Draci přece nejsou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lovec draků Brock poklusává na své věrné klisně světem a užívá si svého živobytí. Dobře ví, že žádní draci ve skutečnosti neexistují - přišel na to, jak bez jediného máchnutí mečem zabíjet děs v duších ustrašených venkovanů. Na svou další výpravu do vysokých hor s sebou vezme jako sluhu němého chlapce Ansela. Očekává další bezpracný lov bez jediné kapky krve a příjemnou odměnu od vděčných obyvatel. Nelítostné hory však návštěvníkům tentokrát připraví nečekaná překvapení, vůči nimž je neochrání ani zbroj a meč. Kromě třeskutého mrazu, sněhových bouří a hlubokých strží na ně ve výšinách totiž číhá netušené krvelačné nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90575/draci-prece-nejsou-90575.jpg 3.523
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

No such thing as dragons


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Draci přece nejsou

arcs
23. února

Příliš velká očekávání po Smrtelných strojích. Jednoduchoučký lineární příběh, bez jakéhokoli překvapení, který ne a ne se rozběhnout, a pak skončí.

Elulilinka1
28.07.2018

Knihy o dracích mám celkově ráda a i tato knížka mě nezklamala....


Mirka.K
20.06.2018

Kniha sice nenaplnila moje očekávání, ale ani mě úplně nezklamala. Zaujalo mě autorovo neobvyklé vyobrazení draka.
Co mě naopak nepotěšilo byli hrdinové, kteří sice byli celkem věrohodní ale bohužel i nudní, a chybějící silnější závěr. Ona kniha celkově v druhé polovině trochu ztratila dech.
Ale i tak bych si příběh užila, kdyby tam autor tolik necpal neustálé zmínky o křesťanství. Jednak to bylo otravné a pro příběh zbytečné, ale hlavně tím připravil příběh o jeho kouzlo a pocit nadpřirozena.
3,5*

ditul
16.06.2018

Mě se knížka líbila, taková pěkná oddechovka. Je to pro děti, takže jsem nemohla čekat nic drastického.. Ale fandila jsem drakovi a bylo mi docela líto, že se nakonec záznamy o něm nedochovaly..

trudoš
21.11.2017

Dějová osnova dětské knihy Draci přece nejsou na mě celou dobu působila, jako kdyby původním záměrem byla spíš povídka, která nakonec přerostla v krátký román. Jenže ne kvůli rozšoupnuté zápletce, ale spíš pro neochotu autora uzavřít vyprávění nějakou zábavnou pointou. Nebo alespoň pointou.
Příběh dračího lovce, který žije z nevědomosti plebsu a jenž jednoho dne narazí na skutečnou dračí příšeru, má potenciál v kouzelné jednoduchosti. Jenže místo toho, aby Philip Reeve kul železo, brzy zahltí příběh nepodstatnými detaily, ke kterým se pak zpětně ani nevrátí, takže zanechávají dojem něčeho nedořešeného. Nevalný dojem pak podtrhují stroze načrtnuté postavy, jež však s postupujícím dějem zevšední, až prakticky zhasnou.
Přitom se v důsledku jedná o milou parafrázi na slavného King Konga, ovšem okleštěnou o všechny ty emoce a humor, které z příběhu o gigantické gorile dělají tak skvělou pohádku. A bohužel ta holá kostra těch 100 % prostě neutáhne, o to spíš, když tomu tvůrce nijak nepomůže.

Tebby
15.11.2017

Osobně mám radši ty fantasy, kde draci i mluví. Kniha mě nijak nezklamala, ale nebyla pro mě ani nic zázračného. Je to prostě nenáročné odpočinkové čtení.

Elen telemna
08.02.2017

Když jsem přišla do knihovny, hned mě tahle knížka zaujala. I obsah vypadal dobře. Ale po přečtení jsem byla poněkud zklamaná. Děj byl trochu předpovídatelný a ani mě příliš nenadchl styl psaní...
Ale líbila se mi zápletka s tím, že tam byl němý kluk (i když už jsem si od začátky myslela, že na konci začne mluvit)...
No, kdybych musela knížku celkově zhodnotit, tak byla pěkná, ale čekala jsem od toho víc...

vodopad152
05.12.2015

Kniha byla dobrá, ale asi kdybych byla kluk tak by se mi líbila více. Já mám radši příběhy o dracích kteří jsou fajn, ale i tak se mi příběh líbil. Moc hezká byla zápletka s němým klukem.

1