Bohyně v domácnosti

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9528/big_bohyne-v-domacnosti-t97-9528.jpg 4.1427

Vydáno: , BB art

The Undomestic Goddess, 2005

Kniha Bohyně v domácnosti

denča1000
13.11.2021

Další super oddechová kniha, od autorky, kterou jsem si v poslední době oblíbila.

Příběh se četl velmi příjemně. Bylo by fajn, kdyby byl zfilmovaný, určitě by to byl super pohodový film. Konec se mi ovšem nelíbil, protože jsem čekala a doufala, že to neodmítne.

hapac
07.09.2021

Oddechové čtení, vtipné, svižné, zkrátka napohodu.

Nikychlupova
30.08.2021

Oddechové čtení na víkend. Od začátku víte, jak to dopadne. Ale nasmála jsem se. Dávám tři hvězdičky.

Karimah
16.12.2020

Takhle si představuju dobře napsanou oddychovku. Zasmála jsem se, krimi zápletka byla taky fajn a happy end potěšil.

Noisette73
21.05.2020

(+ SPOILER) Tak tohle se nepovedlo.... Knihu jsem četla na doporučení, s tím, že se u ní prý budu chlámat smíchy, no já se tedy nesmála, dobře jednou nebo dvakrát mi zacukaly koutky...
Nepřišlo mi uvěřitelné, že hlavní hrdinka v domácnosti neumí opravdu vůbec nic, pomalu ani uvařit čaj..... Konec mi byl jasný od chvíle, co se objevil první kladný muž v knize..... No zkrátka hlavní hrdinka je za mně normální závislačka na moderních technologiích a svádí to na pracovní povinnosti a co mi lezlo na nervy snad nejvíce, bylo, že Samantha ta velmi úspěšná právnička má tedy zrovna na právničku příšerný slovník, to bylo pořád: "Kecáš"!, "jakože" a podobné skvosty.... Za mě příšernost a ne nevzala bych tu knihu ani na dovolenou, protože tam se nechci neustále rozčilovat s hlavní hrdinkou.

jinbr
05.05.2020

Tak tohle se mi líbilo. Zkusila jsem si představit, jak někdo OPRAVDU neumí doma vůbec nic a najednou se dostane do super vybavené kuchyně a chce vařit podle jídeláku od Maxima. Bylo lehké a osvěžující. Ponaučení o tom, že osobní život má často nevyčíslitelnou hodnotu.

babystar
02.03.2020

Samantin příběh patří ke knihám, k nimž se vracím, když si potřebuji zlepšit náladu. Při četbě si člověk uvědomí výhody (nevýhody?) socialismu. Na jedné straně každá žena musela být hospodyní. Připravovala nás na to nejen rodina, ale i škola. Ve škole byly předměty jako vaření, péče o dítě, ruční práce (tam bylo to přišívání knoflíků), pozemky (pracování na zahradě a péče o rostliny), dílny (zatloukání hřebíků či "šmirglování"). Byl i zákoník práce, který zaručoval, že zaměstnanec nebude v práci od rána do večera lítat "jak hadr na holi". Na druhou stranu ale nemohl být nikdo někoho firemním partnerem a ani mít nějakou firmu. Samanta se rozhodla a ukázala, že všechno jde, když se chce (nebo když je k tomu člověk okolnostmi přinucen). A ten až hollywoodský happy end je jen taková třešnička na dortu.

Josh
27.01.2020

Pokud čekáte růžovou, spíše červenou knihovnu, lehké a svižné čtení, občas humor - tak tohle je ta „oddechovka“. Setkání s autorkou je pohodové, v mém případě díky Čtenářské výzvě 2020 a tipům na knihy v sekci postava s vysněným povoláním:o)

Reálná hrdinka Samanta? Ve své podstatě naivní a „hloupá“, což sebou důvěra či zaslepenost nesou, i když jí autorka připisuje roli super-ženy s vysokou inteligencí. Její suverenita, místy arogance, kdy lže bez zastavení (vážně autorka staví jako důvod šok a prášky?) a cítí se nad vším v klídku, jak vše hravě zvládne jsou "obdivuhodné" :o(( A co teprve, když si hraje na detektiva.... Tahle zápletka nic moc :o(( I když, možná není tak mimo, dnešní mladé ženy určitě skvěle vaří, pečou, žehlí, šijí, ...

Bohem v domácnosti mi v téhle knize spíše přišel hodný, slušný, empatický a! hezký Nathaniel…. Teda chlap s takovým pochopením je sen!!