Útočiště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jediná možnost, jak přežít, je uniknout... Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Sandrine, která se před nedávnem přistěhovala do Normandie, dostává výzvu od notáře, aby si zajela převzít osobní věci z domu po své zemřelé babičce – svérázné ženě, jež žila osaměle na maličkém ostrově nedaleko pobřeží a odmítala se stýkat s dcerou i s vnučkou. Sandrine vystupuje z lodi na šedivém, chladném ostrově a setkává se s hrstkou obyvatel, starých lidí žijících v téměř naprostém odloučení od civilizace. Všichni jí popisují babičku jako milou a laskavou ženu, tedy obraz daleký tomu, co o ní Sandrine vyprávěla matka. Na ostrově vládne podivná atmosféra. Stačí pár hodin, aby si Sandrine uvědomila, že zdejší obyvatelé skrývají nějaké tajemství. Cosi, z čeho mají hrůzu. Proč tedy odtud nikdo z nich neodjede? Co se stalo s dětmi z prázdninového tábora, narychlo uzavřeného v roce 1949? Namísto odpovědí je mladá žena po několika dnech nalezena, jak bloudí po pláži na pevnině s oblečením zmáčeným krví, která není její… Román získal cenu za nejlepší francouzský román roku 2019, která se uděluje na každoročně konaném literárním festivalu detektivek v Cognacu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444865/utociste-gNt-444865.jpg 4.5103
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Metafora
Orig. název

Les refuges, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Útočiště

Přidat komentář
Aires
včera

Útočiště je taková atomovka mezi thrillery. Otřese vším a hlavně čtenáři! :)
Mistrovsky napsaný thriller, ve kterém nic není jisté a žádná pravidla neplatí. Autor si s vámi pěkně pohraje až budete mít pocit, že děláte salta o třistašedesát stupňů a stojky na hlavě. V téhle knize je totiž hned několik zvratů s velkým Z, které vás zanechají bez dechu. Takže nenechte se moc přemlouvat, a pusťte se do čtení, protože nic podobného jste určitě nečetli :)

popeluška
včera

Hodně zvláštní kniha...nevím co víc dodat. Snad jen přečíst si ji :-) čte se dobře... a nejde přestat.


Devil-Ivet
23. října

Skvělá kniha! Měla spád, napínavost, čtivost a několik zvratů. Nahlédnutí do lidské mysli, které jsem opravdu nečekala a kniha se tak stala ještě lepší, než jsem doufala. Rozhodně jedna z nejlepších letošního roku!

Manoloma
23. října

Poslední dobou mám pocit, že mě jen tak nějaká kniha nepřekvapí, vše už tu bylo mockrát, pokud jste na tom stejně přečtete si Útočiště, je to něco úplně jiného, originálního a s naprosto nečekanými zvraty. Doporučím ji i svým známým abych se přesvědčila, že jsem konec pochopila dobře. Každopádně tahle kniha mi v hlavě zůstane hodně dlouho.

ElenaM
22. října

Útočiště je kniha, která se velice obtížně hodnotí, to se musí přečíst. Každopádně je to něco zcela nového a originálně napsaného. Na základě obálky bych si knížku určitě nevybrala a ani si ji nevšimla. Ale dostala jsem doporučení od několika lidí. A teda byla to jízda na jejímž konci jen koukáte a nechápete. Knížka je hodně psychologická a je třeba se na její čtení soustředit, protože každý detail může být důležitý. Konec vás donutí přemýšlet. Budu na ní myslet ještě nějakou dobu a bude trvat než si to "sedne". Myslím, že tohle nikdo od knížky nečekal. Šokující, čtivé, do poslední chvíle nepředvídatelné.....

JustWomen
20. října

Wow, tak toto byl zvláštní thriller. Nejprve jsem chtěla knihu odložit, ale pak to tedy opravdu stálo za to. Za mě skvělé, nemohla jsem přestat číst, taková hra se čtenářem, kdy autor podstrkuje různé stopy a stále ho vtahuje do děje. Hledání útočiště v mysli člověka. Pohlcující čtení.

kasavubu
18. října

Měla jsem trochu problém s tím, co je realita a co jen výmysl, ale nakonec to do sebe všechno pěkně zapadlo. Možná by nebylo špatné si knihu přečíst ještě jednou, člověk se při čtení musel 100% soustředit. Vlastní zápletka byla hodně zajímavá a ani po týdnu od přečtení ji nemohu pustit z hlavy.

perpe2a
18. října

Dobře napsaný psychologický thriller. V ději bylo hodně zvratů, bylo nutné se na čtení plně soustředit, jinak jste se ztratili. Konec jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila. Rozhodně doporučuji.

1

Doporučujeme

Počátek
Počátek
Da Vinciho kód
Da Vinciho kód
Klub rváčů
Klub rváčů
Ostrov sviní
Ostrov sviní