Monument 14

Tvá matka na tebe křičí, že nestihneš autobus. Vidí, jak se blíží ulicí. Nezastavíš se a neobejmeš ji, neřekneš jí, že ji máš rád. Nepoděkuješ jí, že je hodná, laskavá a trpělivá máma. Jistě že ne – jen seběhneš schody a utíkáš na roh ulice. Kdybys ale věděl, že je to naposled, co mámu vidíš, nejspíš by sis přál, aby ses zastavil a všechny ty věci udělal. Možná i za cenu, že by ti autobus ujel. Ale autobus se už blížil, tak jsem se rozběhl. Čtrnáct dětí. Jeden supermarket. A milion věcí, které nabraly špatný směr. V akcí nabitém debutovém románu Emmy Laybourneové se stal supermarket útočištěm pro čtrnáct dětí – šest středoškoláků (oblíbených i neoblíbených), dva osmáky (z nichž jeden je technický génius) a šest malých dětí. Zní to jako velká zábava, když si můžou dělat, co chtějí, ale ne v případě, že venku zuří jedna katastrofa za druhou, počínaje monstrózním krupobitím a konče použitím chemických zbraní, které svět – jak ho znají – vedou do záhuby. A jediné, na co děti myslí, je věta: Uvidím ještě někdy své rodiče?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161559/big_monument-14-monument-14-DiI-161559.jpg 4.2465

Kniha Monument 14

llenka8
08.11.2020

Myslím, že pro náctileté je to moc fajn četba :)

Arev122
06.08.2020

Pohodový postkatastrofický román, příběh viděný očima teenagera - po katastrofě je uvězněna skupinka 14 dětí různého věku, výchovy,povahy a i náboženství v suprmarketu. Děj je plný zvratů a událostí a kniha nutí pokračovat ve čtení.

marina4088
07.07.2020

Tohle bylo boží. Hodně akce, napětí, na tenhle žánr řekla bych že až nadprůměrné. Postavy byli středoškoláci a chovali se úměrně svému věku, nebyli to zadní nesmrtelní polobohové nebo tak něco. Zatím z nevysvětlených důvodu začínají propukat tragédie typu monstrózního krupobití, díky kterým zůstával partička 14 děti (ve věku od 5 do 18 let) zavřená v supermarketu. Na první díl je to pecka.

sgjoli
05.04.2020

Tak tohle mne dost bavilo. :-) Schválně nedávám plný počet hvězd, protože v koutku duše doufám, že další díly budou o chlup lepší a budu jim moci dát vyšší hodnocení.
Ale jinak jsem s knihou spokojená. V rámci žánru mi to přišlo rozhodně nadprůměrné a já dostala to, co jsem očekávala. Akce, napětí, spousta zvratů, je to velmi čtivé a návykové, má to švih a pořád se tu něco děje. Líbilo se mi, že i postavy se chovají úměrně svému věku. To, že jsou postavy v rozmanitém věkovém rozložení, tomu dodává na dynamice - o to víc, když hlavními hrdiny jsou děti, kde ty rozdíly v myšlení, chování a reakcích jsou podle mne nejmarkantnější. Jinak se chová osmileté děcko a jinak puberťák, který je v posledním ročníku střední školy.
Velmi, velmi slušné apokalyptické čtení! Hodně mne baví i to, že úplně přesně do detailů nevíme, jak k těm apokalyptickým událostem došlo - dozvídáme se to jen kusovitě, v náznacích. Knize to dodává určitý punc tajemnosti a postavy to rozhodně nenechává klidné. Ta atmosféra strachu je tu vcelku hmatatelná.
Tohle mne dost baví. Skoro je mi až líto, že jsem tohle nečetla v mladším věku. Kniha je jakožto young adult určena pro mladší publikum. Být tak o 10-15 let mladší, určitě bych z toho byla ještě nadšenější než teď.

Gilnien
14.11.2019

Dobrá kniha, ale nebudu úplně cílová skupina. Občas mě vadila různá klišé, kterým bych věřila, kdyby mi bylo ještě náct.

WeirdoAnne
31.08.2019

Série se super dějem, těším se, až si přečtu další díl. :)

Usměváček
29.05.2019

Docela dobrá. Končí to zajímavě. Těším se až si přečtu celou sérii. Zajímá mě jak moc to má autorka promyšlený :)

Eliška1235
20.02.2019

Spíš než první díl se mi víc líbil ten druhý a proto dávám 6 bodů.