Ohnivá pole

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nastal čas přenést boj k Dlouhánům… Mars je pod kontrolou Dlouhánů déle než rok. Vyčerpané síly aliance národů Země zatím obnovovaly své flotily a cvičily nové posádky na staré válečné lodě. Velení, které dlouho váhalo mezi nutností tvrdě zasáhnout proti Dlouhánům a další přípravou, se teď konečně rozhodlo udeřit. Zkušení veteráni Grayson a Halleyová znovu ocitají na hrotu oštěpu, když spojené armády Země vyrazí do boje proti Dlouhánům. Ale pokud ve válce existuje nějaká neměnná pravda, tak ta, že žádný bitevní plán nepřežije setkání s nepřítelem… a Dlouháni chtějí Mars udržet stejně odhodlaně, jako ho lidé chtějí získat zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477477/big_ohniva-pole-0CH-477477.jpg 431
Série:

První linie 5.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Fields of Fire, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Ohnivá pole

panPatejl
04. ledna

Každý díl je malinko jiný, ale Klosák opět nezklamal. Bitva o Mars byla epická!

hanzmb
30.11.2022

Tento díl je na solidnější úrovni než ten předchozí. Nebo možná i pomohl odstup, který jsem si od této série dal. Lehká odpočinková střílečka, která mozek moc nezatíží, ale dobře se čte. Zkrátka přesně to, co této literatury očekáváte.


Franc
18.11.2021

Nevím, nevím, popravdě jsem se do knihy nemohl pořádně začíst. Četba byla jak jízda na vlně, akce střídala místa, která v knize ani být nemusela. Jako v knihách minulých opět autor vstoupil na pole menších filozofických úvah a to mu prostě nejde. Nejsilnější je v akci. Proto bych v tomto přidal, v předchozím ubral.

Jinak nečekejte výraznější přerod oproti dílům minulým. Autor pořád jede stejným směrem a moc uhýbat nechce. Pokud se naladíte na jeho vlnu, budete spokojeni, v opačném případě se možná dostaví lehká znuděnost.

Takže musím jít proti proudu a konstatovat, že tentokráte mě příběh mnoho nezaujal. Přesto nehodlám házet flintu do žita a jsem připraven dát prostor i dílu poslednímu.

psychousek
07.11.2021

Pátý díl vesmírné série o zlých mimozemšťanech a autor se pořád velmi dobře drží! Při četbě jsem měla pocit, že trošičku změnil způsob vyprávění, jako by ho zrychlil. Navíc na konci nechal Graysona filozofovat. Celá kniha byla ale i tak napsána velmi dobře, všude byla akce, neobsahovalo to nudné části. A za to, že se autor neuchýlil k běžným klišé, má rozhodně body nahoru. Už aby byl šestý díl v knihovnách.

Zajímalo by mne, co máte za tipy ohledně mrtvol, ale to se nedá debatovat zde v komentářích :)

Racek213
11.10.2021

Dobrá serie. Dokonce jsem si ji objednal poštou.

biki
03.10.2021

Pro mne zatím nejlepší díl série. Už úvodní část v Grónsku je akční, navíc se zde podařilo odhalit některé dosud netušené schopnosti Dlouhánů. Dovolenková mezihra, v níž jsme nahlédli do dysfunkčního rodinného zázemí Halleyové, pak znamená jen krátký odpočinek před bitvou o Mars, která může rozhodnout o osudu lidstva. Těžké boje na orbitě a poté na povrchu Marsu, pokus o záchranu zbytků lidské kolonie, to vše je provázeno obrovskými ztrátami na obou stranách. A do toho ještě šokující objev, týkající se Dlouhánů.
Mimo jiné mě v knize také ještě zaujal rozhovor Andrewa s velitelkou jeho lodi, která dříve patřila k oněm dezertérům - Andrew (i čtenář) se tak opět mohl přesvědčit, že ne všechno je černobílé a že důvody k jistým rozhodnutím nemusí být jen špatné.
Zkrátka, kniha nemá hluchá místa, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah a teď jsem moc a moc zvědavá, jak autor celou situaci vyřeší.

Tazz1
04.09.2021

Boje se přesouvají nejprve do Grónska a posléze ve velké výpravě na Mars. Autor opět nezklamal co se popisů boje a techniky týče. Příští díl snad má být poslední, tak uvidíme jak se to celé vyvrbí. Doufejme, že nás nakladatelství nenechá dlouho čekat.

Planin
04.08.2021

Kniha se roztaci poradne az v druhe casti :-(:-( prvni polovina je spise pro baby :-):-):-) licenin osobnich problemu, tesim se na dalsi slibovany dil, snad bude mit vice stavy :-) jen mi vadí snaha zavděčit všem s manželem jeho spolubojovníka :-(:-(