Metro 2035

Třetí světová válka smazala lidstvo z tváře Země. Planeta osiřela. Velkoměsta byla obrácena v prach a popel. Železnice rezivějí. Družice se osaměle potácejí na oběžné dráze. Rozhlas na všech vysílacích frekvencích mlčí. Přežili jen ti, kteří poté, co se rozezněly poplašné sirény, stačili doběhnout ke vchodům do moskevského metra. Tady, v hloubce několika desítek metrů, na stanicích a v tunelech, se lidé snaží přečkat konec světa. Vytvořili si zde svůj mikrokosmos místo původního makrokosmu. Ze všech sil se upínají k životu a odmítají se vzdát. Sní o tom, že se vrátí na povrch – jednou, až pomine radioaktivní záření způsobené svrženými jadernými bombami. A nevzdávají se naděje, že najdou další přeživší… Metro 2035 završuje příběh Arťoma z první knihy kultovní trilogie. Na tuto knihu miliony čtenářů čekaly řadu let a zahraniční nakladatelé zakoupili práva na překlad dávno předtím, než byl román dokončen....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/255853/metro-2035-y9o-255853.jpg 4.1656

Metro (3.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Метро 2035 (2015)

Kniha Metro 2035

Laf

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Hrozně špatně se mi četla, mnohdy mne ani nebavila a někdy to bylo příliš natahované. Štvalo mne, že cokoli Arťom udělal, nevedlo k lepšímu konci, ale spíše k jeho záhubě a záhubě jeho přátel.

switch.man

Zajímalo by mne, do jaké míry je to "jen postapo z moskevského metra" a do jaké míry je to obraz ruské politiky a vedení země současnosti. Možná tam vidím něco, co tam ani není, ale měl jsem z toho ten pocit.

Wolf012

Z prvu jsem byl skeptický, a po přečtení prvních 50 stran jsem myslel, že se budu s knihou trápit, ale najednou jsem Si uvědomil, že se nemůžu od knihy odtrhnout. Ano metro 2035 se zaobírá životem metra a jeho politikou zadní démoni a zrůdy, ale za totu jsou ty lidské.

cl3rick

Po velice nepovedené dvojce se série Metro vrátila ve výborné formě. Řekl bych, že kvalitativně třetí díl předčil první díl a to svou syrovostí a naštěstí absenci fantasmagorických jevů. K naprosté spokojenosti mi chyběl pouze lepší konec. P.S. Tahle série si přímo říká o seriálové zpracování.

CharlesWard
17. srpnaodpad!

Nejhorší Metro ever!

Gaudericus

Není to tak dobré jako první díl, ale výrazně lepší než druhý. Chybující, naivní, otravný až fanatický Arťom se staví po bok dona Quijota. Jen těch zvěrstev a lidské krutosti na mě bylo chvílemi už moc. Konec předvídatelný, ale takhle to mělo prostě skončit už od začátku :-).

Jidlos

Jsem velice spokojený, že autor to nakonec dokázal dovysvětlit určité věci. Ale za co davám jen 4 hvězdy je, že Arťom začal myslet jak člověk s 20 IQ je to škoda. Ale konec se mi zalíbil. :)

Snow2

Oh bože, to bylo utrpení. Neříkám že je zde všechno špatně, ale Arťom s fanatickým zápalem opakující co deset stránek ty stejné chyby, neschopen přijít na to že takhle to asi nepůjde, mi lezl na nervy víc než cokoli jiného, s čím jsem poslední dobou přišel do styku. Dvě hvězdy dávám za to že je zde stále vcelku slušná ideologická kostra na kterou je příběh namotán a samotnou atmosféru knihy. (A taky protože mám svět metra vyloženě rád, ať už se mluví o hrách nebo o předešlých dvou knihách, ale o tom radši pssst....)