Evkaha Evkaha komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jak děj knihy člověka vtáhne dovnitř a vypustí ho až na konci. Silný a smutný příběh. Po přečtení něčeho takového si vždycky víc vážím toho co mám.

02.01.2024 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Jako vážně? Zvrácená blbina a mě se to líbí? Jo, prostě i druhý díl mě bavil a teď jsem akorát naštvaná, že jsem si v knihovně půjčila pouze první dva, tak doufám že zbytek tam na mě bude čekat:-)

31.12.2023 3 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Není to žádná hitparáda, ale mě to bavilo a jdu na další díl.

29.12.2023 3 z 5

Skleněný ostrov Skleněný ostrov Nora Roberts

Autorka nezklamala. Sice předvídatelné, ale fajn. Možná by ten konec mohl být víc akčnější.

27.12.2023 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Přečíst to byla opravdu výzva, nakonec jsem se přeci jen pořádně začetla a byla jsem zvědavá jak to všechno bylo. Je dost podobných příběhů i z bližší doby, ale tenhle je asi nejznámější.

19.12.2023 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Skvělá zápletka a jako vždy svižné čtení.

06.12.2023 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pro mě pohodová oddechovka. U téhle jsem se asi zasmála nejvíc z dosud přečtených knih p. Hartla.

27.11.2023 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

První díl jsem četla někdy v lednu a po pravdě si neumím vzpomenout jak to vůbec bylo - prostě spousta přečtených knih. Nejspíš to dopadne stejně i s touto knihou, ale i tak byla čtivá a plná napětí. Rozhodně se zlepšil dojem z vyšetřovatelky Eriky.

15.11.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě pohodová rychlovka, prostě příběh z běžného života. Možná je to jednoduchá kniha, ale nejspíš to právě potřebuju, takže 4*

13.11.2023 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Nebylo to špatné, ale za mě asi pořád lepší Zimní lidé. Je fajn, že to není takový brutální horor, ale spíš pohádka a tím pádem se fajn a rychle čte.

06.11.2023 3 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Nevím proč, ale moc jsem od knihy neočekávala a v knihovně po ní sáhla spíš náhodou. Byla jsem opravdu mile překvapená. Dobře se četlo, nedalo se skoro ani odtrhnout a příběh ze života.

29.10.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Reálný pohled na práci kriminálky. Viděla jsem několik dílů 1. oddělení a devadesátky mě zatím minuly... No budu to muset napravit. Co se týče pana Moravce, budu doufat, že se mi do rukou dostanou i další rozhovory.

25.10.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Správná oddechovka po náročném týdnu. Kniha se dobře četla a měla hezký a milý příběh. Dost mě pobavil knižní klub - moje babička (82 let) je na tom podobně, akorát tedy není na takové extrémy:-D

17.10.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první přečtená kniha autorky a určitě né poslední. Musela jsem si ze začátku zvyknout na její styl psaní, ale to asi jen proto, že jsem četla delší dobu jen po kapitolách. Příběh rodiny se mi líbil i když mi místy bylo smutno a líto některých postav.

10.10.2023 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Váhala jsem, kterou verzi si mám půjčit, jestli tu na díly nebo rovnou celou - no ještě že jsem to vzala napůl, tak můžu s čistým svědomím začít něco jiného. Za mě zatím nejslabší díl, neuměla jsem se překousat začátkem - jako jeden den na tolika stránkách - střed se nějak rozproudil, aby se to na konci vrátilo zase do toho nudnějšího rozpoložení. Jinak se to překvapivě číst dá, akorát si dám zase menší odstup.

30.09.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jako první jsem viděla film, který byl mimochodem dost dobrý. Bylo tím ovlivněno čtení knihy, protože jsem měla před sebou tváře herců a představivost kopírovala film. Připadalo mi, že u filmového zpracování jsem se víc zasmála, přesto knihu hodnotím 5/5 a určitě se pustím i do dalších autorových knih. Jsem ráda, že se najdou současní autoři, kteří mě nutí dát české tvorbě šanci a jsem většinou mile překvapená. Pan Hartl se dostal ne přední příčky mého žebříčku a doufám že se tam udrží i dalšími knihami ;)

28.09.2023 5 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Přesně to pravé po únavném dni. Je to předvídatelné jako u každé knihy tohoto žánru, ale svůj účel, odreagování se, plní.

18.09.2023 4 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Trošku větší krvák, nechybí milostná zápletka. Zvláštnost této knihy je hluchá hlavní hrdinka.

14.09.2023 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jedna srdcovka a jedna z mála knih, ke kterým se vracím a týkají se válečné doby

03.09.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Z knihy mám rozporuplné pocity a kdyby se mi nehodila do výzvy, tak je někde v koutě knihovny mezi nepřečtenými minimálně do doby, než by vyšel další díl. Prvních cca 100 stránek, bylo pro mě trápení, ale pak se to rozjelo. Příběh dostal nějaký směr a fantazie pracovala na plné obrátky. Líbily se mi hlavní postavy, jak se poznávaly a testovaly co kdo vydrží, skvělá představa jejich tvrze a celého lesa...

28.08.2023 4 z 5