Útočiště

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jediná možnost, jak přežít, je uniknout... Co skrývá tajemný ostrov? A co skrývá lidská mysl? Sandrine, která se před nedávnem přistěhovala do Normandie, dostává výzvu od notáře, aby si zajela převzít osobní věci z domu po své zemřelé babičce – svérázné ženě, jež žila osaměle na maličkém ostrově nedaleko pobřeží a odmítala se stýkat s dcerou i s vnučkou. Sandrine vystupuje z lodi na šedivém, chladném ostrově a setkává se s hrstkou obyvatel, starých lidí žijících v téměř naprostém odloučení od civilizace. Všichni jí popisují babičku jako milou a laskavou ženu, tedy obraz daleký tomu, co o ní Sandrine vyprávěla matka. Na ostrově vládne podivná atmosféra. Stačí pár hodin, aby si Sandrine uvědomila, že zdejší obyvatelé skrývají nějaké tajemství. Cosi, z čeho mají hrůzu. Proč tedy odtud nikdo z nich neodjede? Co se stalo s dětmi z prázdninového tábora, narychlo uzavřeného v roce 1949? Namísto odpovědí je mladá žena po několika dnech nalezena, jak bloudí po pláži na pevnině s oblečením zmáčeným krví, která není její… Román získal cenu za nejlepší francouzský román roku 2019, která se uděluje na každoročně konaném literárním festivalu detektivek v Cognacu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444865/big_utociste-gNt-444865.jpg 4.3420
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Metafora
Originální název:

Les refuges, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (182)

Kniha Útočiště

Pája699
16. května

Lidská mysl je vážně nevyspitatelná.....

Na tuto knihu jsem narazila opět tady na DK mezi mými knižními přáteli. Musím říct, že ještě nikdy jsem tu nenarazila na knihu, která by mě nebavila. Za to velké díky :-) Už jenom obálka mě nalákala a oslovila. Anotace víc než zajímavá....no a ten obsah? Prostě mazec. Příběh je opravdu originální a propracovaný. Od první stránky mě to nepustilo.....a ten konec? Autor si semnou pěkně pohrál :-) tohle jsem nečekala. Jsem maximálně spokojená.

veronika4001
20. dubna

Začíná to ptáky a mrtvolami jako každý film v úvodníku, který je zaznamenán černobíle a od jehož ukázky se odvíjí současnost, již v barevném promítání. Jsem zvědavá na ten ostrov, co se tam událo a jaký dopad to bude mít do současnosti. Jedno má společného jmenovatele, a to izolaci. Něco se jí popírá. Něco, co znamená neštěstí, utrpení. To souzní s duchařinou. Sandrine neměla na ostrov jet. Proč? Kdo a proč ji tam vylákal? Zastavené hodiny u notáře, zastavené hodiny na ostrově v bunkru, kde spaly děti. Šlo o konkrétní zastavení v čase. Obrázky duhy a malé postavičky jsou zřejmě symbolikou, která má pomoci odhánět zlo spolu s rituálem zabíjení koček. Der Erlkönig. Příběh obestřený temnou záhadou je postaven na zvláštní koncepci, která spadá do třech, později dvou časových linií. Je to přehledné, ale stále se domnívám, že to šlo méně jednodušeji a více důkladněji, aby byl čtenáři ponechán svěží vítr z četby a také prostor pro představivost a vlastní barevný svět.


Tamirai
15. dubna

Dobrý príbeh. Zaujímavý námet aj myšlienka a dobre psychologické vyskladanie deja. Som spokojná. Znova by som ju už asi nečítala, ale čítať sa podľa mňa oplatí ;)

harena
29. března

Napínavý a překvapivý psychologický příběh, čtivý a svižný od samého počátku, s temnou a tíživou atmosférou a plný násilí, až se člověka pomalu zmocňuje deprese. Co všechno ještě skrývá lidská mysl? Všechno se zamotává, stránky mizí před očima a nakonec zjišťujeme, jak si s námi autor perfektně pohrál. Každopádně mi kniha zůstane v hlavě ještě dlouho, skvěle napsáno.

Miriam
20. března

První část ostrova mě nějak nezaujala, moc se mi číst ani dál nechtělo. Každopádně jsem ráda, že jsem knihu neodložila. Závěr se mi ale zase nelíbil. Propracované ano, vše bylo jinak, ale možná, že toho jinak bylo až moc.
Za celkovou čtivost dávám 4*

RanMori
17. února

Kniha mi byla velmi doporučena, ale i když koncept samotný špatný není, to provedení na mě nefungovalo. První část na ostrově dosti nudná, druhá s Damienem konečně pořádně napínavá. Ale pak přišel plottwist, kterej to úplně zabil. Všeho moc škodí. Jednou ano, ale dvakrát za jednu knihu vážně ne.

kramlinka88
13. února

(+ SPOILER) Wow, tohle bylo naprosto geniální :-O Vůbec jsem nečekala, co všechno se z tohoto příběhu může vyklubat a jako ten konec byl totální mindf***, to se jinak vyjádřit nedá...i na slzy došlo....už dlouho jsem po dočtení knihy neměla tolik otázek, jsem jako ti studenti na konci....sedím a přemýšlím a mám v hlavě totální chaos....Knihu jsme četli společně v rámci společného čtení a už se nemůžu dočkat až to všichni probereme.... :-)
Autor je geniální, já mu to žrala i s navijákem, úplně si mě omotal a já pořád nechápu jako WTF :-D
Víc takových knih prosím, kdybych mohla dám 10 hvězd, doporučuji na 100%

Zdenas5
21. ledna

Nic takového jsem ještě nečetla. Příběh je velmi napínavý, detailně promyšlený, se závěrem, který jsem vůbec nečekala.

1 ...