Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život vrátil do normálních kolejí. Ale co je vůbec normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte obyvatele podsvěta, jako jsou vlkodlaci, upíři a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, nebezpečného a zákeřného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V napínavém pokračování románu Město z kostí Cassandra Clareová vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde moc znamená pokušení a láska s sebou vždy přináší nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41465/big_nastroje-smrti-mesto-z-popela-rqt-41465.jpg 4.32500

Nástroje smrti / Nástroje smrteľníkov 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta

City of Ashes, 2008

Kniha Město z popela

Kate3003

Druhý díl této série je trošku slabší než první, ale tak tomu bylo i u série Pekelné stroje. Přesto musím znovu vyzdvihnout propracovanost celého světa stínů, která je takřka reálná a člověk by si řekl, že mít zrak tak za rohem uvidí nějakého čaroděje a nebo jiného podsvěťana.
Je pro mě těžké knihu hodnotit naprosto objektivně, protože celý ten svět prostě miluji . V knize nechybí akce, která je okořeněna vtipem. Postavy se postupně vyvíjí i když Clary je pořád celkem dětinská a i Simon v tomto díle působí trošku jako osina vy víte kde . To všechno, ale neubírá knize na čtivosti a stránky stejně tak jako u prvního dílu mizí pod rukami.

Fallenyard

Úplně mě to pohltilo, tahle série je totální pecka! Nepřestává mě fascinovat, jak dobře spolu postavy fungují, jak skvělou chemii mezi sebou dokážou mít, to se vážně musí umět. Když jsem před rokem brala do ruky první ze série Pekelných strojů, nenapadlo mě, že mě Cassandra Clare vezme na tak báječnou jízdu, že se mi nebude chtít vystoupit. Koho by odrazovalo shrnutí, že jde o svět, ve kterém řádí lovci stínů, démoni, upíři a vlkodlaci (mně to zní dost "meh" jen to píšu), nenechte se odradit!

georginaa

V druhém díle přišlo další překvapení, pohltila mě tato fantasy a vlastně přemýšlím, kým bych chtěla vlastně být, jestli upírkou, andělem, vlkem nebo lovcem. Opravdu každý má něco do sebe a je těžké někomu vysloveně fandit. Sešli se snad všechny nadpřirozené bytosti a v celku to dává i smysl. No v každém případě jdu do třetího dílu.

joscer

Kniha se čte vážně dobře. Druhý díl mi přijde o něco lepší než první.

leleia

Druhý díl mi přijde stejně silný jako ten první, kniha se čte jedním dechem. Líbí se mi komplikované vztahy mezi postavami, akční scény i autorčin humor. Zážitek mi lehce kazí jedna maličkost - český překlad. Chápu, že přeložit knížku není nic lehkého. Chápu, že i překladatelé mají svá oblíbená slova a často používané výrazy. Ale opravdu by nebylo možné nahradit pár "chlapců" třeba "klukem"? Proboha proč se Magnus Bane změnil na Krasomila Pohromu? Toto není Harry Potter, kde podobná jména krásně zapadala do příběhu a podivínského magického světa. Tady působí Krasomil jako pěst na oko!
Právě jsem zjistila, že Krasomil je pohromou pouze v prvním vydání série. Jdu se podívat po tom druhém. Magnus zní o tolik lépe...

Šíša

A jedeme dál!
Už je to pár týdnů, co jsem knihu dočetla, ale naprosto jasně mi v hlavě uvízla scéna ze Zakletého dvora (co je zakázané, chutná totiž nejlépe :D).
Knížka by šla zrychlit, ale nijak mi to nevadilo, znovu to krásně ubíhalo a já byla napnutá, co se vlastně bude dít dál.

P.S.: Jednou bych chtěla poznat Magnuse Banea osobně!

onemikye
28.09.2021

Někdy trošku rozsáhlé, ale moc se mi knížka líbila.

Nelíísek
04.09.2021

Už jsem v polovině 3. dílu takže tento komentář bude trochu zkreslený.

Děj mi ale připadá čím dál tím těžkopádnější a nepohltil mě jak v prvním dílu. Každopádně nejvíc mě na celém díle štve jedna postava a to je Simon protože se chová jak osina v ... no víte kde. Zbytečně překombinované a kvalitativně jde děj spíše dolů jedině kde knize nemohu upřít to že jsem četla od začátku do konce jedním dechem je finální souboj na konci ten byl famózní. Uvidím co přinese další díl ale zatím mě tato série neoslovila jak jsem čekala.