Ohnivá pole

Nastal čas přenést boj k Dlouhánům… Mars je pod kontrolou Dlouhánů déle než rok. Vyčerpané síly aliance národů Země zatím obnovovaly své flotily a cvičily nové posádky na staré válečné lodě. Velení, které dlouho váhalo mezi nutností tvrdě zasáhnout proti Dlouhánům a další přípravou, se teď konečně rozhodlo udeřit. Zkušení veteráni Grayson a Halleyová znovu ocitají na hrotu oštěpu, když spojené armády Země vyrazí do boje proti Dlouhánům. Ale pokud ve válce existuje nějaká neměnná pravda, tak ta, že žádný bitevní plán nepřežije setkání s nepřítelem… a Dlouháni chtějí Mars udržet stejně odhodlaně, jako ho lidé chtějí získat zpět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477477/big_ohniva-pole-0CH-477477.jpg 4.414

První linie 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

Fields of Fire, 2017

Kniha Ohnivá pole

Racek213

Dobrá serie. Dokonce jsem si ji objednal poštou.

biki

Pro mne zatím nejlepší díl série. Už úvodní část v Grónsku je akční, navíc se zde podařilo odhalit některé dosud netušené schopnosti Dlouhánů. Dovolenková mezihra, v níž jsme nahlédli do dysfunkčního rodinného zázemí Halleyové, pak znamená jen krátký odpočinek před bitvou o Mars, která může rozhodnout o osudu lidstva. Těžké boje na orbitě a poté na povrchu Marsu, pokus o záchranu zbytků lidské kolonie, to vše je provázeno obrovskými ztrátami na obou stranách. A do toho ještě šokující objev, týkající se Dlouhánů.
Mimo jiné mě v knize také ještě zaujal rozhovor Andrewa s velitelkou jeho lodi, která dříve patřila k oněm dezertérům - Andrew (i čtenář) se tak opět mohl přesvědčit, že ne všechno je černobílé a že důvody k jistým rozhodnutím nemusí být jen špatné.
Zkrátka, kniha nemá hluchá místa, přečetla jsem ji téměř na jeden zátah a teď jsem moc a moc zvědavá, jak autor celou situaci vyřeší.

Tazz1

Boje se přesouvají nejprve do Grónska a posléze ve velké výpravě na Mars. Autor opět nezklamal co se popisů boje a techniky týče. Příští díl snad má být poslední, tak uvidíme jak se to celé vyvrbí. Doufejme, že nás nakladatelství nenechá dlouho čekat.

Planin

Kniha se roztaci poradne az v druhe casti :-(:-( prvni polovina je spise pro baby :-):-):-) licenin osobnich problemu, tesim se na dalsi slibovany dil, snad bude mit vice stavy :-) jen mi vadí snaha zavděčit všem s manželem jeho spolubojovníka :-(:-(