Překroč svůj stín

kniha od:

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4.3 919
Koupit Koupit eknihu Bazar

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Série:

Překroč svůj stín 1.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Pushing the Limits , 2012


více info...

Komentáře (165)

Komentáře 165 Recenze 17

Allla9
Allla9
10.05.2023 5 z 5

Knížka o ztrátě, získávání důvěry, o lásce i zradě. A také hlavně o postupném odhalování tajemství. Líbil se mi i závěr knihy. Nebyl uspěchaný a pěkně vše dovršil. Příjemné čtení.

Dizzy3
Dizzy3
08.05.2023 5 z 5

Já tady ty romanťárny s kapkou dramatu ze střední prostě můžu! V tomhle příběhu dostanete komplet všechno o čem rádi čtete a dohromady je to parádní kousek! I slza mi ukápla :)


Fortuna7
Fortuna7
04.05.2023 4 z 5

Překroč svůj stín je kniha s dojemným, emotivním a realistickým příběhem. Postavy jsou sympatické a vyhovovalo mi, že jsem měla možnost číst kapitoly z pohledu Echo i Noaha. Vzhledem k tomu, že jsem už četla hodně knih z tohoto žánru, tak z této knihy nejsem úplně odvařená, ale už jenom kvůli krásné romantické lince to stojí za to.

Lofda
Lofda
10.01.2023 5 z 5

Kdysi dávno jsem už četla příběh Beth (a hned se do čtení pustím znovu), ale příběh Echo a Noaha jsem, ani nevím proč, odložila. A teď jen lituji, že u nás vyšly pouze tyto dva díly - velká velká škoda! Upřímně? Echo mě už v závěru lehce štvala (byť si prošla taky peklem a asi i měla na své chování nárok), ale příběh Noaha.. pobrečela jsem si, přiznávám. Možná proto, že už dávno nejsem ve věku hlavních hrdinů, ale jako rodič podobně starých kluků jsem ráda (a vděčná), že mým dětem se nic podobného nestalo.. Takový start do dospělosti si nezaslouží nikdo.

Jája92
Jája92
26.12.2022 5 z 5

Ráda čtu knihy ze školního prostředí, i když jsem toto prostředí opustila jíž před lety. Trochu mě na začátku zarazilo, že příběh budou vyprávět oba hrdinové, ale nakonec se mi to zalíbilo.
Očekávala jsem, že se nejspíš bude jednat o jednoduché romantické čtení a vůbec jsem neočekávala takové drama. Autorka mě lehce dokázala vtáhnout do děje a já s napětím sledovala, jak si Echo poradí se svou ztrátou paměti na nejhorší den v jejím životě a přitažlivostí k Noahovi. Frajírek Noah mě zaujal svou na první pohled drsnou slupkou, ale jak už to v těchto příbězích bývá i s citlivým srdcem. Líbilo se mi, že tyto postavy nebyly dokonale a dokonce měly viditelné "vady" na kráse, které jim nezabránily se porvat o své místo na slunci.
Jsem zvědavá na pokračování, zdali bude stejně čtivé jako vyprávění o Echo a Noahovi.

MAU256
MAU256
19.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo silné. Echo to tedy vůbec neměla jednoduché a ani Noah na tom nebyl o moc líp. A přesto se tyto dvě zlomené duše daly dohromady a byly si oporou. Musím přiznat, že mi nejednou ukápla slza. Když měl v dětství člověk lásku obou rodičů nedokáže si představit, že by to tak neměl každý, jenže každý takové štěstí prostě nemá. Knížka byla čtivá a naštěstí se šťastným koncem, mohu jen doporučit.

petulik330
petulik330
05.12.2022

Na dívčí román to bylo opravdu silné téma, které mě dostalo. Oba dva mladí hrdinové toho měli ve svém mladém věku dost za sebou a museli se prát s osudem.
Echo byla simpaticka mladá dívka, která si prožila peklo které si nepamatuje. Další úskalí jo čeká ve škole, ve které je označována za podivínku.
Co se týče Noacha... tak trochu namyšlený frajer, který hulí trávu a o nic se nestará. Opak je ale pravdou. skrývá svou bolest s strach za pózu frajera, což se mu daří dokud nepotká Echo.
Oba dva hrdinové se setkali, aby si navzájem pomohli a mohu pokračovat ve svých životech.
Když jsem začínala číst, měla jsem strach aby kniha neměla plytký děj a hlavní hrdinové nebyli povrchní puberťaci. To se naštěstí nestalo a já knihu můžu jen vřele doporučit.

Dámaskloboukem
Dámaskloboukem
17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Od příběhu se špatně odcházelo. Byla jsem hodne nevrlá, když na mě někdo promluvil a vytrhl ze čtení. Na závěr knihy mě dokonce píchla vosa, které jsem si nevšimla.
Nemam rada prostředí amerických středních škol, které mám spojené s plytkostí.
Tohle bylo neuvěřitelně hluboké, čtivé a z reálného života. Vůbec nevadí, ze kniha vyšla před 10 lety. Příběh je nestárnoucí. Byla jsem rada za konec, který nám autorka nabídla. Hlavním hrdinům jsem ho upřímně přála.
A Echo Emerson - krásné jméno.

romca4180
romca4180
13.06.2022 5 z 5

Uf uf uf..

Čekala jsem další sladkou YA romanťárnu, ale tohle mělo sakra grády.. Za mě fakt silný příběh (obou hrdinů) k zamyšlení..

Pořádně ani nevím co jak napsat, protože mě to dostalo do kolen - čím vším si v tak mladém věku museli projít (kapesníčky ke konci opravdu potřeba) a cílová skupina už dávno opravdu nejsem - nejspíš to bude tím, že jako máma, jsem si představila svoje děti jak by se cítily, kdyby si musely něčím podobným projít a TO mě sejmulo

*Pájuše*
*Pájuše*
24.04.2022 5 z 5

Kniha je velmi poutavě napsaná. Ačkoliv pohledy z více stran nemám moc v oblibě - většinou se mi líbí je ten jeden pohled a zbylé pohledy přetrpím - tady se to sešlo asi s dobrou náladou... nu a překvapivě mě to bavilo. Vina a odpuštění, zničené sny a naděje... tahle kniha obsahuje daleko víc než jen šedobílý svět, ale dodává jim barvy, které si hlavní hrdinové zaslouží.
Vrátit se zpátky do dob náctiletých byl příjemný počin. Teď se opravdu můžu vrhnout i na letošní čtenářskou výzvu a zabrousit do těch dětských let beze strachu.

jitka_dankova
jitka_dankova
19.04.2022 5 z 5

Příběh lásky dvou studentů, kteří to v životě vůbec nemají jednoduché. Jako pořádná yound adult romance obsahuje opravdu hodně závažných témat a nad některými řádky a uvědoměním důležitých věcí v životě mi slza ukápla. Celý příběh je psán střídavě z pohledu Echo a pak navazuje pohled Noaha a velmi dobře se to takto četlo. Nikdy není popsána jedna situace dvakrát, celý příběh jde kontinuálně dál a prostě jen čtete příběh z pohledu té osoby, která k tomu má nejvíc co říct. Oba ztratili blízké osoby a tak v sobě našli vzájemné porozumění, bylo to velmi milé.
Po dočtení knihy mnou ještě pořád rezonovala ta témata. Nejvíc si cením toho, jak realisticky pojali situaci s péčí o Noahovy bratry a jak se nakonec rozhodl. Pro mne jde o knihu, kterou si ráda po čase znovu přečtu, i když už vím, co se Echo stalo.

moma08
moma08
04.04.2022 4 z 5

Tohle se mi opravdu líbilo!!Mělo to něco do sebe, co mě nutilo to číst a shltnout to. Oblíbila jsem si hlavního hrdinu,ale hlavní hrdinka mi svými názory šla na nervy, než jsem si uvědomila, že na to podle svého věku má vlastně nárok, aby se takhle chovala.

Amitiel76
Amitiel76
31.10.2021 5 z 5

Miluji tyhle knihy, které se na první pohled tváří jako naivní romanťárny pro náctileté, a pak vám totálně vyrazí dech. A přesně taková je i tato kniha.
Silný, srdceryvný příbeh, plný citů a hlubokých myšlenek. Příběh o tom, že nejen na těle si neseme svoje jizvy. Ale že ty které jsou na duši, bolí daleko víc a hůře se hojí.
Ke konci si připravte kapesník....

Citát : Nejhorší druh pláče není ten, který může vidět každý. Ne, nejhorší je, když pláče vaše duše, a cokoli děláte, ji nemůže utěšit. Část jí zemře a stane se jizvou na té části vaší duše, která přežije. U lidí jako já a Echo duše obsahují víc zajizvené tkáně než života...

BetyN.
BetyN.
29.08.2021 4 z 5

Jedna z těch YA romancí, které jsou chytré, nepostrádají vtip a čtenář se od nich nemůže odtrhnout. Hlavní hrdinové mi přirostly k srdci a bavilo mě to.

Malíček
Malíček
15.08.2021 5 z 5

Jsem z téhle knihy opravdu nadšená a rozhodně ji mohu doporučit všema deseti. Hlavní postavy mi sedly, zasazení děje se k celému příběhu skvěle hodilo a kniha navíc obsahuje téměř vše, co bych od dobrého čtení chtěla. Láska, romantika, zrada, strach, hněv, přátelství i bolest. Kniha se dotýká vážného tématu, které by nemělo být zanedbatelné.

vladka16
vladka16
25.05.2021 5 z 5

Kdo by to byl řek, že tato náhodně vybraná knížka mě tak zaujme že ji přečtu na jeden zátah. Přece jsem je nemohla opustit, než se všechno vyřeší. Ale do 3 hod. ráno jsme to zvládli. Jen nevím jak zvládnu nevyspalá dnešní den, - moc se mi příběh líbil.

illca2
illca2
24.03.2021 4 z 5

Pro mě kniha byla překvapením. Čekala jsem X stránek o sexu a o středoškolských laskach, které v takových knížkách jsou . A ono BUM. Příběh nejen hlavních hrdinů, ale i těch vedlejších vás nutí zamýšlet se...

jinbr
jinbr
25.11.2020 4 z 5

Tato kniha pro mě byla trochu překvapením, vybočovala z běžných schémat. V příběhu je kladeno několik těžkých filozofických otázek, hrdina se musí rozhodnout, co je nejlepší řešení, když se vlastně zdá, že jde spíš o to, které bude méně špatné. Pokaždé mě překvapuje neustálé opakování mantry "nejsem pro druhého dost dobrý". Jakkoli si umím představit, že daná osoba se touto nejistotou trápí hodně, v knize je to pak přehnané. Jako vždycky prvotní musí být snaha daného jedince status quo změnit, pak se začnou měnit i okolnosti a najednou je i dost lidí po ruce, kteří chtějí pomoci. Vcelku byl příběh dobrý a hlavně, což se nestává často, uvěřitelný.

Alnima
Alnima
06.11.2020 4 z 5

Tohle prostředí na mě prostě platí :)

Kudík
Kudík
02.09.2020 5 z 5

Ani nevím, proč jsem tuto knihu relativně dlouho odkládala, ale stálo to za to. Čtivé s nutností dozvědět se, co se vlastně Echo stalo. No a Noah..... takového bratra nebo přítele by si přála většina. U obou jsem si říkala, že takové zážitky by děti prostě mít neměly (a vlastně nejen u nich).

Pulp_catastroph
Pulp_catastroph
04.08.2020 2 z 5

Tak to bylo ták romantické a slaďoučké. Ale těžký to měli oba dost.

adela2230
adela2230
15.07.2020 5 z 5

Velmi dobře napsané. Není to jen klasická láska ze střední, ale jsou zde propojeny hlubší problémy, které člověka zasáhnou a donutí přemýšlet.

Makaja
Makaja
11.07.2020 5 z 5

Čekala jsem další poněkud prostoduchý studentský příběh se spoustou sexuálních scén (obálka tomu napovídala, je podle mě příšerná), ale byla jsem fakt mile překvapená. Mělo to hlavu a patu, trochu psychologie a hlubší příběh než chci tě, nechci tě, chci tě... Přiznám se, že mi i slza ukápla.

FairyD.
FairyD.
07.05.2020 5 z 5

Veľmi pekný príbeh. Najviac ma zaujala hlavná hrdinka a jej život, čo všetko si musela pretrpieť a potom sa zoznámi s „bad boy“, samozrejme aj on nemal práve ružový život a prešiel si množstvom zlých zážitkov. Na začiatku je ich spoločný vzťah plný predsudkov, neskôr sa stanú kamarátmi až to prerastie v lásku. Kniha je plná napätia a zvratov. Dej plynie prirodzene a čitateľ sa nenudí. Aj napriek tomu že je to smutný príbeh človek sa aj zasmeje. Rozhodne odporúčam prečítať.

Myška43
Myška43
05.04.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Ještě nikdy jsem tolik při čtení nebrečela dojetím. Rozhodně si přečtu další díl a autorku si dávám do oblíbených, protože umí opravdu psát!!!!

Denisa31
Denisa31
15.02.2020 4 z 5

Této knize jsem se z nějakého mě neznámého důvodu vyhýbala. Ale teď vím, ze to byla chyba. Určitě si od teto autorky přečtu další knihy.

**spoiler**

Je to první kniha, kterou jsem četla a hlavní hrdinka neprozila své poprvé. A vlastně to té knize ani nechybělo. :)

mišule5
mišule5
31.12.2019 5 z 5

Dva velmi silné příběhy...opravdu jsem nečekala, že mně tak chytí za srdce. Hltala jsem snad každou stránku, každou větu. Tuto knihu jsem si naprosto užila. Krása)*****

Petra-1
Petra-1
04.12.2019 5 z 5

Tahle kniha se mi vážně líbila a to už rozhodně nejsem věková kategorie, pro kterou je určena. Krásný příběh, sympatičtí hrdinové. Je to něco mezi 4 až 5 hvězdičkami.

Kacennnka
Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Autorka je odbornicí na rodinná dramata, která nejsou totálně postavená na hlavu. Mně se to fakt líbilo a je mi trochu líto, že se knize nedostalo tolik pozornosti.

janina66
janina66
22.08.2019 5 z 5

Tak to byl úžasně dojemný příběh. Super doják. Pár kapesníků jsem promáčela.????

Nikkaa
Nikkaa
19.08.2019 4 z 5

Za mě super kniha, dobrá oddechovka se super příběhem...

astra3
astra3
13.08.2019 5 z 5

Tak to se mi líbilo. Pěkný příběh. Někdy se člověk rád vrátí aspoň v knížce do období dospívání.

Svica
Svica
29.07.2019 3 z 5

Čtivá, typická romantika. Jako oddechovka dobré.

Markett
Markett
24.07.2019 5 z 5

Tahle série je velmi příjemné čtení. Tady se mi povedla taková výjimka, že jsem jako první četla druhý díl (krásný dárek pod stromečkem, první díl prý už není k sehnání...) A když oba díly porovnám, ten první se mi líbil asi mnohem více. Co se hlavních postav týče, byla mi Echo s Noahem blíž než hlavní dvojice z druhého dílu (neřeknu!). :)
Hrozně se mi líbilo odkrývání tajemství u obou postav - takové to tajemno, co je oba provázelo bylo neskutečně vzrušující - a o to lepší bylo postupné zjišťování, co se oběma vlastně stalo (přiznávám, sem tam jsem zkoušela odhadovat, a pak bum! - překvapení, ono to nakonec bylo jinak). A samozřejmě tomu všemu vévodila láska, která u nich dvou byla tak krásně znát z každé stránky.
Echo mi byla neskutečně sympatická, a Noah... do toho jsem se prostě zamilovala, on je tak neskutečně boží, že být na místě Echo, neudržela bych se a zamilovala se taky.

Série určitě stojí za přečtení (hlavně ve správném pořadí, ne jako já :D). Oba díly jsou krásné oddechové čtení plné překvapení, lásky a zvratů...
Upřímně řečeno, moc jsem si zamilovala příběh Noaha a Echo, a kdyby autorka pokračovala v rozšíření jejich dějové linky - klidně i jen v podobě povídky - byla bych neskutečně šťastná! :)

Saryinka
Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Skvělý příběh dvou lidí se smutnou minulostí.
Četla jsem knihu jedním dechem.
Moc dobře a uvěřitelně napsané.
Autorka se hezky vyhnula i klišoidnímu konci.
Za mě skvělá oddechovka.
Určitě si zase knihu jednou přečtu.

SleepyAllDay
SleepyAllDay
05.03.2019 3 z 5

První dojem z knížky - Echo? Kdo dá dítěti jméno Echo? Miluju knihy, kde se snažíme zjistit, co se stalo v minulosti, proč se dotyčná osoba chová tak jak se chová. Příběh pěkný, čekala jsem trošku jiný konec v dějové lince Echo, ale nakonec, proč ne. Noaha jsem si zamilovala. Hodně jsem váhala nad paní Collinsovou, jestli je opravdu na straně našich hrdinů, nebo jen dělá svou práci? Svým řidičským umem mi byla velice blízká, proto i sympatická :-) Docela mne pobavilo, že Echo má příjmení Emersonová, kdysi jsem četla knihy, kde byl profesor Emerson, tak jsem si říkala, jéé, on má dceru? No nic. Líbilo se mi moc, zvažovala jsem, jestli číst hned druhý díl, nebo si dát pauzu. Asi si dám pauzu.

Keppy
Keppy
24.02.2019

Souhlasím s kladným hodnocením. Kniha je velmi čtivá a je to typická love story. Také cením nápad s bipolaritou matky či jiných možných problémů mladistvých. Určitě doporučuji :)

Petra38
Petra38
23.11.2018 4 z 5

Kniha pekna,ctiva. I kdyz misty dost drsna, mit bipolarni matku nebude prochazka ruzovou zahradou:-( Noah me trochu stve, kdyz porad chce sve bratry sebrat od dvou dobrych lidi, kdy by jim nemohl zajistit normalni zivot. Je to na nic ale je to tak....ale chapu jeho motivaci.

Lucuschka
Lucuschka
11.10.2018 4 z 5

Velmi hezká kniha, ačkoliv s nepříliš radostným námětem, jako je smrt či psychické problémy rodičů. Přesto hezky zpracovaná a čtivá.

LenRan
LenRan
12.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha, úžasně napsaná. Neuvěřitelně popsané charaktery postav, jejich myšlenky, prostě všechno. Doporučuji.