Nesmrtelná koruna

Nesmrtelná koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204472/bmid_vek-x-nesmrtelna-koruna-fYc-204472.jpg 4 271 56

Věk X série

< 2. díl

Justin a Mae nadále plní svou misi, pak ovšem dojde k zásadnímu zlomu v běhu událostí. Jsou přiděleni k delegaci Luciana Darlinga, Justinova starého přítele a zároveň tak trochu protivníka.Společně se vydávají na území Arkádie, nebezpečného souseda RUNA. V tamní společnosti jsou ženy stále majetkem mužů a náboženství a vláda splývají v jedno. Justin, který se sám ještě těžce smiřuje s vlastním bohem,zde objevuje skutečně mocné síly.Mezitím Mae, která jen velmi neochotně hraje roli Justinovy milenky, plní vlastní soukromou misi: hledá svou nevlastní neteř, které se její rodina před lety zřekla a nechala ji unést za hranice. Ani jeden z našich hrdinů si zpočátku nevšimne, že jejich snaha zastavit v Arkádii návrat bohů může být velmi brzy zmařena...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Domino

The immortal crown , 2013

Luigi1
21.01.2021 5 z 5

Některé pasáže by se mohli zkrátit a některé trochu víc rozepsat,jinak skvělé.Doporučji

Nikysek.j
12.04.2020 5 z 5

Knihy mě celkově moc bavily jen mi přišla trochu nudná Tessina část příběhu. A ten konec??? Ten jsem nečekala. Doufám, že autorka napíše další díl, aby se vše objasnilo.

rajcatko
03.02.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak nemůžu říct, že mi vadí, že nejsou další díly. Dvě knihy na představení celkem zajímavého světa stačí. Navíc náboženská tématika není zrovna moje láska.

ydnac
12.03.2019 5 z 5

Tak tahle kniha se mi moc líbila, ale zklamalo mě, že není další díl:-( prooooč ????

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Nesmrtelná koruna je stále oproti jiným autorčiným knihám bichlička, ale má téměř o sto stránek méně než Šachovnice bohů a určitě ji to prospělo. Není zbytečně natahovaná, čte se dobře a není zas tolik prostoru k nudě. Přesto oproti ostatním je stále pro mě průměrná a vím, že znovu už ji číst nebudu. Co bych ale ocenila, tak rozhodně třetí díl, protože ten konec...

Adriana21
25.10.2018 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila, jen mi přišla trochu zdlouhavá pasáž v Arkádii. A ten konec? No doufám, že autorka napíše další díl, aby se vše vyjasnilo.

Vendulik
08.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Těším se na další pokračování.

Mergirus
02.09.2018 4 z 5

Pokračování Věku X mě zpočátku nadchlo. Země Arkádie a její zvyky jsou tolik podbní arabským státům, že mě jednání ohledně žen vzteky až nadzvedávalo ze židle. Ale ten konec... Velká škoda, že doposud není dopsán třetí díl, protože by mě zajímalo, kam to autorka mínila posunout.

Ivanka83
18.08.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc jak první. Mae i Justina jsem si moc oblíbila. A ten konec.... No teda... Já chci pokračování :-)

1259
16.08.2018 5 z 5

Kniha byla výborně zpracovaná a celkový děj mě hrozně bavil. Škoda jen, že to skončilo celkem neuzavřeným dějem. Za mě super, ale chtělo by to pokračování.

wiana82
11.08.2018 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Čtivější, akčnější, zajímavější.

deedulka
22.05.2018 3 z 5

Chvílemi napínavé a chvílemi celkem nuda. Napínavý a zajímavé byl děj v Arkádii - nové prostředí, kultura a plno záchranných akcí. Nuda byla s Tessou a její "novinářskou stáží". Kniha končí hodně otevřeně. Proto doufám, že se snad ještě dočkáme pokračování, aby nám příběh autorka dotáhla do zdárného konce.

Myška789
22.04.2018 5 z 5

Jelikož jsem od autorky nic nečetla, tak jsem od této série moc nečekala, ale spletla jsem se. Rozhodně lepší než první díl, jen mě štve ten konec, chtělo by to pokračování.

Nelly
31.12.2017 5 z 5

Jak již mnozí zmínili, druhý díl je lepší než první - více akce, více napětí i chemie mezi hlavními postavami, více odkrytých neznámých a naopak i objevení nových, které dávají tušit, že další díl nebo díly by mohly být ještě lepší, protože autorka celý svět i postavy postupně propracovává. Nejsem si ale jistá, zda to pro čtenáře nepřehnala s mísením všech možných božstev (přitom upřednostňuje ty severské). Téma náboženství a jeho prostupování do státní moci je dobře zpracované, ale i to možná někoho zbytečně odradí od čtení - přitom jsou zde skryty mnohé i dnes aktuální myšlenky.

an91
26.12.2017 5 z 5

Podle mého názoru, rozhodně lepší než první díl..kniha mě bavila, ze začátku, se do toho člověk zase musel dostat, ale pak nastala akce a už to jelo..i když to není moje nejoblíbenější série od R. Mead, opravdu bych uvítala další díl, protože ten konec? .. :)

renefer
20.12.2017 3 z 5

Nevím, jestli bude další díl, ale pokud ne, tak mi to určitě vadit nebude. Kdyby se kniha zabývala pouze výpravou do Arkádie, tak bych dala i 4 hvězdičky. Dějová linie s Justinovou chráněnkou Tessou byla nudná, měla jsem chuť přeskakovat, navíc mi přišla jako totálně padlá na hlavu, svěřovat se novinářce ?!

Mark.
02.11.2017 5 z 5

Jako vždy se RM ve svém psaní rozjela a nedalo se od dílu odtrhnout. Líbí se mi, jak je děj propracovaný a každému se odehrává nějaký jiný děj a zápletka. V takových chvílích se jeden úsek snažím rychle přečíst, jen abych se zase dostala k postavám, které mne baví a více mne zajímá jejich děj a jak to dopadne. Líbí se mi i to, že co chvíli se ženu za jinými postavami :-D Kniha je velmi propracovaná a linie děje, které mi přijdou v některých případech odlišné, se v závěru velmi pěkně propojí a bez nich by to bylo holé, no prostě by to nebylo ono.
Takže RM honem piš, já už se těším na další díl.

Poeta.kno
22.10.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha, nečekal jsem, že bude lepší než první díl, ale opravdu je. Je to napínavý příběh, kde dopředu nevíte, co se stane. Nemohl jsem se od knihy odtrhnout.

LMFantasy
28.09.2017 4 z 5

Druhý diel sa mi páčil o niečo viac ako prvý, ale to zrejme preto, lebo sa tu zoznamujeme s novým národom a jeho mentalitou. Čo je vždy zaujímavé. Tento diel v sebe skrýval i zopár prekvapení, preto verím, že tretie pokračovanie je už na ceste a autorka to dotiahne dokonca...

BarkaS
20.09.2017 4 z 5

Snažila jsem se kamarádce popsat linku příběhu. Nemožné. A asi si myslela, že jsem šílenec, že takové blbosti čtu. Přitom se (překvapivě) jedná o fakt dobrý nápad, je to čtivé, slušně vymyšlené a asi ne úplně mainstream (narozdíl od upířích ság). Člověk tam najde i odrazy doby, ukázku, co s lůzou udělá špetka moci. Jak tady všechny čtenářky psaly: je to mnohem lepší než jednička. Jen doplním, že bez ní by to asi nešlo, i když mohla být kratší a tak nějak konzistentnější. Skoro mi připadá, že jí RM napsala kdysi dávno a na dvojku se vrhla až jako zkušená harcovnice. Snad nám dopřeje i další várku.

Richelle Mead
americká, 1976