Pomsta jednooké letkyně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Kroniky hladového města. Prožijte strhující příběh z daleké budoucnosti, ve které se města pohybují pomocí motorů a kol a navzájem se loví! Hester, dívce s dlouhou jizvou přes obličej a s jedním okem, trvalo dlouho, než začala důvěřovat osiřelému mladíkovi Tomovi. V druhém, volném pokračování čtyřdílných Kronik hladových měst projde jejich vztah krutou zkouškou… Když jejich vzducholoď nouzově přistane v kdysi nádherném, nyní ale zpustošeném polárním městečku Anchorage, najdou tu jen hrstku zbídačených obyvatel v čele s mladou markraběnkou Freyou. Nezkušená dívka uvěří báchorkám o ztraceném zeleném kontinentu a vydá se jej s celým svým mobilním městem hledat. Je to však nebezpečná cesta. V patách mají nenasytné město Archangelsk a mezi sebou nečekaného zrádce. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28960/big_pomsta-jednooke-letkyne-UrF-28960.jpg 4.281
Série:

Kroniky hladových měst / Smrteľné stroje 2.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Predator´s Gold, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Pomsta jednooké letkyně

GeRaltzRiVie01
05.08.2021

Už spíše taková pohádka, ale zabavilo. Jediné co mě štvalo, tak byla naivita většiny postav - to, že si to ten spisovatel vše vymyslel muselo být přece všem jasné již od začátku.. Po tom všem co zažili už to přece nejsou děti...

Verča23
06.06.2021

Nebylo to sice nic převratného, ale určitě lepší než film.


Ronnie68
18.04.2021

Druhý díl mě bavil o trochu méně než první ... děj jako takový nebyl zas tak špatný, ale chvílemi trochu zdlouhavý ... ale těším se na další díl ...

MartySchattawa
29.11.2020

2 díl této série mě moc nezaujal, nové postavy byli celkem v pohodě, ale děj byl dost nudný a nebyl vůbec napínavý... Ale zdárně jsem to přečetl, a snad bude další díl lepší.

Fantasysvet
30.08.2019

Pokračovanie Smrteľných strojov, čiže Zlato predátora, je po technickej stránke veľmi emocionálne. Autor sa totiž venoval oveľa viac opisu pocitov postáv, než nečakaným zvratom, komplikovaným vnútro-spoločenským problémom aj dvorným intrigám, čo avšak neznamená, že príbeh je vyslovene zlý, to vôbec nie! Skôr sme mali ako čitatelia možnosť spoznať postavy, a to predovšetkým tie vedľajšie, ktoré veľmi premyslene ťahajú za nitky osudu našich hlavných hrdinov. Oceňujem autorovu originalitu v prípade povahovej rozmanitosti mnohých postáv. Ani jedna z nich nevykazovala charakteristiku odkopírovanú od nejakej inej postavy, ktorá sa v príbehu napríklad iba mihla, či stereotyp, ktorý sa do príbehu vie vniesť, ak sa na jednom mieste ocitne veľmi veľa knižných hrdinov naraz.

B4LU
18.05.2019

Podobně jako předchozí díl je to dobrodružná knížka pro děti, tentokrát zcela nepokrytě, protože děti jsou nyní ve všech vůdčích rolích, které se zde vyskytují (vyjma záporáků, kteří jsou téměř bez výjimky dospělí). Chovají se stále stejně jankovitě a naivně, jako by jim bylo 12 namísto uváděných 18, a to mnohdy včetně Hester, která aspoň v minulém díle většinou stála nohama na zemi. Navíc se zde objevují nějaké náznaky romantiky (ale protože se zúčastnění chovají jak děti na základce, je výsledný dojem spíš negativní).
Je to čtivé, ale rozhodně ne pro mě. Další díl nebudu ani shánět.

luculi
28.04.2019

Pěkné, čtivé, akční (i když méně než jednička). Opět mě to bavilo a četla jsem jednu stránku za druhou. Některé věci se pěkně zkomplikovaly, ale do konce knihy se to stačilo urovnat, což mám ráda, když se to netáhne dalšími x díly :-D Prostě kniha na oddych jako dělaná :-)

Barik05
24.03.2019

Zase skvělé, Tom i Hester jsou skvělí. Určitě doporučuji, je to napínavé, čtivé, akční, zábavné a je tam i nějaká ta romantika ????. Takže to má všechno co by to mělo mít. Všechny hvězdičky.

1