GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Takový milý, roztomilý příběh, ale jinak nic výjimečného. V podstatě tam za celou dobu nebyl žádný větší zvrat - něco co by mi utkvělo v paměti.

07.08.2023 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hezky napsáno. Dobrodružství, osudovost, přátelství, pokora atd. Velmi čtivé a pro děti ideální.

04.08.2023 5 z 5

Super knížka na odreagování, pobavilo. Za mě takový Forest Gump na steroidech. Alan je přesně ten typ člověka, který by Vám osobně neskutečně lezl na nervy, ale když otravuje někoho jiného, tak ho máte chuť ještě pochválit.

21.07.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

První polovinu knihy se neustále opakuje, že někde vytuhla a cítí se hrozně. Druhou polovinu zase, že vázne komunikace s manželem a cítí se hrozně. Za celou dobu se neobjeví žádná konkrétní situace nebo následek. V podstatě jako by se pár let neviděla s kámoškou a teď ji narychlo shrnula co se dělo. Syrové a bez cenzury? Fakt ne, když ani nejdeme pod povrch. O závislosti také nic nového (to, že je svině asi ví každý). Prostě o nicem - jsou lepší zdroje.

09.07.2023 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Jednoduchý, ale napínavý příběh. Spousty otázek, ale žádné odpovědi.

01.07.2023 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Neustálé střídání beznaděje a přání přežít. Knih z prostředí koncentračního tábora jsem přečetl několik a přestože se téma neliší, tak každá má něco navíc. Zde to byla chvíle blížícího se konce války - musí to být naprosto šílené pomyšlení, že jsem přežil X let hrůzy a těsně před koncem bych zemřel. Ten strach potom musí být neskutečný

26.06.2023 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Docela mi udělalo radost jak se namyšlený Leo skoro ve všem mýlil a bez pomoci ostatních nedokázal vůbec nic.. K určité sebereflexi se ale přece jen nakonec dopracoval. Za to postava hrobníka je skvělá od začátku do konce.

22.06.2023 4 z 5

Zbabělci a vrazi Zbabělci a vrazi Jakub Zachrdla

Tady byla snaha udělat z Brna americké město. Fakt pobavily některé situace, když jste si je přiřadili k dané lokalitě. Policista jednající na vlastní pěst ve svém nabušeném mustangu je už jen třešnička na dortu.

Jinak ale čtivé a téma hodno zamyšlení.

07.06.2023 3 z 5

Pán much Pán much William Golding

Tak tohle mi sedlo. Hádám, že od zvířat se lišíme tím, že si předáváme moudra a vštěpujeme zásady a menší děti u kterých tento proces ještě není úplně dokonán zdivočí rychleji.
Nejzajímavější postavou byl rozhodně Čuňas, který se vědom si od začátku svých fyzických nedostatků snažil intrikovat. Vyhlédl si jemu alespoň částečně otevřenou postavu a tu se snažil držet u kormidla. Kdyby ostatní byli alespoň částečně inteligentní, tak by si je jistě podmanil, takto ale cítíme po celou dobu pouze beznaděj.

30.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

První zklamání od autorky. Kniha byla strašně jednoduchá, forma stejná jako u ostatních knížek. Samotný příběh jako bych již někde slyšel, nepřišel mi originální (a teď nemam na mysli tu šáhlou toybox..).

13.05.2023 3 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Napínavé od začátku do konce. Stejně jako oni neměli chvíli oddychu na útěku, tak jsem ho neměl ani já při čtení

16.04.2023 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Spíše taková parodie. Kdyby to byl film, tak nejspíše céčkový. Měl jsem možnost slyšet i audioknihu a to mě jen utvrdilo v tom, že se to nemá brát vážně.. Každý (snad kromě hlavní postavy) mluvil jako cvok. Trapné pokusy o cizokrajný přízvuk apod.

08.04.2023 2 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Nevím, mě to tedy moc nebavilo. Spousta náhod a hloupého chování postav. Nevěřím, že člověk, který je dopředu informovaný o hrozícím nebezpečí se nechá tak snadno přepadnout..

13.03.2023 2 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Kniha jednoduchá na čtení, krátké kapitoly. Příběh silný. Vůbec jsem nevěděl, že na tom Rumunsko bylo o tolik hůř. Tyto informace budu šířit dál.

05.03.2023 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Napínavé až do konce. Postava Halecka rozumná, člověk chápe jeho pohnutky i morální dilemata.

01.03.2023 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Bojím se, že jsem po přečtení začal nenávidět ženy.. Ty střelené určitě.

26.02.2023 2 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Menší počet stránek neubírá příběhu na síle.

21.02.2023 4 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Jediné co se dá vytknout, tak je zvolená forma textu.. Občas jsem se v tom dost ztrácel, ale jinak geniální.

11.02.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Ačkoliv kniha není ve skutečnosti tak dlouhá, tak pocitově rozhodně je. Děj se neskutečně táhne a Ellie to s tou naivitou občas přehání.

10.02.2023 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Úplně zde nevidím tu zmiňovanou proměnu/vývoj postavy. Od chvíle, kdy v dětství onemocněl mi přišel už víceméně stejný - robot, který žije pro Německo a vykonávání rozkazů (ať jsou jakékoliv). Dostalo mě přirovnání k pilotovi, který na rozkaz shodí bombu na město a vlastně taky spáchá masovou vraždu.

02.02.2023 5 z 5