hrubik hrubik komentáře u knih

Život té druhé Život té druhé Adele Parks

Nebylo to úplně špatné, některé části knihy mi přišly super, občas jsem se i bavila a zasmála, ale tak od 3/4 knihy mi to přišlo pořád stejné, nemělo to šťávu. Naštěstí konec dopadl dobře, romantika nechyběla, takže dávám tak 3,5 hvězdiček.

20.03.2014 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Perfektní knížka, při jejímž čtení se u mě vystřídaly snad všechny emoce. Hodně silný příběh a velmi dobře napsaný.

12.03.2014 5 z 5

Bleděmodře pruhovaný Bleděmodře pruhovaný Tereza Tomanová

Téhle knihy jsem plná i několik hodin po jejím dočtení. Zajímavý příběh, který mě rozhodně chytl za srdce.

07.03.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tenhle díl se mi líbil snad ze všech nejvíc. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla na knížku opravdu naladěná a plně se na ni soustředila. Každopádně se mi to velmi líbilo a nemohla jsem se od děje odtrhnout. I mé romantické já zaplesalo radostí, takže spokojenost veliká :-)

02.03.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Super knížka, u které se fakt pobavíte :-) Připomínala mi knížky od Sophie Kinselly, které miluji pro její humor. Stejně tak Nabíječ mě dokázal spolehlivě rozesmát, bylo to velmi pozitivní a kniha se četla jedním dechem. Určitě doporučuji!

19.02.2014 5 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Velmi reálný příběh. Až z toho mrazí.

17.02.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Druhý díl se mi také velmi líbil, byly v něm některé opravdu napínavé části, ačkoli nemůžu říct, že by mě příběh tak moc strhl, že bych se od něj nemohla odtrhnout. Ale po krátké pauze se k sérii určitě vrátím, protože jsem zvědavá, jak to s Jacem a Clary dopadne a také jak to vlastně bylo s Joselyn.

15.02.2014 4 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Bylo to velmi reálné, velmi emotivní. Občas jsem se u knížky smála, občas plakala. Sama jsem máma dvou dětí, stejně jako Klára mám chlapečka a holčičku, dva roky od sebe. Občas jako bych četla svůj příběh. Myslím, že každý z nás má někdy pocit, že stojí nad propastí. Jsem ráda, že jsem na mateřské do té propasti nespadla, ikdyž občas se divím, že jsem se z toho vážně nezbláznila :-)

23.01.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Tento díl byl napínavý od začátku do konce. Obdivovala jsem Tris, že si šla za tím, čemu věřila, i navzdory tomu, že mohla ztratit to, co nejvíc milovala. Konec byl pro mě neuvěřitelný! Takhle to přece nemůže skončit, musí mi chybět nějaké další stránky... :-) Prostě třetího dílu se nemůžu dočkat!

22.01.2014 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Perfektní knížka, která mě strhla skoro hned od začátku. Bylo v ní všechno, co od super knížky očekávám - napětí, romantika, hezky se četla a měla myšlenku, která se mi velmi líbila.

18.01.2014 5 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Tento díl se mi líbil o malinko víc než ten první. Na to, jaký je to žánr, mi přišlo, že to konečně mělo nějaký příběh, který se mi líbil, a vůbec mi nevadilo, že to mělo takový rychlý spád, ba naopak. Samozřejmě to bylo místy hodně naivní a hloupé, ale zase tam byly chvilky, kdy jsem skoro nedýchala napětím (např. když Niké sebrali syna). Docela by mi ani nevadilo, kdyby tam nebyly ty erotické části, protože takových knížek je tu jako máku, a občas ty náznaky jsou prostě lepší, než to takhle vybalit naplno. Ale to by potom tato knížka nebyla erotický román pro ženy že. Celkově se mi to líbilo a až na pár slabších momentů, kdy jsem protáčela oči, mi to přišlo jako příjemné počteníčko :-)

15.01.2014 4 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Opravdu takové lepší porno pro maminky :-D

13.01.2014 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Super knížka! Čte se jedním dechem a nasmála jsem se u ní opravdu hodně. Rozhodně doporučuji.

12.01.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dočteno. A mé dojmy jsou rozporuplné. Rozhodně to nebyla knížka, která by mě tak moc zaujala, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Ale celková myšlenka byla zajímavá. V knize byla místa, která mě zas tak moc nebrala, a pak tam byly části, které byly hodně dobré. Konec mi přišel takový trošku moc "twilightovský", ale budiž. Takže celkově hodnotím docela dobře, ale dvakrát bych knihu asi číst nechtěla.

11.01.2014 3 z 5

Nebezpečná přitažlivost Nebezpečná přitažlivost Rexanne Becnel

Mám velmi ráda romány z 19. století. A když jsem se začetla do tohoto, vypadalo to, že jsem kápla na něco, co mě bude zase vážně bavit. A zpočátku tomu tak skutečně bylo. Vztah Lucy a Ivana mi v ledasčem připomínal Scarlett a Rhetta v Jihu proti severu, jen to bylo okořeněné o trochu té erotiky :-) Konec mi přišel ale už takový natahovaný a úplný závěr jako šíleně přeslazená romantika. Za mě tedy trochu zklamání a hvězda dolů. Jinak docela pěkné čtivo :-)

03.01.2014 4 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

S každou další stránkou se mi kniha líbila víc a víc a celý příběh mě s sebou strhl. Velmi emotivní, poutavé, perfektně napsané, jak z pohledu dospělé šestatřicetileté ženy, tak z pohledu její osmnáctileté dcery, jejich myšlení, uvažování, trápení a společné poznávání sebe navzájem i sebe samých mě neskutečně chytlo za srdce a ve finále jsem ani nedýchala, aby tenhle zamotaný kolotoč dobře dopadl.

01.01.2014 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Super oddechovka, vtipné, romantické, ikdyž konec měl na mě trochu příliš zvratů, jak se nemohla Samanta rozhodnout, ale i tak pěkné.

23.12.2013 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Když jsem četla tuhle trilogii, byla jsem zvědavá, koho si Katniss vybere. Peetu nebo Hurikána? Nikdy jsem nefandila milostným trojúhelníkům a nechápala holky, co se nemůžou rozhodnout. Tady jsem Katniss ale rozuměla. A při čtení těchto knížek mi došlo, že o tohle tu vůbec nejde a nešlo. Že je to o něčem úplně jiném, o něčem mnohem hlubším. A asi v tom okamžiku se mi začaly po tvářích koulet slzy, za Prim, za Finnicka a další. A za své vlastní děti, aby tohle nikdy nemusely zažít. Na světě totiž existují vážně horší hry...

19.12.2013 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl byl napínavý neméně než první. Dočítala jsem to napnutá jak struna a těším se na závěr této perfektní série.

16.12.2013 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Příběh byl neskutečně zajímavý, nemohla jsem se od knížky odtrhnout a skoro ani nedýchala, jak to bylo napínavé. Jen ten konec mě překvapil, pořád jsem neměla pocit, že tohle totiž konec doopravdy je. Prostě jsem tam já osobně neměla žádné to "uf, hladové hry konečně skončily". Tak mi asi nezbývá nic jiného, než se hned vrhnout na druhý díl.

14.12.2013 5 z 5