Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41465/nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.42034

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov (2.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

City of Ashes (2008)

Kniha Město z popela

FreddieS

Potom, co se dozvíme, jak vypadá krev ve tmě (je černá, kdybyste náhodou nevěděli), tak se opět roztáčí kolo osudu Clary a Jace. Ale počkat! To ještě není vše! Do toho všeho se připlétá Simon se svou úžasně rozkošnou žárlivostí. Co víc si přát?

Tak třeba děj, který je hrozně předvídatelný i do dalších dílu, a který se v podstatě vůbec neliší od toho v prvním díle (začátek, kde se Clary od všeho distancuje, Jace, neuvěřitelně dlouhý bláboly před samotným závěrečným fightem a pak.... velký kulový, protože to není duologie, že jo)

Clary, která vlastně umí jen uvařit kávu, nikdo se ji neobtěžuje trénovat, ale tak ona je ta velká lovkyně stínů. Všechno má na háku, hlavně, když jí Jace nakreslí znamení, aby se jí v boji nic nestalo... Vždyť nic neumí! Proč do nějaký bitvy vůbec leze?!

Další věcí, která mi ke konci knihy doslova pila krev, bylo neustále se opakující věty, ve kterých: Jace vypadá jako zlatý lev, oči se lesknou, jako kdyby v nich bylo tekuté zlato, Jace má zlatavé vlasy, něco hází zlaté odlesky apod. A že jich tam bylo požehnaně. A ještě "vlasy barvy soli".

Nejhorší na tom je, že mě to ze začátku docela bavilo, ale poslední stránky - to bylo koncentrovaný utrpení.

Abych jenom nehatila, tak začátek mě - jak už jsem psala - bavil, některý situace mě vážně pobavily, že jsem se i smála nahlas a oceňuji autorčin vymyšlený svět, který je do jisté míry originální.

Nakonec 60 - 70%

nikikostadinova

Možná jsem ve věku, kdy bych měla číst jiné knihy, ale když někdo přeskočí z dětských knih na ženské romány a pak rovnou na tzv "vyšší literaturu" musí se to dohnat. První díl jsem četla kdysi, potom jsem chtěla pokračovat, ale zjistila jsem, že z Města z kostí si nic nepamatuji, tak jsem si dala opáčko. Musím říct, že teď se mi zdá děj i příběh jednodušší, než kdysi. Ale co tuto sérii i tento díl drží jsou postavy, jsou rozmanité, nejsou plytké a vztahy jsou velmi zajímavé. Pár motivů a pravidel si podle mě autorka vykouzlila (deus ex machina se ve fantasy prostě vyskytovalo a vyskytovat bude) ale ona to v dalších dílech vysvětli :-) Budu pokračovat.

anet8843

Musím se přiznat, že celou sérii čtu jenom Kvůli Alekovi a Magnusovi. Jinak by mě děj knihy nějak extra nezajímal, asi jsem na to už moc stará. Nepopírám, že autorka je prostě dobrá, umí psát velmi poutavě, čtivě a zajímavě. Hodně se spekuluje o tom, že čerpala ze své zkušenosti jako autorka fan fikcí, které vycházejí z Harryho Pottera. No a co? Inspirace je druh pocty, nevadí mi to.
Co se týče mého uspokojení z četby. Hodně se mi líbí, že až seriál hodně věrohodně kopíroval děj knih, tak zrovna vztah Magnuse a Aleka je úplně jiný v knize. Líbí se mi obě pojetí, samozřejmě, seriálové je romantičtější, roztomilejší, ale knižní mi připadá uvěřitelnější. Alek celý život miluje Jace, je jasné, že jenom tak nepřenese veškeré city na jinou osobu, která náhodu umí opětovat jeho zájem. Láska Magnuse k Alekovi je tady kouzelná, dojemná. Autorka popisuje detailně vztahy všech, avšak tento pár dost nechává nedořečený (což dalo zase hodně velký prostor autorům seriálu), ale nelíbí se mi, že některé věci nám úplně bere - jak se dali dohromady? jaké bylo jejich sbližování? Náznaky v knize se mi líbí, ale nejsou dle mého dostatečné.
Celkově se mi druhý díl líbil trochu více.

janebeauty9860

Rozhodně čtivé.

Petr Seth

solidní pokračování

Hania932

Druhý díl z této série mám za sebou a už teď můžu říct, jak moc tuhle sérii zbožňuju! Je to strašně čtivé, že jsem jenom četla, četla a nakonec jsem byla na konci. Stránky mi rychle ubívali, a já si příběh neskutečně užívala. Kniha je akční, napínavá a hlavně zajímavá. Prostě můžu říct, že Simon má skvělé hlášky a Jace je prostě a jednoduše dokonalej. Jace a Clary mě úplně dostávali, že jsem si některé části čestla dokonce dvakrát! A to už teď jsem poznala, že má autorka opravdu talent na psaní. Protože píše tak jednoduše a přitom tak poutavě, že nevnímáte vůbec čas, a žijete jenom knihou. Já můžu říct, že mě tento díl hodně bavil. A už teď mě zajímá jaké bude pokračování!

bartule

Nemůžu si pomoc a možná je to i tím,že jsem nejdřív viděla 1.sérii seriálu než zjistila,že jsou knihy a tam je to trochu jinak,ALE Clary je taková blbka - pořád se do všeho plete a pak jí jen zachraňují, do všeho kecá,ale nic neumí,nikoho ještě nenapadlo ji začít trénovat a ten jakoby vztah se Simonem hrůza :-( ke konci se to už začalo trochu hýbat a snad další díl bude i hlavní hrdinka snesitelnější. Jinak kniha jako taková je dobrá :-)

PhoebePollard

Sice se skoro nic nestalo, ale mně se to stejně líbilo. Tahle série prostě patří k mým oblíbeným :D