Evkaha Online Evkaha komentáře u knih

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Když už první díl byl na jedno odpoledne/ večer, dala jsem k ten druhý :-). Opět fajn oddychovka.

02.06.2024 3 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Pěkná, svižná oddychovka.

31.05.2024 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Myslela jsem že Darcy mě už nemůže ničím překvapit a hle, tady dost příjemně. Tahle kniha se mi zatím líbila nejvíc. Je situována do viktoriánské Anglie. Nijak extra horor to není, ale je napínavý a fajn se četl.

30.05.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Ukázka jak to všechno mohlo být a naštěstí se tak nestalo. Měli by jsme si vážit toho co máme.

27.05.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Kniha nezklamala, opět jsem sbírala chutě, chci jet do Japonska ...

25.05.2024 4 z 5

Vyrovnaný účet Vyrovnaný účet Dick Francis (p)

Dostihům nijak zvlášť nerozumím, proto se tam pro mě našlo pár nudných odstavců, ale příběh byl fajn.

22.05.2024 4 z 5

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Nejsem si vědomá toho, že bych někdy četla knihu Dicka Francise, takže tuhle beru jako první. Je fajn sáhnout zase po jiném autorovi a děkuji známému za doporučení, určitě nebyla poslední.
Vtáhne do děje a má zajímavě prostředí. Možná těch postav se tam motá trošku víc, na celkovém dojmu to nic nemění.
Je fajn vrátit se v knize do časů, kde "mobil" měli jen opravdu vyvolení, nebyl na každém kroku a člověk musel spoléhat víc na své vlastní schopnosti :-).

16.05.2024 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Není to moje první kniha autorky, takže ničím nepřekvapila. Čte se dobře a rychle, čekala jsem podobný konec, ale ten úplný závěr tam být nemusel.

05.05.2024 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako všechny autorčiny knihy vtáhne do děje a čte se jedním dechem. Pěkný příběh, ale smutný. Určitě by na konci nebyla na škodu ještě jedna kapitola.

27.04.2024 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Pohodové, svižné, emotivní.

24.04.2024 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Musím uznat, že kniha je čtivá - vtáhne do děje a pustí na konci. Velké plus je nevědomost čtenáře, kdo je pachatel a celkové ukončení příběhu. Možná by neuškodilo propracovat prostředí kolem a přidat pár stránek, ať se promísí to neustále opakování co už víme a nevíme.

20.04.2024 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Jo, přečetla jsem si ráda sérii po nějakých deseti letech. Akorát dneska už u mě nemá tak vysoké hodnocení jako předtím. Příběh to má, vzrůšo taky, ale už mě to neodradilo od přeskakování některých stránek, hlavně ze začátku.

16.04.2024 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po opětovném přečtení (bude to těch 10 let) mi znova druhý díl přijde rozhodně lepší než první. Postavy se "uklidní" a vycházejí na povrch tajemství. Hurá na trojku, ta byla nejlepší ;)

09.04.2024 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když jsem tuhle knihu četla poprvé ( cca před 12 lety), bylo by mé hodnocení 5*. Tehdy jsem měla na knihu pořadník v mezi kámoškama, v práci... a taky z ní mám teď lehčí salátek. Teď už to bohužel ten vau efekt znova neudělalo. Nezoufám ale, protože další díly jsou mnohem lepší a originalita příběhu se taky nezapře.

05.04.2024 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Dávám 5* z důvodu, že jsem pro změnu narazila na jiný pohled žánru a není to na stejné brdo jako ostatní kriminální thriller. Sice to je místy přitaženo za vlasy a konec úplně, ale to nebrání knize vtáhnout čtenáře do děje, tak aby to přečetl jedním dechem. Svižné, napínavé čtení. Když narazím na další díly, určitě si je přečtu i s vědomím, že už z nich nejspíš nebudu tak nadšená jako z toho prvního.

02.04.2024 5 z 5

Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Josef Lowag

Ve Vrbně a okolí jsme loni strávil půlku léta u dědy na chatce, tak jsem si říkala, co asi budu číst do výzvy. Pak jsem našla ještě v krabici nevybalenou tuhle knihu a hurá výzva splněna. Kniha je skvělá, prostě mám ráda pověsti, ale nešlo mi jí číst v kuse, vždy tak jednu-dvě denně. Už se těším na Praděda:)

31.03.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tak a teď chci do Švýcarska. Pro mě zatím nejlepší kniha ze série. Uchvacující popis zasněžených hor, čokolády sýrů a jiných švýcarských dobrot. Romantika sice moc romantická, ale nevadilo mi to.

30.03.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Pohodové a milé čtení :-)

28.03.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Určitě lepší než předchozí díl. Tenhle sice o dost brutální, ale tak nějak vtáhl do děje hned. Nechápu sice proč to odskákal Vincent, co se děje s Leou, proč se zase v posledních větách knihy vrací Hirtmann? No určitě si na další díl počkám - co jiného mi zbyde že :-D

25.03.2024 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Darcy má ten dar upoutat člověka u knihy a pustit až na konci. Na druhou stranu jich má už tolik, že nijak zvlášť nepřekvapí. Musím tuto ale uznat jako jednu z těch lepších.

24.03.2024 4 z 5