Krvavý písek

od:


KoupitKoupit eknihu

Když hledáte ztracenou duši, neztratíte i tu svoji? Síla jejího vlka a indiánská magie. Spolu i proti sobě. Tentokrát musí kousnout hodně hluboko. Až na krev. Vytržená z domova, který konečně našla. Z náruče muže, kterého milovala, kterému měla stát po boku. Teď cestuje rozpálenou krajinou amerického jihozápadu společně s indiánským šamanem a v hlavě má temný stín, jenž dříve nebo později vypluje na světlo. Potkává lidi, které nikdy potkat nechtěla. Lidi, pro něž jsou lykantropové jen hodně odolnou hračkou pro zvrhlé hry. Tori musí bojovat o hrdost a o život. Nejen svůj. Musí se vydat do míst, horkých jako peklo a rudých jako písek Arizony....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170616/vlci-krvavy-pisek.jpg 3.8183
Série:

Vlci (2.)

Orig. název:

Blod sand (2013)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
Ewiczka_areebah
10. listopadu

kniha byla vazne zajimava..dost me prekvapila-cekala jsem od ni mene..ale co me zklamalo je konec.pusobi jako kdyby nekdo prisel a rekl:jo to je dobry tak uz to nech hod tam par vet na zaver a nech to byt..proste je tam ten konec takovy..nedotazeny,odflaknuty..

Mark.
09. ledna

Je znát větší odvaha autorky, ale někdy to bylo až moc, a raději bych některé úseky vynechala. Značně ubraly na kvalitě. Ale celkově je to jednoduché a oddechové čtení. Děj měl zajímavý spád a těšila jsem se, jak se kniha vybarví.

Evka3814
27.11.2017

No knížka se mi líbila, byla čtivá a úplně mě vtáhla,ale ten konec ten se nezdařil leda že bude někdy pokračování jelikož je opravdu pořád otevřený. Budu doufat

cukrovka
24.09.2017

Tento díl byl rozhodně drsnější, na mě až dost. Některé části jsem přeskakovala.

Jass
27.06.2017

Komentář obsahuje SPOILERY protože bez toho to prostě vyjádřit nelze...
No... o trošku lepší než první díl to bylo, ale... brutalita a násilí není záruka dobré knihy. Už v prvním díle mi to vadilo a tady už mě to naprosto otrávilo (Ráda bych podotkla, že násilí může být zapojeno do knihy i dobře, Píseň ledu a ohně mám ráda, ale tohle je prostě...). Navíc mi hlavní hrdinka přijde jako nebetyčná kráva, dobrá, Eliah ji k tomu od začátku nutil, nakonec ale dostala na vybranou, věděla, že to bude riskantní a rozhodně neměla právo se na konci chovat způsobem, jakým se chovala. Co jako čekala?! Že zahodí sestru a půjde ji zachránit??? Po tom všem co udělal, aby ji zachránil? Tak to je vrchol naivity. A ukrást mu motorku?! Tak to je vrchol dětinskosti! K tomu zbytku už se radši ani nebudu vyjadřovat, protože bych se zbytečně rozčílila. Myslím, že o kvalitě knihy dost vypovídá i to, že mi nedělalo naprosto žádný problém přestat asi v nejnapínavější části (sestup do prvního světa) a asi rok na knihu ani nesáhnout... No, jsem ráda, že už to mám za sebou...

Sabishej
29.05.2017

Druhý díl byl úžasný. :D
Nevím co více k tomu dodat. =3

Evule114
25.03.2017

Nechci se opakovat, ale druhý díl byl skvělý.. autorka je v mých oblíbených už od prvního dílu :-)... Taky mi tam chyběl Ruben, ale přiznám se, že tu část, kdy Tori unesli ty prasata a dál se mi to nečetlo hůře, nesnáším takové násilí, ale i když jsem tuhle část zkousávala, tak se četla jedna báseň a za den bylo přečteno. Protože tolik napětí se nedalo vydržet a Mikel jak už jsem psala v předešlém komentu se mi dostal pod kůži. Doufám, že brzy bude další díl... P. S. jen je mi líto, že se Tori Rubenovi nesvěřila, ten by pozabíjel zbytek :-)

veru.nika
01.03.2017

Zhltla jsem první díl a druhá část dopadla naprosto stejně. Troufnu si říct, že mě to bavilo více než první díl :-)

paprika75
27.02.2017

První díl jsem vdechla ... fakt SUPER. Tento druhý se mi taky líbil ... akčnější, drsnější ... Fakt dobrý. Chybělo mi tam víc Rubena, něco mi trochu drhlo, ale libil se mi Mikael. Mám ve své hlavě několik linií, kam by mohl směřovat další díl ... nebo dva. U mně 5*. M.

alexpo
07.08.2016

To byla ale kravina! Nalákal mě první díl, ale tohle tedy ne. A jen tak mimochodem - neměl by být originální nadpis spíše Bloody sand?

Fizulka71
01.08.2016

S dějem tohoto dílu si dala autorka evidentně práci, byl podstatně drsnější a akčnější než první díl. Ale konec mě zklamal, i když jsem čekala, že to tak podobně dopadne, nějak jsem ten způsob, jakým ho autorka napsala, nemohla pobrat.

Charmedka
30.07.2016

Bohužel k téhle sérii jsem si cestu nenašla a druhý díl mě v tom pouze utvrdil. Krvavý písek je rozhodně akčnější díl, v podstatě od první stránky se tam něco děje a autorka nenechá čtenáře vydechnout. Bohužel jak je kniha akčnější, tak je i mnohem brutálnější a krvavější. Detailně popsaná znásilnění a brutalita jsou v knize naprosto běžná. Mě se to nelíbilo, na mě to bylo až moc syrové a brutální.

Terry11
05.04.2016

Velké zklamání. Znamení vlka byla má první kniha od této spisovatelky a docela mě zaujala, takže jsem si pokračování s sebou vzala na dovolenou. Ale tohle vlastně nemělo s pokračováním moc společného. Jeden z hlavních hrdinů Ruben se objeví až na několika posledních stránkách, smečka a vše s ní spojené je také pryč, zůstává jen tajemný Indián a i ten se chová jinak než v předešlém díle. Vlastně se v celé knize nic neděje. On ji unese, jemu ji unesou jiní, mučí ji, ona je zabije, pak se vrací domů. Pasáže z mučení jsou neadekvátní příběhu prvního dílu, pasáže z Arizony jsou cestopis. Stránky návratu do hlubin je celé úplně mimo . Hlavní hrdinka je mi často až nesympatická, její reakce zvlášť z mučení nepochopitelné. Fakt bych chtěla vidět, jak někdo takové mučení snáší s takovým vzdorem a siláckými řečmi. Vše je zdlouhavé, nudné, i to mučení se mě tak nějak netklo. Autorka je bezradná, anebo, což je horší, nemá co psát.

V prvním díle jsem oceňovala nějaké přesahy do českých reálií, tady mě doslova iritovala některá laciná přirovnání jako:
"Pokusila jsem se ho setřást, marná snaha, držel se jak Váňa nad Taxisem."
"Byla jsem nacpaná jak autobus do Polska."
"Obličej mrtvý jako krajina okolo Černobylu."

Jednu hvězdičku dávám za poslední stránky s Rubenem, jednu za to, že jsem si připomněla krásu arizonské přírody.

Inýk
17.03.2016

Stejne jako prvni knizku sem ji cetla podruhy a je to stejne skveli jako napoprvi-dokonce jeste o neco lepsi na 100% si ji prejtu nejmin jeste jednou ;D.

Je mi ale neuveritelne lito ze tam neni tolik Ruben..a furt jenom ten Eliah..;(

Nejvic me ale mrzi to ze uz asi nebude 3.dil ;O

Janičta
06.02.2016

Přesto, že autorka není žádný nováček, zůstává ve mě po přečtení podivný pocit, že příběh je přeci jen pořád lehce kostrbatý...
Tori se občas chová jako nafrňěná nanynka, co musí každému dávat najevo jak velká je vlastně šelma, i když jí to nijak nepomáhá... to spíš naopak, dostává jí to stále do problémů.
Po překvapivém druhém únosu se příběh stává temnější, plný násilí páchaném na ženách. Tori se díky své tvrdohlavosti, urputnosti a pomoci třetí strany, ze všeho dostane, ale zároveň se zrodí další z řady hrdinek, které se prostě po traumatu otřepou a s drobnými změnami (které se popíšou dohromady tak v jednom odstavci) jdou dál, ačkoliv se jim staly věci, které se jim navždy vryjí do duše (jasně, nikdo nechce číst sáhodlouhé fňukání, ale prostě to v podstatě jen přeskočit...? např. taková Briggs si s tím poradila celkem dobře).
Plus je pro mě určitě čtivost příběhu, putování přes celosvětově známá turistická místa a indiánská magie zastoupená sexy Eliahem. To jak se s ním na konci "rozloučila" se mi fakt líbilo :-D Konec je trochu uspěchaný, vtěsnaný na pár stránkách... tam by to chtělo trochu rozepsat...

Ale sečteno podtrženo... víc než tři hvězdy nemůžu s čistým srdce dát. Jsou i lepší příběhy. Ovšem pokud vyjde pokračování, přečtu si ho

anulec.s
12.05.2015

Napínavější než Znamení vlka,nicméně nic pro slabé povahy;-) Ale zvládla jsem to a vřele doporučuju!!!:-)

Samira
02.05.2015

Knížka se mi líbila a musíš říct, že oproti prvnímu dílu byla vyzráleji napsaná. Rozjezd byl skvělý, ale pak přišla pasáž s mučením na 110 stran a ta i přes kvalitu zpracování téměř číst nešla, závěr zase chválím. Proto o hvězdičku méně. Zajímal by mě případný třetí díl.

Laf
14.03.2015

Pokračování se mi taky líbilo jako první kniha. Tady bylo víc akce a bylo to tím pádem více napínavější :) Doporučuju :)

Safienka
06.03.2015

Krvavý písek je mou třetí knihou od autorky M.T.Majar a druhou ze série o vlkodlačici Tori.
Není opět překvapením, že první díl byl lepší, přesto se i Krvavý písek četl dobře. Malý mínus má kniha za své široké pojetí textu na stránce. To mi kupodivu vadilo, neboť jsem měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama se děj lehce vlekl, ale nic hrozivého to nebylo. Pořád jsem se divila, kolik děje je přede mnou.
V tomto díle se odpoutáváme od smečky a Rubena. Tori je unesena za cílem pomoci jiné ženě. Musí využít svých schopností, aby unikla všem hnusům, ke kterým se blbými náhodami dostane. Někdy jsem až nevěřila, jak rychle se mění dějová linie. Druhý únos pro mě byl překvapením. Autorka se opět vyžívá v poposivání sexuálních momentů. Člověk si až říká, jak je schopna vše dopodrobna a s fantazií popsat. Opět se tu dočítáme o obchodech s lidmi, hlavně s ženami, drogami a zbraněmi.
Obraty k dobru jsou takovým příjemným obratem a zadostiučiněním všem záporným postavám v knize. Další věc, která se mi líbila, je zapojení tzv. "českých chvilek a poznámek". Skvělé.

julliette
20.12.2014

Překrásná kniha, zajímavý napínavý děj. Ještěže zůstala Tori věrná svému chétirovi, jinak bych ji zaškrtila. A ten konec, prostě super kniha.

hrubik
14.12.2014

Úžasná knížka, líbila se mi snad ještě víc než první díl, ačkoli byla úplně jiná. Byla napínavá od začátku do konce, místy jsem ani nedýchala. Nescházel Torin typický humor, který mě opět nezklamal a velmi bavil, a celkově jsem se od knihy nemohla odtrhnout, takže dávám právem všech 5 hvězd.

Nelly
14.11.2014

Na to, jak se mi první díl líbil (tedy ne že by to byla zase až tak velká sláva, prostě "jak česká buchta ke štěstí a vlčí kůži za velkou louží přišla"), tak toto byl propadák. První polovina knihy spíše pro sadisty, druhá půlka nuda, nuda. A konec prostě nemastný neslaný. Toť samozřejmě můj názor, věřím, že někdo si to své pro vyšší počet hvězd našel. A co mě tedy štvalo, byly gramatické chyby u české autorky. Chápu, že překladatelé z jiných jazyků jsou zřejmě dobří v tom kterém cizím jazyce a čeština je pro ně slabší, ale tady jsem to nějak nezkousla. A také narážky a vtípky v prvním díle mi přišly milé, tady už kolikrát štvaly (bylo jich podle mě moc)...

dubakm
12.10.2014

Tak druhý díl byl těmnější, drsnější a paradoxně nejtěmněji tam vyzníval zástupce homo sapiens. Konec byl pochopitelný, Tori se prostě upnula k pocitu bezpečí a ten pro ní, v daný moment, představoval jen jeden z nich-vzhledem k předchozím zvratům. To ovšem neznamená, že se vše nemůže změnit, a já se na další díl rozhodně těším, protože.....

Safienka
27.09.2014

První díl byl lepší, ale tento taky šel. Ikdyž mě hodně vadilo široké pojetí textu na stránkách. Já měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama to bylo vleklé, ale ke konci to už zase šlo. Zajímavý byl taky zvrat očekávaných následných událostí. Nějak jsem ten druhý únos nečekala :-)

Makyna15
27.07.2014

První díl byl o hodně lepší. Kdyby v tomto díle nebyla ta brutalita, nevím, jestli bych to dočetla. Ten únos byl na tom snad to nejlepší a proto dávám 2 hvězdy. Ale je to škoda, jinak by to byla opravdu skvělá série.

Brambram
24.06.2014

Právě dočteno. Mám ráda styl, kterým Tor (vždycky na ní budu myslet jako na Tor :o)) píše. Sedí mi její humor, kousavost, uštěpačnost, které tak pěkně propůjčila Tori. Poslední hvězdička chybí, protože pro mě tam naopak přebývalo krutosti. Asi už holt taky všechno neustojím.

rafej
16.06.2014

Kniha se mi líbila mnohem víc, než první díl. Zajímavý děj, akce, slušný vývoj postav, žádná přeslazená romantika. Autorka se nemusí stydět a směle se tím vyrovná zahraničním kolegům. Odkazy na české prostředí hezky dokreslují českou povahu u hrdinky. ;-)
Jediný důvod, proč nedám plné hodnocení je opravdu velká brutalita. U toho typu knih je to celkem běžné a někdy i žádoucí, ale zdá se mi, že tady to autorka trochu přehnala. Přeci jen to, že je ženská vlkodlak neznamená, že s ní lze v příběhu provádět všechno, co autorku napadne. Není to jen o fyzičnu, které se snadno zahojí.

Veronika.C
26.05.2014

Tento druhý díl mě až tolik nenadchl, jednička byla lepší

macekd
04.05.2014

Tak první díl se mi asi líbil víc, ale tento, aspoň první část je hodně napínavý. Příběh má spád, nenudila jsem se.

Lea239
01.05.2014

No, nestačím se divit, jak je hodnocení této knížky nízké oproti prvnímu dílu... Ale když jsem si znovu přečetla komentáře, tak jsem si musela sama nadat, že jsem nereagovala například na komentář od Nel-ly, která psala, že narozdíl od Anity nechala Majarová svou hrdinku trpět. To se na mě nezlob, Nel-ly, ale buďto jsi nečetla ani jeden díl Anity, nebos to četla špatně, protože co si vzpomínám, tak Anita trpěla v každém díle jako kůň a hodně často, ne-li v každém díle, málem přišla o život. Takže tvůj koment byl mimo mísu. A vrátím se i ke komentáři uživatelky ciniminisek, která sama sebe popisuje jako knižním vzdělancem (v tom případě bych očekávala, že si nesplete 4.pád se 7., když má tolik načteno) a píše o tom, že úvahy hlavní hrdinky si v konečném výsledku protiřečí. No... Ty "sáhodlouhé" úvahy autorka popisovala tak obšírně právě proto, aby čtenář pochopil ten vývoj a jak třeba hrdinka díky tomu, že přemýšlela o nějaké věci, dospěla k odlišnému závěru. Mám za to, že jen hlupák si něco pomyslí, udělá rychlý (ne vždy správný) závěr a dál o věcech nepřemýšlí. Jindy člověka dovedou k činu odlišnému od původního záměru i okolnosti. To je přece v životě naprosto běžné, nebo ciniminisek neakceptuje nic, co se odklání od toho, co si usmyslí? A emočně strádající konec? To asi tato čtenářka neprojevuje při hádkách vztek, netrpělivost, rozpolcenost, strach nebo posléze úlevu, radost a lásku k partnerovi. Možná je tak trochu impasibilní.... Ach jo... Teď si vlastně říkám, proč jsem se namáhala reagovat na tyto konkrétní komentáře, když každému, kdo nemá mozek jen na to, aby mu v hlavě klechtal, musí být jasné, že ty komentáře jsou jednoduše scestné...


Štítky

vlkodlaci magie Indiáni

Autor a jeho další knihy

Markéta Marková

M. T. Majar (p)
česká

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených280x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených22x
v Knihotéce101x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech2x