hrubik hrubik komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tahle kniha měla neuvěřitelnou atmosféru. Když jsem ji četla, jako bych tam byla, v městečku Silver Bay, jako bych sama jela na Izmaelovi a pozorovala velryby. Jako bych cítila vítr ve vlasech a slanou vůni moře. Byl to krásný zážitek a ten dobrý konec jsem si opravdu vychutnala.

23.03.2015 5 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Nebyl to špatný díl, ale tak nějak mě už nenadchl, jako ty předchozí. Ačkoli Manello byl sympaťák a na jeho příběh s Payne jsem se těšila, knížka mě nedokázala strhnout a ke čtení jsem se místy musela nutit. Váhala jsem s hodnocením, dávám nakonec 3 hvězdy, i když za mě spíš 3,5.

13.03.2015 3 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Na příběh Johna a Xhex jsem se hrozně těšila. A nezklamal mě ani náhodou. Pro mě to byl jeden z nejlepších dílů Bratrstva vůbec.

27.02.2015 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Po dlouhé době jsem se vrátila k příběhům Bratrstva a musím říct, že se mi do knížky moc nechtělo. O to víc jsem si ji užila. Nechala jsem se pohltit dějem, od knížky jsem se nemohla odtrhnout a to jsem si myslela, že opak bude pravdou, protože mě postava Rehva v předchozích dílech moc nebrala. Ale bylo to úžasné, napínavé a já dávám plný počet hvězd.

23.02.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Pěkná romantická knížka. Ikdyž to byla slaďárna jako blázen, tak se mi to líbilo.

16.02.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemné snění od začátku do konce :-)

14.02.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Příběh z pohledu Tobiase se mi líbil. Nebyla to taková pecka, jako když jsem četla Divergenci, nebylo to už něco nového, ale zase to prohloubilo a vysvětlilo některé věci a bylo to příjemné připomenutí celého příběhu.

11.02.2015 4 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Na knížku jsem se těšila, protože román Pýcha a předsudek miluji, a lákalo mě přečíst si něco dalšího z tohoto prostředí. Musím říct, že jsem byla zklamaná. Detektivky opravdu nejsou mým oblíbeným literárním žánrem a ani tahle nebyla výjimkou. Bohužel jsem byla zklamaná i z částí knihy, která popisovala děj z knížky Pýcha a předsudek. Nečetla jsem nic nového, opakovaly se tam stejné věty, které jsem už znala z románu Jane Austenové.

10.02.2015 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Krásná, smutná knížka ze života.

30.01.2015 4 z 5

Remy Remy Katy Evans

První díl této trilogie se mi líbil. Měl své mouchy, ale bylo to něco nového, zajímavého, tak proč ne. Druhý díl mi přišel mnohem slabší, byla to pro mě trochu obehraná písnička. Na třetí díl jsem byla zvědavá, dala jsem si větší časový odstup a těšila se, že si příběh připomenu a oživím tentokrát z pohledu Remyho. Ze začátku knížky jsem byla nadšená, říkala jsem si, jak je to super a jak se mi to líbí, ale pak to zase upadlo do toho stejného stereotypu: sex, jsi moje, komu patříš atd. Od půlky mě příběh vyloženě nudil, přeskakovala jsem stránky a četla prakticky jen ty části ze "současnosti", abych teda věděla, jak to vlastně dopadlo. Dopadlo to dobře, to je hlavní, ale mě jen mrzí, že z příběhu, který měl potenciál, se vyklubala erotická romanťárna, která mi bohužel dost lezla krkem. Škoda.

19.01.2015 2 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak jsem konečně přelouskala ten slavný Labyrint. No přelouskala je opravdu doslovné, protože nemůžu říct, že bych se zrovna od knížky nemohla odtrhnout. Nebyla špatná, to rozhodně ne, byla zajímavá, napínavá, ale přesto mě zas tak úplně nevzala za srdce, že bych ji nemohla odložit a musela číst na jeden zátah. Něco tomu chybělo a ačkoli jsem do poslední chvíle váhala, jestli dám knížce 3 nebo 4 hvězdy, hodnotím ji tou nižší variantou.

16.01.2015 3 z 5

Zoufalé vévodkyně Zoufalé vévodkyně Eloisa James

Ano, souhlasím s tím, že začátek knihy je velmi táhlý a nezajímavý, ale potom se příběh hezky rozjel a mně se líbil. Bylo to pěkné, jednoduché, romantické čtení :-)

09.01.2015 4 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Tohle bylo boží! A to doslova :-) Druhý díl téhle série se mi líbil ještě víc než ten první, který byl pro mě mnohdy složitý a těžko pochopitelný. Tady bylo všechno jasné, knížka se četla sama a byla úžasná! Richelle patří už dlouho mezi mé oblíbené autorky, ale až po téhle knížce jsem ji plně docenila, jak je geniální, jak má vše promyšlené a ty její závěry jsou bezkonkurenční. Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu a tenhle všem vřele doporučuji.

01.01.2015 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Ze začátku mě knížka vůbec nebrala a myslela jsem si, že to snad ani nedočtu. Pak se to naštěstí zlomilo a začalo mě to docela bavit. Ano, bylo to šíleně romantické a naivní a kdesi cosi, ale bylo to taky vážné a smutné a prostě to nakonec nebylo vůbec špatné a knížku hodnotím pozitivně.

27.12.2014 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Petrusová to prostě umí! Její knížky jsou super a tahle nebyla výjimkou. Opravdu povedený a vtipný příběh, který mě neskutečně bavil. Konec knížky už tak vtipný nebyl, ale tohle vážnější téma zase donutilo se zamyslet a knížka ve mně stále příjemně doznívá...

23.12.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kromě romantiky popisovala i vážná témata a musím říct, že mě chytla za srdce.

22.12.2014 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Zajímavý a napínavý díl a konec zase typicky "richelliovský", takže se snad posledního dílu nedočkám :-)

20.12.2014 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Úžasná knížka, líbila se mi snad ještě víc než první díl, ačkoli byla úplně jiná. Byla napínavá od začátku do konce, místy jsem ani nedýchala. Nescházel Torin typický humor, který mě opět nezklamal a velmi bavil, a celkově jsem se od knihy nemohla odtrhnout, takže dávám právem všech 5 hvězd.

14.12.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka se mi líbila, ale něco tomu chybělo. Jako oddychovka super, námět byl zajímavý, jen to mohlo mít více šťávy.

03.12.2014 4 z 5

Dar moře Dar moře Diane Chamberlain

Super knížka, která mě velmi bavila. Autorka opravdu ví, jak udržet čtenářovu pozornost. Jen mě mrzí příliš překombinovaný závěr. Kdyby příběh měl trošku jednodušší rozuzlení, byl by více uvěřitelný. Aspoň pro mě.

27.11.2014 4 z 5