Chamtivost

Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit. Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz svých nadřízených, na vykoupení nevěří a hřích považuje za relativní. Jeho neotřesitelný názor se však změní v okamžiku, kdy se stane padlým andělem a dostane za úkol spasit duši sedmi osob, stravovanou jedním ze sedmi hlavních hříchů. A při svém poslání nesmí selhat. Vincent diPietro zaprodal svou duši hromadění majetku a peněz už ve svých sedmnácti letech a ze svých nároků nehodlá slevit až do chvíle, kdy se seznámí s jedním ze svých zaměstnanců, drsným, upřímným a samorostlým motorkářem, který se prohlásí za jeho spasitele. Vinův život je pevně spjatý s okouzlující kráskou, kterou se rozhodl požádat o ruku, avšak v kritickém okamžiku se seznamuje s ženou, díky níž zpochybní nejen svůj vytčený cíl, ale i svou volbu a touhu svého srdce a spolu se svým zachráncem se rozhodne zapojit do souboje o osvobození své vlastní duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115726/chamtivost-115726.jpg 4287

Padlí andělé / Pád anjelov (J. R. Ward) 1.

Romány, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Baronet

Covet, 2009

Kniha Chamtivost

Heri76

Hm, tak jsem zkusila něco nového od Ward. Rozjezd této série je trochu pomalý. Ve srovnání s Bratrstvem a Odkazem slabší kousek. Nicméně dám sérii šanci dalším dílem. Co taky jiného při čekání na překlad nových dílů mých oblíbenějších sérii.
Jim Heron jako „spasitel“ hříšníků, bývalý voják a nájemný vrah? No proč vlastně ne.
Příběh Vina diPietra a Marie-Terezy alias Gretchen, tak trochu nebo možná hodně Pretty Woman. Trochu nereálné a až moc romantický slaďák.
Líbilo se mi drobné propojení s Bratrstvem zmínkami bratrů Butche a Phurryho.

lenka7679

Souhlasím s ostatními, kteří píší, že je třeba se dostat přes prvních pár stránek. Pak už šlape všechno tak jak má. Skvělý námět, postavy, zkrátka oddechovka. Mohu vřele doporučit.

anna7852

Prvních cca 100 stránek jsem pořád nechápala,pak to postupně zapadlo dosebe a už jsem si příběh užívala

petulik330

Poprvé jsem jo četla cca před pěti roky a opět jsem se k ní vrátila. Byl to ale oříšek, protože jsem si nepamatovala název. Timto chci poděkovat paní knihovnice d MKO že mi pomohla.
Stavař Jim utrpi úraz elektrickým proudem, který ho zabije. Po smrti se setkává že čtyřmi anděli, kteří mi prozradí že ho na zemi čeká poslání. A to spasení sedmi duší které jsou obtězkany sedmi smrtelnými hříchy jako jsou například chamtivost. Pokud Jim své poslání přijme, začíná soutěž o osudu celého lidstva. Na jedné straně bojuje dobro a na té druhé... Asi tusite kdo.
Jinuv první úkol je spasit duši svého zaměstnavatele, který svou duši upsal ďáblu už dávno.
Další výraznou postavou v tomto příběhu je žena jménem Marie - Tereza která se živí jako lehká děva a přitom se skrývá před býval manželem. Líbilo se mi, jak se osudy těchto dvou postav protnou a nakonec si pomohou.

Kočičáci

Jako skalní fanynka Bratrstva černé dýky jsem si nemohla nechat ujít autorčinu sérii Padlí andělé. Než se mi všechno poskládalo dohromady, tak jsem byla chvíli rozpačitá, ale jakmile mi děj zacvakl do sebe, tak už jsem si jen užívala nové hrdiny. Velmi také oceňuji provázanost příběhu s hrdiny BČD, jelikož děj se odehrává taktéž v Caldwellu. Těším se na další díl :-)

aktak1203
29.12.2020

Četla jsem od autorky předešlou sérii a ta mě chytla. Ale toto mě moc nebaví, zkusím ještě druhý díl a uvidím, jestli má cenu pokračovat.

MonaLisa42
11.08.2020

Námět knihy mě baví a zajímá - 7 smrtelných hříchů je taková moje srdcovka.
Před pár lety jsem knihu rozčetla, ale nebavila mě a tak jsem ji odložila. Nyní jsem přečetla skvělé Bratrsvo a znovu se odhodlala ji otevřít. Rozhodně to nebyla chyba! :-) Po nudném začátku se děj rozeběhl a byl čtivý, napínavý, vtipný...jednoduše úchvatný. Jeho tajemství se postupně rosplétala a viděla jsem nevtíravé propojení s Bratrstvem.
Po pravdě mi Vin ani moc chamtivý nepřipadal, až později, když se k tomuto hříchu přiznal, jsem pochopila. Marie-Tereza byla složitá a rozporuplná postava, ale líbila se mi. Jim a andělé jsou skvělí. Nikdy nezapomenu na boží rozhovor Jima a Vina:
V: Hele vidím budoucnost.
J: No já jsem zase včera umřel. :-D
Jediné co mi na příběhu nesedlo je 'Největší životní láska' rozpoznána během 3 dnů - to je na mě fakt rychlé. Také bych uvítala rozvitější epilog pro pár...
Skvělá kniha a těším se na pokračování. Moc děkuji!!!

Calla2002
17.04.2020

Prvních pár stránek šlo fakt těžko, nemohla jsem se začíst, protože to prostě nebylo bratrstvo. Ale nakonec se mi to začalo líbit, svět který spisovatelka vytvořila je podle mého gusta, stejně jako Jim. Ani černá ani bílá, ale pěkná šedá. Prostě bastard co sem tam udělá nějaký ten dobrý skutek. A jak bylo zmíněno pode mou, kvůli postavám a prostředí, jako třeba Trez a Železná maska, se opravdu cítíte jako doma, to byla asi hlavní věc, která mi pomohla se začíst.