Šachovnice bohů

Šachovnice bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188444/bmid_sachovnice-bohu-188444.jpg 4 365 77

Věk X série

1. díl >

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá. V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina. Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Domino
Originální název:

Gameboard of Gods , 2012


více info...

Přidat komentář

Vampirosa
06.10.2023 5 z 5

Ze začátku mi trošku trvalo se do příběhu ponořit. V knihkupectvích jsem si všimla, že zrovna tato série nejde na dračku, tak jsem se trochu bála zklamání. Ale jelikož mne Mead v mnoha svých knihách přesvědčila, že je skvělá spisovatelka, rozhodla jsem se Věku X dát šanci... a nelituji!

Kniha nás vtáhne do nového světa, který by se mohl do určité míry podobat budoucnosti. Hlavní postavy jsem si oblíbila i přes některé jejich neřesti a líbila se mi chemie mezi nima. Avšak ke konci už jsem rozhodnutí Justina moc nechápala, protože to nedávalo smysl (alespoň mohl mít lepší odůvodnění).
Během vyšetřování se střídavě rozplétají, ale i zaplétají další a další nitky. Postupně se dozvídáme zajímavé věci i o vedlejších postavách a některá jejich tajemství teprve čekají na odhalení. Na pokračování se těším a doufám, že autorka se brzy dostane k napsání poslední knihy.

alice9642
24.02.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že se tato kniha tak povede a vymkne ze všech zaběhnutých knih autorky. Troufám si říci, že toto je nejlepší kniha, kterou napsala, i když otázkou je, zda se to vůbec dá srovnat. Je čtivá, ale zároveň chytrá, trefná a prostě skvělá. Vřele doporučuji všem, kdo by si chtěli přečíst skvělou sci-fi knihu.


Luigi1
21.01.2021 5 z 5

Velmi skvěle napsaná kniha,kterou mohu jen doporučit

ydnac
08.09.2020 5 z 5

Skvělá kniha :-) moc se mi líbila, doporučuji milovníkům fantasy.

Aira
26.06.2019 5 z 5

Skvělá knížka, zajímavě napsaná. Trochu jsem se bála stylu psaní, ale byla jsem velmi mile překvapena. Vřele doporučuji

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

Richelle mě nikdy nepřestane překvapovat, doufám, že má v plánu nějaké další skvosty, jako je právě Věk. Když jsem si knihy kupovala, nebyla jsem si jistá, že mě budou bavit a zajímat, ale opak se stal skutečností a po Vampýrské Akademii a Pokrevních Poutech je to má nejoblíbenější série od Richelle. Nemohla jsem od knih odtrhnout oči a neskutečně mě bavily.

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Autorka vytvořila zcela nový svět plný jasných pravidel, společenských skupin a nadpřirozena. Příběh obsahuje spousty nových pojmů, ze kterých může být čtenář docela zmaten. Navíc ne vše je hned vysvětleno a pravidla se člověk dozvídá až v průběhu čtení. Poté, co navíc pochopíte alespoň část, hned je Vám neservírována nová porce.

Kniha je pořádná bichle, která se sice čte dobře, Richelle Mead psát umí, ale narovinu, knize by neuškodilo, kdyby byla o několik stran zkrácena. Je zbytečně dlouhá a spoustu času se tam toho zas tolik neděje.

Mergirus
29.08.2018 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Až přečtu i druhý díl, pustím se do jejích dalších sérií, ale mrzí mě, že tahle série Věk X není ukončená. Snad bude někdy pro autorku lepší doba, najde si čas a dopíše ten třetí díl.

Ivanka83
14.08.2018 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Pravdou je, že bych se o Úpadku a o systému rozdělení také ráda dozvěděla víc. Ale i tak mě kniha nadchla a již hltám druhý díl :-)

Adriana21
12.08.2018 4 z 5

Celkově se mi kniha opravdu hodně líbila. Co mě ale štvalo bylo to, že dost výrazů nebylo moc vysvětlených. Jako třeba systém plebejů a patricijů, Úpade... Ráda bych se o tom dozvěděla víc, abych vše lépe pochopila. Jinak opravdu fajn počtení. Mae a Justina jsem si zamilovala, je to skvělá dvojka. Sice ty Justinovi neřesti nejsou vůbec zdravé, ale i tak mi jeho postava padla do oka. Kniha se dobře četla, byla tam akce, napětí... Super, už se těším na další díl.

1259
14.07.2018 5 z 5

Trvalo strašně dlouho, než jsem se ke knížce dostala,ale vůbec toho nelituji. Příběh plný bohů, lásky a bojů je přesně pro mě.

wiana82
03.07.2018 3 z 5

Těžko pro mě si oblíbit tenhle svět a Justina, který chlastá kudy chodí, bere drogy a žádná žena před ním není v bezpečí...druhý díl si přečtu radši hned, když ho mám doma, jinak bych se k sérii už nevrátila.

Trixina
02.05.2018 5 z 5

Autorku jsem si po "zhltnutí" sériích Vampýrské akademie i Krvavých pout oblíbila. Věk X bych označila jako vyspělejší dílko.

Markéta:)
15.04.2018 3 z 5

3,5* Nevím... Richelle píše čtivě, na tom se nic nezměnilo. Ale jinak mi nepřišlo, že by tam byla nějaká akce a vůbec prostor pro to, oblíbit si postavy. Když srovnám se sérií Sukuba, tak zklamání. Měla jsem velký problém zorientovat se ve světě a v postavení postav. Druhý díl mám doma a tak se do něj pustím, ale nejspíš si dám od tohoto příběhu na chvíli pauzu.

Vendulik
04.01.2018 4 z 5

Mohu říci, že kniha mě malinko zklamala. Hlavní hrdinka byla studena jako psí čumák. V knize mi chyběla vášeň, tak jako v jejích předchozích knihách.

an91
21.12.2017 4 z 5

Nevím proč, ale ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst..né, že by mě nebavila, ale něco mě tam chybělo (nejspíš jsem čekala, že to zhltnu jako VA)...od určité části ale kniha dostala spád a napětí a dočetla jsem ji jedním dechem.

renefer
13.12.2017 3 z 5

Moc mě to nebavilo, začátek byl bezva, pretoriánka a odpadlý doktor, pak ale to napětí v jejich vztahu nějak vyšumělo. To, že mu nestála za to, aby se stal služebníkem nějakého boha, je dost ubohé, na tak vášnivý vztah. Ani jedna z hlavních postav mi nebyla sympatická. Myslím, že série o sukubě, je o něco lepší.

Mark.
02.11.2017 5 z 5

Z počátku mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a odehrávaném ději. Mead je skvělá autorka a mám tušení, že být to jinak podané, tak by mne to tolik nebavilo. Zápletka i postavy mi byly velmi sympatické.Těším se na další díl a doufám i v ten třetí.

lailaj
25.10.2017 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, je úžasně čtivá a informace o světě nedostanete vysvětlené počástech jako upřesnění, ale vyplynou z rozhovorů nebo případně úvah jednotlivých postav

Poeta.kno
16.10.2017 5 z 5

Velice zajímavě a čtivě napsáno. Hlavní hrdinové i svět, ve kterém žijí, je pěkně popsaný. Kniha se mi moc líbila. Hned se vrhnu na druhý díl.

Štítky knihy

bohové

Autorovy další knížky

Richelle Mead
americká, 1976
2009  88%Vampýrská akademie
2011  92%Poslední oběť
2011  89%Pokrevní pouta
2011  82%Trápení
2010  91%Stínem políbená

Kniha Šachovnice bohů je v

Právě čtených12x
Přečtených490x
Čtenářské výzvě31x
Doporučených51x
Knihotéce350x
Chystám se číst315x
Chci si koupit45x
dalších seznamech11x