstavba jazykového projevu a slohová vytříbenost tomu budou odpovídat. Na druhou stranu vázanost a zašněrovanost pojmů na definice a ty na fakta zjištěná výzkumem mi nechyběla a pomyslela jsem si, že hovorová mluva přidá na čtivosti. Kniha si na prvních 50 stran získala moji přízeň a začala být ukázkou toho, jak lze brilantně proniknout teoretickou vědou do části praktické - otevřít knihu a skrze její stránky nazírat na reálný život v dávné historii. Říkala jsem si, že to začíná být vábivé jako kdybych se knihou dostala přímo do terénu. Čtete, že probíhaly boje a vy sami bojujete. Vidíte i detaily skutečností a nakonec i to, že vy jste jeden z bojovníků. Na tohle jsem se těšila. V průběhu četby jsem ale zjistila, že příběh sice může mít hezkou myšlenku, ale očekávala jsem něco jiného. Myslela jsem si, že bojů bude víc, že hlavní hrdinové se dostanou do soukolí historického světa a ten budou poznávat a případně s ním zápasit. Očekávala jsem více dramatu, více nástrah, prostě se měli poprat s historií tak, jak byla pojata, ať již učebnicově nebo neučebnicově. Skákat z jedné doby do druhé, z místa na místo je dobré, ale co pak a hlavně, co na těch místech? Měli nějaké poslání? Vždyť chybí děj z té doby a chybí i děj samotné knihy, alespoň do 110 stran. Hlavní protagonisté vždycky skočí a zase jdou nazpátek. Co objevují na místě a v době, do které skočí? Vždyť de facto bojují jen mezi sebou. Také jsem se domnívala, že budou mít schopnost a možnost zasáhnout do dějin, nebo dějiny poznat z jiného úhlu, než jak jsou popisovány, ale oni jen cestují časem a místem a do 110. strany nic odvislého z mezníků dějin nepodnikají. A ani si nemyslím, že jim něco hrozí. Knihu jsem nedočetla. Je to jediná kniha, které jsem nedala šanci na více stranách, protože neustálým protahováním nicotných scén mě začala nudit. To zajímavé, co zpočátku zachytilo moji pozornost se dále nerozvíjelo a neprohlubovalo. Příběh mohl být prostřednictvím dějin pojat jinak, nejen tím, že se hrdinové přehoupli například do Shrewsbury, Anglie roku 1408. To je na mě trochu málo. Co se tam dělo, proč zrovna tento čas, co hrozilo, to jsem se nedozvěděla a na slibované raptory v dalších kapitolách jsem nečekala a knihu odložila. Pro tentokrát.

Ládja
Ládja
13.09.2021 2 z 5

(SPOILER) "Karnevalová jízda plná smíchu a slzu..." No, nevím, co jsem četl, ale určitě něco jiného než autoři tohoto lákadla. Plná slz ano, ale z toho, co to proboha je. Pár nápadů zajímavých, ale celkové provedení se mi vůbec, ale vůbec nelíbí.
Plná smíchu? Za celou dobu se mi tak dvakrát zvedl koutek úst, ale to je tak asi celé.
Jestli někdo chce zábavnou knihu o cestování časem, tak doporučuji Agenturu D.O.D.O. tohle je proti tomu céčková literatura.
Je mi až smutno, co se vše se dnes vydává a kolik za to vydavatelé požadují.
1,5*

niki-chan
niki-chan
24.08.2021 3 z 5

Nápad příběhu se mi líbil moc, knížka se navíc četla skoro sama. Zklamalo mě, že spousta věcí a postav nebyla pořádně rozvedená a hlavní postava mi místy přišla neskutečně hloupá (na historičku až moc). Kdyby byly více propracovány důležité body a nebylo tolik skákání sem tam, hodnotila bych více *.

zandu
zandu
08.08.2021 3 z 5

Asi jsem čekala více... chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, chvílemi jsem se naopak do čtení musela trochu nutit. Ale i tak příjemná oddechovka. Zajímavé téma.

gad
gad
30.07.2021 5 z 5

Přesně tento styl mi sedí. Přesuny v čase za účelem průzkumu a detailizace historických událostí, to je celkem neotřelé téma. Originální příběh se sympatickou hlavní hrdinkou Max, která, ač lehce ulítlá, je přesto upřímná, čestná, odvážná, empatická a vtipná. A to se cení. Myslím, že taková práce by mi nevadila. Čekám pokračování.
P.S. Vždycky se něco posere!

BookEater
BookEater
05.07.2021 5 z 5

Skvělý příběh, sympatické osazenstvo, cetlo se to skoro samo. Obcas jsem ale měla pocit, jako bych přeskočila kapitolu, chybělo mi tam vysvětlení nebo odkazovaná akce... ale rozhodně se těším na pokračování, i ldyby mělo být v originále, nenechám si ho ujít.

Ronnie68
Ronnie68
25.06.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale příliš mi neseděla, i když téma cestování časem mě baví ... do téhle knihy jsem se musela chvíli nutit, abych ji dočetla ...

Ellinek
Ellinek
17.06.2021 3 z 5

Milé překvapení. Vtipné, lehké, neotřelé. Pokud nad tím člověk nebude příliš přemýšlet, vlastně mu to bude docela stačit. I když jsem to brala jako oddechovku na dovolené, pořád mi tam něco nesedělo a hlava stejně pracovala. Velké přeskoky v čase byly místy celkem rušivé a korektura byla upřímně docela otřesná. Chybí písmena, slova, čárky taky žádná sláva. Hodně rušivé to bylo. Dějově jsem měla často pocit, že v té knize vlastně o nic nejde, že tam není žádná zápletka. Elizabeth přijde do ústavu a...to je tak všechno. Zvolna proplouvá týdny, měsíci svého působení, aniž by se dělo něco zásadního. Kdyby bylo jasně patrné, že by se mělo bojovat aspoň proti tomu Ronanovi, ale ten se sem tam objeví, aniž by snad i on tušil, co tam vlastně dělá. Až v závěru, kdy se semele nějaká ta "bitva", se dá odhadnout, o co vlastně jde, ale že by k tomu děj nějak závratně směřoval, to ne. Navíc jsem tu smyčku na konci zrovna moc nepobrala, takže...otazník. Ale Elizabeth byla docela sympatická hrdinka, navíc jsem se při čtení leckdy opravdu od srdce zasmála a ve vlaku na mě koukali jako na blázna. Autorčin humor mi dokonale sedl a bavila jsem se. Kniha má nějaké mouchy, ale pobaví a zpestří čas, takže za přečtení určitě stojí.

JerryDexter
JerryDexter
17.06.2021 3 z 5

Příběh má skvělou hlavní hrdinku a zajímavé postavy, ale... Zklamalo mě množství překlepů a chybějících písmen, někdy i celých slov. A co se děje týče, přijde mi, že autorka nedokázala využít potenciál celého příběhu. Některé postavy se občas chovaly nepřirozeně hloupě. Některé části příběhu působily neskutečně odfláknutě. Zarazilo mě, že v knize dle mého pohledu uběhlo pár měsíců a najednou se dozvídáme, že se ve skutečnosti jedná o pět let. Wtf??? Škoda, že tenhle námět nespadl do rukou zkušenějšímu autorovi, který by z toho dokázal vytřískat podstatně víc. I tak ale doufám, že se dočkáme dalšího dílu.

Kris204
Kris204
16.06.2021 3 z 5

Já trošku pokazím hodnocení. Knížku jsem přečetla na jeden zátah, pobavila mě, ale... Mělo to být rozdělené do dvou dílů a trochu více propracované. Děj i okolnosti byli hodně rychlé, povrchní, spousta věcí (i postav) nedořešená. Přišlo mi, že sotva jsme se seznámili s prostředím a Svatou Marií, najednou byl skok a jsme po pěti letech. Postavy se do sebe najednou zamilovali, i když v knize nebylo skoro žádné seznamování. Prostě mi to celé příšlo příliš uspěchané. Ale celkově mě kniha bavila a pokud u nás vyjde další díl, rozhodně si ho přečtu :-)

brectanka
brectanka
13.06.2021 5 z 5

JO, bavila jsem se! Sice mi slzy smíchu tekly asi jen jednou nebo dvakrát, ale i tak to bylo super čtení a kniha nešla odložit. Dokonce jsem kvůli ní vstávala o hodinu dřív do práce, abych mohla chvíli číst. Max je chodící pohroma, ale skrz naskruz sympaťačka. Navíc je tak trochu nesměle zamilovaná do tak trochu nesmělého kolegy. A k tomu ještě parádní jízda mezi dinosoury a spousta padouchů. JO, bavila jsem se a těším se na další pokračovaní!

kneslova
kneslova
13.06.2021 4 z 5

Vidím to tak na 3 hvězdičky a kousek, nejvíc to vystihuje komentář pode mnou, vtipné mi to nepřipadalo a je tam dost nesrovnalostí ,ale přesto všechno docela čtive, tak dávám vyšší hodnocení . Na téma cestování v čase jsem četla knihy daleko lepší ..

mikika
mikika
09.06.2021 4 z 5

dost dobrodružné čtení o cestování časem a o katastrofách, ve které se obvykle zvrtnou, není sice tak vtipné, jak slibovali, ale je čtivé a od půlky dost návykové. Umře tu překvapivě dost lidí a je tu i velká romance, i když vývoj postav ani technické specifikace nečekejte. aspoň mě to donutilo posunout přečtení Connie Willisovou (hlavní inspiraci k téhle knize) o dost dopředu...

Autorovy další knížky

Jodi Taylor
britská
2021  73%Jedna zatracená pohroma za druhou
2022  80%Symfonie ozvěn
2023  80%Druhá šance
2023  0%Stezka časem

Kniha Jedna zatracená pohroma za druhou je v

Právě čtených2x
Přečtených144x
Čtenářské výzvě11x
Doporučených9x
Knihotéce142x
Chystám se číst171x
Chci si koupit33x
dalších seznamech5x