GeRaltzRiVie01 GeRaltzRiVie01 komentáře u knih

Pozoruhodně bystrá stvoření Pozoruhodně bystrá stvoření Shelby Van Pelt

Milá, nenáročná kniha bez záporných postav. Jen Cameron občas otravný.

21.01.2024 4 z 5

Musel jsem se smát jeho velkohubým prohlášením typu "mam ty nejkrásnější rodiče na světě, jsem velká hvězda, moje role Chandlera změnila celý svět, mam milióny a dostanu každou ženskou". Ve skutečnosti se jedná o herce max jedné role a ani v tom seriálu nebyl nejvýraznější. Jeho jedinými přáteli byli asi největší nerdi tehdejšího Hollywoodu. Ženy ho nikdy nechtěli (šlapky, které si koupil nebo opil na baru se nepočítají). Dokonce i jeho životopis je z 90% na téma drog a alkoholu, což v branži bere úplně každý a všichni to buď zvládají nebo o tom nemají potřebu psát. Za mě NEZAJÍMAVÝ člověk, který si o sobě moc myslí. Člověk, který jednou letěl sám letadlem a měl z toho doživotní trauma....

06.01.2024 2 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Autor vyslechl čtenáře a více zapojil Garciu a kapitánku do vyšetřování. Už působí rozumněji a nespoléhají ve všem pouze na Hunterovi. To je plus. Minusem je tentokrát pachatel, který je hodně slabý. Hlavně motiv dost pokulhává.

27.12.2023 3 z 5

Závislé vztahy Závislé vztahy Heinz-Peter Röhr

Určitě se jedná o něco, co v nějaké formě zažil každý. Kniha krásně popisuje běžné "ne úplně" zdravé sociální vazby, kterým se ale ne vždy dá vyvarovat. V podstatě pokud člověk není pořád dokonale šťastný a něco mu chybí, tak už to ovlivňuje jeho chování a dostavuje se negativní vliv na ostatní.

18.12.2023 5 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Soubor základních principů, které budou platit vždy. Pokud má někdo selský rozum, tak toto připomenutí v běžném životě potřebovat nebude, ať už se jedná o jakoukoliv situaci

18.12.2023 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Oproti předchozím svědectvím se zde zpovídá vysoce postavená osoba, která měla přímý vliv na ty méně šťastné, aniž by si to kolikrát vůbec uvědomovala. Je zajímavé sledovat její nedobrovolný střet s realitou a následnou vinou. A přestože působí Severka jako dokonalý prototyp věrné soudružky (a to i povahou), tak se nemusí jednat o špatného člověka

18.12.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Četlo se to hezky. Skoro jako scénář k akčnímu filmu. Já osobně jsem tedy na tom atentátu nikdy nic hrdinského neviděl, ale jestli to bylo potřeba, abychom dokázali spojencům náš vzdor a zajistili si tak budoucnost, tak to asi beru.

16.12.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Popis prostředí, řeč i vztahy autentické, ale tolik nenadchlo/nezabavilo.

27.11.2023 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová dokonalost. Za mě i lepší než farma

27.11.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová dokonalost

27.11.2023 5 z 5

Ačkoliv mě postava Nombeko byla sympatičtější než Alan z předchozí knihy, tak celkově se za mě jedná o slabší počin.

Přesto pořád skvělé

27.11.2023 4 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Stále horší a horší.. Dexter už je jen parodie sama sebe. Polidštit ho, asi znamená z něj udělat naprostého břídila a tupce, což ještě v kombinaci s tím, jak často zmiňuje svou nadřazenou mysl, vyznívá fakt trapně.

08.11.2023 2 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Dexter se po celou dobu chová jako hlupák amatér a omluva, že "jindy jeho geniální mozek momentálně nefunguje" opravdu nestačí.. Za celou dobu neudělá nic alespoň průměrné inteligentního. Štěstí tedy, že dostává vše jak na stříbrném podnose.

25.10.2023 3 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Nakonec ten finálový souboj nebyl až tak těžký, přesto skvělá kniha.

18.10.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Když je vaše retardovaná sestra chytřejší než vy..

14.10.2023 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Joza je prostý, ale skvělý chlap. Udělala dobře.

14.10.2023 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Líbila se mi postava Broma a nápad, že se drak dorozumívá s jezdcem pomocí myšlenek (to je o dost lepší než ti divní mluvící draci..).

A to je tak všechno

14.10.2023 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Samotná kniha je skvělá, ale teď když už vím, co profese gejši opravdu znamená a obnáší, tak jsem trochu zklamaný. Není to nic vznešeného ani fascinujícího - podstatě jen doplněk ke stolu, aby řeč nestála. A tolik humbuku kolem toho

14.10.2023 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Možná až moc zjednodušené. Ačkoliv je Bruno zřejmě neobyčejně naivní, tak přece jen během toho roku přátelství na nějaká nepříjemná témata narazit museli a něco mu dojít muselo. Také jsem nepochopil proč se tak dlouho odkládalo vyslovení slova žid.

14.08.2023 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

TOP! Jsem tak rád , že jsem se k tomu konečně dostal a hlavně, že jsem doposud neviděl film! Hlavními klady zde je psychologie postav, jejich vývoj a neuvěřitelně napínavé finále, ale i všechny ostatní aspekty fungují. Hlavně postava otce je skvělá - ten by se jednou zbláznil i bez pomoci hotelu, tam byl ten rozpor v osobnosti dokonalý.

11.08.2023 5 z 5