Vyrovnaný účet

Zcela nový román klasika thrilleru Dicka Francise, který napsal se svým synem Felixem. Bookmaker Ned Talbot se stará především o to, aby jeho malý podnik osbtál před velkými sázkařskými společnostmi. Pak se ale objeví jeho dlouho ztracený otec a krátce poté je před Nedem ubodán k smrti. Ve hře je tajemný kódovací přístroj, který umožňuje na dostizích podvádět. Ned musí zachránit podnik a zjistit, kdo a pro zabil jeho otce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33086/vyrovnany-ucet-33086.jpg 4.1106

Even Money (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

verense

Moje první detektivka z pera otce a syna Francisových, a nebyla to šťastná volba. Jednak mě problematika sázení nedokázala plně zaujmout, jednak jsem leckdy nechápala jednání hlavního hrdiny. Odhalení rodinného tajemství mi přišlo laciné, konec přeslazený. K tomu jsem "zmlsaná" překlady starších děl samotného D. Francise od Jaroslavy Moserové, se ke kterými se překlad Vyrovnaného účtu měřit nemůže. Sečteno podtrženo: velmi průměrná detektivka, kterou jsem dočetla spíše z povinnosti a úcty ke staršímu z autorů, ale hlubší dojem ve mně nezanechala. Příště si vyberu pečlivěji.

martinaandulka
20.06.2017

Moc se mi líbila,je to zajímavá detektivka z dostihového prostředí :-).

hana4834
26.01.2017

tato kniha mě dost zklamala myslím si že autor píše lepší knihy.

banderas77
04.01.2017

Pro mě to bylo velké zklamání. Děj je velmi předvídatelný a konec sladší než nejčervenější knihovna. Přečetl jsem to ve vlaku a jako ukrácení dlouhé chvíle dobře poslouží, ale Francis určitě napsal mnoho lepších.

akdar72
28.12.2016

Mám ráda jejich příběhy, jsou oddechové a přitom i napínavé.

DenisePartridge
13.09.2016

Opravdu to napsat nechci, protože otec a syn Francisové jsou vážně moji nejoblíbenější spisovatelé, ale tahle kniha byla mírným úpadkem od jejich standartu. Ned Talbot mi jednoduše nebyl tak sympatický jako jiní hrdinové jejich knih, a občas jsem si dokonce začala říkat, o co v knize vlastně jde a jaké jsou záměry jednotlivých postav. Naštěstí fakt, že už jen samotné čtení Francisových knih je velkým požitkem, to trochu zachránil. :)

Disease
16.11.2015

Víceméně stanardní Francisovka se standardními francisovskými postavami. Jako bonus vhled do bookmakerského systému sázek.

pavlinkaa
19.05.2015

Moje první kniha od tohoto autora (ů) a nejspíš ne poslední.
Sice mě moc nebavilo čtení o tom, jak probíhá sázení, ale jinak děj byl super. Vůbec jsem nečekala co se bude dít a to mě bavilo. Třeba překvapení bylo, že vrah nebyl otec, ale děda. Líbilo se mi, jak vše bylo propojené, co se týče čachrů s koňmi .... Za mě prostě bezva čtení. :)

Niuvi
31.07.2013

Tak toto je první kniha od D. Francise, která mne velmi zklamala. Jde poznat, že většinu asi psal jeho syn. Celou dobu jsem čekala, že se tam toho stane víc, nějaký zvrat, jak bývá u tohoto autora zvykem... Nic. Celou knihu jsem tak nějak věděla, co a jak bude. Marně jsem doufala, že bude třeba Luca nakonec trochu záporák, ale bylo z toho jedno velké nic :D Ale i přestože je to od něj velmi slabá kniha, je zaručeně lepší, než ty nejlepší některých nejmenovaných autorů. Pořád se četla docela dobře.

pe3czech
15.01.2013

na to, že detektivky nečtu, vraždy nemám moc rád, a tahle kniha je příliž tenká na to, abych si myslel, že dokáže zaujmout, během jejího čtení jsem byl příjemně překvapený a docela napjatý. Pozor(SPOILER)! Toto je nevhodná kniha pro odpůrce šťastných konců.

soukroma
08.12.2012

Mně se to velmi líbilo - Francise jsem hltala s chutí před mnoha lety a po dlouhé odmlce jsem se obávala, zda se mi bude toto čtivo ještě líbit, navíc v současném "rodinném" provedení. A byla jsem příjemně překvapená, děj měl jako vždy spád a autoři zručně začlenili více zápletek, aby se čtenář nenudil. Příjemné počteníčko na jeden zátah.

pajonek

.........řek bych.... tahle kniha je pád z výsluní /starého francise a jeho dostihovky mám velmi rád - ale jel s texty od 100% do takové slabé padesátiprocentovky...............