Monument 14

Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice. Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel. Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl. Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr. V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí – šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/161559/monument-14-monument-14-DiI-161559.jpg 4.2439

Monument 14 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Kniha Monument 14

Gilnien
14. listopadu

Dobrá kniha, ale nebudu úplně cílová skupina. Občas mě vadila různá klišé, kterým bych věřila, kdyby mi bylo ještě náct.

WeirdoAnne

Série se super dějem, těším se, až si přečtu další díl. :)

Usměváček

Docela dobrá. Končí to zajímavě. Těším se až si přečtu celou sérii. Zajímá mě jak moc to má autorka promyšlený :)

Eliška1235

Spíš než první díl se mi víc líbil ten druhý a proto dávám 6 bodů.

oblakaknih

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Úžasný a napínavý příběh.

Veronika33
06.12.2018

Kniha ma neskutočne bavila, jedna s prvých postapo čo som čítala. Dej pútavý, prostredie veľmi zaujímavé. Určite odporúčam.

Janaves
04.11.2018

Za mě super!

hellena1523
06.09.2018

Sci-fi není zrovna můj žánr, ale tenhle titul mě lákal už delší dobu. Zhltla jsem za den - sedlo mi to do nálady - a byla jsem dost spokojená. Pro náctileté čtenáře ideální. Pro ty dospělejší doporučuji jako oddechovku.
Postavy byly, pravda, trošku ploché, ale to se dá odpustit. Jinak oceňuji čtivost, vyrovnané kapitoly a snad i to, že děj/dopad plynu na postavy nebyl překombinovaný.