Metro 2035

Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí. Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch – jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší… Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255853/big_metro-2035-y9o-255853.jpg 4895

Metro 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Метро 2035 (Metro 2035), 2015

Kniha Metro 2035

VeruMalfoy

Přijde mi, že tento poslední díl ztratil mystický náboj, což je škoda. A právě tím tajemnem a trošku i hororovým nádechem si mě knihy získaly. Ovšem zase zde bylo krásné uzavření série a nádherné vysvětlení zápletky. Dávalo smysl. Opět nechyběla ani romantická linka, což mě potěšilo. Série má takový hořkosladký konec, což se mi také líbilo, protože nebyl naštěstí úplně pohádkový.

Jellus
29.12.2021

Tezka traga. Autor ma skvele napady, ale po spisovatelske strance mu chybi jeste um. Spatne knihy se nemaji docitat, ale ja jsem spatny ctenar a musim i ty spatne dokoncit...

jan0223
25.12.2021

Pro mě nejhorší kniha z celé trilogie. Největší zklamání. Veškeré tajemno se vytratilo, nestvůry, temnota, tajemství vše se vytratilo a zůstal pouze mocenský a politický boj. Jsou pasáže kde to začne nabírat obrátky a čtenáře to vtáhne, ale najednou jako kdyby se kolo zastavilo a celé to spadne do obyčejné šedi a nudy. Knihu mám pouze pro kompletaci trilogie, ale už se jí nějak neodvažuji otevřít. Škoda dalo se z toho vyždímat hodně, místo toho to celé vzniklo z hodně rychle jedoucího vlaku, zřejmě proto aby se kulo železo dokud bylo žhavé.

berry1009
17.12.2021

Poslední Metro je za mě bohužel jedno z největších knižních zklamání vůbec. Veškerá atmosféra předchozích knih se vytratila. Procházení metrem je najednou naprosto bezstarostná nuda, nikde nic tajemného nečíhá, pouze lidé. Mapka na konci knihy, která ukazuje kde je jaké nebezpečí, neplatí! Tam, kde v předchozích dílech působily tajemné síly, najednou nic není. Nikdo neví proč. A přestože z hlediska zvratů se v tomto díle neustále něco děje, vlastně se nic neděje. Kouzlo minulých dílů je zkrátka pryč a poslední kniha je spíše politickou agitkou. To může být zajímavé, ale ne v této sérii, která byla spíše o atmosféře, přežití, nestvůrách a podobném.

hnilda3
21.09.2021

Vůbec mě to nebavilo... Mám pocit, že se vlastně v celé té knize nic moc nestalo, docela mě to zklamalo.

Mooneylan
01.09.2021

(+ SPOILER) Závěr postapokalyptické trilogie Metro dává rozuzlení, na které tak dlouho čekáme. I když jsem po doposlouchání audio knihy zůstala zírat do prázdna (a prázdno jsem měla i v hlavě), postupně to pusto nahradil zmar, opuštěnost ale taky naděje na lepší zítřky. Celá kniha byla skvěle namluvená, příběh byl přesně to, co jsem od Metra a jejích obyvatel čekala. Ale teď nutně potřebuju vědět, co se stalo s Arťomem a jak to dopadlo s lidmi v Metru. Chci pokračování, chci vědět víc! Chci zpátky do Metra!

Bishamonten
11.08.2021

Posledné Metro je ako jazda na horskej dráhe. Zaujímavé pasáže strieda vata - najmä vo forme absurdných dialógov. Stále tu máme hutnú atmosféru z pôvodných dielov, no z Arťoma sa stal idiot s mesiášskym komplexom, ktorého máte chuť každú chvíľu prefackať.

F22Falcon
11.08.2021

(+ SPOILER) Zklamání. První polovina knihy, dejme tomu, když se děj ale konečně začne vyvíjet zajímavě, tím myslím dění na povrchu, čtenář zjistí, že je to jen na chvíli. Pak se Arťom vrátí do metra a od této chvíle je děj jen „všechny chci zachránit, ale nikdo mi nevěří“… Všechny vedlejší postavy, Arťomovi přátelé, během pár stránek přestoupí na „temnou stranu“. Konec je příkladné popsání dementnosti zaslepených lidí. Radši budeme žrát hovna v špíně než tomu klukovi zkusit věřit. Jsem rád, že je Metro za mnou, i když z první knížky jsem byl víc než nadšen.