hrubik hrubik komentáře u knih

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jodi Picoult se s tím opravdu nepáře. Její knížky jsou prostě drsný, opravdový, krutý, úžasný. Nemám slov. Další příběh, který jsem četla jedním dechem, s každou další stránkou jsem byla zvědavější, jak tohle všechno skončí, jak to vlastně té jedné listopadové noci bylo. S hlavní myšlenkou se asi jen těžko budu ztotožňovat, ikdyž jsem se jí vážně moc snažila porozumět a pochopit ji. Konec mě překvapil. Čekala jsem jiný verdikt. No prostě hustá knížka.... Stojí za to si ji přečíst.

04.08.2014 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Moc pěkná romantická knížka, která mě bavila od začátku do konce. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí už od prvních dílů této série a tak jsem se na jejich příběh těšila. Navíc zápletka mi nepřišla ani trošku trapná, jak u některých předchozích dílů, takže jsem nemusela protáčet oči v sloup a říkat si, že holt když čtu tento typ literatury nemůžu se divit... prostě se mi to líbilo, pro mě to byl nejlepší díl z celé série.

01.08.2014 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Knížka mě bavila, až na ten konec, který mi přišel už takový docela zdlouhavý. Ale jinak se mi příběh Kate a Anthonyho líbil. Přesto mi tento druhý díl přišel trošku slabší než ten předchozí, zápletka méně uvěřitelnější.

31.07.2014 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knížka se mi velmi líbila, bylo to příjemné a oddechové čtení.

29.07.2014 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tohle rozhodně nebyla oddechová četba, ale knížka, která vás vezme za srdce, za duši a už nepustí. Ikdyž jsem věděla co mě v knížce čeká, protože jsem bohužel prvně viděla film, nelitovala jsem ani minutu, že jsem si příběh přečetla i v knižní podobě. Jako matka dvou dětí jsem to prožívala snad ještě intenzivněji a mnohdy mi slzy tekly proudem. Že je závěr knihy jiný než film jsem věděla, ale takový konec jsem nečekala. Až zas budu mít chuť na vážnější téma, určitě sáhnu po nějaké další knížce od téhle autorky, protože její styl psaní se mi velmi líbil, bylo to vážně strhující.

28.07.2014 5 z 5

Prokletá nevěsta Prokletá nevěsta Rexanne Becnel

Mně se knížka velmi líbila. Měla jsem chuť si přečíst nějaký historický román a po téhle stránce jsem byla velmi spokojená. Klidně bych se obešla i bez erotiky, která v knížce byla víc než dost, prostě mi to tady nějak úplně nesedělo, ale když pominu tento fakt, bylo to pěkné a zajímavé čtení.

10.07.2014 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Styl psaní Johna Greena prostě miluji. Jeho knihy se strašně dobře čtou a ty hlubší myšlenky, ty mě teda vždycky naprosto dostanou. Hledání Aljašky jako autorova prvotina nebylo vůbec špatné, přesto mě ale Hvězdy oslovily víc.

08.07.2014 4 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Jessica Brody

Docela povedená knížka, která mě bavila. Jen mi místy přišla až příliš zdlouhavá. Ale bylo to čtivé dílo :-)

30.06.2014 4 z 5

Ideální dárce Ideální dárce Jane Moore

Knížka se mi líbila, ikdyž jsem čekala něco trošku jiného. Myslela jsem, že bude více probráno medicínské téma, ale šlo spíše o román zabývající se vztahy v manželství. Ale bylo to povedené čtení.

18.06.2014 4 z 5

Chamtivost Chamtivost J. R. Ward (p)

Kniha mě bavila, byla to klasická "wardovka", příjemné čtení podobné knihám Bratrstva. Jsem zvědavá, co přinesou další díly.

13.06.2014 4 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Nádherná kniha! Jedna z nejhezčích co jsem kdy četla. Hlavní hrdinku Rosie jsem si zamilovala hned od samého začátku, byla mi velmi sympatická svým smýšlením a pohledem na svět, svým věčným optimismem a dobrou náladou. Alex byl prostě sympaťák a ten nejlepší přítel, kterého by chtěla mít snad každá z nás. Nemohla jsem uvěřit té shodě náhod, proč to těm dvěma vždycky jako naschvál nevyšlo. Ale takový je asi život, ne vždy všechno dopadne, jak si přejeme. Proto musíme chytit za pačesy jakoukoli příležitost, co se nám namane. Abychom svého konce duhy taky dosáhli.

02.06.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Pořád jsem váhala, jak tuhle knihu ohodnotím, jestli jí dám 4 nebo 5 hvězdiček, ale ten závěr prostě rozhodl za mě. Bylo to něco neuvěřitelně silného, emotivního a tak nebylo co řešit. Celá kniha se mi líbila, plynulo to všechno tak hezky samo, všechno se vysvětlilo a všechno do sebe zapadlo. Musím říct, že mi bude po všech postavách a tomhle příběhu smutno. Byla to povedená trilogie a já jsem si ji velmi užila.

29.05.2014 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Na novou knihu od Richelle jsem se velmi těšila, protože její styl psaní miluji. Tohle bylo ale něco úplně jiného, než na co jsme u ní zvyklí. Byla to mnohem složitější knížka, která se rozhodně nečetla sama, musela jsem se na ni hodně soustředit, zvlášť proto, že jsem neměla příležitost ji číst na jeden zátah, ale po částech. Přesto to byla velmi povedená knížka, která se mi hrozně líbila, hlavní postavy byly hodně sympatické, příběh zajímavý a tak se vážně těším na to, jakým směrem se bude celá série vyvíjet. Richelle mě opět nezklamala, rozhodně doporučuji.

10.05.2014 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Pro mě tahle knížka byla rozhodně slabší než první knížka od téhle autorky, kterou jsem četla (Počkám na tebe). Už to bylo na můj vkus hodně přeslazené, asi nesmím číst tolik "romanťáren" po sobě, protože pak už mi to přijde na jedno brdo a nutně potřebuji změnu žánru. Ale jinak knížku hodnotím vcelku pozitivně, dávám tak 3,5 hvězdiček.

28.04.2014 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Poslední dobou mám pocit, že cokoli čtu, přijde mi to velmi dobré ze začátku, ale potom to značně ubere grády. I tahle knížka mi přišla jako super, na to, že je to erotický román, od kterého jsem moc nečekala, mě to velmi bavilo. A konec už jsem dočítala skoro silou vůle. Přesto šlo o vcelku povedenou knížku, která měla kromě té erotiky i nějaký děj.

24.04.2014 4 z 5

Outsider Outsider Kristina Čechová

Knížka mě překvapila. Čekala jsem něco trošku jiného, bylo to na mě docela rychlé, ale příběh pěkný, mělo to nápad a hezky se to četlo. Mohlo to být víc propracovanější, ale jako povídka super.

21.04.2014 3 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Super, super a ještě jednou super! Knížka, která měla všechno, co tam chci mít. Rozesmála mě, rozplakala a donutila k zamyšlení nad svým vlastním životem. Určitě všem doporučuji.

21.04.2014 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Krásná knížka, která mě bavila od začátku do konce.

12.04.2014 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

První polovina knihy byla pecka, hned mě strhl děj, napětí mezi Emily a Henrym bylo úžasný, ale od poloviny knihy už to nemělo takový šmrnc, trošku mi to přišlo zdlouhavé, mohlo to být i víc napínavé a zápletka propracovanější. Ale byla to fajn oddechovka, Petrusová píše dobře a její styl se mi líbí.

08.04.2014 4 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Pro mě byl tento díl trošku slabší než ten předchozí. Ikdyž to byla pořád skvělá "meadovka", za mě tomu něco chybělo. Na knížce miluju, když se od ní nemůžu odtrhnout, když čtu všude a pořád, prostě kdykoli to jen trochu jde. Tady jsem tu potřebu úplně neměla. Ale byla to super knížka, strašně se mi líbil vztah Adriana a Sydney, konec byl prostě typický pro Richelle, která nás rozhodně zase perfektně navnadila na další díl.

04.04.2014 4 z 5