Strašák

V listopadu 1944 je život ve válečných Drážďanech téměř k nevydržení. A když se k nesnesitelným životním podmínkám ještě přidá strach z neznámého zabijáka, musí zasáhnout kriminální inspektor Max Heller. Ve městě je postupně nalezeno několik mrtvých mladých žen. Všechny byly před smrtí krutě mučeny a jejich těla jsou nelidsky zohavená. Mezi lidmi se šíří pověsti o hrozivém vrahovi – Strašákovi – plížícím se během nočních leteckých poplachů zatemněným městem. V chaotických posledních dnech druhé světové války pátrá Max Heller nejen po pachateli bestiálních vražd, ale bojuje i se svým nadřízeným, fanatickým nacistou, který evidentně něco tají. Naděje, že byl Strašák zabit při velkém bombardování města v únoru 1945, se ukáže jako lichá. Maxovo vyšetřování tudíž pokračuje i po obsazení Drážďan Rudou amádou…....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458299/strasak-NMm-458299.png 4.313

Max Heller 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány
Vydáno, Vendeta

Der Angstmann, 2018

Kniha Strašák

blackoutzuzi

S touhle knihou jsem měla od začátku problém. Ne a ne se začíst, ač to paradoxně nebylo vůbec špatně napsané. Ovšem ten děj.. Rozvleklý, nezajímavý, nedělo se tam vlastně pořádně nic, co by dokázalo udržet moji pozornost - a to tam docházelo k vraždám! :D Jelikož jsem si tuhle knihu chtěla přečíst hlavně kvůli sériovému vrahovi a jeho řádění, tak tam bylo na můj vkus doopravdy žalostně málo akce.

Co se mi ale na druhou stranu vážně líbilo, bylo prostředí, do kterého autor příběh zasadil a jak autenticky vykreslil atmosféru válečného Německa. To je trochu paradox, jelikož já válečné knihy příliš nevyhledávám.

louluk

Strašák je působivý zejména díky skvěle vykreslené atmosféře konce druhé světové války, i dní následných po okupaci Sověty. Do tohoto temného období je vložena detektivní linka, která vás překvapí zejména propracovaným závěrem. Za mě rozhodně zajímavá kniha.

Satalin

Nebylo to špatné, ale že bych se nemohl odtrhnout, to říci nemohu. Víc jak samotný příběh, mě bavily kulisy zániku Třetí říše a reálie z te doby (potravinové lístky, shánění potravin, paranoia..)

Flerenc

V tuto chvíli, kdy píši svůj komentář, má kniha 53%!?
To je nějaký špatný for? Líčení doby nacistického WWII Německa, při líčení kvalitního deteknitvního příběhu, se zajímavou postavou, zajímavým profilem vraha a užasně čtivou formou? Ne, nemohu brát hodnocení zde na databázi jako relevantní. Tohle si Goldammer fakt nezaslouží.

Brambor16

Naprosto úžasný. Nejen, že hlavní hrdina, inspektor Heller musí najít sériového vraha, ale potýká se i s nedůvěrou svých kolegů nacistů. Příběh zasazený do druhé světové války, kde se musí schovávat před bombovými útoky na Drážďany. Doporučuju, knihu nedáte z ruky.