Hněv spravedlivých

Hněv spravedlivých
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435132/bmid_hnev-spravedlivych-ZnX-435132.png 4 57 57

Apokalypsa Z série

< 3. díl

Nadešel konec civilizace. Pryč jsou internet, televize i mobilní telefony. Zůstalo jen málo z toho, co by člověku připomínalo, že je stále lidským tvorem. Nastala apokalypsa. Zbývá už jen jediný cíl: PŘEŽÍT. V nitru Evropy opanované nemrtvými se skrývá něco, co má blíž ke konečnému zatracení než k vytoužené spáse. Mladý španělský právník, žena, kterou miluje, a jeho bojem zocelený přítel se po záchraně před jistou smrtí na moři ocitají v pevnosti nenávisti. Ve Spojených státech zpustošených zombie nákazou nabízí útočiště pouze Gulfport v Mississippi... ovšem za cenu naprosté podřízenosti fašistickému diktátorovi a jeho brutálním vymahačům. Jejich hrůzovláda však nemusí mít dlouhého trvání…... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Argo
Originální název:

La ira de los justos , 2011


více info...

Přidat komentář

Lethania
07.06.2024 4 z 5

Ne že by na tom bylo něco špatného, ale závěr knihy mě trošinku zklamal. Jinak se jedná o skvělou apokalyptickou knihu plnou zvratů a hlavně těch hrůzostrašných nemrtvých.

Ferda43
13.04.2024 5 z 5

(SPOILER) Výborně napsané a propracované. Miluju postapokalyptické příběhy. A tento je jeden z nejlepších, co jsem zatím četla. Třetí díl je asi nejakčnější. A člověk si říká, že by se ta realita moc nelišila od skutečnosti. Škoda Prita, toho jsem si oblíbila.. Ale opravdový hrdina umírá jen jednou...


Čtenář1234
04.07.2023 5 z 5

Fantazie! Jako obrovský fanoušek the walking dead jsem si tuto sérii velice užil. Musím říct, že virus je zde udělaný pravděpodobně reálněji, než v seriál TWD. Pro mě tato trilogie obrovským překvapením a doporučuji všem fanouškům postapokalyptického žánru.

andrej0867
29.04.2023 3 z 5

V porovnani s prvym a aj druhym dielom slabota. Treti diel ma dve pozitiva: slusne popisany vylet vlakom a nasledny navrat do Gulfportu a fakt, ze seriu autor vobec dokoncil. Mohlo to este dopadnut ako Chtorr!

21olaf
19.12.2022 4 z 5

Nejslabší díl, ano autor se zasekl. Přitom právě cesta domů mohla být pekelně zajímavá. Škoda, možná se časem dočkáme.

Ludy1990
18.12.2022 5 z 5

Zajímavá trilogie.Na třetí díl jsem dlouho čekala,mezi tím jsem znovu přečetla předchozí dva.Třetí díl trošku zklamal ale i tak si ode mě zasloužil 5*. Celá trilogie byla velice čtivá,napínavá,chvilkami i zábavná.Tuto trilogii určitě zařadím do knih,které si za čas přečtu znovu.

luke442
29.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Pozor Spoilery!


Na tuto knihu jsem se dlouho těšil a musím uznat že me opravdu hodně zklamala. Přitom první díl byl naprosto našlapanej, úplně člověka vtáhl do děje. Druhý ne tak dobrý ale stále velice kvalitní a příběhově zajímavý. Tímto dílem však autorovi došel dech, což je opravdu škoda.

Začalo to potkáním náboženských fanatiků, rasistů. To jsou nevděčná témata, která už takhle ze začátku nabízí jak to asi dopadne. No jak by mohlo v dnešním světě. Už od začátku je to jasné, jinak by autor byl veřejně pranýřován doteď. Skupinka hrdinů se léta courá po světě, náročně utíká před smrtí, probíjí se životem a když konečně mají bezpečí a teplo domova tak jejich hlavní starostí je sociální nerovnost a v podstatě ihned do toho liberální hrdinka musí začít šťourat.

Poté autor přidal komunisty, židy, nacisty atd a to už byla poslední kapka. Autor se měl vykašlat na tyto moderní politická témata, vůbec je neotvírat a raději se držet zavedeného až hororového či dobrodružného stylu předchozích knih. Vůbec KLDR knize nepřidala v podstatě nic. Vycvičená speciální jednotka obsadí tanker plný ropy, ale neporadí si s jedním pletivovým plotem na který použije trhavinu?? Od té doby jsem se těšil na konec ať mám tu knihu za sebou a můžu začít číst něco jiného.

Nejzajímavější a nejlepší sekce knihy byla návrat do Gulfportu po projížďce vlakem. To mě hodně připomínalo první díl. Obecně zombie v této knize neměli v podstatě žádnou roli kor ke konci. Škoda.

Pro fanoušky žánru doporučuji Přechod od Justina Cronina nebo nepřekonatelnou trilogii Cesta Krve od mistra Kulhánka.

DarthElle
14.11.2022 3 z 5

(SPOILER) A radši ještě SPOILER!

SPOILER!
SPOILER!
SPOILER!

Dalo by se říci, že první díl patří mezi moje srdcovky mezi knihami. Je tam vše, co bych si od zombie knihy přála. Napětí, pomalé budování atmosféry, střídmé informace, pomalu narůstající strach, nákaza blížící se k hlavnímu hrdinovi a pak to konečně přijde a i přesto člověk není připraven. Jako bonus sympatické postavy a jeden úžasný, huňatý kocour. První díl je prostě boží! U druhého dílu kvalita klesala, ale stále mě bavil a dokázala sem ho přečíst v hodně krátkém čase. Pak přišel díl třetí, na který sem se hrozně těšila, jelikož mělo jít o poslední díl. Jenže ... jenže ... v tomhle díle sem se zasekla. Zombíků rapidně ubylo, zato přibylo nových příběhů, které se ke konci všechny protly. Objevila se nám tu banda náboženských fanatiků, na což sem už pár let alergická, náckové, utlačovaní hispánci a černoši, Spravedliví, pak ještě fanatičtí severokorejci a někde mezi tím se ukrývá naše svatá trojka - advokát, Prit a Lucía s huňáčem Lucúlem. Interakce mezi nimi byly okousány, aby se vešly ještě linky šíleného kněze, nadopovaného mexičana a posedlého severokorejce. A samozřejmě šáblého nácka. Jo vím, do post-apa patří i bitvy mezi přeživšími, ale tady šlo převážně jen o to. Část se severokorejci mi jednoduše přišla navíc. Nepřispěli ničím víc, než že se účastnili finální bitvy, která skončila tak rychle jak začala a prakticky to bylo vše. Konec hrozně uspěchaný a příliš jednoduchý. Od autora, který započal svůj příběh dokonalým úvodem sem očekávala o hodně víc.
Nejlepší část z celé knihy byla advokátova výprava zpět do Gulfportu, samozřejmě s částí ve vlaku. A nevím, jestli mám brát jako bonus moje abnormální nasrání, když parchant nácek uřízl Lucúlovi ocas. Zato mínusy - Lucía byla do poloviny příběhu totálně na pěst a prakticky posrala polovinu věcí, které se posrat nemusely. Prit byl spíš jen jako doplněk. Konečné a zbytečné vyvraždění všech vedlejších postav, které postrádalo jakékoliv emoce. Advokát a Lucía měli enormní plot armour až to bilo do očí. Hlavně u samotného advokáta, tam mě to úplně nas*ávalo. A pak finální smrt Prita, která mi přišla neskutečně na sílu, na to, že to byla moje nejoblíbenější postava, bylo to napsáno tak slabě ... že to se mnou vůbec nehlo. Jen mě naštvalo, jak moc zbytečné to bylo.
Od konce sem čekala mnohem, mnohem víc! O to těžší to je s vědomím, že první díl je naprostá pecka. Holt ne vždy se to povede.
Jinak, hezká vsuvka pojmenovat hlavní postavy po sobě a své ženě. V tomhle mi připomněl Tolkiena a jeho pověst.

pavel.2
13.09.2022 2 z 5

Tento první díl trilogie mě vcelku bavil. Druhý už méně, i když byl místy pořád zajímavý. Do dílu posledního se mi už ale rozhodně nechce, protože způsob psaní mi velmi nesedí a přes silné stránky příběhu se s tím nehodlám trápit. Přesto - komu to čtení sedne - doporučuji.

Kizuizi
16.08.2022 4 z 5

Poslední díl trilogie v ničem neozaostává - je to místy nechutné, místy brutální, najdou se i úsměvné chvilky. Navíc je tu, oproti předchozím částem, trochu politikaření, ale to mi vůbec nevadilo. Je to neskutečně čtivé, svižné a do poslední chvilky napínavé.

mareksevc
23.07.2022 4 z 5

celkom slušná trilógia , posledný diel by som nazval zombie - politickým

JaniisB
17.07.2022 4 z 5

Jako vážně takový konec

Marketplace
21.06.2022 5 z 5

Tak jsme se konečně dočkali českého překladu. Povedený závěr trilogie, ale zároveň podle mě nejslabší část. Docela mě mrzelo menší množství zombíků a co proboha ta KLDR...?

Ronnie68
11.06.2022 4 z 5

Čtivé zakončení trilogie ... Tento díl mě vůbec nezklamal ...

Erlif
10.06.2022 5 z 5

Tohle byla po hodně dlouhé době velmi očekávaná a vyhlížená kniha a konečně jsem se dočkala a zhltla jsem ji jako jednohubku :-)

Poslední díl trilogie, naprosto boží trilogie! Tenhle autor v prvním díle nasadil laťku vysoko a vydrželo mu to celou sérii. Píše neuvěřitelně čtivě a člověk si vše představí do detailu. Až mě mrzí, že jsem knihu tak rychle přečetla.
I slza ukápla ale prostě co dodat byla to jízda a chci to za pár let rozhodně číst znovu!

Jen škoda slabého PR , protože tohle je po čertech skvělá série! A zasloužila by si daleko větší pozornost.

JerryDexter
07.06.2022 4 z 5

Tak jsem se dočkal odkládaného posledního dílu mojí oblíbené postapo série. A že to čekání stálo za to. Závěrečný díl je intenzivnější, brutálnější a především smutnější, než oba předchozí díly dohromady. Ze scény s vlakem mi ještě teď běhá mráz po zádech.
Příběh končí, co k tomu dodat? Snad jen poděkovat autorovi za napínavou sérii.
Na závěr ještě přišlo milé zjištění, že autor pojmenoval hlavní postavy Manela a Lucíi po sobě a své ženě. Ještě by mě zajímalo, jestli se jeho kocour taky jmenuje Lúculo.

Štítky knihy

španělské romány sci-fi romány

Autorovy další knížky

Manel Loureiro
španělská, 1975
2016  84%Začátek konce
2018  82%Temné dny
2022  84%Hněv spravedlivých
2021  70%Brána