Vejce a já

Humorné vyprávění Betty MacDonaldové, ve kterém líčí své zážitky na slepičí farmě, kterou spolu s manželem Bobem založili a zvelebili v zapadlém koutě amerického venkova.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24434/vejce-a-ja-MKB-24434.jpg 4.32046
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

The Egg and I, 1945

Kniha Vejce a já

majavcelicka

Nebyla jsem schopná dočíst. Nebavila mě. Postrádala nějaký příběh (alespoň prvních 100 stránek). Hlavní hrdinka pořád jen popisovala věci okolo sebe, občas popisovala průběh dne. Jako mělo to občas vtipné poznámky, ale nějak víc nezaujalo.

petra3597

Jedinečný homur, osobité postavy, vtipne až dojemné příhody hlavní hrdinky a její často velmi osobité postavení se k situacím ! Vřele doporučuji!

haki34

Nie je možné !! síce som o tom bola presvedčená, ale moja obľúbená "Vajce a ja" skončila chudák bez ohodnotenia a komentára !!! (stručne som dačo napísala u kombinácie prvého a druhého dielu v jednej knižke)
Je to kniha, ktorou začala moja láska k Betty McDonaldovej...prečítaná niekoľkokrát..jej príbeh som si doslova odžila (a dokonca si v kúte duše priala skončiňa na podobne zapadnutej farme v horách :P) a odsmiala...pretože Betty všetky svoje kopance a kotrmelce a životné pokusy a omyly vie podať s nádherným nadhľadom a humorom...
Živo som si vedela predstaviť divočinu, v ktorej sa Betty ocitla..v podstate sama, so sliepkami, vzťah s Bobom upadá, postupne pribudli 2 malé dievčatká a dozrel i čas na zmenu...
Veľmi by som si priala susedku ako bola pani Kettlová - zážitky s pečením chleba, keď Betty poklusom mierila na Kettleovic farmu, aby skonzultovala postup a tam ju uvítalo 12bochníkov výstavnej kvality, večne plná konvica s horúcou a silnou kávou a samozrejme nekonečná podpora a široké srdce pani domácej...
Zážitky s divou zverou, s Bobom a jeho kamarátmi (podnapitý indián Perla, Betty s brokovnicou a "stoj, strebo lebím !!!" a moje záchvaty smiechu až k slzám...), domácnosťou, drina drina a ešte väčšia drina, plienky, hrnce, farma, ale podaná tak, že to vlastne ani inak nešlo...a príhoda s tlakáčom a kuratami po strope a celej izbe...vždy si na ňu spomeniem, keď varím v tlakáči obed :D

zhrniem : viac asi ocenia ženy, je to jedna z mojich najmilovanejších knižiek, a vrelo doporučujem !!!

Artep071

Já mám tuto knihu velmi ráda ..a líbí se mi styl psaní Betty M. Četla jsem vše co napsala a bavila jsem se u toho. Doporučuji všechny její knihy.

Blondebookdevil

Oddychová četba, u které se zasníte nad tím, jaký by byl život na farmě, ale i zasmějete, protože hlavní hrdinka si nebere servítky; s humorem a upřímností vám tu iluzi sebere. To je laskavá kniha Vejce a já od Betty MacDonaldové; je sice starší, ale taková, ke které se budete vracet.

Wasylka79

Čekala jsem vážně o trochu vice.Malinko úsměvné některé pasáže z farmy ale tě bych se za břicho popadala to vážně ne.Normalni pohodové čtení neurazí,nenadchne tedy mě.

Kerolka_P.

Kterak vás rodinná moudra mohou přivést až k slepičí farmě, neřkuli na pokraj šílenství :) Opravdu dobrá a vtipná kniha, u které se myslím budou z plna hrdla smát výhradně ženy :)

Peslik

Mám pocit, že jsem četla úplně něco jiného než všichni tu a kolem mě. No, dočetla jsem ji. Možná jsem do této knihy ještě nedorostla :D

Bez dcerky neodejdu
Bez dcerky neodejdu