Válka starého muže

John Perry udělal na své pětasedmdesátiny dvě věci. Nejprve navštívil hrob své ženy. Potom vstoupil do armády. Dobrá zpráva je, že se člověk dostal ke hvězdám. Na druhou stranu existuje jen málo planet vhodných k životu – a mnoho cizích ras o ně s námi bojuje. Takže lidstvo válčí. Daleko od Země již desetiletí zuří brutální, krvavé a neúprosné boje. Samotná Země je v bezpečí. Většina jejích zdrojů je v rukách Koloniálních obranných sil, a každý ví, že jakmile nastane čas odejít na odpočinek, může se přidat. KOS nestojí o mladé lidi, chce lidi, kteří mají desetiletí zkušeností a dovedností. Jakmile opustíte Zemi, již nikdy se nevrátíte. Dva roky si odsloužíte v bojích, a pokud přežijete, můžete se usadit na jedné z těžce získaných planet. John Perry se chápe této příležitosti. Myslí si, že ví, co ho očekává. Ale opravdový boj, světelné roky od domova, je daleko těžší, než si dokáže představit, a co se z něho stane, je ještě mnohem neskutečnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44355/kolonialni-valky-valka-stareho-muze-44355.jpg 4.4118

Koloniální války 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Classic

Old Man's War, 2005

Kniha Válka starého muže

WugWugs

Čítavé a heinleinovsky sebavedomo ukecané. Stránky ubiehajú v bojovej kadencii a občas pri-trafia aj humor. V polovici si hovorím, že by už mohol teda prísť aj nejaký ten príbeh so zápletkou, príde však len ku tradičnému vojenskému pátosu. Celá Vojna je tak v zásade len opis vojakov a ich nových spôsobov boja vo vesmíre a proti vesmíranom. Jej zrejme jediným a hlavným šťastím v úspechu je, že je tak dobre napísaná. V zúfalstve scenáristov po vybrakovaní PK Dicka a kombinatorickej zlátanosti hrdikomixov ma prekvapuje, že ešte nemáme blockbuster s Tomom Cruisom. 3.5

psychousek
15.09.2020

Bylo mu 75 a vstoupil někam, kam za mlada nechtěl, o čem nic nevěděl, a bez toho, s kým se tak domluvil. Najednou se mu otevřely oči dokořán, dveře do vesmíru, a možnosti, kterých se děsil.

Kniha se četla velmi dobře, příběh zaujal, ačkoli tam nebyla pro mne ta důležitá kontinuální linka hlavního příběhu. Bitva od bitvy měly společné jen hlavní postavu, teda než přišel konec. Moc ráda bych věděla, zda autor od začátku plánoval udělat z toho knižní serii, nebo chtěl mít jen jeden příběh, který bude znít uceleně.

Bašťák
01.10.2019

Na mistra Heinleina to sice nemá, ale jinak mi ho autorův styl hodně připoměl, aniž bych si přečetl tu noticku na titulce knihy. Celkově svižná, dobrými nápady vybavená military sci-fi, která potěší každého milovníka tohoto žánru.

CuPe77
09.08.2019

Tak takto začíná skvělá série . . .
Je to chytré
je to dobré
je to čtivé

protokol
18.07.2019

pekná scifi velké a rozmanité množstvo mimozemštanov aj dostatok akcie občas humor proste kvalitné scifi
spoiler: dej sa odohráva na začiatku skupina dochodcov sa rozhodne že ich už nebaví len prežívat z nedokonalími opotrebovanými telesnými schránkami tak sa nechajú naverbovať do kolonialnej armády čakajú od toho že armáda omladí ich staré kosti ale realita je iná dostanú nové telo niečo ako hulk skrížený s s dokonalími mmodelmy výsledok zelený manekíni a tak začína ích vícvik a nasadenie v boji

doporučujem fanušikom SF jediné m´=inus sú medziplanetárne súboje je ich nenej a sú stručné

Metla
19.06.2019

Stáří... tělo i rozum Vás nechávají ve štychu, za sebou máte kvanta vzpomínek, před sebou vyhlídku na hřbitov a doufáte v existenci nebe (nebo aspoň neexistenci pekla). Pokud ovšem nežijete v budoucnosti podle Scalziho, kde dostanete možnost opustit chátrající, scvrkávající se tělesnou schránku: stačí své zkušenostmi opředené vědomí poskytnout armádě. Brzy z vás zase může být zdravím kypící svalnatý mladík či sexy kráska... a po výcviku na vás ve vesmíru čekají nové výzvy (převážně násilného charakteru).
"Válka starého muže" je do jisté míry standardní military scifárna, ozvláštněná "geriatrickými" kadety a jejich cynickými postřehy. Rušil mě postavami užívanej pražskej žargon - vono se někomu blbě věří pokročilej věk, když se vyjadřuje jako uhrovitej puboš.
Scalziho dílko má švih, ráda přimhouřím oko nad dokonalostí hlavního hrdiny, v poličce i v Kindlu shromažďuji další romány tohoto autora... Ale opravdu pocta manželství a nehynoucí lásce, plus trochu dumání nad lidskostí stačí ke sbírání prestižních cen? Já s ohledem na všechny ty nominace a vítězství zkrátka očekávala něco víc, než fajn oddychovou knížku s akcí, humorem a nenáročným filozofováním. Moje chyba. 75%

Teredo
01.05.2019

Na této knize se musí ocenit především autorův vypravěčský styl, který je vtipný a zkrátka se výborně čte. Víc mě bavila první polovina, kdy netušíte, jak se důchodci zapojí do války a jen netrpělivě čekáte, co si autor vymyslel. Rozhodně mám v plánu přečíst i další díly.

3DD!3
20.03.2019

Knižní Hvězdnou pěchotu mám rád hodně a Scalzi se přesně trefuje do Henleinova stylu (však se k tomu v děkovačce přiznává). Válka starého muže se po Avatarovském úvodu mění v akční smršť narvanou nápady a dobrými hláškami. Hrdina navíc není typický zelený mozek, vlastně je spíš jeho opak, jen v zeleném těle. Všechno bezvadně odsýpá a vybuchuje až mě mrzelo, že už je konec. Skvělá odpočinková četba.