Dokonalá nevěsta

Dokonalá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105437/bmid_dokonala-nevesta-oMm-105437.jpg 3 256 70

Příběh plný tajemství a úskalí lásky V osmnácti je onoho nádherného oxfordského léta Milly ochotná téměř k čemukoli, a když se jí Allan, který se stal součástí jejího nového vzrušujícího života, zeptá, zda by si ho nevzala, aby mohl zůstat v zemi, nezaváhá ani na vteřinu. O deset let později je Milly někdo naprosto jiný. Je zasnoubená se Simonem – bohatým, seriózním člověkem, který ji považuje za téměř dokonalou ženu – a čeká ji obrovská a nákladná svatba. Svá tajemství v sobě uzamkla tak bezpečně a hluboko, až se téměř sama přesvědčila, že neexistují – dokud ji pouhé čtyři dny před svatbou minulost nedohoní.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

The Wedding Girl , 1999

Ana72154
30.09.2018 2 z 5

Knihu jsem dočetla zhruba do 1/4 a musela jsem ji odložit, protože jsem asi čekala od obsahu víc. Uvidím, jestli časem se k ní vrátím po přečtení jiné knihy od této autorky.

lenka5660
21.08.2018 4 z 5

Mám ráda knížky od této autorky. Tato patří k těm slabším, ale i tak se dobře četlo.

Marcik7
29.07.2018 4 z 5

tahle kniha mě vážně bavila, místy i dojímala, prima čtení nejen na léto

katallinka
26.07.2018 4 z 5

Měla jsem chuť na nějakou romantickou knížku, která mi navodí prázdninovou atmosféru. A to kniha splnila příjemná ,,slaďarna,, která se četla moc dobře. Nicméně hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická, ale okolnosti a příběhy dalších postav se mi tak líbily, že jsem si na Milly během čtení zvykla.

VenuseV
19.07.2018 3 z 5

Výborné, vtipné letní čtení :-)

jitka7
20.03.2018 1 z 5

Toto není romantická komedie ani náhodou. Hlavní hrdinka popsána jako hloupá husička, co si ani sama neumí snad zavázat tkaničky. Nemá názor na nic a přizpůsobuje se všem ostatním. Navenek působí tak, jak od ní očekávají. Knihu jsem několikrát odložila a pak ji konečně pochroupala. Ale bylo to teda namáhavé čtení a naprosto nezáživné.

SBH
03.02.2018 2 z 5

Příběh o velmi hloupé hlavní hrdince, který je sám o sobě docela chytrý, ovšem naprosto truchlivý. Označit knihu jako romantickou komedii je naprosto pomýlené.
Zápletka, kdy Milly "zapomene", že je vdaná a své manželství neřeší ani při vyhlídce dalšího sňatku (a přitom se jedná o věřící dívku!) je kupodivu řešena poměrně uvěřitelně a racionálně. Odhalení ústředního padoucha bylo překvapivé. Ovšem romantiky jsem si užila jedině v Allanově tragickém vztahu. Další páry působily poněkud vyumělkovaně. I když Simon si nakonec mé srdce získal.
Ale celkově bych řekla, že k otřepanému klišé bylo použito přehnaně dramatického postupu řešení. Komu byla vlastně kniha určena?

langova.katka
01.02.2018

U Sophie Kinselly jdu vždycky najisto, že se budu smát nahlas. Další skvělá kniha, u který jsem se smála a smála. Strašně se mi líbí její naivní hrdinky, to prostě nemá chybu. A Milly byla obzvlášťe roztomilá.

Evaneva
19.12.2017

Pěkný příběh s neotřelým dějem a šťastným koncem. Tak to má být! :-)

KateTheBlogger
27.09.2017 5 z 5

Ačkoli mi hlavní hrdinka přišla nejdřív nesympatická, postupně jsem pro ní měla pochopení. A zvrat v ději jsem ocenila. Prostě knížka stvořená na čtení pod dekou s hrnkem čaje v ruce.

hrubik
08.09.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka.

Evaho73
12.06.2017 3 z 5

Jedno odhalené dlhoročné tajomstvo dokáže odkryť celú sieť ďalších problémov vo vzťahoch.... Dobre napísané, ale niečo mi tam predsa chýbalo...

Danago
15.03.2017 4 z 5

Toto je první kniha od autorky Sophie Kinsella, kterou jsem četla . A velice mile mě překvapila. Skvělá zápletka, výborně napsáno, knížka mě neskutečně bavila a to jsem od ní vůbec nic neočekávala. Byla to moc dobrá volba.

Erinien
08.08.2016 3 z 5

Celkový koncept mi připomínal Lásku na zavolanou (která se mi moc líbila), a tak mě překvapilo na kolik není ten příběh jen o hlavní hrdince. Včera jsem se do toho tak zažrala, že jsem tu knihu prostě musela dočíst abych se ujistila, jak to dopadne. Ale druhé přečtení se asi nebude konat.

moira2912
03.03.2016 3 z 5

Zaujal mě název. Kniha, která má podobný název, by určitě nemohla být tím, čím se zdá být, takže to vypadalo, že by to mohla být zábava. A potřebovala jsem oddech.
Ze začátku jsem čekala jednoduchou knihu, protože hlavní hrdinka nebyla nejchytřejší ryba v rybníce. Ale pak se to tak zatraceně zamotalo, a když píšu zamotalo, myslím Zamotalo.
A bylo tam homosexuální téma.
A rodičovské vztahy.
A vztahy obecně.
Sledovali jsme taky příběh z pohledu více lidí, což si nejsem jistá, že je pro Kinsellu obvyklé. Byla to překvapivě komplexní pavučina příběhu a charaktery byly věrohodnější, než jsem čekala.
A zakončené to bylo dobře, celkem uzavřeně. S nádechem melancholie, ale hezky. :)

Ivuska.09
22.02.2016

Ještě žádná kniha od této autorky mě nezklamala. Pokud potřebuji sáhnout po něčem oddechovém, je to jasná volba. I Dokonalá nevěsta zaujme a překvapí. Sohpie má vždy nějaké eso v rukávu a přesně ví, kdy ho na čtenáře vytáhnout.

petra4080
19.02.2016 3 z 5

Pro mě to byla první kniha od této autorky. Musím říct, že se mi četla velmi dobře. Možná by se nemusela tak doširoka zabývat všemi vedlejšími postavami, ve finále to je ale příjemná, romantická oddechovka.

modranka
09.12.2015 1 z 5

Homosexuálov nemusím - párenie rovnakých pohlaví mi nejde pod nos, i keď išlo o vedľajšie postavy. Inak sa text čítal dobre. Napriek tomu nie som ochotná dať viac hviezdičiek... Tá jedna je za obálku.

1casper
03.12.2015 5 z 5

Hezká, romantická oddychovka.

marwinmh
23.11.2015 2 z 5

Navzdory naproste predvidatelnosti deje a nezajimavym charakterum jednotlivych postav se kniha cist dala. Oddychovka pro chvile, kdy uz vazne nechcete moc myslet a uvazovat, tato kniha to od vas nevyzaduje :-)

manželství rodinné vztahy

Sophie Kinsella (p)