GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Čekal jsem, že se bude jednat o poslední díl. Takto mi tedy přišlo strašně zdlouhavé - hlavní otázky se opakovaly pořád dokola.. A odpovědi stále žádné. Kapitán a vlastně i celá pětadvacítka nedostali vůbec žádný prostor - pořád jen Ilan a její vnitřní úvahy o... ničem?

22.08.2021 3 z 5

Pomsta jednooké letkyně Pomsta jednooké letkyně Philip Reeve

Už spíše taková pohádka, ale zabavilo. Jediné co mě štvalo, tak byla naivita většiny postav - to, že si to ten spisovatel vše vymyslel muselo být přece všem jasné již od začátku.. Po tom všem co zažili už to přece nejsou děti...

05.08.2021 4 z 5

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl a to jsem se k tomu dostal až po shlédnutí filmu.

09.07.2021 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Velký propad oproti zlobě - Lucien podle mě ztratil něco ze svého kouzla. Nad ostatními psychopaty byl nadřazen tím, že zabíjel dobrovolně a to jen v rámci výzkumu - ve zlobě byl dopaden pouhou náhodou při autonehodě a Huntera vyzval vlastně jen pro ukrácení dlouhé chvíle za mřížemi. Proto jsem trochu zklamán, že teď vše riskuje pro něco tak primitivního jako je pomsta a ještě na někom, kdo jen dělal svou práci. Takové iracionální chování se mi k jeho geniálnímu mozku nehodí.
Btw Hunterův mozek se taky moc nepředvedl

14.02.2021 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak především to musela být hodně fajn ženská. Taková ta osoba, která najde na všem špatném něco dobrého. Příkladem mohou být buranští sousedé s dobrým srdcem.

07.02.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Musím uznat, že z Garcii se konečně vyvinul obstojný partner Huntera. Zase dostal o trochu více prostoru - jeho slovní přestřelky s tou protivnou mrchou Fisherovou bavili po celou dobu a na konci byl dokonce tím, kdo zachrání situaci - paráda.

Konec okamžitě navnadil na další díl - tam alespoň dostane FBI napravit svou reputaci (zde se moc nepředvedli)

31.01.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Toxické prostředí práce a hlavně rodiny jaké je tady popsáno by zlomilo spoustu lidí. Díky bohu, že existují chápavé milenky.

22.01.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tak trochu pohádka. Je pravda, že je to určité osvěžení (detailně popsané hrůzy v koncentráku jsou v jiných dílech), ale stejně mi vadilo jak hlavní postavě vše vychází, jak se z něj pomalu stával "boss" celého tábora..

Na konci je informace, že mělo být původně sepsáno jako scénář pro film - škoda, že se tak nestalo, podle mě by byl výsledek 100x lepší

17.01.2021 2 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Hezký příběh. Fandil jsem jim a to i přesto, že bylo z popisu knihy zřejmé jak to dopadne. (Čtenářská výzva)

03.01.2021 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Ostatní hororové postavy blednou vedle Annie Wilkesové. Stará tlustá ženská a přitom se mi z ní kolikrát zastavilo srdce. Snad jen pasáže z knížky, kterou Paul na objednávku šílence psal trochu zdržovaly.

02.01.2021 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Děsná nuda. Autor jako by se skoro omlouval, když psal, kolik je variací na téma Robinsona, že zbývá snad už jen obsazení dětí do hlavních úloh.. Ale je mi jasné, že nejsem cílovka, takže bez hodnocení.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kam se hrabe covid na tuhle pandemii. Musím potvrdit všeobecný názor - kdyby mi někdo řekl, že se jedná o nějaké současné dílo, nic bych nepoznal (a to nemam na mysli pouze tématem)

02.01.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nějak šlo mimo mě. Až pohádkový příběh plný mouder a velkých úvah, ale vlastně o ničem? Spíš taková motivační kniha

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Škoda nudné první poloviny - všechno se četlo 2x - poprvé když to hlavní postava slyšela nebo zažila a pak když to slovo od slova tlumočila dál. Málem jsem nedočetl.. V 2. polovině to naštěstí nabere spád s proměnou hlavního hrdiny, která by mi asi za normálních okolností přišla urychlená, ale zde naštěstí byl p. Kopfrkingl tak trochu vadný od začátku, takže to bylo věrohodné.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Někdy až vyčerpávající, ale za to živé čtení. Životní útrapy tehdejších žen, které trávili celý den prací kolem dětí a úklidu domácnosti šli nějak mimo mě - hlavně jedna, která šla celý svůj život neochvějně dál svou strastiplnou cestou, protože tak si to přeje bůh a nic jiného se dělat nedá.. Bavilo mě vykreslení různorodých postav a jejich života, historii důlního města - velké neštěstí 94, velká a občanská válka, česko-polské politické nesváry, hospodářská krize a další. Zajímavé a poučné čtení.

27.12.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další případ - další epizoda. Tracy jen vata jako ostatně vždy vše co je mimo případ (nulový vývoj postav). A tento byl asi nejslabší - motivy absurdní a vyřešení jen náhoda.

20.12.2020 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

V tomto dílo dostal Garcia víc prostoru (zdá se, že dovolená mu prospěla a trochu "zmoudřel"), ale jeho profilování vraha a charakterizování míst činu ač je správné, zní směsně. Pro mě už bude mít navždy nálepku zabedněného parťáka, který zůstává u sboru jen, aby měli zastoupení menšiny.

Jinak nastavený standart - čtivé a napínavé až do konce a přestože se formát dění pořád opakuje - mě to nevadí.

05.12.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebavilo. Nezajímavé postavy, nudné zápletky. Spousta příhod z dětství by se dala vynechat - ničím do příběhu nepřispěly. Snad plus jen za to, že se nepitvaly vztahy hlavního hrdiny. To je docela osvěžení.

24.11.2020 3 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Nenáročná jednohubka - zabavilo

17.11.2020 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tohle vůbec nebavilo - v těch tisícovkách detektivek mi přijde, že jde už jen o závod o nejvýstřednějšího detektiva - zde je v hlavní roli ultra geniální kripl, který by Vám na základě vizuální kontroly a pachu kamene dokázal odvyprávět kde, kdy a jak tenkrát vlastně Tyrannosaurus rex zabil chudáka hadrosaura..

15.11.2020 1 z 5