Pekelné vynálezy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

3. kniha série Kroniky hladového města. Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage ve Vinlandu, kde se jim narodila dcera Wren. Wrewn poklidný život na jednom z mála bezpečných míst ve světě pustošeném válkou nudí natolik, že se nechá zlákat vidinou dobrodružství a z Anchorage odjede. Na cestách padne do rukou otrokářů, zjistí, jak se žije v Brightonu ovládaném primátorem Pennyroyalem a jaké to je ocitnout se uprostřed útoku Zelené bouře. Útok vede Stopařka Fangová pátrající po tajuplné Plechové knize, jež má údajně obsahovat kód k sestrojení ničivé zbraně. Podaří se Stopařce knihu získat? Kdo zachrání Wren ze zničeného Brightonu? -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27351/big_pekelne-vynalezy-KqR-27351.jpg 4.247
Série:

Kroniky hladových měst / Smrteľné stroje 3.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Infernal Devices, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Pekelné vynálezy

Ronnie68
20.04.2021

Kniha jsem přečetla ... prakticky se to odehrává o nějaký rok později od druhého dílu a v popředí dění se spíše ocitá Wren [pro ty, co tuto knihu nečetli - se omlouvám = jedná se o dceru Hester a Toma] ... bohužel mě moc dějově nezaujala ... ale rozhodně dám šanci i poslednímu dílu ...

MartySchattawa
11.01.2021

Tak 3 díl této série a líbil se mi nejvíce.
Děj ubíhal jak by měl, a byl hodně napínavý, a hlavně se mi líbí, že ho dokáže otočit (že někdo zemře a vy to nečekáte).
Určitě doporučuji a teď jdu číst další díl.


Metroušek
10.03.2018

Čtenáři, kteří jsou silní ve fyzice, by asi měli k mobilním městům značné výhrady, a ani já si jejich fungování a přesouvání moc dobře nedovedu vysvětlit, ale od teďka budu jenom chválit. Takhle nějak si představuji správnou sérii, ta spielbergovská radost z vyprávění a z pádivé akce je okouzlující. Atmosféra je správně postapokalyptická, nápady si zřejmě berou leccos z předválečných komiksů a sci-fi, což kvituji s povděkem, hrdinové jsou uvěřitelní, a ačkoli nejsem dvanáctiletý kluk s bohatou schopností vizualizace, dokáži se do jeho zážitku velice dobře vžít a užít si celou sérii. Bravo!

burianek
15.02.2017

Souhlasím. Všechny díly této série se mi líbily. Nemůžu se dočkat 4. dílu. Bohužel jsem se nikde nedozvěděl, kdy vyjde, pokud vůbec vyjde!

bookemma
16.12.2013

Nádherná kniha, na konci mě téměř rozbrečela...