Zoufalé vévodkyně

Zoufalé vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46647/zoufale-vevodkyne-46647.jpg 4 68 12

Zoufalé vévodkyně série

Lady Roberta St. Gilesová je hýčkanou dcerou markýze, která vždy dosáhla splnění všech svých přání. A když nyní v tanečním sále spatřila vévodu Villierse, okamžitě věděla, že on je jediným mužem, za kterého se chce provdat. Získat jeho srdce nebude ovšem snadné, protože ho provází pověst sukničkáře a navíc nejeví nejmenší zájem o uzavření manželského svazku. Na pomoc Robertě přispěchá její vzdálená příbuzná Jemma, která oba mladé lidi pozve na své rodové sídlo, kde se budou moci blíže seznámit. Dámské intriky slaví úspěch a Villiers začíná jevit o Robertu zájem. Všechno se zdá být na dobré cestě, kdyby… Kdyby na panství nepobýval také hrabě Damon Reeve, kterého půvabná Roberta uhranula. Podaří se mu nalézt způsob, jak Robertiny plány na svatbu s Villiersem překazit a přesvědčit ji, aby své srdce věnovala jemu? Co by se muselo stát, aby se Roberta byla ochotna vzdát vidiny manželství s Villiersem? A je vlastně její vyvolený skutečně takovým člověkem, do jakého se zamilovala?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Desperate Duchesses , 2007

kacenka6144
23.01.2024 3 z 5

Dočetla jsem, ale nevím.... Příliš mnoho postav, příliš mnoho příběhů, které zůstaly nedořešeny a nevysvětleny. Není to napsané tak, abych hned sáhla po dalším díle. Nechám si trochu odstup.

moudivlacek
05.10.2022 3 z 5

Krásný romantický příběh prošpikovaný pořádnou dávkou humoru. Mladá lady Roberta s velice "svérázným" otcem markýzem se rozhodne vzít osud do svých rukou a provdat se. A velice záhy si pro tento účel vybere proslulého prostopášníka a vynikajícího šachistu vévodu Villierse. Roberta se usadí u své vzdálené příbuzné velice kontroverzní dámy vévodkyni lady Jemmy, zde Roberta potkává i Damona, bratra Jemmy. A určitě si dokážete představit, že to nebude jen tak. Do toho si přimýchejte bláznivého markýze a nemanželského synka Damona. A budete se smát. A výsledek se vám objeví ve své plné kráse.

rampapa
28.01.2021 5 z 5

Bože můj.Na tuhle sérii jsem byla hodně zvědavá a jsem nadšená. Roberta a Damon byly úžasný. Příběh se mi moc líbil. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

karamelka57
28.09.2020 1 z 5

Boze, konecne som to docitala. Ani neviem,ci mam citat pokracovanie,lebo s touto knihou som sa trapila od juna!! Nemastna,neslana,nezazivna,az poslednych asi 70stran sa konecne zacalo nieco diat. A to som naozaj nenarocny citatel....

Lembac
30.08.2019 3 z 5

Nevím, čím to je, ale kniha se mi nečetla plynule. Často jsem se musela v textu vracet, abych pochopila, kdo co komu říká. Buď je tak kostrbatý překlad, nebo jsem se na četbu dostatečně nesoustředila.
Klady:
+ vtipné Robertiny glosy na poezii jejího otce
+ vztah Roberty a Damona
+ Teddy
+ celkově (morálně) uvolněná atmosféra tehdejší společnosti

Zápory:
- nedokončené příběhy dalších dvou párů - snad se jich dočkám v dalších dílech série
- Jemma mi svou frivolností někdy lezla na nervy
- šachy - vím, že je kniha z větší části právě o nich, ale mě osobně zrovna moc nezaujaly

miruska1
19.03.2019 3 z 5

Jednoduchý pribeh. Ale docela som sa bavila.

havrmoni
26.12.2016 3 z 5

V knize je příliž mnoho figurek a rozehraných partií, z nichž je několik nedotažených dokonce. Tedy mě,chybělo nějaké zakončení rozpracováných příběhů. Táhlo se mi ne několik prvních stran,ale více než polovina. Romantické to je,ale hodně roztahané do více stran a ústřední motiv nebo dvojice se mi tam tak trochu ztrácela.

Luccy78
04.05.2015 3 z 5

Po přečtení prvních stran jsem myslela, že knihu odložím.. Neskutečně se to táhlo, jako med, ale naštěstí jsem vydržela a byla překvapena náhlým zvratem. Doporučuji vydržet, je to příjemná romantická kniha :-)

hrubik
09.01.2015 4 z 5

Ano, souhlasím s tím, že začátek knihy je velmi táhlý a nezajímavý, ale potom se příběh hezky rozjel a mně se líbil. Bylo to pěkné, jednoduché, romantické čtení :-)

Mi-šu-le
16.08.2014 4 z 5

Kniha se na začátku trochu táhla, nicméně pak se příběh rozjel a já se v podstatě nemohla odtrhnout, za to dávám 4 hvězdy.

mac.martina
30.07.2013 5 z 5

zajímavá knížka ve které jsou vlastně 2 příběhy. jsem ráda že se Roberta nakonec dala dohromady s Damonem. Potom všem co spolu vyváděli. Robertě trvalo docela dlouho než přišla na to komu vlastně patří doopravdy její srdce. Trochu mě mrzelo že jsem se nedozvěděla jak to dopadlo s Jemmou a jejím manželem Elijahem. Přála jsem jim aby jim to manželství vyšlo a měli se rádi.

pavlina123
30.05.2013 5 z 5