Šachovnice bohů

Šachovnice bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188444/bmid_sachovnice-bohu-188444.jpg 4 367 77

Věk X série

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá. V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina. Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Domino

Gameboard of Gods , 2012

ewi
05.07.2016 4 z 5

celkom originalna urban fantasy, velmi dobre sa cita...i ked mi koniec prisiel trochu nedorieseny a zostalo dost otazok nezodpovedanych, no pravdepodobne odpovede pridu v dalsich dieloch ....paci sa mi, ze je vidiet urcite dozrievanie autorky a jej stylu

MiliKry
07.06.2016 1 z 5

Dávala jsem této knize šanci až do strany 170, ale bohužel mě neoslovila, nakonec jsem jí odložila.
Po pozitivních ohlasech jsem se těšila až jí budu číst, ale 100 lidí 100 chutí.

Anka.
09.04.2016 5 z 5

Neuvěřitelné... Nechápu jak Richelle může stále vymýšlet něco tak úžasného.. Zajímavé je také, jakým způsobem postupně odkrývá minulost postav... V téhle knížce nejsou stránky jen vypravěči děje, ale klíči k tajemství ❇®

Jass
06.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelně originální kniha, kde sakra Richelle ty nápady bere? Autorka vás bez servítek háže do děje a poradit si musíte sami. Ze začátku jste samozřejmě trochu zmatení a chvilku trvá, než se vše vyjasní, ale rozhodně lepší než kdyby začala rozsáhlým vysvětlováním toho, jak její svět funguje, takové začátky jsou podle mě snad ty vůbec nejhorší...
Postavy byly skvělé... Jen vážně nemám ráda jméno Justin :P Nejhorší bylo, že jste se na toho chlapa ani nemohli příliš zlobit, za to, že se chová, jak se chová, protože to prostě byla jediná logická možnost. Pokud ovšem nechce skončit jako otrok... Ale bože! Být Mae, tak už bych ho dávno umlátila pánvičkou!
Další díl už mi čeká na poličce, tak doufám, že se k němu brzo dostanu.

kalache
20.11.2015 4 z 5

...zase ty tajemné síly,jde z nich hrůza...

Laf
20.09.2015 3 z 5

Kniha se četla dobře. Autorka popisuje vše tak, že se to čte samo a kniha je rychle dočtená. Bohužel ze začátku mi to přišlo takové chaotické a těžko jsem se dostávala do děje. Druhá polovina knihy byla zajímavější a akce dobře popsané. Z tohoto dílu zůstává ještě mnoho otázek nezodpovězených, takže je na co se těšit v pokračování...

Madlenkačte
11.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, všem moc doporučuji. Mám ráda všechny knihy od mé nejoblíbenější autorky Mead, ale tato kniha se mi líbila nejvíce. A taky bych chtěla ego a umět bojovat jako Mae!

kikizubik
29.07.2015 4 z 5

Kniha byla úžasná jako její autorka. Příběh se mi moc líbil. Hlavní postavy mi byly sympatické, i když jedna byla trochu arogantní a myslela si, že má stále pravdu. ( že Juliane?)
Ten budoucí svět mě úplně ponořil do sebe. Ta technologie a prostě všechno bylo opravdu neskutečné. Nutně si potřebuju přečíst další díl. ^^

1v8na
16.07.2015 5 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Byl propracovaný, dokonalý a napínavý. Fakt úžasný!!! Nejvíc mě dostala ta technologie, která tam byla popisována - ega, která přenáší jak hovor, tak i video, čipy v tělech, antikoncepční implantáty.... proč ne? Těším se, až si přečtu druhý díl.

Narissa
16.07.2015 2 z 5

Začátek byl tak slibný! Vážně skvěle rozjeté, ale pak přišlo hluché místo. Asi tak 150 stran a to mě vážně dost mrzí. Konec nebyl špatný, ale není to, bůh ví co. Vážně se mi líbí nastíněný svět a jeho pravidla. Nápad s pretoriány je skvělý a ještě víc se mi zamlouvají Justinovi havrani, ale právě kvůli tomu všemu bych čekala mnohem víc od samotného příběhu. Snad to druhý díl vypleší.

Dodik728
10.07.2015 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Richelle. Zdá se mi že se konečně vypsala a začala trošku složitějším dějem. Hromadu lidí proto nemá knihu ráda, ale já jsem neskutečně spokojená. Konečně nehltáte jen příběh, ale i u toho trošku přemýšlíte. Prostě bomba.

Elern
02.07.2015 4 z 5

Tato kniha mi krátila dlouhé chvíle v tramvaji, kde vám je někdy taková nuda, až se to nedá. Popis budoucnosti byl super a dá se říct, že byl svým způsobem i reálný (zfanatizované náboženství, že ano). Detektivní příběh byl takový nemastný, ale špatný také nebyl a co se týče Justina s Mae - já se bavila a i, dá se říct, ztotožnila. Jinými slovy - ta ženská může napsat blábol jaký chce a pokaždé to poddá takovým slohem, že mě vtáhne. Nevím, čím to je ;)

Yana-66
28.06.2015 5 z 5

Úžasné, stejně jako každá kniha od Meadové. Měla sice hodně stran, ale ono by ani nešlo kdyby takhle vymyšlený příběh byl shrnutý do pár stránek. Bavilo mě to ale hlavně proto, ze miluji příběhy , kde něco co je pravé napsané navazuje na něco, co bylo důležité o pár stránek dříve a to vás nutí být neustále ve střehu :-)

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Já sci-fi opravdu nemusím a začátek knihy tak hodně působil. Ale když se člověk prokousal tím začátkem, smířil se s tím, že některé věci nechápe (třeba dva havrany v hlavě), tak se to četlo moc dobře a nakonec bylo i téměř všechno vysvětleno a dávalo to smysl. Kniha mi hodně připomíná jinou sérii autorky a to Sukubu Georginu Kincaidovou, ale hlavní hrdinové mi jsou zatím přeci jen milejší... a taky svět v této knize je daleko náročnější než u Georginy. Po velkém zklamání co se týče série Pokrevní pouta, jsem ráda, že se do tohole Richelle pustila. Jsem opravdu zvědavá na další díl.

Nicol González
25.04.2015 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, a když jsem jí měla doma, tak jsem se do ní musela hned pustit. Začátek mi chvilku trval, ale když jsem pochopila tento nový svět, tak jsem četla a četla... až jsem bohužel dočetla :D
Nejradši na knížce mám asi to, že na konci knihy jsem měla mnohem více otázek, než na začátku a tímto samozřejmě chci všem knihu moc doporučit a rovnou doporučuju i pokračování, které jsem už samozřejmě přečetla.

netopýrek
31.03.2015 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila......ale prvních 100 stránek to bylo takové, že jsem se do toho nedokázala pořádně začíst, potom už se to trochu zlepšilo, a konec byl už velice napínavý. Celkově mě ta kniha zaujala, je to něco jiného, ale myslím, že si s tím Richelle poradila velice dobře. Těším se na další díl. :)

snilek.holka
12.03.2015 2 z 5

Prvně jsem z toho byla nadšená. Anotace vypadala tak dobře, že jsem se nemohla dočkat až se do toho začtu. Po několika stránkách mé nadšení pomalu vyprchávalo. Ve výsledku, jsem z toho pekelně zklamaná

*Pájuše*
25.02.2015 2 z 5

Jakmile jsem si přečetla anotaci a zjistila, že v tomhle příběhu budou figurovat bohové, musela jsem si to přečíst. Moje počáteční nadšení vyprchalo záhy. :-(
VÍM, že Meadová má talent. Její knihy jsou poutavé, čtivé a nemůžete se od nich odtrhnout, dokud nejste na konci a pak jste zklamaní, že už je konec. Bohužel, v tomto případě se mi na knize nelíbilo vůbec nic!
Ten svět mi přišel zmatený, místy až nedořešený. Popravdě, ani nakonci knihy jsem nebyla moudřejší. Mám víc otázek, než odpovědí. :-/ Charaktery byly příšerné. Justin mi připomínal vypatlaný fotbalisty z amerických bijáků - krásní, egoističtí floutci, kteří si o sobě myslí, že stačí zamrkat a každá ženská před nimi padne na zadek. Že jel na drogách, byla taková bonusovka, která mi vším připomonala Adriana. Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to, jako kdyby RM vykrádala sama sebe. :-/ Celá kniha je jedním slovem - divná. Po tomhle fiasku nemám vůbec žádnou chuť pustit se do dalšího dílu. To raději překousnu sukubu Georginu.

Lenka.Vílka
04.02.2015 3 z 5

Od autorky jsem zacala cist vsechny serie. Ale jenom jednu z nich jsem docetla do konce, byla z ni potesena a pozitivne hodnotila-Sukuba. Ani po tehle knize se to nezmenilo. Opet se cetla dobre (ona proste psat umi! Dobre a poutave. Umi rozepsat charaktery a rozehrat jim dobrou hru), nenudila jsem se, ale pribeh...no, ten me proste nedostal. Za coz nemohla autorka. Takze jsem docetla a jestli se pustim do druheho dilu? To si budu muset jeste rozmyslet...skoda...

Samaret
08.01.2015 4 z 5

Bylo to velmi zajímavé, skvělý námět, perfektně promyšlené a nevím, co bych tomu vytkla. Můj problém tkví v tom, že jsem spíše orientovaná na fantasy, takže ačkoliv to je brilantní kniha, není to můj šálek kávy. Nicméně stála za to.

bohové

Richelle Mead