Až se tě život zeptá ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Lucy Silchesterová přijde jednoho dne domů z práce a na koberci najde luxusní obálku s pozvánkou na schůzku se životem. S vlastním životem. Termín si má stanovit sama. Připadá jí to neuvěřitelné, ale potom si vybaví, že o něčem podobném už četla v jakémsi časopisu. Stále se však nemůže odhodlat k rozhodujícímu kroku a určit čas a místo setkání. Nevede totiž nijak příkladný život – práce ji neuspokojuje, vyhýbá se rodině i přátelům a stále se nemůže vzpamatovat z rozchodu s přítelem, kterého bezhlavě milovala a s nímž žila několik let. Odmítá si však všechny své problémy přiznat a ocitá se ve stále větší izolaci. Po setkání s mužem, který se jí představí jako její život a začne ji doprovázet téměř na každém kroku, se její komplikovaný vztah k okolí začíná měnit. Lucy, která dlouho obelhávala své okolí, ale především sama sebe, si postupně uvědomuje, že život je dar, jemuž by člověk měl věnovat mnohem větší pozornost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197990/big_az-se-te-zivot-zepta-uqr-197990.jpg 4223
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: (ekniha), BB art
Originální název:

The Time of my Life, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Až se tě život zeptá

Evaho73
02.12.2021

Tento príbeh je ako sám život, chvíľu otravný, chvíľu trápny, chvíľu nudný, potom zas zábavný, romantický a nakoniec i uzmierený,  šťastný a vyrovnaný.
Ako celok mi to ladí s námetom a nápaditou postavou, do ktorej autorka zosobnila život hlavnej hrdinky.

intelektuálka
25.10.2021

Musím přiznat, že autorka mne zvoleným tematem pobavila ....

Není to zajímavé - dát si rande se svým životem ?
Protože váš život má zrovna pocit, že potřebujete radu ....

Ale Lucy není z těch, co to vzdávají .... ovšem časem se život stává jejím přítelem ....

A život se ptá : už se znáš ?

A Lucy odpoví : samozřejmě.... a našla jsem v sobě takové zalíbení, že mám v plánu strávit se sebou i zbytek života ....

Ano Lucy, je to tak - my nemáme jinou možnost .... jen žít dál ....

Kniha je zábavná a inspirativní ..... ale co mi trochu vadilo, je vysoký počet stran hustě psaných malými písmenky ....


milena9798
05.07.2021

fakt jsem se snažila to dočíst, ale ve tři čtvrtě knihy jsem to vzdala

Alisce
20.07.2020

Po dlouhé době jsem se pustila do románu, protože jsem chtěla číst něco oddechového. Vsadila jsem na jistotu a půjčila si knihu od mé oblíbené autorky a nelituji. Zasmála jsem se, v některých částech jsem byla dojatá a celkově to byla taková milá kniha. Navíc téma je dost originální a donutí člověka zamyslet se nad vlastním životem.

Magrata15
22.05.2020

Bylo by docela fajn, kdyby to v životě fungovalo, jako v knize.
Kdyby každý, kdo by to potřeboval, dostal svého osobního konzultanta, svůj Život, který by ho dokonale znal a který by mu pomohl uvědomit si, co od života očekává, po čem touží a pak by mu pomohl to uskutečnit.
Zajímavá kniha, celkem i napínavá, dobře se četla.
Mám ráda knihy od C. Ahernové.

Hřibče
04.01.2020

Ze začátku příběhu jsem měla docela problém se "skamarádit" s hlavní hrdinkou. Nebyla mi totiž příliš sympatická, ale jak jsem četla dál, tak mi došlo, že je to nejspíš autorčin záměr, abychom si lépe uvědomili její postupnou proměnu. A musím upřímně říct, že postupem času jsme k sobě našli cestu. :)
Celkový dojem z knihy po jejím dočtení je velmi příjemný, i když jsem od autorky četla i kapánek lepší příběhy. Cecelia ovšem psát umí a její knihy mají velmi neotřelé náměty. Sympatické také je, že se to v nich hemží nejrůznějšími postavičkami, které si vás postupem času získají. Upřímně se těším, až si od ní zase něco dalšího přečtu a jsem zvědavá, čím mě autorka překvapí tentokrát. :)

Scathia
28.10.2019

Příjemná oddychovka s neotřelým tématem. Jsem ráda, že se autor nehrabal v popisování systému "života", ale soustředil se jen na proměnu hlavní hrdinky. Dodalo to tomu skvělou atmosféru.

pip11
31.01.2019

Zvláštní příběh, ale pěkný a milý. Kniha se mi líbila, jednoduché odpočinkové čtení s kapkou životní filozofie.

1