Válka starého muže

John Perry udělal na své pětasedmdesátiny dvě věci. Nejprve navštívil hrob své ženy. Potom vstoupil do armády. Dobrá zpráva je, že se člověk dostal ke hvězdám. Na druhou stranu existuje jen málo planet vhodných k životu – a mnoho cizích ras o ně s námi bojuje. Takže lidstvo válčí. Daleko od Země již desetiletí zuří brutální, krvavé a neúprosné boje. Samotná Země je v bezpečí. Většina jejích zdrojů je v rukách Koloniálních obranných sil, a každý ví, že jakmile nastane čas odejít na odpočinek, může se přidat. KOS nestojí o mladé lidi, chce lidi, kteří mají desetiletí zkušeností a dovedností. Jakmile opustíte Zemi, již nikdy se nevrátíte. Dva roky si odsloužíte v bojích, a pokud přežijete, můžete se usadit na jedné z těžce získaných planet. John Perry se chápe této příležitosti. Myslí si, že ví, co ho očekává. Ale opravdový boj, světelné roky od domova, je daleko těžší, než si dokáže představit, a co se z něho stane, je ještě mnohem neskutečnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44355/kolonialni-valky-valka-stareho-muze-44355.jpg 4.4133

Koloniální války 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Classic

Old Man's War, 2005

Kniha Válka starého muže

JerryDexter

Jedna velká pocta Henleinovi. Válka starého muže je nejen o bandě důchodců, kteří se na stará kolena dají k vesmírné armádě. Je to především příběh o přátelství, touze po dobrodružství a nekonečné vůli žít.

Chytuš

UCHOKNIHA. S podtitulem Jak se banda starejch páprdů vydala bojovat s emzáckými hajzlíky. Nevěděla jsem, co od toho přesně čekat - a možná je to tak někdy mnohem lepší - byla jsem totiž docela unešená - jak dějem, tak postavami... Perry mě bavil jak v pětasedmdesáti, tak ve své nové mladé, notně vylepšené podobě :-) Čekala jsem, že to půjde hlavně a především o boje a bojůvky, případně vojenský výcvik, ale tahle vojenská linka byla tak skvěle nakombinovaná s otázkami ryzí lidskosti a dokonce romantiky, že musím smeknout. Už se těším na Brigády duchů...

Ivan F

Prekvapivo dobré čítanie o starých páprdoch, ktorí notne opotrebovaní a vekom zašlí (nehovoriac o zubných protézach, kalnom zraku a pečeňových škvrnách) narukujú. Kniha je síce tak trochu utáraná (čo mne vyhovovalo) no neuberá jej to na pútavosti. Opisov bojov je takisto málo oproti iným military SF počinom, no nie je to na škodu. Takisto na konci správne odmeraná dávka potrebného pátosu a sentimentu dáva vyznieť ľudskosti a čuduj sa svete nehynúcej lásky - mne sa to veľmi páčilo, hoc nemusí to byť každému po chuti. Suma sumárum: príjemné čítanie s tými správnymi ingredienciami, ktoré moju stále hladnú čitateľskú dušu na určitú dobu zasýtilo.

Schary

Kniha se mi četla dobře, zajímalo mě, jak funguje systém omlazení a přerod ze starců na mladé vojáky. Po tom, co jsou důchodci bojeschopní, je knížka především o válčení s jinými vesmírnými rasami, což nebyl úplně můj šálek. V závěrečné části na hlavního hrdinu Perryho čeká překvapení.

renefer

Zajímavá kniha se zajímavou vizí do budoucnosti. Proč omlazovat, když se dá kompletně vyměnit? Kdo by nechtěl...Hvězdička dolů za zkrácené popisy osudů vedlejších postav, kdyby tomu autor věnoval jednu kapitolku z jejich pohledu, líbilo by se mi to víc.

jaroiva
11.12.2021

Chlapská bojová sci-fi. Ale přesto mě to bavilo. Jsem ráda, že můžu pokračovat hned dalším dílem.
Až mi bude 70, brala bych výměnu těla za mladší, klidně i zelené... Tak prosím vědce, aby rychle bádali. :)

EDIT: po druhém dílu už mě neláká číst dál. Raději si znovu přečtu Půjčovnu masa nebo konečně dočtu ten třetí díl Takeshiho Kovacse.

WugWugs
17.03.2021

Čítavé a heinleinovsky sebavedomo ukecané. Stránky ubiehajú v bojovej kadencii a občas pri-trafia aj humor. V polovici si hovorím, že by už mohol teda prísť aj nejaký ten príbeh so zápletkou, príde však len ku tradičnému vojenskému pátosu. Celá Vojna je tak v zásade len opis vojakov a ich nových spôsobov boja vo vesmíre a proti vesmíranom. Jej zrejme jediným a hlavným šťastím v úspechu je, že je tak dobre napísaná. V zúfalstve scenáristov po vybrakovaní PK Dicka a kombinatorickej zlátanosti hrdikomixov ma prekvapuje, že ešte nemáme blockbuster s Tomom Cruisom. 3.5

psychousek
15.09.2020

Bylo mu 75 a vstoupil někam, kam za mlada nechtěl, o čem nic nevěděl, a bez toho, s kým se tak domluvil. Najednou se mu otevřely oči dokořán, dveře do vesmíru, a možnosti, kterých se děsil.

Kniha se četla velmi dobře, příběh zaujal, ačkoli tam nebyla pro mne ta důležitá kontinuální linka hlavního příběhu. Bitva od bitvy měly společné jen hlavní postavu, teda než přišel konec. Moc ráda bych věděla, zda autor od začátku plánoval udělat z toho knižní serii, nebo chtěl mít jen jeden příběh, který bude znít uceleně.