Brigády duchů

Brigády duchů jsou zvláštní útvary Koloniálních obraných sil (KOS), elitní jednotky, jejichž příslušníci jsou vytvořeni z DNA zamřelých a proměnění v dokonalé vojáky, vysílané na nejobtížnější mise KOSu. Jsou mladí, rychlí, silní a zcela postrádají lidské zábrany. Vesmír je pro lidskou rasu nebezpečné místo – a stane se ještě nebezpečnějším. Tři rasy, se kterými lidstvo v minulosti bojovalo, se spojily, aby zabránily expanzi člověka do vesmíru. Jejich hlavní oporou se stal vědec Charles Boutin, který zná největší tajemství KOSu. Aby lidstvo přežilo, musí KOS zjistit, proč Boutin zradil. Jared Dirac – klon, vytvořený z Boutinovy DNA – je jedinou osobou, která může poskytnout odpovědi. Jaredův mozek má mít přístup do Boutinovy elektronické paměti, ale když se zdá, že se pokus přenést Boutinovy vzpomínky nepodařil, Jared končí u zvláštních jednotek. Jared splňuje představy o dokonalém vojákovi, ale na povrch pomalu začínají vyplouvat Boutinovy vzpomínky, a Jared intuitivně zjišťuje důvod, který vedl Boutina ke zradě… a pozná, že někteří nepřátelé lidstva myslí na daleko horší věci než na jeho porážku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50730/brigady-duchu-50730.jpg 3.942

Koloniální války 2.

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Classic

The Ghost Brigades, 2006

Kniha Brigády duchů

Bašťák
14.10.2019

Druhý díl má vždy ten problém, že už nemůže těžit z toho wow dílu prvního. I zde to tak je, ale autor se zjevně pokusil na tento problém vyzrát tím, že úplně vynechá hlavní postavu a má tak možnost (v rámci univerza které zplodil) napsat úplně jiný příběh. A to se myslím docela povedlo, sonda do zvláštních jednotek a klonování myslí je zajímavá. Sice mi trochu unikalo vysvětlení motivací jednotlivých ras i hlavního padoucha ale budiž, celkově v rámci žánru dobré čtení.

Finn69
31.01.2019

Když tomu sám velký Neal Asher dal na Goodreads čtyři hvězdy, nebudu vůbec ve špatné společnosti, když se přidám :) První díl se mi asi líbil trošku víc, je to ale pořád dobrá věc, někde na pomezí mezi Heinleinem a právě Asherem.
Ze "starých" vojenských útvarů se děj tentokrát přesune mezi zvláštní oddíly, Brigády duchů. K tomu bych měl jednu doplňující poznámku: klonovaní vojáci dostávají po "narození" jména po významných vědcích, filozofech, spisovatelích... Setkáte se třeba s Julií Einsteinovou, generálem Szilardem a podobně. Kolik ale myslíte, že se z těchto vojáků jmenuje příjmením Cimrman? Ani jeden, přátelé, ani jeden!

tomas5037
02.11.2017

Čtenář si prostě musí zvyknout, že vypraveč a postava John "starej páprda" Perry v Brigádě duchů nefiguruje. Oproti Válce starého muže je kniha napsaná v jiném formátu a to z mého pohledu nebylo úplně příjemné překvapení.

Každopádně kniha odkrývá další skutečnosti ze Scalziho univerza a stojí za to si jí přečíst!

Elhzar
26.09.2013

Brigády duchů se mi líbily více jak Válka starého muže. Zatímco v první knize Scalzi představoval koloniální unii - jak funguje, jak verbuje, jak bojuje, tak druhý díl mi už přišel jako opravdový příběh.

Arcisit
08.09.2013

Kniha není zdaleka tak špatná jak se tu o ní někteří vyjadřují. Mě se líbila dokonce víc než první díl takže s chutí do toho

orson
28.07.2013

Nejprve to vypadalo nadějně, ale po dočtení musím říct, že kvalita šla bohužel dolů. Pozitivní bylo, že ač je to trochu jiný příběh, tak děj navazuje a hlavní postava se mění (a to se mi líbí). Konec to trochu pokazil, byl až moc sladkej.

finka
30.12.2012

Brigády duchů už nedosahují kvalit prvního dílu. Škoda. Dočítám díl třetí a tam je to ještě horší. Další škoda. Kultovní Válka starého muže je prostě vyjímečná.