Báječný svět shopaholiků

Báječný svět shopaholiků

ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/39694/bajecny-svet-shopaholiku-39694.jpg 4249

Shopaholic (1.)

The secret dreamworld of a shopaholics (1999)

Vydáno:, Metafora

Jarkaknihy1

Moc se mi líbí autorčin styl psaní. Rozhodně moje nejoblíbenější čtení!

Petusa242

Velice povedená kniha.

karavela

Dobře jsem se bavila od začátku až do konce...

knihovnička007

Skvělá kniha, hodně jsem se u ní bavila.
Hrdince jsem hodně fandila, na druhou stranu nechápu, jak může mít někdo dluhy a ještě tolik nakupovat...

carcassonna

Citala som v originale a v dobe-veku,ked som sa k tomu dostala, ma to bavilo a pobavilo.
Neskor, ked som u nas narazila na preklad,zhrozila som sa nad obalkou - ta bola oproti veselemu originalu, nechutna.

Toffee
31.12.2016

Nádherně potřeštěné.

EvieS
05.11.2016

Film mám o něco raději ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení, každopádně po dalších dílech už asi nešáhnu.

Gallaxy
22.08.2016

Krásná oddechovka ve které se najde snad každá ženská.

swayno
28.04.2016

kniha celkem zábavná, ale někdy jsem se musela hecnout, abych četla dál.

Daenerys
15.04.2016

Přečteno již podruhé - čtenářská výzva mi poskytla berličku pro výmluvu, proč po ní znovu sáhnout, hodí se přeci výborně do rubriky "zfilmováno". A ač vím, že výběr je široký a měla bych dát přednost něčemu zcela novému, nelituji. Podruhé jsem si jí užila snad ještě víc! Přinesla mi naprostý oddech, klid a výbornou náladu (a velmi pravděpodobně i nablblý úsměv na rtech nevědomky při čtení ;o) ).

Sabča92
30.01.2016

Rebecca a její závislost na nakupování si mě dostala. Sophie stvořila dokonalou postavu, která vás pobaví, rozněžní ale také dokáže překvapit - ať už mile nebo nemile. Každopádně první díl se mi neskutečně líbil a já se těším do dalšího dílu. Všem mohu tuto sérii jen a jen doporučit :-)

Thackery14
17.12.2015

Velice čtivá a milá knížka. :)

stepka3765
30.10.2015

Zábavné čtení :) Na prázdniny to pravé!

martinkaLLL
30.09.2015

Super odpočinková knížka. Přečteno jedním dechem a hned jsem začla druhý díl.

MartinkaSku
26.09.2015

báječná srdečná kniha, pobaví , pohladí po duši i rozesměji a romantika jako třešnička na dortu :,)))))

kiraa
25.08.2015

Tato kniha byla moje první od S. Kinselly a právě od té doby jsem si ji zamilovala. Zatím ze všech přečtených je tato TOP. Bavila jsem se přímo mistrovsky, smála nahlas a pár dní usínala ne s partnerem, ale s nákupním košíkem.:-)

juli2
29.07.2015

výborná kniha k odreagování. S Rebeccou jsem to celé prožila :-D

katerinad
26.07.2015

Pustila jsem do ní kvůli budoucí knize, která má od autorky vyjít a chtěla jsem znát jak mi sedne její styl. Navíc film podle této knihy se mi vždycky hrozně líbil, takže bylo jasné, že jinou ani číst nemůžu. Film byl pozměněn, ale líbilo se mi jak nechali stejné situace, takže oboje bylo skvělé.
Nevím zda budu číst další knihy ze série, protože jsou těžko k dostání, ale kdyby se naskytla příležitost určitě po ní sáhnu.

minimonisek
28.06.2015

Skvělá kniha, moc mě bavila. Určitě se k ní v budoucnu znovu vrátím. Těším se na další díly.

Rodaw
18.06.2015

Nádherná kniha, která pohladí po duši :) Moc všem doporučuji, krásné čtení :)

zuzana13
19.05.2015

Krásná kniha. Je podle toho natočený film .
Vtipná. Mně se líbí oboje. Doporučuji.

Daenerys
04.05.2015

Báječné. Lehce bláznivé, ale takovým tím roztomilým způsobem. Chápu, že se knihy této spisovatelky nezamlouvají všem, ale já našla svou krevní skupinu, především v sérii Shopaholic. Na mě naivita, bezbřehý optimismus a pestrý vnitřní svět a fantazie hlavní hrdinky působí jak balzám... Dovoluji si nesouhlasit s příspěvky, které vytýkají nereálnost příběhu. Já naopak myslím, že tak to má být, takhle je to autorkou zamýšleno - jsou to příběhy pro odlhečení, pobavení a nutno se na ně dívat s nadhledem... jako na takovou lehce bláznivou pohádku pro dospělé.

Leniiis
26.04.2015

Potřebovala jsem nějakou knížku na odreagování a v tomto směru kniha učel splnila, chvilkama jsem se i zasmála. Co jsem ale nechápala..tak to, jak mohla být hlavní hrdinka vůbec schopna tak přistupovat nebo spíš nepřistupovat ke svým problémům, všechno zametat pod koberec, lhát atd. Chvílema jsem měla chut ji naliskat.

tisha8409
26.04.2015

Štve mě, že je hl.hrdinka tak....omezená a hloupá a pořád čeká, že i když udělá přešlap (a jakože je dělá tak nějak pořád), že se jí za to budou ještě klanět a JI odškodní.
Že jí prostě vše projde. Chovala se jako magor, její posedlost hadrami a šátkem jsou sice jistě reálné ( shopaholici jsou skutečně závisláci), ale mně to hrozně vadilo.

Je to takový pohádkový příběh a nazvala bych ho "kterak hlupaňa zadlužená k miliardáři přišla".
To se v reálu pochopitelně nestává.A že by ona-i přes tak trapné chování-mohla zaujmout toho boháče ( nebo tedy ty dva - i toho pískomila s předkusem), který je vlastně finanční suchar, ale vedle ní se z něj stává rozřehtaný mladíček? No nevím nevím...

Pro naivní uberečnky dobrý... pro ty, jež chtějí od života víc než hadry a mají ten um uvažovat a chovat se normálně ale rozhodně ne.

Ivanule
05.10.2014

Tak můžu říct,že u Rebbečiných představ,co jak by bylo,jsem se nasmála:)zvlášt když,bratrance své spolubydlící nemohla ani vystát,ale jen co se o něm dozvěděla jednu věc,najednou otočila:D I když jsem dříve viděla film,od knihy se hodně liší :)Tak a teď se vrhnu na druhý díl

vaili
07.07.2014

No tak začátek mě dost unavoval chtěla jsem ji odložit, protože jsem měla chuť hlavní hrdinku zabít :) ale tak po té 100 stránce už to bylo lepší a i jsem se zasmála i když některé situace mi přišly spíše trapné než vtipné :)

Madluska
21.06.2014

Upozorňuji, že se v tomto komentáři může vyzradit část příběhu. :-) Ke knížce jsem přistupovala jako k "oddychovému čtení pro ukrácení dlouhé chvíle", nicméně i na poměry této kategorie mě tak trochu zklamala. Hlavně mě rozladila absolutně nesympatická hlavní "hrdinka", jíž nakonec i přes její hloupost (idiocii?) vyjde všechno: práce i osobní život. No není to k vzteku? Člověk, kterého by slušná společnost měla hnát vidlemi, nakonec štěstí dojde a všechny zedřené popelky v koutě určitě ostrouhají, aby náhodou tahle zlá sestra nebyla potrestána. Nehledě na naprosto šablonovitý scénář příběhu: proč tam vůbec vystupovala nějaký Sascha? A Tarquin? A milý "strýček" z banky? A nakupování kufru jen kvůli tomu, aby se bývalá přítelkyně mohla odstěhovat? Jémináčku, čím víc nad tím přemýšlím, tím zbytečnější mi tahle knížka připadá - bohužel. V průběhu čtení to ovšem až tak strašné nebylo, místy jsem se i smála... ;-)

Maica
20.06.2014

Kdo by to byl čekal, že tohle bude sci-fi? Ale to předbíhám. :-) Knížečka se mi líbila pro svou lehkost a nadhled, (sem tam a spíš nenápadně) sebekritický humor, leč bohužel hlavní hrdinka mi byla (asi záměrně) trošku nesympatická. Ale zdárně jsem se prokousla ke konci, a ejhle, zde přichází ono science fiction, nebo spíš pohádka, protože po mizerném životě přichází zvrat a z chudé děvečky se stává úžasná princezna. Čekala jsem trošku jinačí konec, ale tak... nevadí, konec dobrý, všechno dobré.

Samira
06.05.2014

Kniha se filmu podobá tak maximálně jmény postav, což je dobře. Film byl opravdu nepovedený. I tak má ale kniha nezábavné a dlouhé pasáže. Děj okolo Luka Brandona se mi ale velmi líbil. A od druhé půlky má knihy lepší spád a propracovanou zápletku. Za mě tak 3,5 hvězdy.

pocketka
13.03.2014

Vtipná, čtivá kniha. Na odpočinek ideální. Potřebovala jsem knihu, u které můžu "vypnout" a jako všechny další od Kinselly, i tato tento účel splnila.