Dluh

Realita virtuálního světa, ve kterém žijí vtažení hráči, je čím dál hlubší a barvitější. Došlo zde k opravdovému zrození i skutečné smrti. Pupeční šňůra spojující Jiný svět se Zemí se však stále ztenčuje a ani Bezejmenný už není s to odvrátit hrozící katastrofu. V této houstnoucí atmosféře potká Gleb ruskou dívku, která právě jako zázrakem unikla z čínského virtuálního otroctví. Je jediný, kdo rozumí jejímu jazyku a nedokáže být hluchý k jejímu zoufalému volání o pomoc. Jaké však mají šance, když svět okolo nich spěje k nevyhnutelnému střetu? Uprostřed zemí Pohraničí na sebe narážejí dosud nevídané tisícihlavé armády. Kilotuny rozžhavené many přetavují písek ve sklo a ničí neprůstřelnou mithrilovou zbroj. Válečný ryk stoupá až k samotnému nebi a bohové jen s úžasem sledují, jaké krutosti je lidská rasa schopná. Pokračování nejlepší série žánru LitRPG....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405446/big_dluh-veu-405446.jpg 4.4163

Hraju, abych žil 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Долг (Dolg), 2013

Kniha Dluh

Lacie

(+ SPOILER) Třetím dílem opouštíme čistě radostnou notu, i ty questy se posunuly z úrovně "splň mě a dostaneš" na úroveň "splň mě, jinak dostaneš". Fronta čekajících úkolů a závazků roste, questy jsou náročnější na lidskou i finanční stránku a střet s jiným národem posunul sérii do nové dimenze, bohužel však na úkor hravosti, lehkosti děje. Otrokářství, únosy, mučení, válka... to vše v Jiném světě už bylo, ale Glebovy nápady a činy všechno umocnily, z pošťuchovačky se stává brutální masakr a jak řekl Erik, ze sekané už kotletu neuděláš.
JIný svět se stále víc trhá ze spárů reality, ožívá – úžasná je Baghíra, Olaf, všehoschopné děti a štěňata. Naopak se nám po krátkém oddychu opět přihlásil Tavor, magor jeden. A katastrofa na závěr je v tomto dílu skutečně výživná.

Hermik1234
23.09.2021

Nejhorší díl ze série.
Po přečtení jedničky jsem doufal že druhý díl trochu pozvedne příběhovou linku. To se tak stalo a proto jsem od Dluhu očekával další posunutí.
To bohužel nenastalo. Většina knihy se odehrává na jednom bitevním poli, kde je spíše popis děje minuty po minutě. Důležitá část (a hlavně také hlavní záměr hlavní postavy) je v knize jen tak mimochodem popsán, že se stal.

Kromě jedné velmi důležité události, která se však dá popsat jen v pár větách, je tento díl podle mého názoru pro sérii docela zbytečný. Začátek navazuje na otevřený konec druhého dílu, a naopak na konci knihy se stane zmíněná událost. A prostředek? Dej, který kdyby se nestal, tak se pro hlavní dějovou linku nic moc nezmění.

Za mě je Dluh velmi slabý a Inferno si přečtu jen proto, že jsem si ho pořídil ještě před přečtením Dluhu. Jinak bych v sérii nepokracoval.

Boidil
11.06.2021

Pořád velmi zábavná kniha, které možná trochu škodí, že autor jede pořád na stejné vlně a už je to místy lehce vyčpělý.

Určitě ale mohu doporučit, ten kdo má rád wowko a chce jednohubku u které se mu nezavaří hlava, tak toto je jistě ono.

Pravda.Shin
23.08.2020

Tak tohle je špatné. V prvních dvou knihách si vše vytřískal a teď už jen plácá jedno přes druhé. Expení ztratilo význam, hlavní hrdina získá po čem si zamane a i nezamane!

Dworkin
15.07.2020

Bylo by to velmi dobré a zábavné čtení, kdyby nám vydavatel (Fragment) byl schopen celou sérii nabídnout v rozumné době, třeba během jednoho kalendářního roku. Takhle je to doslova zoufalé. Už jsem si všechny díly pořídil v ruštině v el. verzi do čtečky za necelých 400 Kč (všech 7 dílů). Pochopitelně to nebude takový zážitek, ale pořád lepší, než čekat na zbytek série roky.

daudurhundur
13.04.2020

Kdyby tam nebyla dějová linka z "reálného" světa, tak bych asi hvězdičku přidal. Ale svojí průhledností a naivností mě tam vyloženě štve. Jinak je to prostě klasický superhero fantasy litrpg.

Hellrampage
09.04.2020

Tretí diel ešte pridal plyn, no ubudlo zo strán, čo ma mrzí najviac. Prvé tri diely urobil autor za rok, u nás bohužiaľ vychádza jeden diel za rok, takže dočkať sa ďalších dielov bude kruté. Rozhodne sa ale teším na ďalšie časti.

frantisek408
14.03.2020

Za mě lepší než druhý díl. Na úrovni prvního dílu tj. skvělá :)