Šachovnice bohů

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá. V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina. Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188444/sachovnice-bohu-188444.jpg 4.3343

Věk X 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Domino

Gameboard of Gods, 2012

Kniha Šachovnice bohů

alice9642

Nečekala jsem, že se tato kniha tak povede a vymkne ze všech zaběhnutých knih autorky. Troufám si říci, že toto je nejlepší kniha, kterou napsala, i když otázkou je, zda se to vůbec dá srovnat. Je čtivá, ale zároveň chytrá, trefná a prostě skvělá. Vřele doporučuji všem, kdo by si chtěli přečíst skvělou sci-fi knihu.

Luigi1

Velmi skvěle napsaná kniha,kterou mohu jen doporučit

ydnac
08.09.2020

Skvělá kniha :-) moc se mi líbila, doporučuji milovníkům fantasy.

Aira
26.06.2019

Skvělá knížka, zajímavě napsaná. Trochu jsem se bála stylu psaní, ale byla jsem velmi mile překvapena. Vřele doporučuji

veg.petka
10.02.2019

Richelle mě nikdy nepřestane překvapovat, doufám, že má v plánu nějaké další skvosty, jako je právě Věk. Když jsem si knihy kupovala, nebyla jsem si jistá, že mě budou bavit a zajímat, ale opak se stal skutečností a po Vampýrské Akademii a Pokrevních Poutech je to má nejoblíbenější série od Richelle. Nemohla jsem od knih odtrhnout oči a neskutečně mě bavily.

Charmedka
18.11.2018

Autorka vytvořila zcela nový svět plný jasných pravidel, společenských skupin a nadpřirozena. Příběh obsahuje spousty nových pojmů, ze kterých může být čtenář docela zmaten. Navíc ne vše je hned vysvětleno a pravidla se člověk dozvídá až v průběhu čtení. Poté, co navíc pochopíte alespoň část, hned je Vám neservírována nová porce.

Kniha je pořádná bichle, která se sice čte dobře, Richelle Mead psát umí, ale narovinu, knize by neuškodilo, kdyby byla o několik stran zkrácena. Je zbytečně dlouhá a spoustu času se tam toho zas tolik neděje.

Mergirus
29.08.2018

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená! Až přečtu i druhý díl, pustím se do jejích dalších sérií, ale mrzí mě, že tahle série Věk X není ukončená. Snad bude někdy pro autorku lepší doba, najde si čas a dopíše ten třetí díl.

Ivanka83
14.08.2018

Chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Pravdou je, že bych se o Úpadku a o systému rozdělení také ráda dozvěděla víc. Ale i tak mě kniha nadchla a již hltám druhý díl :-)