Temné dny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nadešel konec civilizace. Pryč jsou internet, televize i mobilní telefony. Není nic, co by člověku připomínalo, že je stále lidským tvorem. Apokalypsa začala. Zbývá už jen jediný cíl: PŘEŽÍT! Španělsko se zmítá se v osidlech globální pandemie měnící lidstvo v nenasytné zástupy krvelačných monster. Ze slibovaných bezpečných úkrytů se staly smrtící pasti, bezpráví a chaos pohltily zbytky dřívějších symbolů autority, občanská válka zničila byť jen stíny zaniklé civilizace. Snad jediným dosud bezpečným místem jsou odlehlé Kanárské ostrovy, kde se ukrývají uprchlíci před běsnícím virem. Jakýkoli jejich pokus o zvrácení situace však hrozí navždy zmařit neúnavně narůstající zástupy nemrtvých spolu s neméně osudovou lidskou zbabělostí a zradou… Volné pokračování slavného díla Apokalypsa Z. Začátek konce...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387181/big_apokalypsa-z-temne-dny-Zrh-387181.jpg 4.1126
Série:

Apokalypsa Z 2.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

Apocalipsis Z: Los días oscuros, 2008


více info...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Temné dny

Zzuzzka
06. března

(+ SPOILER) Na rozdiel od jednotky nie je písaná denníkovou formou, čo mi viac vyhovuje. Knihy so zombie tématikou milujem, táto je z tých slabších... Dej by bol v pohode, ale niektoré momenty boli proti logike a doterajšiemu vývoju postáv. Veteráni, ktorí prežili rok medzi zombikmi a sledovali v priamom prenose pád civilizácie, sa tešili na chladené pivo a obchody s oblečením na Lanzarote a boli nesmierne prekvapení, že musia do karantény...Vadilo mi množstvo opakujúcich sa opisov myšlienkových pochodov hlavného hrdinu a niektoré úplne wtf dialógy, ako z nejakej young adult knihy (napr. viackrát je spomenuté, že nášmu hrdinovi pri prechode zamorenou nemocnicou steká studený pot od strachu, pobije sa s pár zombíkmi a keď má vziať batoh s liekmi, prehlási, že dokelu, je ťažký, o päť minút budem spotený ako prasa...) Po viacerých takých hláškach som bola pevne rozhodnutá, že trojku čítať nebudem, ale ten otvorený koniec mi dojem z knihy trochu vylepšil.

oldsoldier
28. ledna

Slabší než první díl, ale pořád se jedná o příjemnou oddychovku, která určitě není ztrátou času. Jsem zvědavý na závěrečný díl této trilogie, protože cliffhanger na konci této knihy slibuje zajímavé pokračování.


pavel.2
03. ledna

Shrnuto: nuda od začátku až do konce.
Jelikož mám knihy o zombíkách v oblibě, tak jsem knihu neodložil a dočetl, ale i tak bylo už od prvních stran jasné, že to není ono... Občas ale nastane nějaký zvrat, který z knihy udělá dobré počtení - což byl taky důvod, proč ji neodložit. Ale žádný takový zvrat nenastal...
Dá se říct, že kniha je plná akce. Ale postavy jsou ukrutně ploché, občas jsem měl dojem jakoby tam byla jen jedna hlavní postava a ostatní jsou jen jeho částí, pro doplnění děje...

Schary
01.12.2021

Oproti jedničce rozhodně slabší. Děj už není tak nášlapný a v knize se projevuje, že člověk je sam sobě největším nepřítelem!

uminaa
28.11.2021

A opäť sa jedná o veľmi dobrý príbeh!!!

"Ukážem vám strach v hrsti prachu." P.C. Elliot

pupopony
26.10.2021

Mám tento styl psaní moc rád. Je to prostě uvěřitelné, bohužel

Denisa.knizky
25.10.2020

Druhy dil trosku slabsi nez prvni, kazdopadne ne natolik, abych si neprecetla dil nasledujici. Pribeh ma spad, jen neni tak neocekavany jako ten prvni a priznam se, ze mi leze troche na nervy hlavni hrdinka:D. Kazdopadne je to kniha, ktera patri do knihovny kazdeho, kdo ma rad post-apokalyptickou literaturu.

KapitánSmrt
29.09.2020

Opuštění deníkového formátu vítám, přeci jen to přispívá napětí. Fajn je opět popis úpadku civilizace a pozadí světa během a po apokalypse. Bohužel, vše ostatní je dost podprůměrné. Autor není úplně zručný spisovatel a nedokáže plně vtáhnout do jeho fikčního světa. Navíc postavy jsou často spíše jen karikatury, ne živoucí a dýchající lidé. Hlavní hrdina se postupně stává dost otravným a neustálé opakování toho, jak jen o vlásek a se štěstím opět vyvázl, je dost ubíjející. Přesto nelze upřít, že kniha je napínavá a schopnější autor by z ní mohl vytvořit žánrovou klasiku. Takhle ale třetí díl pořídím leda tak ve slevě nebo v knižní nouzi.

1