Bohyně v domácnosti

Bohyně v domácnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9528/mid_bohyne-v-domacnosti-t97-9528.jpg 4 463 92

Samanta je šikovná londýnská právnička. Pracuje od rána do večera, nemá žádný soukromý život a zajímá se pouze o to, jak se stát ve své firmě společníkem. Baví ji práce pod tlakem a napětí. Dokud jednoho dne neudělá chybu. Tak velkou, že ji stojí kariéru. Najednou se jí zhroutí svět. Samanta uteče z kanceláře, nastoupí do prvního vlaku, na nějž narazí, a najednou se ocitne na naprosto neznámém místě. Zazvoní u velkého a krásného domu, aby si vyprosila prášek na bolení hlavy, ale tam si ji spletou s hospodyní, která má u nich nastoupit. Vůbec netuší, že zaměstnali právničku s IQ 158 a s diplomem s Cambridge a Samanta nemá zase ani zdání, jak se peče v troubě. Dochází k řetězci katastrof. Samanta bojuje s pračkou, s žehlicím prknem i s vařením. Ale třeba není tak nešikovná, jak se původně domnívala. Nezvládne to nakonec s něčí pomocí? A nepřijdou její zaměstnavatelé na to, koho u sebe mají? Dostihne tu Samantu její předchozí život? A pokud ano, bude se chtít k němu vrátit? A co, milé dámy, láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Undomestic Goddess , 2005

qydko
22.03.2016 4 z 5

Bavila jsem se. Tato kniha ve mně vzbudila neuvěřitelné nadšení z toho, že nejsem nejhorší hospodyňka na světě :D Příjemné oddechové čtení na dobrou noc.

Jezali
17.02.2016 5 z 5

Za mne tedy od této autorky pro tuto knihu určitě 5 hvězdiček. Je to pohodové čtení, její označení žehlícího prkna jako "Nimbus 2000" je prostě výborné :))

Aichah
18.01.2016 4 z 5

Bezva oddechovka.

Kalima206
13.12.2015 4 z 5

Příjemná odechovka. Musím přiznat, že knížka mě úplně strhla. Bavila mě od první stránky pro její nenáročné čtení. Je moc fajn, že se nejedná o klasickou červenou knihovnu.

genie
04.12.2015 3 z 5

Moje druhá knížka od autorky (po Lásce na zavolanou) ... Není to náročné čtení, naopak taková (občas překombinovaná) oddychovka, kterou je jen třeba brát s nadhledem. Je tam pár úsměvných momentů, pěkné romantické chvilky s Natem. Ale že bych hlavní hrdinku chápala? Jakože ...To asi ne ... Ale možná to je tím, že už mi je přes 30 ...

jarka2222
26.09.2015 3 z 5

Vtipná, romantická pohádka. Mně se to líbilo, oddychové počteníčko.

evelýny
19.09.2015 2 z 5

I když je kniha napsaná docela vtipně, já se - bohužel - zhruba od poloviny knihy nemohla dočkat jejího konce, jehož překombinovanost opravdu nechápu. Někdy je bezbřehá fantazie na obtíž a méně někdy znamená více. Naštěstí v mém případě stačí zavřít knihu a vrátit ji do knihovny.
Na tuto knihu moje fantazie nestačila.

Erinien
18.09.2015 4 z 5

Jejej, to byla zábavná jízda. Milá hrdinka, vtipné situace, zahradník k zamilování. Trchu přitažené za vlasy ale ještě na hranici mé únosnosti.

kiraa
25.08.2015 4 z 5

Sophie Kinsella je moje oblíbená, jedna z nej. Její humor zbožňuju a zatím mě žádná z jejích knih nezklamala. Ani Bohyně není výjimkou. Hodně vtipné vyprávění o kulinářských "dovednostech" a láskách hospodyně Samanthy. Vítejte do dimenze příjemného snění.:)

Karolína18
17.08.2015 3 z 5

Kniha má v sobě jakýsi motor, který vás nutí číst stále dál. Nesčetněkrát jsem si řekla, že ji odložím a dočtu někdy jindy, ale poté vždy Samantha udělala něco, co mě donutilo, číst dál. Příběh byl vtipný čtivý nenáročný ale hlavně snadno zapomenutelný. Snažím se si z každé přečtené knížky něco odnést, zde mě ale nic neokouzlilo ani nenadchlo. Četla se hezky, ale neseděl mi zde konec. V celé knize se vztah mezi Natanielem a Samanthou moc neřeší, proto mě vážně překvapilo, že jejich láska byla nakonec důvodem, proč tato výborná právnička zahodila svůj "největší sen". Hlavní hrdinka mi tedy vůbec nesedla. Její nerozhodnost jsem mohla ignorovat jen do té doby, co se její názory měnily jako na běžícím pásu. Zřejmě číst znovu nebudu.

Ivuska.09
07.08.2015 5 z 5

Krásné, milé, oddechové, nenáročné.

Peace
03.08.2015 5 z 5

"Nic takového, jako největší životní chyba, neexistuje. Život si nemůžete jen tak zničit. Život je totiž velmi odolný a hned tak něco ho nezruinuje."

Humoristicky laděné knihy od Sophie jsou pro mě sázka na jistotu. Vím, že se u jejích příběhů budu bavit od prvního do posledního písmene, což tahle kniha jen potvrdila.
Doporučuji, určitě nebudete litovat.

Barush64
18.07.2015 3 z 5

Oddechová romantika, která naštěstí rozhodně nepatří do žánru "červená knihovna". Přečetla jsem ji během jednoho odpoledne, kniha je velmi čtivá. Ikdyž ten konec mě moc nenadchl a o avízovaném "IQ na hranici geniality" hlavní hrdinky značně pochybuju :D Pokud hledáte odpočinkovou, prázdninovou, trochu (dost) naivní knihu, nad kterou netřeba přemýšlet, je to určitě dobrá volba :)

jllv
16.07.2015 5 z 5

Super knížka. Četla se sama, vtipná :-)

MartinkaS
13.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale ne zase tolik jako "Dokážete udržet tajemství?". Přišla mi dost podobná již zmíněnné knize. Opět holčina, které se nedaří a převrátí se jí svět vzhůru nohama. Opět jsem hlavní hrdince držela palce, ať už v práci nebo v lásce. Dávám čtyři hvězdičky, ale jen proto, že se mi první knížka kterou jsem od ní četla líbila víc. Každopadně i tak stojí za přečtění ;-). Aspoň si každý může urovnat v hlavě, co všechno je ochotný obětovat pro svou kariéru...

Alinka2
10.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, je čtivá a vtipná, prostě nic náročného, jen odpočinková. Jako povinnou četbu bych ji nezadávala, ale dobrá na prázdniny. Již 2. přečtená knížka od této autorky a opět nezklamala.

trdlo1
10.06.2015 5 z 5

První kniha od této autorky. Už se těším na další :-)

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Moje první knížka od S.K.
Má skvělý nevtíravý humor a samozřejmě zdravou dávku lásky. Nadchla mě natolik, že jsem si pořídila i další knížky od téhle spisovatelky.
Pokud čtete detektivky, thrillery a né moc veselé lidské příběhy jako já, určitě vás styl psaní a humor téhle autorky pohladí po duši, tak jako mě! :)

en.bee
26.03.2015 5 z 5

Super kniha, čtivá :)

lenkavildomcova
09.02.2015 4 z 5

velmi milá, čtivá, zábavná a lehká... Musím prokládat to svoje thrillerové šílenství něčím zcela opačným a toto mi můj požadavek splnilo. Doporučuji

láska pro ženy anglický venkov

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Bohyně v domácnosti je v