Metro 2035

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí. Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch – jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší… Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255853/metro-2035-y9o-255853.jpg 4802
Série

Metro 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Метро 2035, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (187)

Kniha Metro 2035

Přidat komentář
R47
19. ledna

Vrací se známé postavy, ale obě předchozí knížky staví na hlavu. Arťom se zase zachrání vždycky na poslední chvíli, ale na rozdíl od prvního dílu, kde se s tím mesiášstvím záměrně pracovalo, to tady působí už strašně uměle.

Selve
28.12.2020

O trochu lépe psané, než prostřední díl, avšak na Metro 2033 to stále nemá. Holt první díl byl ze všech alespoň pro mě nejzajímavější. Nicméně příběh dává větší smysl , než předešlý díl , prostředí lépe popsané a přijde mi, že i postavy jsou zde lépe vyobrazeny. Tuto knihu mohu s klidným svědomím doporučit ;) .


Zvelebilova
14.11.2020

Třetí díl mě také zklamal (ale ne tak, jako druhý). Arťomovy sny a mystika se vytratila, místo toho se zase vysvětlilo mnohé, co jsem tušila už u prvního dílu. Jenom mi přišel charakter hlavního hrdiny naprosto jiný, jeho motivace úplně zcestná a sám byl docela protivný. Prostě už to nebyl vykulený klučina, který objevuje svět, ale arogantní blbec, který si myslí, že ho nic nemůže zabít. Úplně to ztratilo kouzlo. Sašu bych úplně poslala někam, Homér byl nudný už ve dvojce a jediná sympatická postava byla Aňa, chudák holka.

stanislav0373
06.11.2020

Poslední díl trilogie o Moskevském metru, jediném místě na Zemi, kde se se po Válce zachoval život...

popravdě řečeno, jsem z toho trošku smutný. Vyžíval jsem se v tajemstvích a ponuré náladě prvního dílu, poeticky rozkvetl v díle druhém a došel vysvětlení všeho v díle třetím...
Kdyby celá trilogie pokračovala v duchu prvního dílu, byl bych asi spokojenější. Teď mě Arťom občas štval, ufňukánek jeden heroickej :-) Ale i tak hodnotím kladně...

GerhartRoth
25.10.2020

Výborná kniha se vším co jsem od dalšího dílu Metra očekával. Lehká filozofie, skvěle zvládnuté akční a dramatické části a samozřejmě výborně vykreslené postavy.

Asi není moc co dodat. Prostě další Metro, které by si každý fanoušek Postapo zasazení měl přečíst.

Ruzaaa
12.10.2020

Z trilogie se jedná o nejlepší díl, což ale rozhodně neznamená, že by se jednalo o něco více než průměrnou knihu. Téma více než zajímavé, s velkým potenciálem, který se ale nepodařilo využít. Umím si představit, kdyby se šlo více do hloubky např. z hlediska psychologie lidí žijících v metru nebo v umění manipulace s obyčejným člověkem. Knihy jdu obratem vložit na bazar... :)

jiri4861
06.08.2020

Knihu jsem nedočetl.

pismenkovyJoe
03.08.2020

Krásný závěr trilogie, líbí se mi kam Glukhovsky během metra dospěl. Z toho co se v podzemí dělo v posledním díle mě mrazilo mnohem víc než z démonů v tom prvním, ti jsou alespoň jen výplod fantazie. Provázání s prvním a druhým dílem se docela povedlo, rozhodně sem čekal slabší knížku. Čistě za poslední díl bych dal 4*, ale za slušnou trilogii a hluboký respekt k autorovi dávám poslednímu dílu hvězd 5.

1 ...