Inferno

Látka, z níž je utkána realita, praská ve švech. Na bránu Kremlu už klepou gnollští vyjednavači a do herních avatarů se stěhují duše polozapomenutých starodávných bohů. Vesmír se mění v souladu se spontánními touhami a přáními hráčů, a v Jiném světě se rodí Inferno. Dimenze obývaná arcidémony a pány pekel, jejichž úkolem bude ztrestat ty největší zločiny a zvěrstva. Na Glebových bedrech leží nelehké břímě. Jako vůdce klanu i celé aliance by měl splatit dluh vůči bohům a připravit se na nadcházející bitvu o Velechrám. Může odmítnout svého potenciálního spojence? Neměl by nabídnout pomocnou ruku tomu, kdo se dostal do úzkých, a při té příležitosti opanovat část unikátního, nikomu nepatřícího území? Lávou zalité pláně Inferna se brzy začnou otřásat pod nohama pochodujících šiků, těžkých útočných golemů a tisíců všemožných petů, mountů a familiárů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434062/big_inferno-9l9-434062.jpg 4.4104

Hraju, abych žil 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Инферно (Inferno), 2014

Kniha Inferno

Lacie

(+ SPOILER) Stejně jako Jiný Svět ožívá a trhá se od reality Země, Glebova veselá pařmenská část visí na vlásku a zůstává nám zvážnělý a nabušený Rytíř Smrti, kníže, Velekněz, druhý po Bezejmenném... mě je ho ale celkem líto, vidím v něm zoufalce podpírajícího ze všech sil uvolněný vrcholový klenák, jakmile se špatně pohne, všechno se sesype. Akce nevycházejí přesně tak, jak by bylo potřeba, zatím ale ze všeho dokázal vybruslit.
Co se týče děje, tak si nemám na co stěžovat, mně se líbí i uvažování nad situací klanu a spojenců, možnostmi nového světa, líbí se mi "nepřipravenost" záchrany Anunacha, tím spíš pak raid do Inferna. Nějaký ten fórek se také občas najde, selanka rodinného setkání je upgradována Tavorem a na závěr nás pro tentokrát nečeká infarkt, ale třešnička na dortík.
Co mi ale leze na nervy je skokový nárůst popisů široké a ukřivděné ruské duše, která hrdinsky brání slabé, zatímco všichni ostatní jsou na ně zlí, jak pravil soudruh Lenin nebo Stalin, kdo se zrovna víc hodí. Hotoví Jánošíci křížení s Robinem Hoodem (a ani jednoho nemám ráda). To kdyby tu nebylo, dala bych pátou hvězdu! Možná i rudou:) Navíc bez těch nacionalistických dělení klastrů by mnohem víc vynikl konflikt Světlolícího a Bezejmenného, takhle je to trapná propaganda. A pak ještě pindy typu chudáčci muži, alfa samci jsou zavření a zbytek pod pantoflem, je třeba je převychovat a ženy nakonfigurovat na sexuální dračice natěšené vždy vyhovět, avšak mimo sex koťátka sametová u sporáku stojící. Vždycky když tohle někde čtu, tak si říkám, jestli jsou chlapi doopravdy přesvědčeni, že známkou mužnosti je chovat se jako náš pes, který myslí jen na žrádlo, sex a rvačky, v libovolném pořadí. Stále doufám, že ne.

daudurhundur

O malinko, ale fakt jen malinko lepší než předchozí díl. Ale bohužel opět bez většího nápadu, žádná originalita, žádné překvapení, žádné vykročení ze stínu žánru. A nějak začlo přibývat opěvování ruského medvěda :(

Boidil
02.07.2021

Dle mého názoru si série udržuje podobné míru kvality, bohužel nabízí dokola ty samé prvky a to už mi nestačí. Věci, které mě zaujali, mě už nechávají chladným jako Glebovo neustálé štěstí.

Škoda je též, že nejspíš kvůli délce knihy autor některé linky příběhu úplně odříznul. Nakonec bych si trochu postěžoval na tempem knihy, kdy se střídají pomalé pasáže, ve kterých se nic neděje a rychlé, kde zajímavý děj je hned pryč.

Sérii chci určitě dočíst, ale sám bych si dokázal představit jiný směr, kterým se série postupně vydává. 7/10

Krukron
01.04.2021

Je to pořád velmi dobře čtivé. Samá akce, nečekané zvraty a trocha toho přehnaného štěstí, ale co už. Hlavní hrdina je prostě občas klikař a čtenář mu to asi i přeje. Trochu mě ale zarazil takový skrytý podtext politicko-genderovy. Nečekal bych to u knihy v tomto žánru a docela mě to vyvedlo z míry. Možná, že jsem si to jen špatně vysvětlil, protože teď čtu i nějaké jiné věci o Rusku. Ale tak nějak si říkám, zda to není zase trochu propaganda režimu.. Uvidíme, co bude následovat.

vlad77sk
17.03.2021

nemam pred sebou 1 diel ale kto si urcite pameta tak ked gleb vstupoval da sa povedat do temnej ligi tak dostal spravu ze ma najst ostatnich a bol tam ak si spravne pametam podpis mistr...Coz my pripada ze autor na to bud zabudol alebo popripade sa este uvidi..Dalsia vec lichovia mu vraveli ze sa este uvidia.

michal8413
28.01.2021

Bomba těším se na pokračování.

Deia
06.11.2020

Na knihu som sa naozaj tešila, predchádzajúce časti mi prišli skvelé. Ale opäť som s ňou mala problém, ktorý sa mi poslednú dobu pri sériách opakuje – fakt som si veľmi nepamätala, čo sa v predchádzajúcich častiach stalo (aj keď pri každej sérii mám pocit, že si to pamätám veľmi dobre!). Preto mi trvalo relatívne dlho, kým som sa v deji plnom postáv opäť zorientovala. Ale aj potom som mala pocit, že kniha nie je taká dobrá ako tie predošlé. Neviem, niečo mi tam chýbalo. Na začiatku dej plynie celkom pomaly, potom mi zas prišlo, že sa tam toho deje strašne veľa. Napriek týmto negatívam sa mi ale kniha čítala fakt dobre, je napísaná naozaj čtivo. Tiež sa mi páči myšlienka, že herný svet sa postupne odtrháva od reality a funguje sám o sebe, som zvedavá ako toto v ďalších častiach bude pokračovať. Koniec je potom opäť taký, že nutne potrebujem ďalšiu časť!

moldred
02.10.2020

Super těším se na další díl!!!