Život té druhé

Život té druhé https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167598/bmid_zivot-te-druhe-65bfe6cbc9e6b.jpg 4 108 24

Opravdu si myslíte, že ostatní mají lepší život než vy? Sestry Evergreenovy byly už od dětství jako voda a oheň. A zůstalo jim to doposud: Martha je vdaná, má dokonalý dům, milovaného manžela, dvě děti a vede spořádaný život, jaký si vždycky představovala. Naproti tomu Eliza bydlí v jednopokojovém bytě s přítelem, který je sice hrozně moc sexy, ale... ale to je asi tak všechno dobré, co o něm může říct. Jinak je nespolehlivý, nepořádný a především nedospělý. A tak ho jednoho krásného dne Eliza opustí. Shodou okolností to udělá přesně ve chvíli, kdy Marthu opustí její manžel. A teprve tehdy začnou mít obě sestry pocit, že se ocitly na jedné lodi. A co víc: že můžou ochutnat předchozí život té druhé, který jim najednou připadá mnohem lákavější než ten, jaký každá z nich vedla doposud. Martha najde odvahu navázat vztah, na jaký by se nikdy neodvážila ani pomyslet: vášnivý a nespoutaný. Eliza si naopak hýčká partnerství s mužem, který jí nabízí stálost a jistotu. Možná jim ta změna přinese konečně štěstí. Ale taky možná zjistí, že když jdeme proti vlastní podstatě, lásku to jenom komplikuje.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

In Other Woman´s Shoes , 2011

Péťa Z.
15.01.2022 2 z 5

Pro mě to nebylo příliš uvěřitelné, taková změna v chování a přehodnocení životních priorit obou sester... Námět fajn, ale za mě taková oddychovka na jedno přečtení.

cibulka 8
21.03.2020 2 z 5

Uf, konečně dočteno. Od téhle autorky už nic vyhledávat nebudu.

Arcis2
22.10.2019 3 z 5

Zajímavý námět, ale taková spíš oddechovka.

helenkan
27.08.2019 3 z 5

Pěkný,zajímavý příběh. Jen si myslím,že mohl být i kratší.

kniha
16.02.2019 5 z 5

Prosím nepřirovnávejte tuto nádhernou vztahovou knížku k červené knihovně.

lapagerie
09.02.2018 2 z 5

Zpočátku mi příběh přišel zajímavý. Dvě sestry, absolutně odlišné životy. Jedna bohémka, jedna dokonalá manželka a matka. A když se obě najednou ocitly bez partnerů, byla jsem zvědavá, jak se budou dál jejich osud vyvíjet. Jenže ona se děla jen červená knihovna a mě to zklamalo. Taky mi přišlo, že se daleko více času věnovalo Martě, než Elize, která mě zajímala.Takže ano, knihu si přečtěte, jde to hezky. Ale nečekejte hluboký příběh.

DK197
31.01.2018 5 z 5

Hodnocení knih je mnohdy hodně i o načasování, kdy knihu čtete. A mně se tahle kniha hodně líbila. Nabízí přes svá žánrová klišé červené knihovny podněty k zamyšlení. Předkládá "platné pravdy" a vztahové stereotypy ze všech stran. Jako s tím "líná huba, holé neštěstí" a "mlčeti zlato". V životě není záruka na tak či onak. Je dvousečný a všechno je možné. Vidíte? Červená knihovna a já filosofuju jako po přečtení Nietzscheho. Jde o to, jak knihu čteme a co v ní dokážeme najít. A já jsem nadšená z ryze ženské, ač nepřeslazené, zábavné oddechovky, u níž jsem se i nejednou zamyslela. Nad vztahy a nad životem. A strašně moc si přála dobrý konec.

martiline
21.01.2018 3 z 5

Od autorky jsem už četla "Jestli odejdeš ...", líbila se mi víc než tato kniha ... pro mne spíše taková odpočinková četba, neurazí ani nenadchne. :-)

kniha
08.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Hned sáhnu po dalších od této autorky. Je citlivá k ženské duši a zároveň humorná s nadsázkou.

MíšaS.
30.04.2017 4 z 5

Pěkná kniha na víkend.

kveta1410
17.02.2017

Zdlouhavé, půl knížky se stále opakuje, ploché a nudné obě hrdinky i když každá jinak. Přehnaná závěrečná romantika. Dávám jednu hvězdičku.

anavi2009
20.11.2016 4 z 5

Předvídatelná,ale dobře ctiva knížka,pohoda na víkend :)

petra4080
08.08.2016 2 z 5

Číst se dal až ten konec, zhruba poslední třetina. Jinak naprosto nezajímavé, nudné, a ani způsob psaní autorky mě tedy nenadchl.

alnahu
27.05.2016 5 z 5

Příběh sester Marthy a Eliz se mi četl dobře. Martha ,domácí putička ,která je pro svého manžela nudná a proto ji opustí. Eliz zase střelená a nezodpovědná, která neví co chce a opustí svého letitého přítele. Jak oba rozchody sestry změní si přečtete v této knize. Já dávám pět hvězdiček , mě se kniha líbila a pobavila mě.

Helena Lacková
23.05.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dvě sestry, tak odlišné, přitom stejné. Touha po tom co nemáme nás žene v životě vpřed.

Adelix
08.12.2015 5 z 5

Líbil se mi námět a přečtení rozhodně nelituji. Kniha je velmi dobře a vtipně napsaná, na některých místech se poznávám :-) Je zajímavé zkusit si představit, že žijeme životním stylem někoho jiného. Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím.

Jodie
03.07.2014 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem si chtěla nějakou oddechovkou zlepšit náladu, ale to se bohužel nepodařilo, hrozně mi vadilo dlouhatánské a opakované rozpitvávání myšlenek a osudů obou sester. Bohužel jsem si ještě před čtením této knihy koupila od stejné autorky Stalo se včera v noci, tak doufám, že si tím autorka u mě napraví reputaci.

Neri
02.07.2014 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Místo dobrého románu pro ženy jakým byla autorčina kniha Stalo se včera v noci , tady to byla už moc červená knihovna. Vše se nese v duchu báječných mužů, skvělého sexu, zázračných proměn hlavních hrdinek, šťastných konců. Jednoduché, oddechové čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

greetchen
27.06.2014 4 z 5

Ze začátku se mi kniha ne a ne dostat pod kůži, dokonce jsem ji v polovině odložila a až po pár měsících se k ní opět vrátila. Druhá půlka už byla o poznání lepší. A nebylo to jen o mém naladění. Hlavní hrdinka začne být lidštější a příjemnější a její životní eskapády dostanou spád. Na scénu přijdou nové postavy a čte se to čím dál tím příjemněji. I když je to přeslazeně vyfantazírované, srdce každé nedobrovolné singl holky to nakonec řádně nahlodá.

petrra
29.05.2014 4 z 5

Pomalejší rozjezd - chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Ze začátku mi z té knížky bylo docela smutno :-(, ale pak se to rozjelo, romantika jako blázen :-) a už jsem to dočetla jedním dechem, protože jsem byla napnutá, jak to dopadne...
Čtivé, líbilo se mi to! Občas jsem se, bohužel hlavně na začátku, v Martě viděla... Beru to jako odstrašující případ a jdu hledat sebe sama před pár lety:-)

partnerské vztahy identita vztahy sestry

Adele Parks
americká, 1969
2014  77%Tady a teď
2014  65%Stalo se včera v noci
2013  72%Život té druhé
2016  80%Jestli odejdeš...
2015  70%Nevěsty bez ženichů

Kniha Život té druhé je v