Moře klidu

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla předtím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/167554/more-klidu-167554.jpg 4.5610

The Sea ​​of ​​Tranquility (2012)

Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno:, Domino

lucie2952
16. záříodpad!

Na 70. Straně jsem knihu odložila. Děj prakticky o ničem.

rony021973

Milujem túto knihu! Začítala som sa do nej okamžite, rozhodne odporúčam.

ardeas

Popravde, nedočítala som ju, nedalo sa. Po prvých kapitolách som bola tak frustrovaná, že som ju zbežne prelistovala a zavrela. Nelogické, naivné a suché. Buď pre oveľa mladšie ročníky, ktorým to nevadí, alebo rovno hodiť do koša :)

nani_nka

Na túto knižku som narazila, keď som si hľadala niečo na čítanie k moru. Na základe komentárov som usúdila, že ide o krásny príbeh, ktorý ma síce rozplače, ale bude sa mi veľmi páčiť. Avšak ja som neuronila ani jedinú slzu. A dokonca sa mi tá kniha ani nejak moc nepáčila. A to by som sa popísala ako čitateľ, ktorý plače aj pri totálnych banalitách. Ale nevadí. Knižka je o Nastyi, ktorá milovala hru na piane a bola v nej ozaj dobrá, avšak po istom incidente, kedy skončila v nemocnici s viacerými zlomeninami, sa jej sen o kariére pianistky skončil. Príbeh začína zápisom Nastya na strednú školu. Hoci Nastya nerozpráva (asi po roku od tragédie sa rozhodla prestať rozprávať), začne sa pohybovať v prostredí chalana, s ktorým sa život tiež nemaznal. Ani neviem čo presne sa mi na tejto knihe nepáčilo...asi pravdepodobne len to, že som očakávala, niečo wau a pritom išlo v mojom prípade len o takú oddychovku :)

Michaeella

Dvěma slovy - nádherná knížka

cukrovka

Zajímavá a velmi čtivá knížka, která je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů. Příběh dvou mladých lidí s kterými se život nemazlil a kteří se vlastně zachraňují navzájem.

Dakarianna

Čekala jsem průměrnou oddechovku, ale jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá, má zajímavé postavy a příběh se postupně skládá jako puzzle. Moc krásná knížka.

Evaho73

Wou...úžasná kniha !!! Okrem iného ma po celý čas čítania knihy prenasledovala otázka: Prečo pripadala Nastyi Joshova garáž pri jej prvej návšteve dôverne známa ? Postupne ako som sa dostávala na koniec príbehu som sa začala zmierovať so skutočnosťou, že to ostane nezodpovedané.... Koniec bol však pre mňa po všetkých zapadnutých kúskoch skladačky najgeniálnejší !!! Ešte raz skvelá kniha, ktorá si zasluží oveľa viac **********

Nita17

Hezká kniha, bylo v ní tak trochu od všeho. Příběh Joshe, který musel bohužel předčasně dospět a vyrovnat se se ztrátou milovaných, a Emilie ( Sluníčko, Nastydatka) , která se zavřela před světem se svým krutým tajemstvím. Nenásilná romance, ztracení se zachraňují navzájem, a poučení, že ať se nám v životě stane cokoliv zlého a snaží se nás zlomit, vždycky máme naději spatřit cestu ke svému moři klidu i v tomto světě.
Nutno podotknout, že jsem jsi oblíbila i postavu Drewa, z floutka se vyklubal spravný a skvělý přítel.

baru_h

Nečíst, pokud jste ještě nečetli knihu!!
Knížka okamžitě přistála na seznamu těch, které mě rozbrečely( i když to je u mě téměř každá druhá). Život je nefér a to jsem si uvědomovala několikrát.
Příběh mě vzal za srdce nejen. Ale bylo zajímavé pozorovat sama na sobě názor, který se postupně měnil.
Na začatku mě štvalo, že nevím, co se hlavním postavám stalo, ale pak se mi začalo líbit, jak se to postupně skládalo.
Taky děj nebyl příliš dynamický a až od půlky, jsem se začala u některých částí rozplývat. Jak už jsem psala, kniha mě vzala za srdce a ještě mi bude chvíli ležet v hlavě (přestože to není žádný filozofický trhák, ale jen fikce).

JanaPol

Úžasné!

kik68

Slovy Joshe Bennetta je tato kniha znervózňujícně pěkná. To by skoro mohlo být všechno co k tomu napíšu, ale myslím si, že by to bylo sakra málo.
Takže snad jen, že lepší knihu jsem už dlouho nečetla. Je možné, že nikdy.
Příběh mne vtáhl hned prvními větami a pustil mě až někdy o půl páté ráno, když byl konec.
Jediné co mi trošku chybělo, bylo jak Sluníčko (nechce se mi psát Nastya, protože to k ní prostě nesedí) vysvětlila ten večer u Leonarda, Margot, protože nevěřím, že by něco takového jen tak prošlo.
Chtěla bych aby autorka napsala příběh i o Drewovi, protože toho jsem si vážně oblíbila.

MerMinGwendol

uchvatné ,autorka se nebojí pusti do hlubších témat jako je smrt
hned se stala jedna z mích oblíbených

ascitty

Tato kniha si mě naprosto získala! Podle obalu bych si ji nikdy nevybrala (ano, nesuď knihu podle obalu), ale jsem ráda, že jsem se na ni nakonec vrhla. Vážné téma naprosto bezvadně zpracované a moc se mi líbil autorčin humor. Přečteno jedním dechem a určitě doporučuju.

martina5069

Tuto knihu už mám doma asi rok a na doporučení jedné booktuberky sem se do ní pustila s tím, že jde v knize o nějaké tajemství, říkám si tak proč ne zkusím se začíst a nelituju toho :-) Moc sem nećetla komentáře k téhle knize takže nevím jak se líbí ostatním ale za mě musím dát 4 * s tím, že mi tam malinko něco chybělo. Příběh je psaný formou dvou postav Joshe a Nastye. Nastya má tajemství o kterém nechce mluvit ( ona ale nemluví po tom incidentu s nikým), postupem knihy se Joshovi otevírá, chodí za ním do dílny a tráví s ním čas. Josh to taky nemá v životě lehké přišel o hodně blízkých a tak se stane že se do sebe zamilují. Na konci knihy se dozvíme co se vlastně Nastye stalo a proč nemluvila. Je to hodně milí příběh se spoustou myšlenek, určitě se k němu někdy vrátím.

petra4080

Super. I když nejsem cílová skupina, kniha mě nadchla. Je čtivá, jemná a nepřeslazeně romantická. Prostě o tom, jaký je svět když se vám přihodí něco špatného - nelze zapadnout a ani o to nestojíte... a taky o tom, že čas zahojí všechny rány - jednou...

salča

Krásná kniha.Velice dobře se mi četla.Všechny hlavní postavy mi byly sympatické.A i já patřím k těm,kteří měli občas slzy na krajíčku.

MiliKry

Pro mě nádherné čtení, oblíbila jsem si snad všechny hlavní postavy. Knížka je velmi dobře a poutavě napsaná.

jmeno

Přečteno během jednoho dne. Fakt super knížka

gumka1

Moře klidu. co k tomu mám napsat ? Tuto knihu miluju a nechápu proč jsem sem do teď nenapsala recenzi aby si ji lidé přečetli. Už sem tu knihu přečetla 3x nebo 4x to teď nevím ale pokaždé z ní mám různé pocity. Vážně doufám že Katja napíše další takovou úžasnou knihu protože bez další její knihy nebude svět dokonalej. Příběh Joshe a Nastyi vás zasáhne u srdce a pár slz ukápne ale ani jedné slzy nebudete litovat protože každá bude stát za to. Nevím co už dál napsat. Snad jen že tuto knihu si vážně přečtěte. Já už se nemůžu dočkat až si ji přečtu znovu. :)

Paja1974

Moc krasna kniha.Precetla jsem si tady recenze a nenapada me co jeste bych mela napsat,protoze vse bylo jiz napsano.Doporucuji.

mekkejla

Přiznám se,že mi chvíli trvalo se začíst a chvílemi to na mě bylo hodně pubertální,ale i tak mě to nakonec dostalo. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku. A věřím na druhé šance,takže paní spisovatelce děkuji.

ivul21

Když jsem si knihu půjčovala ani by mě nenapadlo, že se mi nakonec bude tak moc líbit. Nemohla jsem se od ní odpoutat.. Někdy mě opravdu překvapilo jak se děj vyvíjel, protože jsem čekala něco jiného a o to víc se mi kniha líbí, protože nesnáším, když čtete knihu a od první stránky víte, jak se děj bude vyvíjet.
Každopádně IrennCasman to vystihla ve svém komentáři dokonale :):)

dasa4663

Nebylo to špatné, ale nepatří to mezi moje top knížky :) Jako oddechovka fajn :))

IrennCasman

Panebože. To byla ale krása. Vůbec netuším, co mám vlastně psát, spíše by mělo psát mé srdce. Příběh Emilie (Nastydatky) a Joshe mě absolutně položil na kolena (v dobrém smyslu slova). Byl to nářez. Opravdová bouře. Bouře pocitů, která vás pohltí. Byl to strhující příběh. Dokázala jsem se naprosto vžít do každé situace, která nastala. Naprosto a dokonale jsem rozuměla jak Nastye tak Joshovi. Chápala jsem jejich chování, jejich činy, jejich pocity a myšlenky. Většinu času jsem měla snad po celém těle husí kůži. Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči. Prožívala jsem každičkou řádku. Byla jsem zase plná. Plná všech mých pocitů a dojmů. Utekla jsem od reality a byla jsem zase svobodná. A cítila jsem se šťastná. Miluji čtení, miluji knihy a obzvláště zbožňuji knihy, jako je právě tato. Klobouk dolů, smekám před autorčiným uměním. Protože tak tomu skutečně je. Tohle není jen kniha, ne, tohle je veledílo. Je to umění, které je hodno obrovského a úctyhodného uznání. A konec tohoto úžasu mě naprosto dostal. Nemohla jsem zadržet slzy. Neměla jsem slov a i dnes je nacházím dost těžko. Ale myslím, že slova někdy nejsou ani potřeba. O tom nás už přesvědčila Nastya.

cincina

Tohle je nejoblíbenější knížka mé kamarádky, takže když jsem pořád poslouchala prosby, ať si ji přečtu, tak jsem nakonec podlehla a začala číst. Asi teprve po dvou kapitolách mi došlo, co má hlavní hrdinka za problém a tím se mi to začalo líbit. Četla jsem s napětím až do konce, který... ne, že by mě nějak potěšil, čekala jsem, že to dopadne jinak.
Je to super čtivo, ale určitě bych si knížku sama od sebe nepřečetla, kdyby mi ji kamarádka nevnutila:D

xindl007
15.11.2016

Doposud jsem podobná témata nevyhledávala a měla jsem trošku obavy z toho, jak bude knížka napsaná, co asi za hnusárny se této dívce staly. Jak věci postupně vyplouvaly na povrch, už jsem nemohla dát knížku z ruky a musela jsem ji dočíst. Pocity smíšené, ale víc převládá wau - jsem ráda, že jsem ji četla a vím, že po ní kdykoli sáhnu znovu

tynka65
10.11.2016

Po všech recenzích jsem od knihy čekala mnohem víc. Nebyla špatná, ale četla jsem už mnohem lepší knížky podobného typu.

Adush09
08.11.2016

Knížka se mi četla dobře a i když jsem měla pocit, že mě až tolik nebaví pořád jsem musela číst...takže to asi splnilo svůj účel :). Jen mi připadala zbytečně dlouhá.

ketvin
07.11.2016

Úžasná kniha, v jednu chvíli jsme měla slzy v očích - 2 noci až do 6 do rána, nedalo se přestat......