Překroč svůj stín

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4.4875

Překroč svůj stín 1.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits, 2012

Kniha Překroč svůj stín

*Pájuše*

Kniha je velmi poutavě napsaná. Ačkoliv pohledy z více stran nemám moc v oblibě - většinou se mi líbí je ten jeden pohled a zbylé pohledy přetrpím - tady se to sešlo asi s dobrou náladou... nu a překvapivě mě to bavilo. Vina a odpuštění, zničené sny a naděje... tahle kniha obsahuje daleko víc než jen šedobílý svět, ale dodává jim barvy, které si hlavní hrdinové zaslouží.
Vrátit se zpátky do dob náctiletých byl příjemný počin. Teď se opravdu můžu vrhnout i na letošní čtenářskou výzvu a zabrousit do těch dětských let beze strachu.

jitka_dankova

Příběh lásky dvou studentů, kteří to v životě vůbec nemají jednoduché. Jako pořádná yound adult romance obsahuje opravdu hodně závažných témat a nad některými řádky a uvědoměním důležitých věcí v životě mi slza ukápla. Celý příběh je psán střídavě z pohledu Echo a pak navazuje pohled Noaha a velmi dobře se to takto četlo. Nikdy není popsána jedna situace dvakrát, celý příběh jde kontinuálně dál a prostě jen čtete příběh z pohledu té osoby, která k tomu má nejvíc co říct. Oba ztratili blízké osoby a tak v sobě našli vzájemné porozumění, bylo to velmi milé.
Po dočtení knihy mnou ještě pořád rezonovala ta témata. Nejvíc si cením toho, jak realisticky pojali situaci s péčí o Noahovy bratry a jak se nakonec rozhodl. Pro mne jde o knihu, kterou si ráda po čase znovu přečtu, i když už vím, co se Echo stalo.

moma08

Tohle se mi opravdu líbilo!!Mělo to něco do sebe, co mě nutilo to číst a shltnout to. Oblíbila jsem si hlavního hrdinu,ale hlavní hrdinka mi svými názory šla na nervy, než jsem si uvědomila, že na to podle svého věku má vlastně nárok, aby se takhle chovala.

Amitiel76
31.10.2021

Miluji tyhle knihy, které se na první pohled tváří jako naivní romanťárny pro náctileté, a pak vám totálně vyrazí dech. A přesně taková je i tato kniha.
Silný, srdceryvný příbeh, plný citů a hlubokých myšlenek. Příběh o tom, že nejen na těle si neseme svoje jizvy. Ale že ty které jsou na duši, bolí daleko víc a hůře se hojí.
Ke konci si připravte kapesník....

Citát : Nejhorší druh pláče není ten, který může vidět každý. Ne, nejhorší je, když pláče vaše duše, a cokoli děláte, ji nemůže utěšit. Část jí zemře a stane se jizvou na té části vaší duše, která přežije. U lidí jako já a Echo duše obsahují víc zajizvené tkáně než života...

BetyN.
29.08.2021

Jedna z těch YA romancí, které jsou chytré, nepostrádají vtip a čtenář se od nich nemůže odtrhnout. Hlavní hrdinové mi přirostly k srdci a bavilo mě to.

Malíček
15.08.2021

Jsem z téhle knihy opravdu nadšená a rozhodně ji mohu doporučit všema deseti. Hlavní postavy mi sedly, zasazení děje se k celému příběhu skvěle hodilo a kniha navíc obsahuje téměř vše, co bych od dobrého čtení chtěla. Láska, romantika, zrada, strach, hněv, přátelství i bolest. Kniha se dotýká vážného tématu, které by nemělo být zanedbatelné.

vladka16
25.05.2021

Kdo by to byl řek, že tato náhodně vybraná knížka mě tak zaujme že ji přečtu na jeden zátah. Přece jsem je nemohla opustit, než se všechno vyřeší. Ale do 3 hod. ráno jsme to zvládli. Jen nevím jak zvládnu nevyspalá dnešní den, - moc se mi příběh líbil.

illca2
24.03.2021

Pro mě kniha byla překvapením. Čekala jsem X stránek o sexu a o středoškolských laskach, které v takových knížkách jsou . A ono BUM. Příběh nejen hlavních hrdinů, ale i těch vedlejších vás nutí zamýšlet se...