Potemnělá pláň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Poslední díl série se odehrává v daleké postapokalyptické budoucnosti, půl roku po Pekelných vynálezech. Wren Natsworthyová cestuje ve vzducholodi Jenny Hanniverová po Ptačích stezkách s otcem Tomem, který stále truchlí po odchodu Wreniny matky Hester. Tomovo staré zranění ho ohrožuje na životě a lékaři mu nedávají mnoho času. Wren je spokojená s mírumilovným kupeckým životem letkyně, jen se jí stýská po Theovi, který se vrátil ke své rodině. Brzy je však zdánlivý klid u konce. Křehký mír mezi Zelenou bouří, antimobilisty a mobilními městy je narušen a mezi znepřátelenými stranami se znovu rozhoří nenávist. Tom a Wren se vracejí zpět do Londýna, o němž se doslechli, že se po útoku Medúzy znovu staví na nohy. Hester se v doprovodu Stopaře Krutihlava mezitím živí jako žoldák. K tomu všemu se objevuje opravená Stopařka Fangová, která má ve své rozpolcené mysli klíč ke strašlivé zbrani. Osudy všech hlavních hrdinů se znovu protnou, než se ukáže, kdo se stane vítězem dlouhých válek, a zda nastane mír....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430183/big_potemnela-plan-EB3-430183.jpg 4.626
Série:

Kroniky hladových měst / Smrteľné stroje 4.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

A Darkling Plain, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Potemnělá pláň

AmberTom
30. ledna

Dávám plný počet hvězd za ten konec. Co se týče celé série, škoda že tento poslední díl vyšel až po letech od třetího dílu na který navazoval. Něco už jsem pozapomněl, ale nechtěl jsem trojku číst znovu. Za několik let si to přečtu celé znovu a už se těším.

Ronnie68
17.06.2021

Nebyla to špatná kniha ... děj byl docela dobrý a četlo se to celkem dobře ... ale ty první dva díly mě bavily ještě více ...


BetSolo
24.02.2021

Co na to říct, naprosto úchvatné zakončení této úžasné série, kterou bych tady ráda celkově zhodnotila. Miluju tenhle svět s jeho různorodými mobilními městy a stejně tak různorodými obyvateli, letci z impozantních vzducholodí, antimobilisty a radikály toužícími po tom, aby "se svět znovu zazelenal". Líbí se mi, že každý díl má své kouzlo, pestrou škálu umně vykreslených postav, a napínavý a neuvěřitelně čtivý děj. Také mě hned v prvním díle zaujaly ty originální drobnosti, které prostě kouzelně dokreslovaly atmosféru knížek (například po staletích zkomolená slova "ingličtina", "cédíčka" a podobně). Hlavní postavy Toma a Hester jsem si zamilovala hned od prvního dílu a stejně tak tomu bylo i v tomto. Ohledně konce prostě nemám slov. Stejně tak jako předchozí díly mě i tento poslední několikrát rozesmál i rozplakal. Rozhodně se budu k této úžasné sérii ráda vracet.

MartySchattawa
22.01.2021

Poslední díl této série. Zaprvé budu hodnotit celkově sérii. Série se mi líbila od začátku do konce, příběh byl vždy vyprávěn s přehledem a byl srozumitelný, ale u tohohle posledního dílu, tak když tam byli dvě akční scény, tak to tam moc nedávalo smysl. Dále postavy, tak byli dobře napsaný, nikdo by tam nebyl jakoby "zbytečný". A jinak můžu určitě, doporučit tuto sérii, pokud máte rádi sci-fi.

Annnulika
09.04.2020

Příběh je stejně čtivý jako ostatní díly. Nejsem úplně cílová skupina a mám už něco načteno, ale byla to milá série. Jen mě už od začátku moc nesedly hlavní postavy Toma a Hester, tak se mi to o to i hůř četlo. Nehledě na to je zajímavá scifi série a v tomto díle se vše rozhodne i vydařeným závěrem ;)