Záměna

od:

Záměna https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153241/bmid_zamena-153241.jpg 3.6 579
Koupit Koupit eknihu Bazar

Drobná překladatelka Vivien se celý život řídila chladnou logikou a práci prokládala péčí o svou jedinou žijící příbuznou. Když se však dostane do neřešitelné situace a musí zaplatit babičce operaci v soukromém sanatoriu, sáhne po zoufalém řešení – kývne na nabídku svého současného šéfa. Za jednu noc vášně italský boháč Matteo zaplatí Vivien, kolik si řekne. Výčitkami zkoušená dívka polkne stud, téměř nulové zkušenosti v oblasti lásky a s myšlenkou, že všechno pro svou babičku vydrží, vkročí do hotelového pokoje. Netuší, že jedna noc ji celou změní. Že milenec skrytý tmou bude na její tělo hrát jako na vzácný nástroj. Ráno odchází z hotelu se zasněným úsměvem – zaplatí za babiččin pobyt a navíc prožila nádherné milování. Vášní omámenýma očima sleduje Mattea a ignoruje žhavý pohled jeho obchodního partnera Ryana. Vysoký svalnatý skot skřípe zuby žárlivostí. Jak má říct té křehké blonďaté víle, že pomocí intrik a lží vyměnil schůzky a obelhal Mattea. Ale hlavně, že to byl on, kdo se celou noc žhavě miloval s Vivien? A jak zařídí, aby ještě jednou svíral v náručí svůdné tělo plaché Vivien?... celý text

Komentáře (84)

Komentáře 84 Recenze 1

Mon.CouCou
Mon.CouCou
04.06.2023 5 z 5

Přiznám se, že toto byla moje úplně první erotická kniha z řad českých autorů a četla jsem to snad někdy před deseti roky, když kniha vyšla. Veronice se podařil rozjet boom v poptávané naivní, ale peprné romantice, za což má můj obdiv i respekt.
Mladá tlumočnice Vivian se dostala do nepříjemné situace kvůli finanční tísni. Pomoc dostává tam, kde by to nečekala. A záměna mezi Italem nebo skotem?
Jo, začervenala jsem se, zasmála a příběh prožívala. Když jsem si chtěla rozpomenout na zápletku, stačilo mi nadhodit téma s postavou. Jo-jíst a nepřibrat je snem snad každé, ale když Vám pak chlap řekne, že ty plnější tvary se mu líbili víc...
Ženy jsou takovým hříšníkem lapeny, o tom žádná.

Přeji Veronice mnoho dalších úspěšných knih.
A samozřejmě - DOPORUČUJI.

Alpasstyle
Alpasstyle
21.02.2023 2 z 5

První setkání s autorkou. Příběh by potenciál měl. Ale jsou v něm okolnosti, které celkový dojem na knihu kazí. Poznat itala od skota možná není takový problém. Nepoznat však hlas, kterému muži patřil? To už si myslím, že dost zvláštní je. A ty zdrobněliny, na to nejsem....Zakončení docela ujde. Proto 2*.


KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
31.01.2023 4 z 5

První setkání s touto pro mě docela překvapivě (podle jména) českou (!) autorkou. A musím říct, že na poprvé to bylo zdařilé. Upřímně - Matteo mě celkem vytáčel a Ryanovi jsem fandila. Kniha je čtivá, kraťounká, proto má rychlý konec. Souhlasím, že by kniha mohla mít o pár stránek víc, aby konec nebyl tak uspěchaný.
Líbil se mi popis Skotska, to prostě miluju a jednou se tam (snad) podívám i osobně ne jen přes stránky knih :). Byl to ale příjemný výlet s erotickým napětím a jiskřením.
Myslím, že v reálu by Vivien poznala Skota od Itala, ale pěkná zápletka. Na odpočinek jednou za čas proč ne. :) Ryan určitě musel vonět po divoké skotské přírodě a Matteo zase po pizze a sluníčku. To jenom tak fantazírování na okraj.
Když přivřu oči před faktem, že by Vivien asi poznala, že se jedná o jiného muže, zápletka se mi fakt líbila. Ano, je to jednoduché a odpočinkové čtení, ale já mám takové příběhy občas ráda. Navíc ty popisy erotických scén... Hmm...
No, každopádně do dalších dílů se určitě chystám a moc se těším, že třeba uvidím, že autorka udělala ve psaní nějaký pokrok. Fandím jí.

LenkaPet
LenkaPet
22.01.2023 5 z 5

Mě se kniha tedy líbila. Byla svižná, čtivá a nepřišla mi nijak hloupá. Je to romantika a hezká, že se to v životě nestává je jasné. Málokterá z těchto knih má něco společného s realitou a proto je čteme, utíkáme od ní právě ke knihám. Člověk od takovéhoto čtiva nemůže čekat něco extra. Čtu tyto věci, když je potřebuji a málokdy zklamou. Já doporučuji přečíst, určitě bych tuto knihu nehodnotila špatně a neoznačila za odpad.

mimi55
mimi55
18.12.2022 odpad!

Co k tomu dodat. Měly jste pravdu, jestli je tohle ještě ten nejlepší díl, tak ty ostatní opravdu není důvod vůbec začít číst. A přitom ten začátek vypadal tak slibně.

Dandulka
Dandulka
02.11.2022 5 z 5

Zdá se, že tato série bude velmi dobrá. Aspoň tak soudím po přečtení prvního dílu. I když některé situace byly více méně předvídatelné, zápletky byly velice pěkné.
Uvidíme, co přinesou další díly.

knihomolka78
knihomolka78
27.07.2022 2 z 5

Jako čtení na pláž OK, ale jinak naprosto nereálné. Už jen to, že spisovatelce nedošlo, že žena by měla rozpoznat muže už jen podle vůně. Ale Vivien nepoznala ani Itala od Skota. Další díl si nechám ujít.

MonikaBobo21
MonikaBobo21
16.07.2022

Strašně krátký,dalo se to víc rozvinout

Leído
Leído
06.07.2022 1 z 5

Zaujala mě anotace, ale tím to bohužel skončilo. Zpracování podprůměrné. Ona vážně nepoznala, koho má v posteli? Kdyby mlčel, dobře, ale on na ni celou dobu mluvil. Jeden Ital, druhý Angličan. To jde zaměnit? Tady jsem poprvé protočila panenky. A pak znovu a znovu... Ten námět měl rozhodně potenciál, ale při čtení velké zklamání.

veronika9761
veronika9761
09.05.2022 2 z 5

Pro me zadna slava. Poridila sem predem celou tetralogii a zjistuju, ze ty dalsi tri dily nespis nikdy cist nebudu. Moc spatnej prvni dil.

Akin309
Akin309
31.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobrá knižka na jeden hlt. Zvrat v príbehu ma zaujal. Jediné čo ma prekvapilo bolo rýchle odpustenie hľavnej hrdinky (môj názor).
Inak je to pohodová knižka a presvedčila ma na prečítanie aj ostatných dielov.

Ditules
Ditules
09.03.2022 1 z 5

Opravdu jsem se snažila začíst, ale po padesáti stránkách odkládám...

petraLI
petraLI
08.03.2022 1 z 5

Nejde mi to dočíst. Autorčin styl mi moc nesedl. Zatím ji odložím a třeba se k ní ještě někdy vrátím.

janina66
janina66
03.03.2022 2 z 5

Max.50%
Jako kratší oddychovka to ušlo, ale mezi tématem erotická romantika, slabé. Některé části jsem trochu přeskakovala, abych se dobrala jasného konce. Pokračování si nechám ujít.

Pasadenka
Pasadenka
22.02.2022 3 z 5

Bohužel, Veronika neumí psát. Tedy jako něco málo umí, ale hned v úvody byl jasný nevycválaný styl. Erotické scény trošku slabší a některé slovní obraty působili dosti trapně. Proč tak příkrá slova? Protože v žánru jsou mnohem lepší knížky! Nicméně pokračuji v tetralogii dál. Uvidíme, jestli se Nice podaří svůj styl obrousit. Minimálně je další díl 2x tak dlouhý. :)

Janík511
Janík511
17.02.2022 4 z 5

Jednoduchá a přesto odpočinková kniha. Já si ji užila.

terryaknihy
terryaknihy
30.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Celou dobu jsem při čtení různých pasáží měla pocit, že čtu části knih, které jsem již četla. Vím, že v žánru erotického románu jde málokdy překvapit, ale trochu mě to mrzelo. Hlavní postavy byly občas trochu zvrácené a neskutečně majetnické (např. žárlivost Ryana?) :D. Kniha má necelých 200 stran, takže si umíte představit, jaký to byl fofr! Erotické scény byly ale vykreslené hezky barvitě, takže za to klobouk dolů, stejně tak i za čtivost. Strávila jsem s knihou fajn odpočinkové odpoledne, ale znovu se k příběhu vracet nebudu.

Starlet
Starlet
22.01.2022 4 z 5

Věřím, že obálka mnohé moc nenaláká a vlastně i odradí, potom možná i cena za tak relativně útlou knihu a nakonec, že se jedná především o erotickou, spíše možná více romantickou knihu.
Já šla do knihy, bez toho aniž bych si přečetla něčí názor, recenzi, prostě se mi líbila ta anotace a tak jsem šla do toho.

Opravdu jsem nečekala, že mě kniha tak dostane, upřímně mám pocit jako bych přečetla mnohem více jak jen 137 stran, protože autorce se podařilo dostat do knihy opravdu hodně.
Ano máme tu klasickou romantickou linku, ale tady mě to nijak nevadilo.
Nejvíce mě nalákala hlavní zápletka, to mě na knihu nalákalo nejvíce a přes celkem za mě ,,násilný" začátek, kde autorka tlačila na nějaké zalíbení a okouzlení hlavních postav, jsem dostala co jsem očekávala.

U konce jsem jenom trnula dechem, aby autorka dokázala vměstnat vše, je škoda, že v konečném rozuzlení nebylo více do podrobna, ale napravil to epilog.

Už se těším, na dalšího z bratrů…Ach jak já mám slabost pro Skoty.

ivetapl
ivetapl
21.12.2021 3 z 5

Kniha je psána ve třetí osobě a musím říct, že už mi to nějak přestává vadit.
Od knihy jsem neměla nějak velké očekávání. Čtení mě bavilo, utíkalo. Nasmála jsem se.
Možná bych nějaké kapitoly protáhla...

Je to opět pohádka pro dospělé. Odpuštění bylo prakticky ,,hned". Sice trvalo tři měsíce, kdy se neviděli, ale hned jak se objevil zpet v jejím životě mu během pár vteřin odpustila...
Dále mi přišlo zvláštní, že Vivien nerozeznala podle hlasu dva různé muže. I podle vůně se myslím dá rozeznat rozdíl...ale nevadí, čtení jsem si užila.
Oceňuji, že Vivien nebyla vyhublá modelka. Je to svižné, čtivé. Erotika skvěle zpracovaná. Užijete si to.

Kniha má své mouchy, ale jako jednohubka do tohoto počasí to bude super volba.

Fidibus
Fidibus
10.12.2021 3 z 5

Obálka pěkná, ale jinak mi příběh připadal jako harlekýnka. Zápletka pěkná, ale jednoduše zpracovaná, pak komplikace a konečně smíření. Občas i vtipné. Prostě taková oddechovka na chvíli klidu.

KarolínaKájink
KarolínaKájink
10.12.2021 4 z 5

Docela rychlí děj, ale jako kniha na odpočinkový večer, u kterého nechci přemýšlet ideální.

anna7852
anna7852
23.10.2021 3 z 5

takový docela dost osekaný příběh,ale dalo se :)

Nuttelka
Nuttelka
20.08.2021 4 z 5

Úvodní jednohubka do další erotické série, moc příjemné čtení a navíc od české autorky.
Ryan s Vivien se mi líbili, jen mi moc k Ryanovi nepasovalo až moc "roztomilé" chování k Vivien, chtělo to více dominance :-) Ale o dost to vyvážilo, že se Ryanovi líbila Vivienina krásná kyprá postava, tleskám!
Každopádně se těším na dalšího z bratrů, co si na něj Nika připravila :-)
A obálka knihy je opravdu moc povedená!

Misshell1
Misshell1
17.08.2021 5 z 5

Je nutné podotknout, že když vezmete do ruky tento druh žánru, tak trochu víte, co od toho čekat. Ale tohle mělo příběh... čtivé, nepřitažené za vlasy a jde se na další díl hlavně kniha na den, co víc si přát.

petulik330
petulik330
01.06.2021 4 z 5

Ubírám hvězdičku za trochu urychlený konec. Autorka jej mohla natáhnout o pár stránek.
Děj jinak rychle ubíhal, byl svižný a dobře čitelný. Červená knihovna spojená s erotikou. Za mě dobrá kombinace.
Co jsem nechápala byla hlavní hrdinka Vivien, jak si mohla splést dva naprosto odlišné muže. No ale co, do příběhu se to hodilo.
Už se těším na další díl.

LilluLong
LilluLong
06.05.2021 5 z 5

po precitani celej trilogie moje hodnotenie je maximalne,nakolko od zaciatku do konca ma zaujala a mozem len doporucit citatelom preferujucich tento zaner

scarletblue
scarletblue
29.12.2020 2 z 5

Dobře se to četlo, děj rychle ubíhal. Jde spíš o jednohubku na jeden večer. Nečekejte nic nového.

Hildasbooks
Hildasbooks
07.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Záměr asi dobrý. Zápletka sice jak z minulého století, ale jazyk moderní a svižný. Jde o pár stránek a myslím, že právě nedostatečná propracovanost příběhu mi vadila.

Jen jsem celou dobu přemýšlela o tom, že výborná překladatelka nemůže být hloupá husa, která si splete dva chlapy. Minimálně hlas a přízvuk by dotyčné jistě cosi napověděly...

Nechám to uzrát. Do další autorčiny knihy se mi teď honem nechce, ale příjemně překvapená můžu za čas být. Autorka určitě psát umí, jen kdyby lépe vystavěla příběh...

makovec201
makovec201
14.10.2020 5 z 5

Tohle jsem teda nečetla, ale přetu si to. Fakt super obálka. :)))) Do sexistického prasátečka už to někdo přihlásil?

Siegrid
Siegrid
30.09.2020 5 z 5

Taková pěkná harlequinka. Vypnout mozek, nepřemýšlet, oddechovka.

AKO
AKO
23.08.2020 5 z 5

Úžasná kniha

tittanie
tittanie
17.07.2020

Nerada bych někoho odradila svým komentářem. Téma je dobré a jestli chcete jenom číst knihu a u toho relaxovat, tak proč ne. Další díly číst nebudu. Ale jinak dobrá obálka.

Myška43
Myška43
26.05.2020 5 z 5

Pro mě maximální spokojenost. Kniha je čtivá, příběh zajímavý, romantický, prostě další pohádka, která pohladí na duši. Rozhodně jdu na další díl.

petulkapeta
petulkapeta
26.04.2020 5 z 5

Pekna kniha..a co se stane kdyz muz prvni jedna a pak premysli...ale nakonec mu to dojde

jaroiva
jaroiva
01.02.2020 3 z 5

Dostala jsem, co jsem čekala. Proč jinak číst tento žánr?
Takže účel to splnilo.
Speciální dík autorce za to, že se vyhnula "motýlkům v břiše".

kiki11
kiki11
22.12.2019 3 z 5

Po přečtení této knížky vím, že po červené knihovně hodně dlouho (a možná už nikdy) nesáhnu. Kdyby mi bylo patnáct, tak by mě to asi bavilo, ale já už mám éru romantických slaďáren definitivně za sebou a při jejich čtení si říkám, do čeho jsem se to zase pustila a proč jsem raději nesáhla po detektivce, která by určitě nebyla taková ztráta času jako toto. Co se týče autorčina stylu psaní, docela mi vadily stále se opakující slova a fráze (jediná žijící příbuzná, sladké obliny) a ty zdrobněliny (ouško, bradička) mě přímo dováděly k šílenství. Na druhou stranu autorka píše celkem čtivě a zaplať pánbu za tu délku. Konec konců u takovéto obálky jsem nemohla očekávat nějaký hlubší román, kniha je taková jáká asi má být, to jen já se zase pustila do špatného žánru. Hodnotím průměrně a do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

Elize
Elize
14.12.2019 3 z 5

Jednoduchá oddechová záležitost, knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Musím říct, že se mi velice líbila pasáž, kdy se Ryan a Vivien sbližovali - bylo to napsané pro muže naprosto nereálně, ale pro ženu naprosto romanticky. Snad bych se víc zaměřila na popis erotiky, hlavní hrdina Ryan zde totiž často v myšlenkách uvádí, jak si představuje nejrůznější věci, které by dělal s Vivianiným tělem, ale když na to dojde, tak jsou ty pasáže za mě trochu odbyté. Je to zkrátka víc zaměřené asi na romantiku, než erotiku :). Dala bych čtyři hvězdy - jelikož kniha naplnila má očekávání, nebýt té závěrečné zápletky, která byla jak ze špatného déčkového filmu, velmi předvídatelná a rozuzlila se téměř během dvou odstavců, což působilo dojmem, že to autorka chce mít rychle dopsané a hlavně z krku. Když už tam dala takovouhle zápletku, tak ji měla věnovat více prostoru a lépe rozepsat. Jinak je kniha psaná hezky - vtipně, s nadsázkou a velmi čtivě.

janadibelkova
janadibelkova
29.03.2019 2 z 5

Co na tohle napsat..zvláštní děj, absolutní sci-fi v podobě svalnatého empatického romantika, velmi skromná slovní zásoba..ale jako hoooodně oddychová záležitost jednou za deset let se to vydržet dalo. Je mi líto, ale tuhle autorku už vyhledávat nebudu.

Kačí137
Kačí137
25.03.2019 4 z 5

Super čtení na lenivé odpoledne. Splní vše, co od názvu a obálky očekáváte. Nepřekvapí, ale pobaví a je to vážně hezky psané. S humorem a nadsázkou, erotika.

Knihomolka97
Knihomolka97
09.03.2019 3 z 5

Knihu bych rozdělila na 2 části. Začátek mě hodně bavil, byl to zajímavý nápad a postavy jsem si oblíbila. Od jiste části mě ale kniha přestala bavit. Navíc mi vadila Vivienina naivita a nerozhodnost a taky, že nedala Ryanovi aspoň trochuu sežrat za to co ji udělal..jako zachoval se jako blb a aspoň nějak ho vytrestat mohla! A navíc mi konec přišel uspěchaný.

Štítky knihy

česká literatura erotické romány

Autorovy další knížky

Nika Peas (p)
česká
2012  72%Záměna
2013  76%Cena za rozkoš
2018  76%Znám tě?
2021  73%Strážce
2024  0%Chráním Tě

Kniha Záměna je v

Právě čtených10x
Přečtených923x
Čtenářské výzvě26x
Doporučených34x
Knihotéce341x
Chystám se číst168x
Chci si koupit35x
dalších seznamech6x