Protiúder

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ozbrojené síly Země, zastavily postup Dlouhánů a vyhnaly jejich lodě ze Sluneční soustavy, ale Andrew Grayson to jako vítězství nevnímá. Na Marsu ho čeká lov dvacetimetrových mimozemšťanů v jejich podzemních úkrytech, které děsivým tempem ničí vojáky i jejich vybavení. A pro kolonie mimo Sluneční soustavu jsou Dlouháni stále stejnou hrozbou jako na začátku. Jak to chce Země změnit? Nové moderní lodě a zbraně navržené k pronásledování a zabíjení Dlouhánů, které našim armádám umožní srovnat síly s hrozivým nepřítelem. Graysona a Halleyovou, jeho manželku, nyní čeká břímě velitelských povinností a odpovědnosti za víc než jen za své vlastní životy, protože opět stojí v čele nové fáze války. Jenže Dlouháni mají své vlastní plány… a ve válce nepřítel nečeká, až se na něj připravíte. Andrew je znovu vržen do chaosu a násilí války s nemilosrdnými mimozemšťany a musí se postavit dani, kterou si nekončící konflikt na všech vybírá, a vysoké ceně, kterou platí za přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480103/big_protiuder-XwP-480103.jpg 3.424
Série:

První linie 6.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Points of Impact, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Protiúder

kuSty
28.09.2022

Za mě povedený díl, ikdyž neměl tolik akce jako předchozí.
A umím si představit, že by byl poslední :-)

Franc
22.01.2022

V podstatě stejné jako díly předchozí. Akce, příprava, akce. Hlavní hrdina mezi akcí opět zpytuje svědomí, lituje věcí, které nezmění, vrtá se ve svých nočních můrách. Nezpochybňuji, že takové věci mají v příbězích své místo, ale musí se tak dít s mírou. A nemohu si pomoci, s touto mírou autor prostě pracovat neumí.

Jinak po urputném boji na Marsu návrat na známá místa působil osvěžujícím dojmem. Závěrečná část knihy měla šmrnc. Stejně jako v předchozích dílech heroické výkony skončí vítězstvím, nevítězstvím, nechávajíce autorovi otevřené dveře pro další díl.

Už by to chtělo zakončit, pomalu ale jistě se z toho stává jízda na kruhovém objezdu, kdy každé kolo je stejné. Nechci autorovi křivdit, ale pokud sérii neukončí, nepřijde s něčím novým, bude to brzy "nuda".


biki
31.10.2021

Autor se zde bohužel vrátil ke schématu knih, které předcházely minulému dílu. Na začátku je sice krátká akční kapitola na Marsu, kde jde Andrewovi opět o krk, ale jinak je zhruba první polovina knihy značně rozvleklá. Já vím, sžívání se s vybavením zbrusu nové lodě, s novými bojovými prostředky, s novými kolegy, to vše je jistě důležité, ale přece jen to autor mohl trochu zkrátit. Naštěstí v bojových akcích na orbitě Nového Svalbardu a pak na jeho povrchu se autor zase vrací do své obvyklé dobré formy.
Na rozdíl od předchozího komentáře se domnívám, že duševní rozpoložení hlavních hrdinů není v příběhu vůbec na závadu a je docela logické - únava z dlouhotrvajících bojů, ztráty spolubojovníků, ale i frustrace z patové situace, kdy ani po tak dlouhé době není na obzoru nějaké zásadní řešení. Navíc se tohle vše může i podílet na dalších zápletkách (na stránkách autora jsou uvedeny ještě nejméně dva další díly). Tak uvidíme.

Tazz1
08.10.2021

Na podobné emocionální výlevy, které zde autor tentokrát předvádí, na ty jsem opravdu nebyl zvědav. Ne u tohoto typu literatury a na úkor akce. Nějaké bolístky, které si hrdina nese, ty ať si nechá do červené knihovny. Snad to byl ojedinělý exces a zase se to vrátí do původních kolejí. Dal bych tři hvězdy ale nová loď a bojové obleky si hvězdu navíc zaslouží.

Ládja
28.09.2021

Tentokrat slabé. Zbytečně roztahnutý začatek a te ajce take nic moc...2*