Dokonalá nevěsta

Dokonalá nevěsta

Příběh plný tajemství a úskalí lásky V osmnácti je onoho nádherného oxfordského léta Milly ochotná téměř k čemukoli, a když se jí Allan, který se stal součástí jejího nového vzrušujícího života, zeptá, zda by si ho nevzala, aby mohl zůstat v zemi, nezaváhá ani na vteřinu. O deset let později je Milly někdo naprosto jiný. Je zasnoubená se Simonem – bohatým, seriózním člověkem, který ji považuje za téměř dokonalou ženu – a čeká ji obrovská a nákladná svatba. Svá tajemství v sobě uzamkla tak bezpečně a hluboko, až se téměř sama přesvědčila, že neexistují – dokud ji pouhé čtyři dny před svatbou minulost nedohoní....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/105437/dokonala-nevesta-105437.jpg 3.5185

The Wedding Girl (1999)

Vydáno:, BB art

jitka7

Toto není romantická komedie ani náhodou. Hlavní hrdinka popsána jako hloupá husička, co si ani sama neumí snad zavázat tkaničky. Nemá názor na nic a přizpůsobuje se všem ostatním. Navenek působí tak, jak od ní očekávají. Knihu jsem několikrát odložila a pak ji konečně pochroupala. Ale bylo to teda namáhavé čtení a naprosto nezáživné.

SBH

Příběh o velmi hloupé hlavní hrdince, který je sám o sobě docela chytrý, ovšem naprosto truchlivý. Označit knihu jako romantickou komedii je naprosto pomýlené.
Zápletka, kdy Milly "zapomene", že je vdaná a své manželství neřeší ani při vyhlídce dalšího sňatku (a přitom se jedná o věřící dívku!) je kupodivu řešena poměrně uvěřitelně a racionálně. Odhalení ústředního padoucha bylo překvapivé. Ovšem romantiky jsem si užila jedině v Allanově tragickém vztahu. Další páry působily poněkud vyumělkovaně. I když Simon si nakonec mé srdce získal.
Ale celkově bych řekla, že k otřepanému klišé bylo použito přehnaně dramatického postupu řešení. Komu byla vlastně kniha určena?

langova.katka

U Sophie Kinselly jdu vždycky najisto, že se budu smát nahlas. Další skvělá kniha, u který jsem se smála a smála. Strašně se mi líbí její naivní hrdinky, to prostě nemá chybu. A Milly byla obzvlášťe roztomilá.

Evaneva
19.12.2017

Pěkný příběh s neotřelým dějem a šťastným koncem. Tak to má být! :-)

KateTheBlogger
27.09.2017

Ačkoli mi hlavní hrdinka přišla nejdřív nesympatická, postupně jsem pro ní měla pochopení. A zvrat v ději jsem ocenila. Prostě knížka stvořená na čtení pod dekou s hrnkem čaje v ruce.

hrubik
08.09.2017

Příjemná oddechovka.

Evaho73
12.06.2017

Jedno odhalené dlhoročné tajomstvo dokáže odkryť celú sieť ďalších problémov vo vzťahoch.... Dobre napísané, ale niečo mi tam predsa chýbalo...

Danago
15.03.2017

Toto je první kniha od autorky Sophie Kinsella, kterou jsem četla . A velice mile mě překvapila. Skvělá zápletka, výborně napsáno, knížka mě neskutečně bavila a to jsem od ní vůbec nic neočekávala. Byla to moc dobrá volba.

Erinien
08.08.2016

Celkový koncept mi připomínal Lásku na zavolanou (která se mi moc líbila), a tak mě překvapilo na kolik není ten příběh jen o hlavní hrdince. Včera jsem se do toho tak zažrala, že jsem tu knihu prostě musela dočíst abych se ujistila, jak to dopadne. Ale druhé přečtení se asi nebude konat.

moira2912
03.03.2016

Zaujal mě název. Kniha, která má podobný název, by určitě nemohla být tím, čím se zdá být, takže to vypadalo, že by to mohla být zábava. A potřebovala jsem oddech.
Ze začátku jsem čekala jednoduchou knihu, protože hlavní hrdinka nebyla nejchytřejší ryba v rybníce. Ale pak se to tak zatraceně zamotalo, a když píšu zamotalo, myslím Zamotalo.
A bylo tam homosexuální téma.
A rodičovské vztahy.
A vztahy obecně.
Sledovali jsme taky příběh z pohledu více lidí, což si nejsem jistá, že je pro Kinsellu obvyklé. Byla to překvapivě komplexní pavučina příběhu a charaktery byly věrohodnější, než jsem čekala.
A zakončené to bylo dobře, celkem uzavřeně. S nádechem melancholie, ale hezky. :)

Ivuska.09
22.02.2016

Ještě žádná kniha od této autorky mě nezklamala. Pokud potřebuji sáhnout po něčem oddechovém, je to jasná volba. I Dokonalá nevěsta zaujme a překvapí. Sohpie má vždy nějaké eso v rukávu a přesně ví, kdy ho na čtenáře vytáhnout.

petra4080
19.02.2016

Pro mě to byla první kniha od této autorky. Musím říct, že se mi četla velmi dobře. Možná by se nemusela tak doširoka zabývat všemi vedlejšími postavami, ve finále to je ale příjemná, romantická oddechovka.

modranka
09.12.2015

Homosexuálov nemusím - párenie rovnakých pohlaví mi nejde pod nos, i keď išlo o vedľajšie postavy. Inak sa text čítal dobre. Napriek tomu nie som ochotná dať viac hviezdičiek... Tá jedna je za obálku.

1casper
03.12.2015

Hezká, romantická oddychovka.

marwinmh
23.11.2015

Navzdory naproste predvidatelnosti deje a nezajimavym charakterum jednotlivych postav se kniha cist dala. Oddychovka pro chvile, kdy uz vazne nechcete moc myslet a uvazovat, tato kniha to od vas nevyzaduje :-)

jarka2222
17.11.2015

UF, ježkovo oči, tak tohle mi dalo zabrat. Nic růžovějšího a naivnějšího jsem dlouho nečetla. Chyběl mi tam známý autorčin humor a vůbec mne to nebavilo.

evelýny
12.10.2015

Po přečtení Bohyně v domácnosti jsem od této knihy ani moc nečekala. Na konci knihy máte poskládanou mozaiku ze střípků příběhů několika druhů lásky. Kniha by mohla být propracovanější - takto máte dojem, že příběhy jsou uspěchané, takže je nemůžete ani pořádně prožít společně s hrdinkou, u které se všechny propojí. Děj je opravdu naivní, ale mě se kniha četla dobře, takže jsem autorce odpustila tu bláznivě neuvěřitelnou stěžejní zápletku se svatbou - nesvatbou.

trdlo1
09.08.2015

Tak zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla...

Gallaxy
25.07.2015

Na Kinsellu trochu překvapivá kniha z hlediska množsví postav a jejich provázanosti. Hlavní linie klasická-velmi naivní hlavní hrdinka, velmi okouzlující muž a naprosto nesmyslná zápletka, ale to už tak nějak ke knážkám SK patří a přesně na to jsem se tašila :)
Ale tady bylo něco navíc, spousta vedlějších postav, které do příběhu zapadali a hráli v něm svou roli a teprve na konci knihy přišlo velké rozuzlení, jak to všechno vlastně bylo a jak vše do sebe zapadá.

Ale co je hlavní, vše dobře dopadlo, hlavní hrdinka získala svého vysněného prince a všichni byli šťastní. A přensě proto jsem knížku četla, abych si oněch pár minut mohla myslet, že každý životní příběh má svůj happyend :)

Hodnotím velmi kladně, protože jsem na knihu nekladla žádné vysoké nároky.

ChristineP
17.07.2015

Nenáročná, svěží četba, která jako by byla stvořena na léto. Není to nic geniálního, a tak u toho ani nemusíte přemýšlet. Prostě jen otáčíte stránky a příběh necháváte plynout.
Stejně od začátku víte, jak to celé dopadne a to k takovým knihám zkrátka patří :-)

tynda
04.03.2015

nenáročné čtení,nebylo to špatné, ale od Kinselly jsem četla lepší.

fruitbueno
11.10.2014

Literatura na podzimní odpoledne. Blbost postav a celkově i příběhu je až k neuvěření :)))

Lennji
19.09.2014

Příjemné čtení, zamotané příběhy hlavních hrdinů a situace, do kterých bych se nikdy nechtěla dostat :-) Naštěstí vše skončí happy-endem

4xab
13.08.2014

Klasicka oddechovka. Docetla pred dvema dny, a uz vlastne nevim o co slo:-))

Carrie..
12.07.2014

Zatím jediná kniha kterou jsem od této autorky četla a je to opravdu oddychová četba u které nemusíte moc přemýšlet .. Klasický příběh o lásce a nedorozumění a samozřejmě s tím správným koncem :)

Terry11
11.07.2014

"V zásadě mluví muži a ženy jiným jazykem. Jinak to cítí. Postav muže a ženu do totožné situace a oba ji budou cítit naprosto jinak."

Někdy v půlce jsem si říkala, že autorka zpracovává několik zajímavých témat - vztah zámožného otce a původně odvrženého syna, nevyjasněnou sexuální orientaci mladého muže, prospěchářskou matku. Některé dialogy a názory uvedené v knize se mi velmi líbily. Jenže zhruba od poslední čtvrtiny se z poměrně čtivého románu pro ženy (na dovolené) stala harlekýnka a ke konci už groteska, kdy autorka nechala klečet muže prosícího o ruku celou dobu, co se jedla pizza. No to mě tedy podrž!

kroftik
06.07.2014

Tak tahle Kinsella je pro mě docela zklamáním... Vůbec to není tak čtivé a zábavné, jak jsem zvyklá. Příběh je sám o sobě dost plytký, postavy, včetně té hlavní, nijak extra sympatické a nechci přehánět, ale celé to trošku zavání skutečnou červenou knihovnou... Přečíst se to dá, ale je to zatím nejhorší knížka, kterou jsem od autorky četla. Ale... i mistr tesař se utne, takže díky bohu, že ty ostatní knížky mi Dokonalou nevěstu vynahradí.

Samira
14.06.2014

Příjemná knížka od Sophie, nepatří mezi její nejlepší, ale čte se moc dobře. Psána je z mnoha pohledů, žádná postava, tak skoro není ta hlavní. Někdy mi to trošku vadilo, ale jindy jsem za ty jiné příběhy byla ráda. Nezapomenutelný je dopis od Allana. Stojí za přečtení!

Kočičáci
04.05.2014

Tato knížka byla opět oddechové čtení, hlavní hrdinka Milly je znovu "naivka", ale příběh byl zajímavý...po přečtení série o shopaholičce Becky to byla dobrá změna, i když nebyla tak vtipná jako Beckyina série. Můžu doporučit :-)
V mé kategorii "oddechovek" si zaslouží 4 hvězdičky.

vikaa
16.04.2014

Tak tohle je první knížka od autorky, které jsem musela dát druhou šanci. Když jsem ji začala číst poprvé (už před delší dobou), připadala mi nudná a celkem nezajímavá a vůbec jsem se do ní nemohla začíst. Teď podruhé jsem se ale do ní začetla docela rychle a každou volnou chvilku ke knize odbíhám a čtu.Určitě znáte ten pocit, jak vás to láká číst určitou rozečtenou knihu i když momentálně na ni nemáte čas. No a přestože tuším, jak kniha asi skončí, chci si prožít Millyino zmoudření až do "sladkého konce", kdy si myslím, že zvuku svatebních zvonů přece jen neunikneme:-) Za mně určitě poctivé 4 hvězdy, i když je to trochu jiná Kinsella, než ji známe z pozdějších románů.