Horečka nad ránem

od:

Horečka nad ránem

Švédsko, 1945. Miklós, maďarský básník a novinář, přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen a zvádl i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si však vyslechne krutou diagnózu: podlé lékaře mu zbývá nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše ... celý text

Švédsko, 1945. Miklós, maďarský básník a novinář, přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen a zvádl i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si však vyslechne krutou diagnózu: podlé lékaře mu zbývá nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše dopis všem sto sedmnácti maďarským dívkám a ženám, které pocházejí ze stejného kraje jako on a léčí se po celém Švédsku podobně jako on – s jediným cílem: poznat lásku. Najde se některá, která mu odpoví? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318383/horecka-nad-ranem-dE8-318383.jpg 3.734
Originální název:

Hajnali láz (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Jana283
03. července

Nádherný příběh o nezlomné vůli, naději a lásce. Od první chvíle sice víme, že hlavní hrdina zvítězí nad nepřízní osudu, byrokracií a především nad smrtelnou nemocí (protože jinak by přece knihu nemohl napsat jeho syn), přesto sledujeme s napětím jeho osud, věříme v křehkost rodící se lásky a doufáme, že bude-li to někdy třeba, najdeme v sobě také tolik naděje a odvahy. Silná a velmi potřebná kniha!

ElizabethK
02. června

Jedná se o velmi milý poetický příběh. Příběh je proložen úryvky z dopisů a samotná skutečnost, že se jedná o příběh inspirovaný skutečností, je pro mě velmi důležitá a přispěla k mé spokojenosti s knihou. Kladně hodnotím i grafické zpracování knihy - útlá knížečka vhodná na cestování, je vidět, že se velikostí písma snažili ušetřit místo, takže kniha není nijak objemná, přesto je v ní napsáno poměrně hodně.

lumiluvi
31. května

Krásný příběh, pohltil mne, i když byly některé krátké úseky nezajímavé, nenudila jsem se, ráda si přečtu znovu, je to jedna z hodnotnějších knih...♥

kalinka99
28. dubna

Krásný a dojemný příběh ze života po válce.

pastelka53
19. března

Nenadchlo, ale také nenudilo. Víckrát se do čtení toho kousku asi nepustím.

ssyyllvvaa
18. března

Hluboce lidský příběh, který není jen autorovou fantazií, ale zčásti i literaturou faktu díky citacím z dopisů napsaných jeho rodiči po osvobození z koncentračních táborů, kdy se oba léčili ve Švédsku a hledali si cestu do nového normálního života. Odhodlání, se kterým se autorův otec rozhodne bojovat s prognózou posledního půl roku života a rozhodne se seznámit s některou z krajanek a najít si tak partnerku, skutečně se zamiluje se a za svou láskou pak jde přes všechny překážky, kladené mu okolím, je obdivuhodné a dojemné.

Odehnalka
19. února

I mě příběh okouzlil, krásný, lidský a dojemný. Díky svému formátu je kniha skvělá na cestování, a díky stylu psaní se kniha četla sama.

bookcase
06. února

Mně se to líbilo. Příjemný komorní příběh neobvyklé lásky.

DariDerek
02. února

Nebylo to špatné, ale já od knihy čekala něco víc. Pořád mě při čtení něco rušilo, neuměla jsem se pořádně začíst. Chyběla mi tam "hloubka" nebo jak to mám nazvat. Ale na druhou stranu, jsem ráda, že někteří lidé po válce měli to, po čem toužili. :-) Aspoň v tomto příběhu.
Každopádně, recenze bude zveřejněna na portále www.Chrudimka.cz

sporran
14. ledna

Kniha mě neoslovila tak, jak jsem od ní čekala. Zajímavý obal a název. Příběh se příliš nerozvinul. Pořád se to točilo kolem nemoci a .... Hlavní hrdina byl zvláštní. Celé je to taková divná poválečná romantika.

DiLay
01. ledna

Příběh to byl pěkný ale napsané to bylo docela chaoticky. Někdy jsem se u knihy i nudila :/

hats
06.11.2016

Krásny príbeh. Ľudský, žiadna červená knižnica... Škoda, že už je koniec... Ešte by som prijala pár stránok navyše...