Báječný svět shopaholiků

Báječný svět shopaholiků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39694/bajecny-svet-shopaholiku-39694.jpg 4 319 62

Shopaholic série

ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The secret dreamworld of a shopaholics , 1999

gbrgbr
26.01.2024 4 z 5

Tuto knihu jsem jako dítě milovala.

iveta3689
16.12.2023 4 z 5

Příběhem nic převratného, ale milá a odpočinková kniha.

Peta1607
30.03.2023 4 z 5

Taková milá odpočinková kniha. Přiznávám, že mi hlavní hrdinka lezla chvilkama na nervy, ale na druhou stranu jsem v některých momentech viděla samu sebe v knihkupectví, kdy mi v hlavě běží "Ne rozhodně nepotřebuješ další knihu, máš jich doma víc než 500" a o deset minut později odcházím minimálně s jednou. :D

Dietwithstyle
20.09.2022 4 z 5

Četla jsem již kdysi první tři díly, zhruba před 8 lety a teď jsem hledala nějakou oddychovku na dovču, tak jsem sáhla po prvním díle, který mám doma v knihovně. Pořád mě to baví a pořád je to vtipný, takže si asi postupně přečtu všechny díly. Není to žádná duchaplná kniha, ale na relax poslouží dobře :)

Romalu
11.07.2022 1 z 5

Já jsem teda měla velký problém s tou hlavní linkou, omlouvám se za spoiler… Ale hlavní hrdinka nemůže zkrotit svoji nákupní vášeň, neplatí kreditky, a záporná postava je chlap, který po ní konečně chce splacení dluhů?! Já nevím, tohle mi prostě přijde… No minimálně mi to nepřijde vtipné.

SandraJurcakova
06.01.2022 5 z 5

Oddechové čtení, které pobaví.

Charmedka
20.06.2020 5 z 5

Becky pracuje jako poradkyně v investování a spoření, ale zrovna spořivost a šetřivost nejsou vlastnosti, kterými sama oplývá. Její účet je vždy vyčerpán, dokonce hodně pod limit, hotovost v peněžence taky žádná neni.

Peníze u Becky se prostě nedrží. Nedokáže se ovládat, prostě musí nakupovat. Je zadlužená kde se dá a výmluvy proč nesplácí, už pomalu docházejí. Pak ale někoho potká a život se začíná trochu měnit.

Sérii Shopaholic prostě miluji, vlastně miluji všechny knihy od Sophie Kinselly, ale tahle série je taková, no prostě citová. Becky jsem si ihned zamilovala.

HoneyMM
18.03.2020 1 z 5

Knížky od Sophie jsem objevila úplnou náhodou v knihkupectví, když jsem měla nouzi o čtivo a po prvních dvou jsem je začala vyhledávat. Sérii s Becky jsem začala číst záhy a zprvu mě bavila. První díl jsem, ale už nesehnala, až teď... A protože už to je pár let zpátky a o několik dílů dále, je tím moje hodnocení hodně ovlivněno (hlavně asi tím věkem :-) ) Za mě nic moc, Becky už mě prostě štve. Je blbá od prvního do posledního dílu, takže mi už začala za tu dobu lézt dost na nervy. Možná si říkáte, proč jsem to teda četla? Prostě jsem chtěla přečíst i ten první díl. A zase nejde o náročné čtení a čte se to pohodově, na oddych.

Teresita
17.05.2019 3 z 5

Knihy Sophie Kinselly mám velice ráda, ale do její nejslavnější série se mi moc nechtělo (obecně nemám moc ráda série). A musíím říct, že mi tato kniha opravdu přišla nejslabší. Především hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, je hloupá a pořád lže. :roll: Ale četlo se to dobře, hned jsem navázala druhým dílem, který mi přišel ještě slabší. Další díl už asi nevyhledám. Kam se tato série hrabe na knihu Vzpomínáš si? či Bohyně v domácnosti.

Teri27
16.05.2019 5 z 5

Parádní,vtipná. Až na ty dluhy a lži jsem hlavní hrdince podobná.

CHezunka
17.02.2019 5 z 5

Vtipná kniha, hezky napsaná.

Simstr
14.01.2019 5 z 5

Velice dobře se čte, nenáročná četba, u které se zasmějete.

janebeauty9860
06.11.2018 5 z 5

Oddechová, zábavná četba. Od filmu se liší.

Jarkaknihy1
16.09.2017 5 z 5

Moc se mi líbí autorčin styl psaní. Rozhodně moje nejoblíbenější čtení!

Petusa242
25.08.2017 5 z 5

Velice povedená kniha.

karavela
08.05.2017 5 z 5

Dobře jsem se bavila od začátku až do konce...

knihovnička007
06.05.2017 4 z 5

Skvělá kniha, hodně jsem se u ní bavila.
Hrdince jsem hodně fandila, na druhou stranu nechápu, jak může mít někdo dluhy a ještě tolik nakupovat...

carcassonna
28.01.2017

Citala som v originale a v dobe-veku,ked som sa k tomu dostala, ma to bavilo a pobavilo.
Neskor, ked som u nas narazila na preklad,zhrozila som sa nad obalkou - ta bola oproti veselemu originalu, nechutna.

Toffee
31.12.2016 5 z 5

Nádherně potřeštěné.

EvieS
05.11.2016 3 z 5

Film mám o něco raději ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení, každopádně po dalších dílech už asi nešáhnu.

pro ženy zfilmováno generace Y

Sophie Kinsella (p)
britská, 1969
2007  81%Bohyně v domácnosti
2012  83%Láska na zavolanou
2002  79%Báječný svět shopaholiků
2012  68%Dokonalá nevěsta
2015  82%Audrey se vrací

Kniha Báječný svět shopaholiků je v