Potemnělá pláň

kniha od:

Potemnělá pláň https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430183/bmid_potemnela-plan-1fE-430183.jpg 4.5 37

Kroniky hladových měst / Smrteľné stroje série

< 4. díl

Poslední díl série se odehrává v daleké postapokalyptické budoucnosti, půl roku po Pekelných vynálezech. Wren Natsworthyová cestuje ve vzducholodi Jenny Hanniverová po Ptačích stezkách s otcem Tomem, který stále truchlí po odchodu Wreniny matky Hester. Tomovo staré zranění ho ohrožuje na životě a lékaři mu nedávají mnoho času. Wren je spokojená s mírumilovným kupeckým životem letkyně, jen se jí stýská po Theovi, který se vrátil ke své rodině. Brzy je však zdánlivý klid u konce. Křehký mír mezi Zelenou bouří, antimobilisty a mobilními městy je narušen a mezi znepřátelenými stranami se znovu rozhoří nenávist. Tom a Wren se vracejí zpět do Londýna, o němž se doslechli, že se po útoku Medúzy znovu staví na nohy. Hester se v doprovodu Stopaře Krutihlava mezitím živí jako žoldák. K tomu všemu se objevuje opravená Stopařka Fangová, která má ve své rozpolcené mysli klíč ke strašlivé zbrani. Osudy všech hlavních hrdinů se znovu protnou, než se ukáže, kdo se stane vítězem dlouhých válek, a zda nastane mír.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

A Darkling Plain , 2006


více info...

Komentáře (8)

Komentáře 8 Recenze 0

burianek
burianek
17.04.2023 3 z 5

Nějakou úplnou náhodou jsem si koupil kdysi dávno 1. díl a ten se mi moc líbil. Následovaly výborné 2. a 3. díly a pak 10 let nic. Dokonce jsem si sehnal a začal číst originál v angličtině. Možná právě proto, že jsem očekával něco, co nepřišlo, hodnotím tuto knihu jako nejslabší. Ale i tak děkuju za celou sérii. Škoda, že se film moc nepovedl. Mě se líbil, ale divácký úspěch nepřišel. Na ČSFD 57%.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
02.03.2023 5 z 5

Tak som uzavrela túto sériu, posledné strany som preplakala a teraz to musím stráviť, že už je koniec. Som rada, že som spoznala fantáziu Philipa Reeva, lebo vytvoril naozaj originálne dielo, originálny svet, plný skvelých postáv, ktoré si prešli svojou neraz neľahkou cestou v živote. Záverečná kniha to uzavrela výborne a ja sa plánujem vrátiť do tohto sveta v trilógii, ktorá sa odohráva v čase, keď vznikli prvé pohyblivé mestá. Určite odporúčam túto sériu! AJ


Metroušek
Metroušek
03.11.2022 4 z 5

Pan Reeve dokázal stvořit zajímavý a pestrý postapokalyptický svět plný dobrodružných eskapád. Všechny čtyři díly podle mě stojí za přečtení, pokud v sobě máte klukovskou duši. Velice mě mrzí, že se film nepovedl. Osobně bych to viděl na animovaný nářez, to by asi bylo optimální. Třeba se někdy dočkáme.

AmberTom
AmberTom
30.01.2022 5 z 5

Dávám plný počet hvězd za ten konec. Co se týče celé série, škoda že tento poslední díl vyšel až po letech od třetího dílu na který navazoval. Něco už jsem pozapomněl, ale nechtěl jsem trojku číst znovu. Za několik let si to přečtu celé znovu a už se těším.

Ronnie68
Ronnie68
17.06.2021 4 z 5

Nebyla to špatná kniha ... děj byl docela dobrý a četlo se to celkem dobře ... ale ty první dva díly mě bavily ještě více ...

BetSolo
BetSolo
24.02.2021 5 z 5

Co na to říct, naprosto úchvatné zakončení této úžasné série, kterou bych tady ráda celkově zhodnotila. Miluju tenhle svět s jeho různorodými mobilními městy a stejně tak různorodými obyvateli, letci z impozantních vzducholodí, antimobilisty a radikály toužícími po tom, aby "se svět znovu zazelenal". Líbí se mi, že každý díl má své kouzlo, pestrou škálu umně vykreslených postav, a napínavý a neuvěřitelně čtivý děj. Také mě hned v prvním díle zaujaly ty originální drobnosti, které prostě kouzelně dokreslovaly atmosféru knížek (například po staletích zkomolená slova "ingličtina", "cédíčka" a podobně). Hlavní postavy Toma a Hester jsem si zamilovala hned od prvního dílu a stejně tak tomu bylo i v tomto. Ohledně konce prostě nemám slov. Stejně tak jako předchozí díly mě i tento poslední několikrát rozesmál i rozplakal. Rozhodně se budu k této úžasné sérii ráda vracet.

MartySchattawa
MartySchattawa
22.01.2021 4 z 5

Poslední díl této série. Zaprvé budu hodnotit celkově sérii. Série se mi líbila od začátku do konce, příběh byl vždy vyprávěn s přehledem a byl srozumitelný, ale u tohohle posledního dílu, tak když tam byli dvě akční scény, tak to tam moc nedávalo smysl. Dále postavy, tak byli dobře napsaný, nikdo by tam nebyl jakoby "zbytečný". A jinak můžu určitě, doporučit tuto sérii, pokud máte rádi sci-fi.

Annnulika
Annnulika
09.04.2020 4 z 5

Příběh je stejně čtivý jako ostatní díly. Nejsem úplně cílová skupina a mám už něco načteno, ale byla to milá série. Jen mě už od začátku moc nesedly hlavní postavy Toma a Hester, tak se mi to o to i hůř četlo. Nehledě na to je zajímavá scifi série a v tomto díle se vše rozhodne i vydařeným závěrem ;)

Autorovy další knížky

Philip Reeve
britská, 1966
2005  80%Smrtelné stroje
2009  82%Pekelné vynálezy
2006  81%Pomsta jednooké letkyně
2020  90%Potemnělá pláň
2011  70%Draci přece nejsou

Kniha Potemnělá pláň je v

Přečtených51x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených5x
Knihotéce85x
Chystám se číst47x
Chci si koupit24x
dalších seznamech2x