Dezerce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mimozemská loď útočící na Zemi byla sice zničena, ale protože Mars je stále pod kontrolou Dlouhánů, zbytky pozemských ozbrojených sil se místo oslav plně soustředí na doplnění flotily a obranu planety. Četový seržant Andrew Grayson k všeobecnému úsilí přispívá na pozici instruktora, který intenzivně připravuje nové vojáky do služby. Jenže pro bitvami ošlehaného seržanta to začíná být nudná rutina... Severoamerické společenství a jejich noví sino-ruští spojenci si příliš dobře uvědomují, že Země získala jen krátký odklad, a vidí pouze dvě možnosti, jak pokračovat dál. Buď okamžitě zaútočí na Dlouhány na Marsu, nebo se vydají za dezertéry a jejich flotilou moderních lodí, které by v nadcházející bitvě o Mars mohly zvrátit poměr sil. Po stopách dezertérů se vydává malá průzkumná jednotka ze speciálních operací a Grayson se na vzdáleném měsíci znovu ocitá uprostřed bitvy, která rozhodne o další budoucnosti lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434631/big_dezerce-KYs-434631.jpg 4.246
Série:

První linie 4.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Chains of Command, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Dezerce

Tazz1
20.05.2021

Napínavé a čtivé. Poslední cca polovinu jsem se nemohl odtrhnout. Morální výlevy hlavního hrdiny jsou sice nudné a nikdo na ně není zvědav, ale naštěstí jich není mnoho. Military scifi ve své originální podobě. Navíc jak už tady padlo, autor je díl od dílu lepší. Objevil se i mnou velmi oblíbený prvek a to nové technologie. Snad budou i další. Těším se na poslední dva díly a snad na ně nebudeme čekat moc dlouho.

psychousek
24.03.2021

Všechno se posralo? Ne! Pořád je tu malé místečko, kde může být hůř. A že vypadá jako ráj je zcela irelevantní a nemístný vnitřní pocit.

Potvrzuji svoji předchozí teorii - s každým dílem lepší a lepší. Škoda jen, že nikde není záznam stepujících Dlouhánů....

Autor napsal minimálně ještě pátý a šestý díl, které jsou aktuálně v edičním plánu nakladatelství. V době psaní příspěvku na databázi knih nejsou. Mám takový pocit, že si je také přečtu. A to s velkou chutí. A jelikož zde není jediná objektivní poznámka, ale všechny jen subjektivní a citově zabarvené, tak mohu s klidem prohlásit, že je to opravdu (do teď) skvělá série.


biki
29.12.2020

Souhlasím, že úvodní část je hodně zdlouhavá, autor se až příliš rozvláčně věnuje přípravám na misi. Je ale nutno ocenit účast jedné z hlavních postav prvního dílu, která rozhodně přinesla oživení do děje. Druhá akční část knihy pak má opravdu spád - boje na terraformované planetě ("kam člověk vstoupí, to musí opravdu všechno zničit?"), bojové akce, které někdy nevycházejí podle plánů, smrt kamarádů v boji ..., ale také střet s vůdčími postavami uprchlíků-dezertérů, kteří bezostyšně nechali své vlastní lidi na Zemi a přeživších koloniích ve štychu.
Jsem opravdu zvědavá, jak se celá situace kolem "Dlouhánů" bude vyvíjet a co si na nás autor dál vymyslí.

Racek213
16.10.2020

Celkem slušná série, pobaví a nenudí. Ani těch nesmyslů tam moc není, prostě spokojen.

hanzmb
02.10.2020

Hodně průměrná military SF spíš pro náctileté. Proti minulým dílům žádný nový nápad, jen nastavovaná kaše. Pořádná akce až v poslední čtvrtině. Hrdina nepřirozený, závěr jasný dlouho dopředu. Při čtení podobných zahraničních knih si čím dál víc vážím Maříkova "Ve stínu slunce".

Franc
10.06.2020

Tento díl shledávám po díle prvním jako nejzdařilejší z dosavadní série.

Sice se pomaleji rozjížděl, ale závěr byl poměrně vydařený. Nemohu si pomoci, ale když autor vynechá ......., přijde mi to ku prospěchu věci. Budu se opakovat, ale co k této a jí podobným knihám poznamenat? Držíte v rukou military sci-fi se vším, co k ní patří. Hodní vojáci a zlí vojáci, které oddělují svištící kulky, granáty vybuchují, útočící lodě, heroické výkony, podrazy...

Jenom opět musím trochu vznést rozpaky nad chováním hlavního hrdiny. Jeho morální čistota, dilemata, vnitřní morální boj byly někdy na můj vkus až příliš vyhrocené. Tady bych ubral nohu z plynu, již několikrát jsem uváděl, že všeho moc škodí. A Mirek Dušín je přeci jenom jeden.

Tato kniha je přesto bezesporu to lepší z dosavadní série a věřím, že i zbytek vyjde. Přes všechny výhrady bych se přeci jen rád dozvěděl, komu autor udělí šach mat.

rimar
26.05.2020

Tenhle díl krom trochy akce na konci je dost nuda. Nic se neděje sama příprava, děj předvídatelný. Už aby se šlo na ten Mars.

Ládja
04.05.2020

Řekl bych, že zatím asi nejlepší z dílů. I když trochu toho patosu tam bylo, ale proč ne...Ze začátku jsem měl problém se začíst, ale najednou se koukám a on je konec. Už aby byl další díl. Oddychová četba u které člověk nemusí moc přemýšlet a která baví...

1