Vyrovnaný účet

Vyrovnaný účet https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33086/bmid_vyrovnany-ucet-YCu-33086.jpg 4 148 21

Zcela nový román klasika thrilleru Dicka Francise, který napsal se svým synem Felixem. Bookmaker Ned Talbot se stará především o to, aby jeho malý podnik osbtál před velkými sázkařskými společnostmi. Pak se ale objeví jeho dlouho ztracený otec a krátce poté je před Nedem ubodán k smrti. Ve hře je tajemný kódovací přístroj, který umožňuje na dostizích podvádět. Ned musí zachránit podnik a zjistit, kdo a pro zabil jeho otce.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Even Money , 2009

Luigi1
28.04.2023 5 z 5

Knihy z dostihového prostředí se mi moc líbí

Databáze.knih
26.04.2023 4 z 5

Román z dostihového prostředí. Ned Talbot jako bookmaker je pokračovatelem rodinného podniku; tímto jsme vtaženi do světa dostihů a sázek a i do pojišťovacích podvodů s životy dostihových koní. Konkurenční boj na sázkovém poli rozehrává boj o rodinnou firmu. Náhlé objevení se zemřelého Nedova otce a jeho násilná smrt rozehrává i boj o Nedův život a život jeho ženy. Otevřený účet je však krásným Nedovým trikem vyrovnán.

Noisette73
20.08.2022 3 z 5

Tuhle jsem dočetla silou vůle, mnoho počtů a sázkaření, koho zajímá tato problematika bude ve svém živlu, ale koně jsou tu jen jako jména na sázkových lístcích, takže u mě žádné nadšení.

veronika9761
05.06.2022 5 z 5

Francisovska klasika, co neomrzi.

HandyYeti
01.02.2022 4 z 5

Pohodová jednoduchá detektivka

Marcik7
11.07.2021 2 z 5

Tak nevím, jestli mi více nesedí styl psaní Francise mladšího, nebo překlad, příliš mnoho nezáživných informací ze světa sázek, ale bohužel, nedočetla jsem...

Macek58
30.07.2020

Klasická detektivka D.F. Výborný oddechový čtení.

Jack93
11.05.2019 5 z 5

Knihy Dicka Francise poskytují oddech a příjemný relax, proto po nich sahám. Nejinak tomu bylo u Vyrovnaného účtu, který nás zavedl do sázkařského prostředí. Dějově to nebylo tak strhující jako jiná Francisova díla, ale nemůžu jinak než za plný počet hvězd.
Od Dicka a Felixe Francisových jsem četl ještě Mrtvý dostih, a přestože je to už několik let, jsem si jistý, že se mi líbil víc než Vyrovnaný účet.
Co se týče překladu, je pravda, že trochu haproval. V tenise se nepoužívá sokolí, nýbrž jestřábí oko...

Toffee
08.10.2018 3 z 5

Normální francisovka, která ničím nepřekvapila. Takové velmi oddechové čtení. Řada starších které psal táta Dick sám, byla mnohem lepší.

verense
05.03.2018 2 z 5

Moje první detektivka z pera otce a syna Francisových, a nebyla to šťastná volba. Jednak mě problematika sázení nedokázala plně zaujmout, jednak jsem leckdy nechápala jednání hlavního hrdiny. Odhalení rodinného tajemství mi přišlo laciné, konec přeslazený. K tomu jsem "zmlsaná" překlady starších děl samotného D. Francise od Jaroslavy Moserové, se ke kterými se překlad Vyrovnaného účtu měřit nemůže. Sečteno podtrženo: velmi průměrná detektivka, kterou jsem dočetla spíše z povinnosti a úcty ke staršímu z autorů, ale hlubší dojem ve mně nezanechala. Příště si vyberu pečlivěji.

martinaandulka
20.06.2017 5 z 5

Moc se mi líbila,je to zajímavá detektivka z dostihového prostředí :-).

hana4834
26.01.2017 2 z 5

tato kniha mě dost zklamala myslím si že autor píše lepší knihy.

banderas77
04.01.2017 2 z 5

Pro mě to bylo velké zklamání. Děj je velmi předvídatelný a konec sladší než nejčervenější knihovna. Přečetl jsem to ve vlaku a jako ukrácení dlouhé chvíle dobře poslouží, ale Francis určitě napsal mnoho lepších.

akdar72
28.12.2016 5 z 5

Mám ráda jejich příběhy, jsou oddechové a přitom i napínavé.

DenisePartridge
13.09.2016 3 z 5

Opravdu to napsat nechci, protože otec a syn Francisové jsou vážně moji nejoblíbenější spisovatelé, ale tahle kniha byla mírným úpadkem od jejich standartu. Ned Talbot mi jednoduše nebyl tak sympatický jako jiní hrdinové jejich knih, a občas jsem si dokonce začala říkat, o co v knize vlastně jde a jaké jsou záměry jednotlivých postav. Naštěstí fakt, že už jen samotné čtení Francisových knih je velkým požitkem, to trochu zachránil. :)

Disease
16.11.2015 4 z 5

Víceméně stanardní Francisovka se standardními francisovskými postavami. Jako bonus vhled do bookmakerského systému sázek.

pavlinkaa
19.05.2015 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora (ů) a nejspíš ne poslední.
Sice mě moc nebavilo čtení o tom, jak probíhá sázení, ale jinak děj byl super. Vůbec jsem nečekala co se bude dít a to mě bavilo. Třeba překvapení bylo, že vrah nebyl otec, ale děda. Líbilo se mi, jak vše bylo propojené, co se týče čachrů s koňmi .... Za mě prostě bezva čtení. :)

Niuvi
31.07.2013 3 z 5

Tak toto je první kniha od D. Francise, která mne velmi zklamala. Jde poznat, že většinu asi psal jeho syn. Celou dobu jsem čekala, že se tam toho stane víc, nějaký zvrat, jak bývá u tohoto autora zvykem... Nic. Celou knihu jsem tak nějak věděla, co a jak bude. Marně jsem doufala, že bude třeba Luca nakonec trochu záporák, ale bylo z toho jedno velké nic :D Ale i přestože je to od něj velmi slabá kniha, je zaručeně lepší, než ty nejlepší některých nejmenovaných autorů. Pořád se četla docela dobře.

pe3czech
15.01.2013 3 z 5

na to, že detektivky nečtu, vraždy nemám moc rád, a tahle kniha je příliž tenká na to, abych si myslel, že dokáže zaujmout, během jejího čtení jsem byl příjemně překvapený a docela napjatý. Pozor(SPOILER)! Toto je nevhodná kniha pro odpůrce šťastných konců.

soukroma
08.12.2012 5 z 5

Mně se to velmi líbilo - Francise jsem hltala s chutí před mnoha lety a po dlouhé odmlce jsem se obávala, zda se mi bude toto čtivo ještě líbit, navíc v současném "rodinném" provedení. A byla jsem příjemně překvapená, děj měl jako vždy spád a autoři zručně začlenili více zápletek, aby se čtenář nenudil. Příjemné počteníčko na jeden zátah.