Blokáda

Blokáda https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381093/bmid_blokada-MkV-381093.jpg 4 75 75

První linie série

< 3. díl >

Dlouháni dobyli Mars a jejich semenné lodě hlídkují na hranicích Sluneční soustavy, do které tak neproklouzne žádná pozemská loď. A je více než jisté, že útok na Zemi je pouze otázkou času. Mezitím je daleký ledový měsíc Nový Svalbard na pokraji hladomoru. Vojáci dvou pozemských velmocí sice pár menších bitev s Dlouhány vyhráli, ale teď hrozí, že prohrají celou válku. Pod tlakem nových událostí tak SAS uzavírá spojenectví s nepřátelskými Sino-rusy. Tajným průletem bojové lodi Indianapolis blokádou chtějí obnovit zásobovací trasu se Zemí. Zdaleka však netuší, jaké přijetí je čeká… Události nabírají dramatický spád a v jejich víru štábní seržant Grayson nečekaně nachází staré přátele a současně musí vyřešit jednu zásadní otázku…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Angles of Attack , 2015


více info...

Přidat komentář

Tazz1
08.05.2021 5 z 5

Tak musím říci, že sága je díl od dílu lepší. Napětí a rychlé prvky žánru military sci-fi jsou tady vrcholně. Pomalu (nebo rychle?) se vytrácí i ta kostrbatost, kterou jsem vyčítal autorovi v předchozích dílech.

psychousek
24.03.2021

Třetí díl zběsile pokračuje ve stejném tempu jako druhý. A co víc - začíná přesně tam, kde druhý skončil, což je úžasné. Knihy jsou skvěle ukončeny tak, aby byl příběh odvyprávěn, ale zároveň na sebe perfektně navazují. Jak jsem psala u minulého dílu - mám trochu problém od sebe dvojku a trojku oddělit.

Autor z jednoduchého příběhu, který bych, kdybych chtěla spoilovat, shrnula do dvou vět, dokáže vykřesat plnohodnotnou knihu. A co víc - v mnoha okamžicích jsem ani necitíla "přichází klišé", protože tam jednoduše nebylo. Přijde mi, že s každým dílem se autor víc a víc vypisuje a je to lepší a lepší.

K obsahu se nebudu vyjadřovat z jednoduchého důvodu - cokoli, co bych se pokusila objektivně napsat zároveň bude znamenat spoilování.


biki
29.12.2020 4 z 5

Tak tento díl se mi líbil o dost víc. "Dlouháni" se nebezpečně přibližují Zemi, což nutí lidi ke spojenectví a tím pádem i politickým kompromisům. Bojů je sice o něco méně, nutně přibylo politikaření, ale závěrečné (v tomto dílu) střetnutí s emzáky v městském prostředí na Zemi nemá chybu. Poté také našinec musí trochu revidovat názory na situaci z prvního dílu série. Co mě z knihy také utkvělo v paměti, byl rozhovor velitele Indianapolis s odříznutou kolonií na Marsu.

Franc
09.05.2020 2 z 5

Inu co říci?

Kniha opět nabízí to co je tomuto žánru vlastní. To, proč mám tento typ literatury rád. Vesmírnou řež, bitvy kdo z koho, tajemno přicházející z vesmíru.

Ale opět se musím opakovat. Tato série má něco, co mě vnitřně snižuje pocit z čteného. Jestli to je množství rádoby hrdinských hlášek, morální čistota hrdiny, příliš skrytý třídní boj? Prostě něco, co Vás sice dráždí, ale ne tolik, aby odradilo od čtení.

Jinak se jedná o příkladný díl serie jako mnoho jích podobných. Pár bitev, pár morálních dilemat, pár hrdinských činů, vše zakončeno otevřeným koncem ve stylu: Po reklamě pokračujeme.

I přes vsechny výtky a kritiku hodlám pokračovat? Proč? Protože přes všechno co vytýkám chci vědět, jak to dopadne.

mr.Zdenek
02.04.2019 4 z 5

Jsem zvědavý, jestli bude další díl. Konec třetího dílu je dost otevřený, je na co navázat. Čtvrtý díl bych přivítal.

kuSty
29.10.2018 5 z 5

Za mě teda super vyvrcholení série, jako u všech tří knih první půlka lehce nudnější, ale druhá půlka jedna velká jízda! Za mě 5 :-)

Diabel
19.08.2018 3 z 5

Asi jsem divnej, ale pořád mě to baví. Sice míň než u předchozích dílu, ale nemůžu si pomoct. Zkrátka mě baví vesmírný béčkový knihy.
Uff, takže co na to napsat. Začnu obálkou, která mě zprvu odrazovala. Proč? Sakra lidi to neumíte udělat podobný obálky a ne pokaždý jinak? Třetí díl mi v knihovně neladí ke zbytku. Příště chci vidět něco míň lesklého.
MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Blokáda, jak jsem psal i u předchozího dílu, je psaná stále ve stejném duchu. Hezky se to čte, nic náročného. Autor tento díl vyšperkoval a oživil novými postavami. Objevili se také SRA spojenci a jejich zbraně. Marko nelenil a všechny popsal a porovnal. Taky mi udělali radost technické popisy lodí a jejich funkcí. Na druhou stranu o mimozemštanech nevím stále nic a to mě s*re... Taky jsem čekal víc bojů a to, co jsem psal k minulé knize, že se mi tam nedostávalo, tak musím vzít trošku zpět, protože v třetím dílu toho bylo ještě míň. To mě trochu zklamalo. Ale to je dané tím, že se autor víc zaměřil na politiku a místo bojů se víc cestuje. Když létáte z bodu A do bodu B a zase zpět, tak se zívání úplně neubráníte.
KONEC SPOILERŮ
Na konci se ale autor překonal a nalákal mě na čtvrtí díl... Jinak Marko umí vyprávět a nejvíc si zakládá na technoligii, kde mu to jde a tím si mě získal. Příběh je stále zajímavý, stále čtivý, ale už slabší a zbytečně natahovaný. Věřím, že kdybych to četl v orinále, tak by se mi to líbilo mnohem víc a tím se taky dostávám k tomu, co mi vadilo už ve druhém díle... Překlad a korektura! Oproti druhému dílu je to ještě horší a otřesnější a to tak, že jsem si říkal, že snad napíšu do nakladatelství. Tolik chyb jsem nikde neviděl a celou knihu to sráží dolů. Proto dávám nižší hodnocení.

Moje hodnocení 5/10

Ládja
31.07.2018 3 z 5

Klasické military sci-fi posledních let. Nic extra, nic moc nového. Roztáhnutý děj, občas až moc. Skutečně nic nového na scéně. A ten překlad a překlepy? Fantomprint by si měl pořídit nového překladatele, nebo aspoň korektora. Nějaké věty skutečně drásaly oči a myšlenkové pochody. Je to škoda. Kdyby byla lepší korektura, mohl by to být slušný průměr...

PeterPetrik
27.07.2018 3 z 5

Moze byt, ku konci son preletel kapitoly.

Magnat
15.07.2018 5 z 5

Hrozba Dlouhánů lidi konečně spojí dohromady a hlavní hrdina se vrhá do svého úkolu... Více než důstojné pokračování předchozích dvou dílů - doufám v brzké vydání dalšího pokračování.

Mrakoplash
12.06.2018

Celá tahle série stojí za přečtení. Bohužel, nebo možná bohudík, ani tenhle díl není ukončený
:-)

Štítky knihy

válečné sci-fi

Autorovy další knížky

Marko Kloos
německá, 1971
2017  83%Smlouva na život
2017  82%Evakuace
2018  82%Blokáda
2020  84%Dezerce
2021  75%Protiúder