Shopaholik za hranicemi

Druhá kniha série Shopaholik. Hned po vydání prvního příběhu o mladé dámě posedlé nakupováním - Báječný svět shopaholiků - se začaly ozývat hlasy že Becky Bloomwoodová je důstojnou konkurentkou slavné Bridget Jonesové, jejíž knižní i filmové eskapády zná dnes už celý svět. Jisté je, že Beckyina „duchovní matka", Sophie Kinsella, vytvořila sympatickou živou postavu, plnou tragikomedie života, která si našla své vlastní fanoušky a čtenáře. Proč, to není tak těžké uhodnout. Rebecca se jakžtakž ustálila na rozbouřených vodách života: zaplatila dluhy, získala skvělou práci v televizi a zamilovala se do svého někdejšího nepřítele, finančníka Lukea. Toho však jeho kariéra zavede za oceán, až do New Yorku. Láska je ale mocná čarodějka, a tak ho v tom Rebecca na žádný pád nemíní nechat samotného. Netrvá dlouho, a je rozhodnuto - do Ameriky jede s ním. Sotva se ale stačí ve velkoměstě rozkoukat, objeví dokonalý ráj svých snů: proslulé newyorské obchodní domy Barney's, Saks, Sephora... Při vší té kráse si nejdřív ani nestačí povšimnout, že dolary - snad poslušny nějakého podivného fyzikálního zákona - se kutálejí ještě rychleji než anglické libry. A tak se stane, co se musí stát: nešťastná „shopaholička" je brzy tam, kde byla - v průšvihu. Nakupuje, utrácí a zase nakupuje, dokud se v kolotoči dluhů jaksi nerozpustí jak její úžasné zaměstnání, tak - což je tisíckrát horší - i její láska. S jazykem na vestě se Becky vrhá do zoufalých akcí, aby to všechno zase zachránila... Držme jí při tom palce, protože málo platno, každý, či ještě lépe každá, z nás v téhle sympatické hříšnici poznává kousek sebe samé. Vždyť co může být krásnějšího než procházet regály s nádherným, vzrušujícím, novotou voňavým zbožím a nakupovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26714/shopaholik-za-hranicemi-26714.jpg 4.4127

Shopaholic (2.)

Shopaholic abroad (2001)

Vydáno:, Metafora

Petusa242
11.10.2017

Opět jsem se skvěle pobavila. Jen a jen doporučuju.

maxx
05.11.2016

Jako vždy skvělý příběh plný zvratů a nápadů... skvěle se čte ....

Gallaxy
22.08.2016

Vyústění příběhu pohádkovým koncem. Kde jen se berou ti milionáři?

deedulka
25.07.2016

Becky mi občas lezla na nervy, když byla za přehnaně nakupující nánu. Chudák jeptiška. :-) Na jednu stranu hrozně naivní, co se týká financí a na druhou chrlila z rukávu finanční poučky, jako profík. Z předchozího dluhového fiaska se nepoučila a šupem si to pádí k druhému. Až na některé části, kdy už mi to přišlo až zbytečně přehnané, jsem si čtení užila a naprosto se u příběhu odreagovala. Těším se na další kousky. :)

chpi
04.03.2016

četla jsem první díl...prostě super ale bohužel nedaří se mi tuto knihu sehnat.neprodává ji někdo za rozumný peníz?

martinkaLLL
05.10.2015

Ona je prostě super spisovatelka. Opět mě to úplně pohltilo, pobavilo a četlo se to jedním dechem. Parádně zpracovaný příběh a humor bezvadný.

Ivanule
17.12.2014

Tak kniha mě velice překvapila,protože od filmu se velice lišila,ale můžu říct,že v tom dobrém smyslu:) A hned se vrhám na pokračování:)

Miru
13.12.2014

Tomuhle říkám stylová a inteligentní oddychovka. Náramně jsem se bavila. :-))

vaili
11.07.2014

Tento díl byl určitě lepší víc mě bavil, ale stejně jsem si v duchu několikrát řekla, ty jsi ale kráva :))

Lucka66
24.02.2014

Snad ještě lepší díl než ten první..moc jsem se u něho nasmála a moc mě baví číst si všechny ty seznamy toho co Becky nakoupila :D

KriKri
29.10.2013

Becky je prostě Becky.. Nikdy nezklame.

Neri
15.09.2013

Becky je moje srdeční záležitost a opět nezklamala! Celá série Shopaholiků je pro mě jako nejlepší antidepresiva. Čte se samo, pobaví, potěší......pro mě silně návykové čtení, Sophie Kinsella zkrátka umí!

kroftik
06.08.2013

Stará dobrá známá Becky aneb Jak vám nakupování a nově trocha bulváru mohou obrátit život naruby :-) Jsem moc ráda, že i druhý díl série pokračuje ve stejném duchu, náladě a tempu jako jednička. Je to milé, vtipné, oddechové a nedebilní.

pocketka
25.06.2013

asi nejlepší z knih Shopaholiků. Becky je bohužel naivní a docela hloupá, ale tato kniha byla poutavě napsaná. klasické lehké letní čtení

PiperW
27.05.2013

Naprosto bombová kniha....Stejně jako první díl jsem se nemohla odtrhnout...už se těším na další díl :) A ano, první a druhá kniha dává dohromady film :) Ten by mimochodem taky mohl mít pokračovani :)

jana89
07.04.2013

Spojte vybrané části prvního a druhého dílu shopaholiků a dostanete film... Kniha se mi stejně jako první díl líbila, stále si udržuje stejnou úroveň... Místy mi sice hlavní postava přišla poněkud hloupá a naivní, ale to prostě k této knize patří. Už teď se těším, až si přečtu, jak bude příběh Becky pokračovat :-)

andulka1406
27.11.2012

Parádní kniha, moc se mi líbila. Všechny díly Shopaholika jsou super! Člověk se zabaví a je to poutavé!

JitkaJak
31.10.2012odpad!

Něco strašného. Stupidní, primitivní... Jak to může být tak dobře hodnoceno? Skočila jsem na hodnocení, ale naštěstí jsem si knihu nekoupila, jen rychle přelétla na internetu. Byly by to jinak opravdu hodně nesmyslně vyhozené peníze. Ještě hůř než je vyhazovala hlavní hrdinka tohoto "veledíla".

4xab
04.10.2011

Stejne dobra jako prvni Shoppaholik. Film je vlastne smedi prvi a teto knihy. Vtipna a pohodova knizka.

Charmedka
14.09.2011

Opravdu povedená,vtipná. :)

jasmína
29.06.2011

Jak jinak..... už se těším na Minibáječné nakupování !!

-Lenicka-
16.05.2011

Knížky od Sophie Kinselly můžu všem doporučit všemi deseti! :-)
Super relax čtení, u kterého se určitě zasmějete! :-)

jollie

Super relax........velice vtipná a velice pěkně napsaná kniha :)