Evkaha Evkaha komentáře u knih

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Horor? No nejvíc mě děsila obálka knihy. Tak nějak se čtenář nedozví co se vlastně stalo, příšery nejsou nijak originální (proto z nich už nejde strach), hrdinové jsou taky nějak zázrační... Dávám 2,5* jen za to, že se to přeze všechno čte celkem dobře, svižně a nemusí se u toho moc přemýšlet. Dalšímu dílu dám šanci.

05.03.2024 3 z 5

Co si pamatuju, ve škole jsme došli k tématu 2. světové války někdy v polovině devítky (2004/2005) a rozebíraly se různé bitvy v Evropě a na Česko už nezbyl čas (byly důležitější věci než řešit dějepis) natož řešit události, které se staly tady ve Slezsku. To vše zjišťujeme až pomocí podobných knih, návštěv muzeí, televizních dokumentů apod. Na události v Životicích jsem narazila až s Karin Lednickou, co zmínila v knize Šikmý kostel (zase tak moc téma války nevyhledávám), takže bylo jasné že musím doplnit sbírku i o Životice. Mrazí z toho co bylo napsáno a asi i víc z toho co nebylo a pracuje zde jen moje fantazie. Pro mě lepší zdroj informací než stroze napsané učebnice a jiné brožury literatury faktu.

03.03.2024

Kolotoč přání Kolotoč přání Nora Roberts

Třetí díl už ničím nepřekvapil, jako dva předchozí pohodově plynul. Nebylo tam moc akce, ale líbil se mi přátelský hotelový duch :-)

02.03.2024 3 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Nora Roberts

Po prvním díle ze série mi bylo jasné, že tahle kniha bude hodně podobná. Rozdíl akorát v povaze dalších dvou hrdinů. I tak se pustím do třetího - jsem zvědavá jak to dopadne s hotelovým duchem :⁠-⁠)

29.02.2024 3 z 5

Závrať všedních dnů Závrať všedních dnů Nora Roberts

Název knihy odpovídá obsahu - všední. Možná patří k těm slabším od Nory, ale v mém rozpoložení momentálně ideální, takže než se vrhnu na něco jiného, dočtu si sérii :⁠-⁠).

28.02.2024 3 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Nejsem žádný odborník, jen obyčejný čtenář, takže za mě dobře promyšlený příběh. Dost akční, aby to bylo čtení jen na dva večery. Ze začátku na pár stránkách najednou hodně postav, ale nestalo se z toho nepřehledné zamotané klubko, jen to pěkně nabudilo fantazii, kdo za to všechno vlastně může. Romantická linka nesmí chybět, i když někdy nechápu to náhle splanutí, nejspíš hraje velkou roli adrenalin než nějaká láska na první pohled :-D

26.02.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

A mě se ten příběh líbil. Ano, jsou všechny hodně podobné, ale to jsou i knihy jiných autorů. Ideální proložit jiným žánrem. Na blbou náladu, deštivé a větrné dny naprosto ideální. Těším se až narazím na další knihy ;-)

24.02.2024 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Není špatná, ale prostě to není ono. Kdybych četla tuto knihu autorky jako první, tak by mě určitě konec překvapil, ale takhle už to bylo jasné celkem brzo. Další podobné čtení musím proložit zase jiným žánrem :-)

18.02.2024 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Za mě o něco lepší než "Její konec", zatím jsem nic jiného od autorky nečetla. Poměrně brzo jsem měla správné podezření ohledně vraha i když se pořád pletly další osoby do děje. Jak bylo řečeno u jiných komentářů, pořád dokola to stejné, ale je to napsáno tak, že těch 300 stránek ani nepostřehnete a je konec.

11.02.2024 3 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Čím dál víc přitažené za vlasy, ale pořád chci vědět co bude dál ;-)

09.02.2024 3 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Na původní tři díly p. Larssona to nemá, ale myslím, že se toho pan Lagercrantz zhostil se ctí. Aspoň má Milénium nějaký konec a díky za něj.

06.02.2024 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Opět splněn účel pohodové, oddychové četby.

02.02.2024 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Taková třešnička na dortu ze světa Harryho Pottera ;-)

31.01.2024 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Netřeba moc rozebírat, skvělé zakončení série. Pro mě je to od roku 1999 do dnes prostě TOP1 a budu se vracet pořád. Samozřejmě, že si časem člověk uvědomí, že je to jaksi neúplné, něco tomu chybí, ale to už je dávno jedno a zde dávno odpuštěno. Jsem ráda, že při opětovném čtení mám stále svou vizi Bradavic a filmová verze zapříčinila pouze to, že Snape, McGonagallová a Hagrid dostali tváře herců. Což mi ani v jednom případě nevadí. Takže za rok/dva zase nashledanou :-*

31.01.2024 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Možná se mi to zdá, ale přišla mi zatím nejvíc brutální. Podobný konec jsem tak nějak očekávala už od poloviny knihy akorát bez toho únosu teda. Z předchozího dílu to vypadalo, že si i Erika užije v soukromém životě chvilky štěstí, ale tady to zase tak trochu zapadlo, tak snad se také dočká, určitě si to zaslouží a neskončí s láhví v ruce, jak to ve většině kriminálek, nevím proč, bývá. ;-)

25.01.2024 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Erika je mi čím dál víc sympatičtější a doufám, že v dalším díle si to zase nepo... Tenhle díl byl fajn, ale asi jsem už toho přečetla hodně, protože mi tam prostě něco chybí.

19.01.2024 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Moje první setkání s autorkou a dobrý. Určitě není poslední, ale něco mi v příběhu prostě chybělo. Konec super, překvapil.

17.01.2024 3 z 5

Já se bavila. Na delší čekání v autě než babička skončila kontrolu u lékaře úplně ideální.

15.01.2024 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Stručné, výstižné, emotivní.

13.01.2024 5 z 5

Na jménu nezáleží Na jménu nezáleží Nora Roberts

Autorka nezklamala, pohodová kniha se super zápletkou co se četla skoro sama.

11.01.2024 5 z 5