GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Super. Jen mi přijde, že autor zbytečně popisuje oblečení postav, kulisy a jídlo na stole.. Ale pořád baví.

26.12.2019 5 z 5

Střet králů 2 Střet králů 2 George R. R. Martin

Trochu me přestává bavit, ale to je asi tím, že teďčtu všechny knihy po sobě.

26.12.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jednoduchá kniha na čtení a přesto podmanivá. Baví mě progres hlavní hrdinky, kdy objevuje své schopnosti a odkrývá tajemství a historii své rasy. Originální svět, ve kterém byl kompletně zotročen a nenáviděn národ sklenářů, ačkoliv u hlavní hrdinky to zjevně neplatí, ji si každý hned oblíbí, soucítí s ní a je k ni laskav. Přijde mi, že to má moc jednoduché, vzhledem k tomu čím si musí zakrývat obličej, ale to, a občasné dementní chování pětadvacítky je asi jediné co bych téhle sérii vytknul.

29.09.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nejdřív jsem sledoval seriál, ale ten mě moc nebavil. Kniha nedopadlo o moc lépe, ale alespoň jsem více sympatizoval s hlavní hrdinkou- zde není tak spurná, nedělá věčně problémy a netváří se apaticky. Naopak je to žena, která se snaží přežít a chytit každého stébla naděje na předešlý život. Jinak je to praktický stejné jako první řada. V budoucnu asi nastanou nějaké změny pro zvýšení populace nás bělochů, ale spíše to budou nějaké výhody pro rodiny než tyhle náboženské extrémy jak ze středověku...

11.08.2019 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Začal jsem hrami, pak jsem přečetl knihy a teď se těším na nový seriál. Úžasná série, postavy, mytologie a celý svět zaklínače. Nejvíce mě zajímalo zaklínačské řemeslo a nejvíce bavily rozdílné povahy čarodějek. Zprvu mi vadilo, že se hlavní postavou stává Ciri a doslova ukradla celý příběh pro sebe, ale naštěstí si Geralt udržel dostatek prostoru. Musel jsem si zvykat na pasáže jiných a často i naprosto irelevantních postav, ale to jsem také překonal. Jedinou skvrnou pro mě tedy zůstává záchrana jednorožcem.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Taková jednohubka, ale přesto velmi silný a krutý příběh. Nejvíce na mě dolehla věta "moji mamince jsem nikdy nesmrděl".

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Ruské metro a jeho neopálené obyvatele jsem poznal už ve hře, která byla na motivy knihy vydaná a jelikož mě svět po atomové válce zajímal, sáhl jsem i po knize. Příběh je více než o přežití proti krutým podmínkám a zmutovanými příšerám o člověku samém. Pojednává o našem strachu z neznáma, o tom, čeho jsou lidé schopni, aby byli nad ostatními. O tom, že politické a kulturní předsudky přežijí jakoukoli dobu a o tom, že jednotlivec málo co změní. A ačkoliv, že druhá kniha se trochu táhla se svým vtíravým filozofováním, jako celek je série skvělá.

Hana Hana Alena Mornštajnová

3. a nejsilnější kniha, kterou jsem od autorky tento měsíc přečetl. Líbí se mi vyprávění očima rozdílných postav a generací, jejich strasti i radosti. Také se mi líbí, že jsou zde hrdiny obyčejní lidé, což je příjemné osvěžení od mých klasických knih a s klady bych mohl pokračovat. Konkrétně Hana na mě zanechala největší dopad. Nad jejím osudem budu dlouho přemýšlet.

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Jsem fanouškem zaklínače, takže jsem se pustil i do téhle série. Příběh mě zaujal a bavil, taktéž se mi líbilo zasazení děje do českých dějin, ale jsou zde příliš dlouhé a nudné pasáže. Stejně tak na čtení je série obtížná (zbytečně popsané všemožné detaily). Škoda, 3. knihu číst nebudu

21.07.2019 3 z 5