Život té druhé

Opravdu si myslíte, že ostatní mají lepší život než vy? Sestry Evergreenovy byly už od dětství jako voda a oheň. A zůstalo jim to doposud: Martha je vdaná, má dokonalý dům, milovaného manžela, dvě děti a vede spořádaný život, jaký si vždycky představovala. Naproti tomu Eliza bydlí v jednopokojovém bytě s přítelem, který je sice hrozně moc sexy, ale... ale to je asi tak všechno dobré, co o něm může říct. Jinak je nespolehlivý, nepořádný a především nedospělý. A tak ho jednoho krásného dne Eliza opustí. Shodou okolností to udělá přesně ve chvíli, kdy Marthu opustí její manžel. A teprve tehdy začnou mít obě sestry pocit, že se ocitly na jedné lodi. A co víc: že můžou ochutnat předchozí život té druhé, který jim najednou připadá mnohem lákavější než ten, jaký každá z nich vedla doposud. Martha najde odvahu navázat vztah, na jaký by se nikdy neodvážila ani pomyslet: vášnivý a nespoutaný. Eliza si naopak hýčká partnerství s mužem, který jí nabízí stálost a jistotu. Možná jim ta změna přinese konečně štěstí. Ale taky možná zjistí, že když jdeme proti vlastní podstatě, lásku to jenom komplikuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167598/zivot-te-druhe-167598.jpg 3.7102
Vydáno, Domino

In Other Woman´s Shoes, 2011

Kniha Život té druhé

cibulka 8
21.03.2020

Uf, konečně dočteno. Od téhle autorky už nic vyhledávat nebudu.

Arcis2
22.10.2019

Zajímavý námět, ale taková spíš oddechovka.

helenkan
27.08.2019

Pěkný,zajímavý příběh. Jen si myslím,že mohl být i kratší.

kniha
16.02.2019

Prosím nepřirovnávejte tuto nádhernou vztahovou knížku k červené knihovně.

lapagerie
09.02.2018

Zpočátku mi příběh přišel zajímavý. Dvě sestry, absolutně odlišné životy. Jedna bohémka, jedna dokonalá manželka a matka. A když se obě najednou ocitly bez partnerů, byla jsem zvědavá, jak se budou dál jejich osud vyvíjet. Jenže ona se děla jen červená knihovna a mě to zklamalo. Taky mi přišlo, že se daleko více času věnovalo Martě, než Elize, která mě zajímala.Takže ano, knihu si přečtěte, jde to hezky. Ale nečekejte hluboký příběh.

DK197
31.01.2018

Hodnocení knih je mnohdy hodně i o načasování, kdy knihu čtete. A mně se tahle kniha hodně líbila. Nabízí přes svá žánrová klišé červené knihovny podněty k zamyšlení. Předkládá "platné pravdy" a vztahové stereotypy ze všech stran. Jako s tím "líná huba, holé neštěstí" a "mlčeti zlato". V životě není záruka na tak či onak. Je dvousečný a všechno je možné. Vidíte? Červená knihovna a já filosofuju jako po přečtení Nietzscheho. Jde o to, jak knihu čteme a co v ní dokážeme najít. A já jsem nadšená z ryze ženské, ač nepřeslazené, zábavné oddechovky, u níž jsem se i nejednou zamyslela. Nad vztahy a nad životem. A strašně moc si přála dobrý konec.

martiline
21.01.2018

Od autorky jsem už četla "Jestli odejdeš ...", líbila se mi víc než tato kniha ... pro mne spíše taková odpočinková četba, neurazí ani nenadchne. :-)

kniha
08.08.2017

Skvělá knížka. Hned sáhnu po dalších od této autorky. Je citlivá k ženské duši a zároveň humorná s nadsázkou.